Audacity 2.0.0 - en to tr translation catalogue (1237 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
tr: 	-blocksize nnn (byte cinsinden en yüksek disk blok alanını belirler)

en: 	-help (this message)
tr: 	-help (bu mesaj)

en: 	-test (run self diagnostics)
tr: 	-test (kendi tanılamasını çalıştırır)

en: 	-version (display Audacity version)
tr: 	-version (Audacity sürümünü göster)

en:  (disabled)
tr:  (etkisiz)

en:  - Left
tr:  - Sol

en:  - Right
tr:  - Sağ

en:  - Vamp audio analysis plugin
tr:  - Vamp ses analiz eklentisi

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the internet)
tr:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (Internet üzerinden, sorularınızı doğrudan sorun)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
tr: Daha da hızlı cevap almak istiyorsanız, yukarıdaki tüm online kaynakların kendi içlerinde <b>aranılabilir</b> olduklarını unutmayın.

en:  Please select an action
tr:  Lütfen bir hareket seçin

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">internet version if it isn't</a>)
tr:  [[file:index.html|Rehber]] (yerel olarak yüklenmiş olmalıdır, eğer yüklenmemişse <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">internet version</a>undan yararlanın)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">internet version if it isn't</a>)
tr:  [[file:quick_help.html|Hızlı Yardım]] (yerel olarak yüklenmiş olmalıdır, eğer yüklenmemişse <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">internet sürümü</a>nden yararlanın)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the internet)
tr:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (Internet üzerinden en güncel ip uçları, püf noktaları ve eğitimler)

en:  window
tr: pencere

en: "%s" successfully created.
tr: "%s" başarıyla yaratıldı.

en: %d Channels
tr: %d Kanalları

en: %s changed
tr: %s değişti

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
tr: %s mevcut değil ve açılamadı.
    
    Geçmiş dosyalar listesinden kaldırılmış.

en: %s is already open in another window.
tr: %s başka pencerede zaten açık.

en: %s-old%d
tr: %s-eski%d

en: &About Audacity...
tr: &Audacity Hakkında...

en: &Add
tr: &Ekle

en: &All
tr: &Tüm

en: &Analyze
tr: Çözüml&e

en: &Audio Device Info...
tr: &Ses Aygıtı Bilgisi...

en: &Audio Track
tr: &Ses Parçası

en: &Audio...
tr: &Ses...

en: &Cancel
tr: &İptal

en: &Chains
tr: &Diziler

en: &Clear
tr: &Temizle

en: &Close
tr: &Kapat

en: &Collapse All Tracks
tr: &Tüm Parçaları İçe çök

en: &Command
tr: &Komut

en: &Control Toolbar
tr: &Kontrol Araç Çubuğu

en: &Copy
tr: &Kopyala

en: &Cut
tr: &Kes

en: &Debug
tr: &Hata bu

en: &Delete
tr: &Sil

en: &Device
tr: &Aygıt

en: &Device Toolbar
tr: &Aygıt Araç Çubuğu

en: &Download
tr: &İndir

en: &Edit
tr: &Düzenle

en: &Edit Labels
tr: &Etiketleri Düzenle

en: &Edit Parameters
tr: &Parametreleri Düzenle

en: &Edit Toolbar
tr: &Düzenleme Araç Çubuğu

en: &Export...
tr: &Dışa Aktar...

en: &File
tr: &Dosya

en: &Find Notes
tr: &Notaları Bul

en: &Fit in Window
tr: &Pencereye Sığdır

en: &Gain (dB):
tr: &Güçlendirici (dB):

en: &Generate
tr: &Oluştur

en: &Help
tr: &Yardım

en: &History...
tr: &Geçmiş...

en: &Import
tr: &İçe Aktar

en: &Import...
tr: &İçe Aktar

en: &Insert
tr: &Yerleştir

en: &Join
tr: &Kat

en: &Label Track
tr: &Etiket İzi

en: &Labels...
tr: &Etiketler...

en: &Language:
tr: &Dil:

en: &Load...
tr: &Yükle...

en: &Locate...
tr: &Yer Belirle...

en: &Location:
tr: &Konum:

en: &Lock
tr: &Kitle

en: &Loop Play
tr: &Döngüsel Çal

en: &MIDI...
tr: &MIDI

en: &Manual (in web browser)
tr: &Kılavuz (ağ tarayıcısında)

en: &Meter Toolbar
tr: &Ölçüm Araç Çubuğu

en: &Mixer Board...
tr: &Karıştırıcı Panosu

en: &Mute All Tracks
tr: &Tüm Parçaları Sustur

en: &New
tr: Ye&ni

en: &OK
tr: &Tamam

en: &Open...
tr: &Aç...

en: &Options...
tr: &Seçenekler...

en: &Parameters
tr: &Parametreler

en: &Paste
tr: Ya&pıştır

en: &Pause
tr: &Durakla

en: &Play other tracks while recording new one
tr: &Yeni biri kaydediliyorken diğer parçaları çal

en: &Preferences...
tr: &Özellikler...

en: &Print...
tr: &Yazdır...

en: &Quantize Notes
tr: &Notaları Niceliklendirmek

en: &Quick Help (in web browser)
tr: &Hızlı Yardım (ağ tarayıcısında)

en: &Raw Data...
tr: &Ham Veri...

en: &Record
tr: &Kayıt

en: &Redo
tr: İle&ri Al

en: &Redo %s
tr: Ge&ri Al %s

en: &Remove
tr: &Kaldır

en: &Reset Toolbars
tr: &Araç Çubuklarını Sıfırla

en: &Run Benchmark...
tr: Denektaşı'nı Çalıştı&r...

en: &Save Project
tr: Projeyi &Kaydet

en: &Save...
tr: &Kaydet

en: &Screenshot Tools...
tr: &Ekran Kaydı Araçları

en: &Select
tr: &Seç

en: &Select all audio in project, if none selected
tr: &Eğer hiç biri seçilmemişse, projedeki tüm sesleri seç

en: &Select chain
tr: &Dizi seçin

en: &Selection Toolbar
tr: &Seçim Araç Çubuğu

en: &Split Cut
tr: &Böl ve Kes

en: &Stop
tr: &Dur

en: &Time Track
tr: &Zaman İzi

en: &Toolbars
tr: &Araç Çubukları

en: &Tracks
tr: &Parçalar

en: &UnMute All Tracks
tr: &Tüm Parçalardaki Susturmayı Geri Al

en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Undo %s
tr: &Geri Al %s

en: &Unlock
tr: &Kilidi kaldır

en: &Update display while playing
tr: &Çalarken görünümü güncelle

en: &Upload File...
tr: &Dosyayı Yukarı Yükle...

en: &View
tr: Görünü&m

en: &Zoom to Selection
tr: Seçime &Yaklaş

en: (Best Quality)
tr: (En İyi Kalite)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
tr: (Başlıklar ve kodlamaların tüm varyasyonları mümkün değildir.)

en: (Smaller files)
tr: (Daha küçük dosyalar)

en: - END -
tr: - SON -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
tr: -120 dB (insan sesinin yaklaşık sınırı)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
tr: -145 dB (24 bit örneklerin PCM mesafesi)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
tr: -36 dB (yüksek-genlik düzenlemesi için yüzeysel mesafe)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
tr: -48 dB (8 bit örneklerin PCM mesafesi)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
tr: -96 dB (16 bit örneklerin PCM mesafesi)

en: 0 (fastest)
tr: 0 (en hızlı)

en: 0 means endless
tr: 0 demek sonsuz

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
tr: 0100 gün 024 sa 060 dk 060 sn

en: 0100 h 060 m 060 s
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.# örnekler

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.030 kare| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.24 kare

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.25 kare

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.30 kare|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
tr: 0100 sa 060 dk 060 sn+.75 kare

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
tr: 0100 sa 060 dk 060.0100 sn

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
tr: 0100 sa 060 dk 060.01000 sn

en: 01000,01000 frames|24
tr: 01000,01000 kare|24

en: 01000,01000 frames|25
tr: 01000,01000 kare|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
tr: 01000,01000 kare|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
tr: 01000,01000 kare|75

en: 01000,01000 seconds
tr: 01000,01000 saniye

en: 01000,01000,01000 samples|#
tr: 01000,01000,01000 örnekler|#

en: 1 Channel (Mono)
tr: 1 Kanal (Mono)

en: 2 (Stereo)
tr: 2 (Çiftli)

en: 2 Channels (Stereo)
tr: 2 Kanal (Çiftli)

en: 2-level
tr: 2-seviye

en: 256 - default
tr: 256 - öntanımlı

en: 32-bit float
tr: 32-bit kayan

en: 32768 - most narrowband
tr: 32768 - çoğu darbant

en: 4-level
tr: 4-seviye

en: 4096 - most narrowband
tr: 4096 - en çok darbantlı

en: 8 (best)
tr: 8 (en kaliteli)

en: 8 - most wideband
tr: 8 - çoğu genişbant

en: 8-level
tr: 8-seviye

en: : Filename too short.
tr: : Dosya adı çok kısa.

en: : Incorrect filetype.
tr: : Doğru olmayan dosya tipi.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
tr: <b>Audacity&reg;</b> yazılımı telif haklıdır

en: <center><h3>How to get Help</h3></center>
tr: <center><h3>Nasıl yardım alabilirsiniz?</h3></center>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
tr: Ücretsiz Sayısal Ses Düzenleyicisi

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
tr: "%s" adlı dosya önceden bulunmakta. Üstüne yazmak ister misiniz?

en: AAC Export Setup
tr: AAC Dışa Aktarım Kurulumu

en: AC3 Export Setup
tr: AC3 Dışa Aktarım Kurulumu

en: AC3 Files (FFmpeg)
tr: AC3 Dosyaları (FFmpeg)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
tr: AMR (dar bant) Dosyaları (FFmpeg)

en: AMR (wide band) Files (FFmpeg)
tr: AMR (geniş bant) Dosyaları (FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
tr: AMR-NB Dışa Aktarım Kurulumu

en: AMR-WB Export Setup
tr: AMR-WB Dışa Aktarım Kurulumu

en: About Audacity...
tr: Audacity Hakkında...

en: Action
tr: Eylem

en: Add &New
tr: Ekle &Yeni

en: Add Label
tr: Etiket Ekle

en: Add Label At &Playback Position
tr: Yeniden Çalma Konumunda &Etiket Ekle

en: Add label at selection
tr: Seçimle etiket ekle

en: Added label
tr: Eklenmiş etiket

en: Adjust Sensitivity
tr: Duyarlılığı Ayarla

en: Adjusted envelope.
tr: Ayarlanmış zarf.

en: Advanced Mixing Options
tr: İleri Düzey Karıştırıcı Seçenekleri

en: Algorithm
tr: Algoritma

en: Align
tr: Hizala

en: Align End with Cu&rsor
tr: İmleç ile Sona Yas&la

en: Align End with Selection En&d
tr: Seçim Sonu ile Sona Yas&la

en: Align End with Selection Star&t
tr: Seçim Başlangıcı ile Sona Yas&la

en: Align Tracks To&gether
tr: İzleri Birlikte Y&asla

en: Align with &Cursor
tr: O&k ile birlikte yasla

en: Align with &Zero
tr: Sıfıra &Yasla

en: Align with Selection &End
tr: S&eçim Sonu ile Yasla

en: Align with Selection &Start
tr: Seçim Başlangıcı ile Ya&sla

en: Aligned
tr: Hizalı

en: Aligned cursor
tr: Hizalı ok

en: Aligned end with cursor
tr: Ok ile sona hizalanmış

en: Aligned end with selection end
tr: Seçim sonu ile sona hizalanmış

en: Aligned end with selection start
tr: Seçim başlangıcı ile sona hizalanmış

en: Aligned with selection end
tr: Seçim sonu ile hizalı

en: Aligned with selection start
tr: Seçim başlangıcı ile hizalı

en: Aligned with zero
tr: Sıfıra hizalı

en: All
tr: Tüm

en: All Toolbars
tr: Tüm Araç Çubukları

en: All files (*)|*
tr: Tüm dosyalar (*)|*

en: All files|*|All supported files|
tr: Tüm dosyalar|*|Tüm desteklenen dosyalar|

en: All the audio is muted.
tr: Tüm sesler susturuldu.

en: All the selected audio is muted.
tr: Tüm seçilmiş sesler susturuldu.

en: Allow clipping
tr: Kırpmaya izin ver

en: Alt-Left-Click
tr: Alt-Sol-Tıkla

en: Always copy all audio (safest)
tr: Daima tüm sesi kopyala (En Güvenlisi)

en: Amount to import:
tr: Alınacak miktar:

en: Amplification (dB):
tr: Sesi Yükseltme (dB):

en: Amplify
tr: Ses Yükselt

en: Amplify...
tr: Yükselt...

en: Amplifying
tr: Yükseltiliyor

en: Amplitude (0-1)
tr: Genlik (0-1)

en: Analysis Time:
tr: Analiz Zamanı:

en: Any
tr: Herhangi

en: Append Record
tr: Sona Kayıt Ekle

en: Appl&y Chain...
tr: Dizileri Uygula...

en: Applied effect: %s
tr: Uygulanmış etki:%s

en: Applied effect: %s %.1f dB
tr: Uygulanmış etki: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
tr: Uygulanmış etki: %s %1.f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
tr: Uygulanmış etki: %s %.2f yarım ses aralıkları

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
tr: Uygulanmış etki: %s %d evreleri, %.0f%% ıslak, frekans = %.1f Hz, başlangıç fazı = %.0f derecesi, derinlik = %d, geribildirim = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
tr: Uygulanmış etki: %s gecikmesi = %f saniye, gecikme faktörü = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
tr: Uygulanmış etki: %s frekansı = %.0f Hz, artırma = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
tr: Uygulanmış etki: %s frekansı = %.1f Hz, başlangıç fazı = %.0f derecesi, derinlik = %.0f% %, çınlama = %.1f, frekans ofseti = %.0f%%

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
tr: Uygulanmış etki: Sessizlik Oluştur, %.6lf saniye

en: Apply %s
tr: Uygula %s

en: Apply Chain
tr: Dizi Uygula

en: Apply to &Files...
tr: Dosyalara &Uygula

en: Apply to Current &Project
tr: Geçerli Projeye &Uygula

en: Applying '%s' to current project
tr: '%s' yi şu anki projeye uyguluyor

en: Applying Dynamic Range Compression...
tr: Dinamik Aralık Sıkıştırması Uygulanıyor...

en: Applying Nyquist Effect...
tr: Nyquist Efekti Uygulanıyor...

en: Applying Phaser
tr: Evreleyici Uygulanıyor

en: Applying Wahwah
tr: Wahwah Uygulanıyor

en: Applying...
tr: Uyguluyor...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
tr: Hiçbir projeyi kurtarmak istemediğinizden emin misiniz?
    Daha sonra kurtarılamazlar.

en: Are you sure you want to delete %s?
tr: %s 'yi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
tr: Tarz listesini ilk durumuna döndürmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to save the file as "
tr: Dosyayı " olarak kaydetmek istediğinize emin misiniz

en: As&k user
tr: Kullanı&cıya sor

en: Ask me
tr: Bana Sor

en: Attack Time %.1f secs
tr: Hamle Zamanı: %.1f san.

en: Attack Time:
tr: Hamle Zamanı:

en: Audacity %s Development Team
tr: Audacity %s Uyarlama Takımı

en: Audacity %s Support Team
tr: Audacity %s Destek Takımı

en: Audacity %s ToolBar
tr: Audacity %s Araç Çubuğu

en: Audacity First Run
tr: Audacity İlk Kez Çalıştırma

en: Audacity Karaoke%s
tr: Audacity Karaıke%s

en: Audacity Mixer Board%s
tr: Audacity Karıştırıcı Pano%su

en: Audacity Preferences
tr: Audacity Tercihleri

en: Audacity Project Files
tr: Audacity Proje Dosyaları

en: Audacity Timer Record Progress
tr: Audacity Zamanlayıcı Kayıt İlerleme Düzeyi

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
tr: Audacity geçici dosyaları saklamak için bir yer bulamadı.
    Lütfen tercihler diyaloğu içinde uygun bir dizini girin.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
tr: Audacity dosya tipi '%s' 'i tanımadı.
    Eğer Sıkıştırmadan çıkartılmamışsa, "Import Raw" 'ı kullanarak içe aktarmayı deneyin.

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is available for Windows 98 and later, Mac OS X, Linux and other Unix-like systems. For Mac OS 9, use version 1.0.0.
tr: Audacity dünya çapında gönüllü <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">uyarlamacılar</a>ın oluşturduğu bir grup tarafından yazılan ücretsiz bir programdır. <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> ve <a href="http://code.google.com">Google Code</a>'a projemizi destekledikleri için teşekkür ederiz. Audacity Windows 98 ve sonrası, Mac OS X, Linux ve diğer Unix-benzeri sistemlerde çalıştırılabilir. Mac OS 9 için, 1.0.0 sürümünü kullanın.

en: Audacity is already running
tr: Audacity zaten çalışıyor

en: Audacity is based on code from the following projects:
tr: Audacity, şu projelerdeki kodlardan temel alınmıştır:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
tr: Audacity şimdi çıkacak. Lütfen yeni geçici dizini kullanmak için Audacity'i yeniden başlatın.

en: Audacity needs the file %s to import and export audio via FFmpeg.
tr: Audacity, FFmpeg olarak içe ve dışa aktarımlar için %s dosyasına ihtiyaç duyuyor.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
tr: Audacity proje (.AUP) dosyaları halihazırdaki Audacity ile bağdaşmıyor. 
    
    Onları bağdaştırın, bu yüzden onlar çift-tıklama ile açılsın mı?

en: Audacity projects
tr: Audacity projeleri

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
tr: Audacity '%s' dosya tipini tanıdı.
    İçe aktarıcılar muhtemelen bu tip dosyaları destekliyorlar:
    %s,
    fakat hiç biri bu dosya biçimini anlayamadı.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
tr: Audacity geçici dosyalar klasörünü kitleyemedi.
    Bu dizin Audacity'nin başka bir kopyası tarafından kullanılıyor olabilir.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
tr: Audacity yeni proje biçeminde bir Audacity 1.0 projesine dönüştürülemedi.

en: Audio Position:
tr: Ses Pozisyonu:

en: Audio Track
tr: Ses İzi

en: Audio Unit
tr: Ses Unitesi

en: Audio cache
tr: Ses önbelleği

en: Audio file
tr: Ses dosyası

en: Audio playback and recording
tr: Ses arkadan çalımı ve kaydetme

en: Author:
tr: Yazar:

en: Auto save
tr: Otomatik kayıt

en: Automatic Crash Recovery
tr: Otomatik Çakılmadan Kurtarma

en: Automatically make labels from words
tr: Kelimelerden otomatik olarak etiket oluştur

en: Average
tr: Ortalama

en: Background
tr: Arkaplan

en: Backwards
tr: Geriye

en: BassBoost...
tr: Bası Yükselt...

en: Big-endian
tr: Büyük-endian

en: Bit Rate Mode:
tr: Bit Oran Modu:

en: Bit Rate:
tr: Bit Oranı:

en: Bit depth:
tr: Bit derinliği:

en: Boost (dB):
tr: Yükselt (dB)

en: Boosting Bass Frequencies
tr: Bas Frekansları Yükseltiliyor

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Browse...
tr: Tara...

en: Build Information
tr: Yapı Bilgileri

en: Build type:
tr: Yapı tipi:

en: Burn to CD
tr: CD'ye yaz

en: Button
tr: Tuş

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
tr: Di&zi (düzenlemek için Çift Tıklayın ya da BOŞLUK tuşuna basın)

en: C&hoose command
tr: Kom&ut Seç

en: C&hoose...
tr: S&eç...

en: CDDA frames (75 fps)
tr: CDDA kareleri (75 fps)

en: Calibrate
tr: Kalibre

en: Can't export multiple files
tr: Çoklu dosyalar aktarılamadı

en: Can't open project file
tr: Proje dosyası açılamadı

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Save
tr: Kaydetmeyi İptal Et

en: Cannot control input level; use system mixer.
tr: Girdi seviyesini kontrol edemiyor; sistem karıştırıcısını deneyin.

en: Cannot control output level; use system mixer.
tr: Çıktı seviyesini kontrol edemiyor; sistem karıştırıcısını deneyin.

en: Cannot export audio in this format.
tr: Bu biçemde ses aktarılamadı

en: Cannot export audio to %s
tr: %s de ses aktarılamadı

en: Center
tr: Merkez

en: Cepstrum
tr: Kepstrum

en: Cha&nnels
tr: Kana&llar

en: Chain
tr: Dizi

en: Change Amplification Envelope
tr: Ses Yükseltme Zarfını Değiştir

en: Change ONE Sample only
tr: Sadece BİR Örnek Değiştir

en: Change Pitch
tr: Sıklığı Değiştir

en: Change Pitch without Changing Tempo
tr: Tempoyu Değiştirmeksizin Sıklığı Değiştir

en: Change Pitch...
tr: Sıklığı Değiştir...

en: Change Sample
tr: Örneği Değiştir

en: Change Several Samples
tr: Birbirinden Farklı Örnekleri Değiştir

en: Change Speed
tr: Hızı Değiştir

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
tr: Her iki etkileyici ve Tempo ve Sıklığı, Hızı Değiştir

en: Change Speed...
tr: Hızı Değiştir...

en: Change Tempo
tr: Tempoyu Değiştir

en: Change Tempo without Changing Pitch
tr: Sıklığı Değiştirmeksizin Tempoyu Değiştir

en: Change Tempo...
tr: Tempoyu Değiştir...

en: Changed '%s' to %d Hz
tr: '%s' %d Hz'e değiştirildi

en: Changed '%s' to %s
tr: '%s' %s'e değiştirildi

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
tr: Geçici dizine değiştirme Audacity yeniden başlayana kadar etkin olmayacak

en: Changing Pitch
tr: Sıklık Değiştirme

en: Changing Speed
tr: Hız Değiştirme

en: Changing Tempo
tr: Tempoyu Değiştirme

en: Channel
tr: Kanal

en: Channel Mode:
tr: Kanal Modu:

en: Channel: %2d
tr: Kanal: %2d

en: Channels:
tr: Kanallar:

en: Chec&k Dependencies...
tr: Bağımlılıklar&ı Kontrol Et...

en: Choose Language for Audacity to use:
tr: Kullanılacak Audacity için Dili Seç

en: Choose a location to place the temporary directory
tr: Geçici dizini yerleştirmek için bir konum seç

en: Choose a location to save screenshot images
tr: Ekran kayıtları resimlerini kaydetmek için bir konum belirleyin

en: Choose a location to save the exported files
tr: Aktarılan dosyaları kaydetmek için bir konum seç

en: Choose...
tr: Seç...

en: Cl&ear
tr: Te&mizle

en: Clean Speech
tr: Temiz Konuşma

en: CleanSpeech Batch Processing
tr: CleanSpeech Yığın İşleme

en: Cleaning up cache directories
tr: Önbellek klasörlerini temizliyor

en: Cleaning up temporary files
tr: Geçici dosyaları temizliyor

en: Click Removal...
tr: Kaldırmayı Tıkla...

en: Click and drag to edit the samples
tr: Örnekleri düzenlemek için tıkla ve sürükle

en: Click and drag to select audio
tr: Ses seçmek için tıkla ve sürükle

en: Close
tr: Kapat

en: Co&py
tr: Kopya&la

en: Codec:
tr: Kodek:

en: Command
tr: Komut

en: Command Action
tr: Komut Eylemi

en: Command Output
tr: Komut Çıktısı

en: Command-line options supported:
tr: Emir-satısı seçenekleri desteklenmektedir:

en: Command:
tr: Komut:

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Compression:
tr: Sıkıştırıcı:

en: Compressor...
tr: Sıkıştırıcı...

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm Overwrite
tr: Üste yazmayı Onaylayın

en: Confirm?
tr: Onayla?

en: Constant
tr: Sabit

en: Control
tr: Kontrol

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
tr: 1.0 proje dosyası yeni biçeme dönüştürüldü.
    Eski dosya '%s' olarak kaydedildi

en: Copied labeled regions to the clipboard
tr: Geçici taşıma panosuna kopyalanmış etiketli bölgeler

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy All Audio into Project (Safer)
tr: Tüm Sesi Projeye Kopyala (Daha Güvenli)

en: Copy Labels
tr: Etiketleri Kopyala

en: Copy Selected Audio Into Project
tr: Seçilmiş Seni Projenin İçine Kopyala

en: Copying audio data into project...
tr: Ses verisini projeye kopyalıyor...

en: Copying the following files into your project will remove this dependency.
    This needs more disk space, but is safer.
tr: Aşağıdaki dosyaları projenizin içine kopyalamak bu bağımlılığı kaldıracak.
    Bu daha fazla disk alanına ihtiyaç duyar, fakat daha güvenlidir.

en: Core Libraries
tr: Temel Kütüphaneler

en: Could not create autosave file:
tr: Otomatik kaydetme dosyasını yaratamadı:

en: Could not find any audio devices.
tr: Hiçbir ses aygıtı bulunamadı.

en: Could not load file: "%s"
tr: Dosyayı yükleyemedi: "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
tr: MP3 kodlama kütüphanesi açılamadı!

en: Could not open file
tr: Dosyayı açamadı

en: Could not open file:
      %s
tr: Dosyayı açamadı:
      %s

en: Could not open file:
tr: Dosya açılamadı:

en: Could not open file: "%s"
tr: Dosya açılamadı: "%s"

en: Could not remove old autosave file:
tr: Eski otomatik kaydet dosyasını kaldıramadı

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
tr: Proje veri klasörü bulunamadı: "%s"

en: Couldn't write to file:
tr: Dosyaya yazılamadı:

en: Create
tr: Yarat

en: Created new audio track
tr: Yeni ses izi oluşturuldu

en: Created new label track
tr: Yeni etiket izi oluşturuldu

en: Created new project
tr: Yeni proje oluşturuldu

en: Created new stereo audio track
tr: Yeni çiftli ses izi oluşturuldu

en: Created new time track
tr: Yeni zaman izi oluşturuldu

en: Creating Noise Profile
tr: Gürültü Profili Oluşturuluyor

en: Credits
tr: Tanıtma Yazıları

en: Ctrl-Left-Click
tr: Ctrl-Sol-Tık

en: Ctrl-Left-Drag
tr: Ctrl-Sol-Sürükle

en: Ctrl-Wheel-Rotate
tr: Ctrl-Tekeri-Döndür

en: Cu&t
tr: Ke&s

en: Cursor Left
tr: Sol İmleç

en: Cursor Right
tr: Sağ İmleç

en: Cut
tr: Kes

en: Cut Labels
tr: Etiketleri Kes

en: Cut labeled regions to the clipboard
tr: Etiketlenmiş bölgeleri geçici taşıma panosuna kes

en: Cut to the clipboard
tr: Panoda kes

en: Cutoff:
tr: Kes:

en: Data gathered
tr: Veri toplandı

en: De&faults
tr: Öntan&ımlar

en: De&lete
tr: S&il

en: De&vice
tr: Ayg&ıt

en: Debug build
tr: Hata Yakalama yapısı

en: Decay factor:
tr: Gecikme faktörü:

en: Default &View Mode:
tr: Öntanımlı &Görüntüleme Modu:

en: Default Sample &Format:
tr: Öntanımlı Örnek &Biçimi:

en: Default Sample &Rate:
tr: Öntanımlı Örnek &Oran:

en: Delay time (seconds):
tr: Gecikme zamanı (saniye)

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Labels
tr: Etiketleri Sil

en: Delete Preset
tr: Mevcut Durumu Sil

en: Delete preset '%s'?
tr: Mevcut durum '%s' silindin mi?

en: DeleteKey
tr: SilTuşu

en: DeleteKey2
tr: SilTuşu2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
tr: t=%.2f de %.2f saniye silindi

en: Deleted labeled regions
tr: Silinmiş etiketli bölgeler

en: Dependency check
tr: Bağımlılık kontrolü

en: Depth (%):
tr: Derinlik (%):

en: Depth:
tr: Derinlik:

en: Detach
tr: Çıkartma:

en: Detach Labels
tr: Etiketleri Çıkart

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
tr: t=%.2f deki %.2f saniye çıkartıldı

en: Device
tr: Aygıt

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Difference is indeterminate.
tr: Fark anlaşılamaz.

en: Direction Changes (High Threshold)
tr: Yön Değişimi (Yüksek Eşik)

en: Direction Changes (Low Threshold)
tr: Yön Değişimi (Düşük Eşik)

en: Directories
tr: Dizinler

en: Directory %s does not exist. Create it?
tr: %s dizin mevcut değil. Yaratılsın mı?

en: Directory %s is not writable
tr: %s dizini yazılabilir değil

en: Disable Meter
tr: Göztergeyi Etkinsizleştir

en: Disabled
tr: Etkinsiz

en: Disk space
tr: Diskteki boş alan

en: Display
tr: Göster

en: Do Not Copy Any Audio
tr: Hiçbir Sesi Kopyalama

en: Do Not Recover
tr: Kurtarma

en: Do not show this warning again
tr: Bu uyarıyı tekrar göstermeyin

en: Do you still want to start Audacity?
tr: Yine de Audacity'i başlatmak istiyor musunuz?

en: Do you want to save the changes?
tr: Değişiklikleri saklamak istiyor musunuz?

en: Don't show this again at start up
tr: Başlangıçta bunu bir daha gösterme

en: Don't show this warning again
tr: Bu uyarıyı tekrar gösterme

en: Dow&nload
tr: İn&dir

en: Down Octave
tr: Aşağı Oktav

en: Download
tr: İndirme

en: Draw Tool
tr: Çizim Aracı

en: Drawing Spectrum
tr: Spektrum Çizimi

en: Dry Wet
tr: Kuru Islak

en: Dry/Wet:
tr: Kuru/Islak:

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Duplicated
tr: Çoğaltıldı

en: Duration
tr: Süre

en: Duration:
tr: Süresi:

en: Dynamic Range Compressor
tr: Dinamik Aralık Sıkıştırıcısı

en: E&dit...
tr: Düze&nle...

en: E&xit
tr: Çı&kış

en: E&xpand All Tracks
tr: T&üm Parçaları Genişlet

en: Echo
tr: Yankı

en: Echo...
tr: Yankı...

en: Edit
tr: Düzen

en: Edit C&hains...
tr: Dizileri Düze&nle...

en: Edit Chains
tr: Dizileri Düzenle

en: Edit Genres
tr: Tarzı Düzenle

en: Edit Labels
tr: Düzen Etiketleri

en: Editing and greyed out Menus
tr: Düzenleme ve silik renkli Menüler

en: Effe&ct
tr: Et&ki

en: Effect Settings
tr: Etki Ayarları

en: Effects
tr: Efe&ktler

en: Effects Preview
tr: Efektler Öngörünümü

en: Elapsed Time:
tr: Geçen Zaman:

en: Emeritus Developers
tr: Emekli Uyarlamacılar

en: Empty
tr: Boş

en: Enable Effects
tr: Efektleri Etkinleştir

en: Enable Meter
tr: Göstergeyi Etkinleştir

en: Enable cu&t lines
tr: Kesim ha&tlarını etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: Encoding:
tr: Kodlama:

en: End
tr: Son

en: End Date
tr: Sonlandırma Zamanı

en: End Date and Time
tr: Sonlandırma Tarihi ve Zamanı

en: End Time
tr: Bitiş Zamanı

en: Energy
tr: Enerji

en: Enhanced Autocorrelation
tr: Gelişmiş Özilinti

en: Enter Nyquist Command:
tr: Nyquist Komut Girişi:

en: Enter name of new chain
tr: Yeni dizinin adını girin

en: Enter track name
tr: Parça adını girin

en: Envelope
tr: Zarf

en: Envelope Tool
tr: Zarf Aracı

en: Equalization
tr: Denkleştirme

en: Equalization...
tr: Denkleştirme...

en: Error
tr: Hata

en: Error (file may not have been written): %s
tr: Hata (dosya yazılmamış olabilir): %s

en: Error Initializing Audio
tr: Ses Başlatma Hatası

en: Error Initializing Midi
tr: MIDI Başlatma Hatası

en: Error Saving Project
tr: Kaydedilen Projede Hata

en: Error closing file
tr: Dosya kapatmasında hata

en: Error importing
tr: Aktarma hatası

en: Error loading keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolarını yüklüyorken hata

en: Error loading program
tr: Program yüklemesinde hata

en: Error locking temporary folder
tr: Geçici dizini kitliyorken hata

en: Error opening file
tr: Dosya açılıyorken hata

en: Error opening project
tr: Proje açılıyorken hata

en: Error saving keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayollarını kaydediyorken hata

en: Error saving project
tr: Projeyi kaydediyorken hata

en: Error trying to save file:
tr: Dosya kaydedilmeye çalışılırken hata:

en: Error while opening sound device.
tr: Ses aygıtını açılırken hata.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
tr: Ses aygıtını açıyorken hata. Lütfen proje örnek oranını ve çıkış aygıtı ayarlarını kontrol edin.

en: Error writing autosave file
tr: Otomatik kaydetme dosyasına yazarken hata

en: Error writing to file
tr: Dosya yazımında hata

en: Error:
tr: Hata:

en: Error: %hs at line %lu
tr: Hata: %hs; satır %lu

en: Estimate
tr: Tahmin et

en: Expo&rt Selection...
tr: Seçimi Dış&a Aktar

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: Export &Labels...
tr: Etiket&leri Aktar...

en: Export &Multiple...
tr: Çoklu A&ktar...

en: Export File
tr: Dosyayı Dışa Aktar

en: Export Keyboard Shortcuts As:
tr: Olarak Klavye Kısayollarına Aktar:

en: Export Labels As:
tr: Olarak Etikete Aktar:

en: Export MIDI
tr: MIDI'yi dışarı aktar

en: Export MIDI As:
tr: MIDI'yı şöyle dışarı aktar:

en: Export MIDI...
tr: MIDI'yi Dışa Aktar

en: Export Multiple
tr: Çoklu Aktar

en: Export Presets
tr: Mevcut Durumu Dışa Aktar

en: Export Spectral Data As:
tr: Olarak İzgel Veriyi Aktar:

en: Export format:
tr: Biçemi aktar:

en: Export location:
tr: Konumu aktar:

en: Exporting an Audio File
tr: Bir Ses Dosyasını Dışar Aktarmak

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
tr: Ogg Vorbis olarak tüm projeyi aktarma

en: Exporting the entire project using command-line encoder
tr: Komut-satırı kodlayıcısı kullanarak tüm projeyi aktarma

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
tr: Ogg Vorbis olarak seçili sesi aktarma

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
tr: Komut-satırı kodlayıcısı kullanarak seçili sesi aktarma

en: Extend Selection Range
tr: Seçim Aralığını Genişlet

en: Extreme
tr: Ekstrem

en: FFT Window
tr: FFT Penceresi

en: FFmpeg library not found
tr: FFmpeg kütüphanesi bulunamadı

en: FFmpeg not found
tr: FFmpeg bulunamadı

en: FFmpeg startup failed
tr: FFmpeg başlatıcısı başarısız oldu

en: FLAC Files
tr: FLAC Dosyaları

en: FLAC import and export
tr: FLAC içe ve dışa aktarımı

en: Fade In
tr: Azalt

en: Fade Out
tr: Şiddetini Artır

en: Fading In
tr: Azaltıyor

en: Fading Out
tr: Şiddetini Artırıyor

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast Sinc Interpolation
tr: En Hızlı Sinüs Aradeğerlemesi

en: Features
tr: Özellikler

en: Feedback (%):
tr: Geri Besleme (%):

en: File
tr: Dosya

en: File Format Support
tr: Dosya Biçimi Desteği

en: File name prefix
tr: Dosya adı öneki

en: File name prefix:
tr: Dosya adı öneki:

en: Find &Zero Crossings
tr: Sıfır &Kesmelerini Bul

en: First Track
tr: İlk Parça

en: First file name
tr: İlk dosya adı

en: First file name:
tr: İlk dosya adı:

en: Fit &Vertically
tr: Düşey Olarak &Sığdır

en: Fit project in window
tr: Projeyi pencerede sığdır

en: Fit selection in window
tr: Seçimi pencerede sığdır

en: Five Min
tr: Beş Dakika

en: Font...
tr: Yazı tipi...

en: Format Change
tr: Biçem Değiştir

en: Format:
tr: Biçim:

en: Forwards
tr: İleriye

en: Free Space:
tr: Boş Alan:

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
tr: Frekans (Hz)	Seviye (dB)

en: Frequency (Hz):
tr: Frekans (Hz):

en: Frequency Analysis
tr: Frekans Analizi

en: Frequency Hertz End
tr: Frequency Hertz Son

en: Frequency Hertz Start
tr: Frequency Hertz Başlangıç

en: Frequency g&ain (dB/dec):
tr: Frekans güç&lendirici (dB/dec):

en: From Internet
tr: İnternetten

en: Full search
tr: Tam arama

en: Function
tr: Fonksiyon

en: GPL License
tr: GPL Lisansı

en: Gain
tr: Kazanç

en: Gate
tr: Geçit

en: General Options
tr: Genel Seçenekler

en: Generating Noise
tr: Ses Üretiliyor

en: Generating Silence
tr: Sessizlik Oluşturuyor

en: Generating Tone
tr: Ton Oluşturuyor

en: Get Noise Profile
tr: Gürültü Profili Al

en: Grabber
tr: Yakalayıcı

en: Graphic EQ
tr: Grafik EQ

en: Help
tr: Yardım

en: Help on the Internet
tr: Internetten Yardım

en: High-quality Conversion
tr: Yüksek Kalite Dönüştürme

en: High-quality Sinc Interpolation
tr: Yüksek-kalite Sinüs Aradeğerlemesi

en: Horizontal Stereo
tr: Yatay İkili

en: ID3 tag support
tr: ID3 etiket desteği

en: If you have more than one Audio Track, you can export each track as a separate file,
    or if you have a Label Track, you can export a new file for each label.
    
    This project does not have multiple tracks or a Label Track, so you cannot export multiple files.
tr: Eğer bir Ses İzinden daha fazlasına sahipseniz, ayrı bir dosya olarak her izi aktarabilirsiniz,
    ya da eğer bir Etiket İzine sahipseniz, her etiket için yeni bir dosya aktarabilirsiniz.
    Bu proje çoklu izlere ya da bir Etiket İzine sahip değil, bu yüzden çoklu dosyaları aktaramayabilirsiniz.

en: Import
tr: Al

en: Import / Export
tr: İçe / Dışarı Aktar

en: Import Labels
tr: Etiketleri Al

en: Import MIDI
tr: MIDI Al

en: Import Presets
tr: Mevcut Durumu İçe Aktar

en: Import Raw Data
tr: Ham Veri Al

en: Import via QuickTime
tr: QuickTime ile İçe Aktar

en: Imported '%s'
tr: Alındı '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
tr: '%s' den MIDI Alındı

en: Imported labels from '%s'
tr: '%s' den etiketler alındı

en: Importing %s
tr: %s içe aktarıyor

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
tr: Ek olarak, açmak için bir ses dosyasının veya Audacity projesinin adını verin.

en: Include audio before first label
tr: İlk etiketten önce ses ekle

en: Individual Theme Files
tr: Özel Tema Dosyaları

en: Info
tr: Bilgi

en: Input Device
tr: Girdi Aygıtı

en: Input Level Slider
tr: Girdi Seviye Kaydırıcısı

en: Input Meter
tr: Ölçer Ekle

en: Input Source
tr: Girdi Kaynağı

en: Input Source:
tr: Girdi Kaynağı:

en: Input Volume
tr: Ses Girişi

en: Input level meter - click to monitor input
tr: Seviye ölçer girişi - ekran girişine tıkla

en: Input source information is not available.
tr: Girdi kaynak bilgisi mevcut değil.

en: Insane
tr: Çılgın

en: Insert &After
tr: Sonrasına &Yerleştir

en: Insert &Before
tr: Öncesine &Yerleştir

en: Installation Prefix:
tr: Yükleme Öndüzeltmesi:

en: Interface
tr: Arayüz

en: Internal logic fault
tr: Dahili mantık kusuru

en: Invalid Vorbis bitstream header
tr: Geçersiz Vorbis bitstream başlığı

en: Invalid duration in LOF file.
tr: LOF dosyası içinde geçersiz süre

en: Invalid track offset in LOF file.
tr: LOF dosyası içinde geçersiz iz ofseti

en: Invalid window offset in LOF file.
tr: LOF dosyası içinde geçersiz pencere ofseti

en: Invert
tr: Dönüştür

en: Inverting
tr: Evriliyor

en: Key Combination
tr: Tuş Kombinasyonu

en: Key type
tr: Anahtar tipi

en: Keyboard
tr: Klavye

en: LFO Frequency (Hz):
tr: LFO Frekansı (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
tr: LFO Başlangıç Fazı (der.):

en: LOF Error
tr: LOF Hatası

en: La&beled Regions
tr: Etiket&lenmiş Bölgeler

en: Label
tr: Etiket

en: Label Edit
tr: Etiket Düzenle

en: Label Track
tr: Etiket İzi

en: Label Track Font
tr: Etiket İz Yazıtipi

en: Labels
tr: Etiketler

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
tr: Gecikme (saniye)	Frekans (Hz)	Seviye

en: Language:
tr: Dil:

en: Latency
tr: Gecikme

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
tr: Gecikme Düzelticisi ayarları kaydı yapılmış sesin sıfırdan önce gizlenmesine neden oldu.
    Audacity sıfırdan başlaması için geri getirdi.
    Parçayı doğru yere çekebilmek için Zaman Değişik Aracı'nı (<---> veya F5) kullanmak zorunda olabilirsiniz.

en: Latency problem
tr: Gecikme problemi

en: Left
tr: Sol

en: Left Channel
tr: Sol Kanal

en: Left,
tr: Sol,

en: Left-Click
tr: Sol-Tıkla

en: Left-Double-Click
tr: Sol-Çift-Tık

en: Left-Drag
tr: Sol-Sürükle

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
tr: Sol=Büyült, Sağ=Küçült, Orta=Normal

en: Length
tr: Uzunluk

en: Length (seconds)
tr: Uzunluk (saniye)

en: Level:
tr: Seviye:

en: Libraries
tr: Kütüphaneler

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
tr: Dominik Mazzoni ve Julius Smith tarafından Libyenidenörnekleme

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
tr: Erik de Castro Lopo tarafından Libörnekoran

en: Libsamplerate error: %d
tr: Libörnekoran hatası: %d

en: Limiter
tr: Limitleyici

en: Linear
tr: Doğrusal

en: Linear frequency
tr: Doğrusal frekans

en: List of Files in basic text format
tr: Temel metin biçimindeki Dosyaların Listesi

en: Load
tr: Yükle

en: Load Files
tr: Dosyaları Yükle

en: Load Preset
tr: Mevcut Durumu Yükle

en: Load Theme Cache
tr: Tema Önbelleğini Yükle

en: Load Theme Cache At Startup
tr: Başlangıçta Tema Önbelleğini Yükle

en: Load VST Program:
tr: VST Programını Yükle:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
tr: %d klavye kısayolları yüklendi

en: Loading keyboard shortcuts
tr: Yükleme klavye kısayolları

en: Local
tr: Yerel

en: Locate Lame
tr: Lame'i Tesbit Et

en: Location of %s:
tr: %s 'in Yeri:

en: Location of &Manual:
tr: Rehberin &Konumu:

en: Log frequency
tr: Frekans günlüğü

en: Log search
tr: Kayıt araması

en: Lower speed limit
tr: Daha düşük hız sınırı

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
tr: M4A (AAC) Dosyaları (FFmpeg)

en: MIDI Devices
tr: MIDI Araçları

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
tr: MIDI ve Allegro dosyaları (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI dosyaları (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro dosyaları (*.gro)|*.gro|Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
tr: MIDI parçaları bireysel olarak ofset olmayabilir, sadece ses dosyaları olabilir.

en: MP2 export
tr: MP2 dışa aktarımı

en: MP3 Export Library
tr: MP3 Dışa Aktarma Kitaplığı

en: MP3 Export Setup
tr: MP3 Aktarma Ayarı

en: MP3 Files
tr: MP3 Dosyaları

en: MP3 Importing
tr: MP3 İçe Aktarımı

en: MP3 Library Version:
tr: MP3 Kütüphane Sürümü:

en: MP3 Library:
tr: MP3 Kitaplığı

en: MP3 export library not found
tr: MP3 dışa aktarma kütüphanesi bulunamadı

en: MP3 files
tr: MP3 dosyaları

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
tr: En Bü&yük Frekans (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
tr: Bir ikili izi '%s' yapıldı

en: Main
tr: Ana

en: Make Labels
tr: Etiketler Yapma

en: Make Stereo
tr: İkili Yap

en: Make Stereo Track
tr: İkili İz Yap

en: Master Gain Control
tr: Ana Kazanç Kontrolü

en: Max dB
tr: Maks dB

en: Max. Number of Notes (1..128):
tr: En Falza Not Sayısı (1..128):

en: Maximum frequency must be in the range 100 Hz - 100,000 Hz
tr: En büyük frekans 100 Hz - 100,000 Hz aralığında olmalıdır

en: Measure selection
tr: Ölçüm Seçimi

en: Media read error
tr: Ortam okuma hatası

en: Medium
tr: Orta

en: Medium Tracks
tr: Ortanca Parçalar

en: Meter Preferences
tr: Gösterge Özellikleri

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
tr: Her saniyede gösterge yenileme oranı [1-100]:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
tr: En Düşük Hafı&za (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
tr: En Dü&şük Frekans (Hz):

en: Mi&xer Toolbar
tr: Kar&ıştırıcı Araç Çubuğu

en: Middle-Click
tr: Orta-Tık

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
tr: En düşük frekans en az 0 Hz olmalıdır

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
tr: En düşük frekans, en yüksek frekanstan düşük olmalıdır

en: Mix
tr: Karıştır

en: Mixer
tr: Karıştırıcı

en: Mixer Panel
tr: Karıştırıcı Paneli

en: Modified Label
tr: Düzenlenmiş etiket

en: Mono
tr: Tekli

en: Mono,
tr: Tekli,

en: Mouse
tr: Fare

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
tr: Fare Bağlantıları (öntanımlı değerler, yapılandırılamaz)

en: Move &Down
tr: Aşağı %İlerle

en: Move &Up
tr: Yukarı &İlerle

en: Move Track
tr: İzi Taşı

en: Move Track Down
tr: İzi Yukarı Taşı

en: Move Track Up
tr: İzi Aşağı Taşı

en: Moved '%s' %s
tr: '%s' %s taşındı

en: Moved Sample
tr: Örnek Taşındı

en: Moved gain slider
tr: Kazanç kaydırıcı taşındı

en: Moved pan slider
tr: Pan kaydırıcı taşındı

en: Multi
tr: Çoklu

en: Multi Tool
tr: Çoklu Araç

en: Multi-Tool Mode
tr: Çoklu-Araç Kipi

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
tr: Çoklu-Araç Kipi: Fare ve Klavye Tercihleri için, Cmd-

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
tr: Çoklu-Araç Kipi: Fare ve Klavye Tercihleri için Ctrl-P

en: Mute
tr: Sessiz

en: NTSC frames
tr: NTSC kareleri

en: Name
tr: İsim

en: Name Change
tr: İsim Değiştir

en: Name files:
tr: İsim dosyaları:

en: Name must not be blank
tr: İsim boş olmamalıdır

en: Name...
tr: İsim:

en: Names may not contain '%c' and '%c'
tr: İsimler '%c' ve '%c' içeremez

en: Never copy any audio
tr: Asla hiçbir sesi kopyalama

en: New Label Track
tr: Yeni Etiket İzi

en: New Peak Amplitude (dB):
tr: Yeni Tepe Genliği (dB):

en: New Project
tr: Yeni Proje

en: New Temporary Directory
tr: Yeni Geçici Dizin

en: New Track
tr: Yeni İz

en: New selection length:
tr: Yeni seçim uzunluğu:

en: New...
tr: Yeni...

en: Next Tool
tr: Sonraki Araç

en: No Local Help
tr: Yerel Yardım Yok

en: No MIDI interfaces
tr: MIDI arayüzü yok

en: No audio interfaces
tr: Ses arayüzü yok

en: No chain selected
tr: Hiçbir dizi seçilmedi

en: No devices found
tr: Aygıt bulunamadı

en: No labels to export.
tr: Dışa aktarılacak etiket yok.

en: Noise Generator
tr: Ses Üretici

en: Noise Removal
tr: Gürültü Kaldırma

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
tr: Dominic Mazzoni tarafından Gürültü Kaldırma

en: Noise Removal...
tr: Gürültü Kaldırma...

en: Noise type
tr: Ses tipi

en: Noise...
tr: Ses...

en: None
tr: Hiç

en: Normalize
tr: Düzgele

en: Normalize...
tr: Düzgele...

en: Normalizing...
tr: Düzgeleniyor...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
tr: Geçersiz ya da desteklenmeyen MP3 kodlama kütüphanesi!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
tr: Tüm format ve kodekler uyumlu değildir. Tüm seçim kombinasyonları da tüm kodeklerle uyumlu değildir.

en: Not an Ogg Vorbis file
tr: Bir Ogg Vorbis dosyası değil

en: Not enough data selected.
tr: Seçilen yeterli veri yok.

en: Note Track
tr: Not Parçası

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
tr: Not: Cmd+Q'ya basma çıkacaktır. Tüm diğer tuşlar geçerlidir.

en: Nothing to redo
tr: İleri alınacak hiçbirşey yok

en: Nothing to undo
tr: Geri alınacak hiçbirşey yok

en: Number of consecutive analysis:
tr: Birbirini izleyen analiz numarası:

en: Number of times to repeat:
tr: Tekrarlama sayısı

en: Numbering after Label/Track Name
tr: Etiket/İz İsminden sonraki Numaralama

en: Numbering before Label/Track Name
tr: Etiket/Parça İsminden önceki Numaralama

en: Nyquist Output:
tr: Nyquist Çıktısı:

en: Nyquist Prompt...
tr: Nyquist Komutu...

en: Nyquist did not return audio.
tr: Nyquist ses döndürmedi.

en: Nyquist returned the value:
tr: Nyquist değeriyle döndü:

en: Nyquist returned too many audio channels.
tr: Nyquist çok fazla ses kanalı döndürdü.

en: OK
tr: TAMAM

en: OK... Audacious!
tr: Tamam... Audacious!

en: Ogg Vorbis Import and Export
tr: Ogg Vorbis İçe ve Dışa Aktarımı

en: Ogg Vorbis files
tr: Ogg Vorbis dosyaları

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
tr: Ogg Vorbis desteği Audacity'nin bu sürümünde mevcut değil

en: One Hour
tr: Bir Saat

en: One Min
tr: Bir Dakika

en: One Sec
tr: Bir Saniye

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
tr: Sadece lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dinamik Olarak Bağlanmış Kütüphaneler (*.dll)|*.dll| Tüm Dosyalar (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
tr: Sadece libmp3lame.so|libmp3lame.so.0|Birincil Paylaşımlı Nesne dosyaları (*.so)|*.so| Genişletilmiş Kütüphaneler (*.so*)|*.so*|Tüm Dosyalar (*)|*

en: Open &Recent...
tr: Bir Öncekini &Aç...

en: Open Me&tadata Editor...
tr: Me&tadata Düzenleyicisini açın...

en: Open Recent
tr: Son Kullanılanları Aç

en: Opening Audacity Project
tr: Audacity Projesi Açılıyor

en: Options...
tr: Seçenekler...

en: Other Contributors
tr: Diğer Katılımcılar

en: Other Emeritus Team Members
tr: Diğer Emekli Takım Üyeleri

en: Other...
tr: Diğer...

en: Out of disk space
tr: Disk boşluğunun dışında

en: Output Channels: %2d
tr: Çıktı Kanalları: %2d

en: Output Device
tr: Çıktı Aygıtı

en: Output Level Slider
tr: Çıktı Seviye Kaydırıcı

en: Output Meter
tr: Çıkış Ölçer

en: Output Volume
tr: Çıkış Sesi

en: Output level meter
tr: Çıkış seviye ölçer

en: Overwrite existing files
tr: Mevcut dosyanın üzerine yaz

en: PAL frames (25 fps)
tr: PAL kareleri (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
tr: Say&fa Ayarı...

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Paste
tr: Yapıştır

en: Paste Te&xt to New Label
tr: Metni Y&eni Etikete Yapıştır

en: Paste Text to New Label
tr: Metni Yeni Etikete Yapıştır

en: Pasted from the clipboard
tr: Panodan yapıştır

en: Pasted text from the clipboard
tr: Geçici taşıma bölgesinden yapıştırıldı

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
tr: Bir parça tipinden başka birine yapıştırmaya izin verilmemektedir.

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pencil
tr: Kurşun kalem

en: Percent Change:
tr: Yüzde Değiştir:

en: Performing Echo
tr: Yankı Uygulanıyor

en: Performing Effect: %s
tr: Etki Uygulanıyor: %s

en: Performing Equalization
tr: Eşitleme Uygulanıyor

en: Performing Repeat
tr: Tekrarlama Uygulanıyor

en: Phaser
tr: Fazlayıcı

en: Phaser...
tr: Fazlayıcı...

en: Pink
tr: Pembe

en: Pitch (EAC)
tr: Sıklık (EAC)

en: Pitch and Tempo Change support
tr: Adım ve Tempo Değişim desteği

en: Pla&y Region
tr: Bölg&eyi Çal

en: Play
tr: Çal

en: Play (Shift for Loop Play)
tr: Çal (Döngüsel Çalma için Değiştir)

en: Play One Second
tr: Bir Saniye Oynat

en: Play To Selection
tr: Seçimde Oynat

en: Play at selected speed
tr: Seçili hızda oynat

en: Play at speed
tr: Şu hızda çal

en: Play when previewing:
tr: Öngörünümdeyken oynat:

en: Play-at-speed
tr: Şu hızda çal

en: Play/Stop
tr: Çal/Dur

en: Play/Stop and Set Cursor
tr: Çal/Dur ve İmleçi Belirle

en: Playback
tr: Kayıttan Yürüt

en: Playback Speed
tr: Yeniden Çalma Hızı

en: Playing Audio
tr: Sesi Çalıyor

en: Please save and close the current project first.
tr: Lütfen şu anki projenizi önce kaydedip kapatın.

en: Please select an action
tr: Lütfen bir hareket seçin

en: Please select codec before saving a profile
tr: Bir profili kaydetmeden önce lütfen bir kodek belirleyin

en: Please select format before saving a profile
tr: Bir profili kaydetmeden önce lütfen bir biçim belirleyin

en: Plug-in support
tr: Eklenti desteği

en: Plugin Settings
tr: Eklenti Ayarları

en: Plugins %i to %i
tr: %i deki %i Eklentileri

en: Plugins 1 to %i
tr: %i deki Eklentiler 1

en: Position
tr: Pozisyon

en: Pre&ferences...
tr: Özel&likler...

en: Pre&view
tr: Öngör&ünüm

en: Preferences...
tr: Özellikler...

en: Preset:
tr: Mevcut Durum:

en: Presets
tr: Önayarlar

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
tr: Hücre içeriğini düzenlemek için F2'ye basın veya çift tıklayın.

en: Previous Tool
tr: Önceki Araç

en: Print
tr: Yazdır

en: Program build date:
tr: Program yapım tarihi:

en: Progress
tr: İşlem

en: Project Dependencies
tr: Proje Bağımlılıkları

en: Project Rate (Hz):
tr: Proje Değeri (Hz):

en: Project checker repaired file
tr: Proje kontrolörü dosyayı onardı

en: Project depends on other audio files
tr: Proje diğer ses dosyalarına bağlı

en: Project was recovered
tr: Proje geri getirildi.

en: Projects
tr: Projeler

en: Quality
tr: Kalite

en: Quality:
tr: Kalite:

en: QuickTime files
tr: QuickTime dosyaları

en: Quit Audacity
tr: Audacity'den Çık

en: Rate Change
tr: Oran Değiştir

en: Re&gion Save
tr: Böl&geyi Kaydet

en: Re&name
tr: Yeniden &Adlandır

en: Real-time Conversion
tr: Gerçek Zamanlı Dönüştürme

en: Recent &Files
tr: Son Kullanılan &Dosyalar

en: Record
tr: Kayıt

en: Record (Shift for Append Record)
tr: Kayıt (Sona Kayıt Ekle için Değiştir)

en: Record Meter
tr: Kayıt Ölçücüsü

en: Recorded Audio
tr: Kayıtlı Ses

en: Recording
tr: Kaydediliyor

en: Recording Audio
tr: Sesi Kaydediyor

en: Recording end
tr: Kayıt sonu

en: Recording not permitted
tr: Kayıt yapmaya izin verilmemiştir.

en: Recording start
tr: Kayıt başı

en: Recover
tr: Geri Getir

en: Recover Projects
tr: Projeleri Kurtar

en: Recoverable projects
tr: Geri Dönüştürülebilir projeler

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
tr: Bir projeyi kurtarmak, onu kaydedene kadar disk üzerindeki hiçbir dosyada değişiklik yapmayacaktır.

en: Rectangle
tr: Dikdörtgen

en: Rectangular
tr: Dikdörtgenel

en: Redo
tr: İleri al

en: Regio&n Restore
tr: Bölg%eyi Geri Dönüştür

en: Release build
tr: Çıkış yapısı

en: Remaining Time:
tr: Kalan Zaman:

en: Remo&ve Tracks
tr: İ&zleri Kaldır

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Track
tr: İzi Kaldır

en: Removed audio track(s)
tr: Ses izi(leri) kaldırıldı

en: Removed track '%s.'
tr: '%s' izi kaldırıldı.

en: Removing Dependencies
tr: Bağımlılıklar Kaldırılıyor

en: Removing Noise
tr: Gürültü Kaldırılıyor

en: Removing clicks and pops...
tr: Tıklamalar ve açılmalar kaldırılıyor...

en: Renamed '%s' to '%s'
tr: '%s' de '%s' yeniden adlandırıldı

en: Renamed file: %s
tr: Dosya yeniden adlandırıldı: %s

en: Repair
tr: Onar

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Repeat %s
tr: %s Tekrarla

en: Repeat Last Effect
tr: Son Efekti Tekrarla

en: Repeat...
tr: Tekrarla...

en: Repeated %d times
tr: %d kez tekrarla

en: Resampling disabled.
tr: Yeniden örnekleme etkinsizleştirildi.

en: Rese&t...
tr: İlk H&aline Dön...

en: Reset Genres
tr: Tarzı İlk Durumuna Getir

en: Resonance:
tr: Çınlama:

en: Restart Audacity to apply changes.
tr: Değişiklikleri uygulamak için Audacity'i tekrar başlatın.

en: Result
tr: Sonuç

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Reverse
tr: Geri Döndür

en: Reversing
tr: Geri Dönüyor

en: Right
tr: Sağ

en: Right Channel
tr: Sağ Kanal

en: Right,
tr: Sağ,

en: Right-Click
tr: Sağ-Tıkla

en: Right-Drag
tr: Sağ-Sürükle

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
tr: Aynı anda iki farklı Audacity sürümünü çalıştırmak veri 
    kaybına veya sisteminizin çakılmasına neden olabilir.

en: Sample Edit
tr: Örnek Düzenle

en: Sample Rate Con&verter:
tr: Örnek Oran Dön&üştürücü:

en: Sample Rate Conver&ter:
tr: Örnek Oran Dönüştü&rücü:

en: Sample rate conversion
tr: Örnek oran dönüşümü

en: Sample rate:
tr: Örnek oran:

en: Sampling
tr: Örnekleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: Save Compressed Copy of Project...
tr: Projenin sıkıştırılmış kopyasını sakla...

en: Save Compressed Project As...
tr: Sıkıştırılmış Projeyi Farklı Kaydet...

en: Save Files
tr: Dosyaları Kaydet

en: Save Preset
tr: Mevcut Durumu Kaydet

en: Save Project &As...
tr: Projeyi Farklı K&aydet...

en: Save Project As...
tr: Projeyi Farklı Kaydet...

en: Save Theme Cache
tr: Tema Önbelleğini Kaydet

en: Save VST Program As:
tr: VST Programını şu olarak kaydet:

en: Save changes before closing?
tr: Kapatmadan önce değişiklikler kaydedilsin mi?

en: Save changes?
tr: Değişiklikler kaydedilsin mi?

en: Save images to:
tr: Resimleri uraya kaydet:

en: Saved
tr: Kaydedildi

en: Saved %s
tr: %s kaydedildi

en: Saving &empty project
tr: Boş projeleri &sakla

en: Saving &projects
tr: Projeleri &saklama

en: Saving an Audacity Project
tr: Bir Audacity Projesini Kaydetmek

en: Saving project data files
tr: Proje veri dosyalarını kaydediyor

en: Sawtooth
tr: Testere Dişi

en: Scale
tr: Ölçek

en: Second Track
tr: İkinci Parça

en: Select
tr: Seç

en: Select Clip or Entire Track
tr: Klibi veya Tüm Parçayı Seç

en: Select Command
tr: Komut Seç

en: Select Input Source
tr: Seçim Girdi Kaynağı

en: Select a MIDI file...
tr: Bir MIDI dosyası seçin...

en: Select a text file containing labels...
tr: Bir Metin dosyası içeren etiketler seçin...

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
tr: Audacity klavye kısayolları içeren bir XML dosya seçin...

en: Select any uncompressed audio file...
tr: Herhangi açılmamış ses dosyası seçin...

en: Select file(s) for batch processing...
tr: Yığın işleme için dosya(lar)sı seçin...

en: Select one or more audio files...
tr: Bir ya da daha fazla ses dosyası seçin...

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
tr: Yığın CleanSpeech Dizisi için vokal dosya(lar)sı seçin

en: Select-Silence
tr: Sessizi Seç

en: Select-Sound
tr: Sesi Seç

en: Selection
tr: Seçim

en: Selection
tr: Seçim

en: Selection End
tr: Seçim Sonu

en: Selection Extend Left
tr: Seçimi Sola Genişlet

en: Selection Extend Right
tr: Seçimi Sağa Genişlet

en: Selection Length
tr: Seçim Uzunluğu

en: Selection Start:
tr: Seçim Başlangıcı:

en: Selection Tool
tr: Seçim Aracı

en: Selection to End
tr: Sondaki Seçim

en: Selection to Start
tr: Başlangıçtaki Seçim

en: Semitones (half-steps):
tr: Yarımtonlar (yarım-adımlar):

en: Sensitivity
tr: Duyarlılık

en: Set
tr: Ata

en: Set De&fault
tr: Başlangıç De&ğeri Belirle

en: Set Left Selection Boundary
tr: Sol Seçim Sınırını Ayarla

en: Set Range
tr: Oran Ayarla

en: Set Range...
tr: Aralık Ayarla...

en: Set Rate
tr: Oran Ayarla

en: Set Right Selection Boundary
tr: Sağ Seçim Sınırını Ayarla

en: Set Sample Format
tr: Örnek Biçemi Ayarla

en: Set Selection Point
tr: Seçim Noktasını Ayarla

en: Set Selection Range
tr: Seçim Aralığını Ayarla

en: Set range to '%d' - '%d'
tr: '%d' - '%d' de aralığı ayarla

en: Settings folder:
tr: Ayarlar klasörü:

en: Shaped
tr: Profil

en: Shift-Drag
tr: Değiştir-Sürükle

en: Shift-Left-Click
tr: Shift-Sol-Tıklama

en: Short Tracks
tr: Kısa Parçalar

en: Show &Log...
tr: Kayıtları &Göster

en: Show All Codecs
tr: Tüm Kodekleri Göster

en: Show All Formats
tr: Tüm Biçimleri Göster

en: Show output
tr: Çıktıyı göster

en: Sign Changes (High Threshold)
tr: İşaret Değişimi (Yüksek Eşik)

en: Sign Changes (Low Threshold)
tr: İşaret Değişimi (Düşük Eşik)

en: Silence
tr: Sessizlik

en: Silence &Audio
tr: Sessizlik &Ses

en: Silence Audi&o
tr: Sessiz S&es

en: Silence Generator
tr: Sessizlik Üretici

en: Silence Labels
tr: Sessiz Etiketleri

en: Silence selection
tr: Sessizlik seçimi

en: Silence...
tr: Sessizlik...

en: Silenced labeled regions
tr: Sessizleştirilmiş etiketli bölgeler

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
tr: %.2f'deki %.2f saniye için seçilen izler susturuldu

en: Simple
tr: Basit

en: Size
tr: Boyut

en: Skip to End
tr: Sonlamayı Atla

en: Skip to Start
tr: Başlamayı Atla

en: Slide Tool
tr: Kaydırma Aracı

en: Slider Input
tr: Kaydırıcı Girdisi

en: Slider Output
tr: Kaydırıcı Çıktısı

en: Smooth at Sample
tr: Örnekte DüzleDüzgün

en: Snap To
tr: Uy

en: Solo &Button:
tr: Solo &Tuşu:

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
tr: Audacity'nin en son kullanımında bazı projeler doğru şekilde kaydedilmedi.
    Neyse ki, aşağıdaki projeler otomatik olarak kurtarılabilir:

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
tr: Üzgünüz, Vamp Eklentisi başlatılırken başarısız oldu.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
tr: Üzgünüz, Vamp Eklentileri parçanın her kanalı birbirleriyle eşleşmediği sürece stereo parçalarda çalıştırılamaz.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
tr: Üzgünüm, izlerin eşleşmediği yerdeki ikili izler üzerindeki etki uygulamadı.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
tr: Üzgünüz, Vamp Eklentisini yüklemede başarısız olundu.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
tr: Üzgünüm, 256 karakterden uzun yol isimleri desteklenmiyor.

en: Sort By Name
tr: İsme Göre Sırala

en: Sort By Time
tr: Zamana Göre Sırala

en: Sound card mixer support
tr: Ses kartı karıştırıcı desteği

en: Sp&lit
tr: B&öl

en: Sp&lit Delete
tr: Bö&l ve Sil

en: Special thanks:
tr: Özel teşekkürler:

en: Specify AAC Options
tr: AAC Seçeneklerini Belirleyin

en: Specify AC3 Options
tr: AC3 Seçeneklerini Belirleyin

en: Specify AMR-NB Options
tr: AMR-NB Seçeneklerini Belirleyin

en: Specify AMR-WB Options
tr: AMR-WB Seçeneklerini Belirleyin

en: Specify MP3 Options
tr: MP3 Seçeneklerini Belirle

en: Specify New Filename:
tr: Yeni Bir Dosya Adı Belirleyin:

en: Specify Other Options
tr: Diğer Seçenekleri Belirle

en: Specify WMA Options
tr: WMA Seçenekleri

en: Spectrograms
tr: Spektrogramlar

en: Spectrum
tr: Spektrum

en: Spl&it Cut
tr: Bö&l ve Kes

en: Spli&t
tr: Bö&l

en: Split
tr: Böl

en: Split Cut
tr: Böl ve Kes

en: Split Cut Labels
tr: Etiketleri Böl ve Kes

en: Split D&elete
tr: Böl ve S&il

en: Split Delete
tr: Böl ve Sil

en: Split Delete Labels
tr: Etiketleri Böl ve Sil

en: Split Deleted labeled regions
tr: Bölünmüş ve Silinmiş etiketli bölgeler

en: Split Labels
tr: Etiketleri Böl

en: Split Ne&w
tr: Böl Ye&ni

en: Split New
tr: Böl Yeni

en: Split Stereo Track
tr: İkili İzi Böl

en: Split at labels
tr: Etiketlerde böl

en: Split files based on:
tr: Şuna bağlı kalarak dosyaları böl:

en: Split labeled regions
tr: Etiketli bölgeleri böl

en: Split stereo track '%s'
tr: '%s' ikili izini böl

en: Split to new track
tr: Yeni parçaya böl

en: Split-cut to the clipboard
tr: Geçici taşıma panosuna böl ve kes

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
tr: Etiketli bölgeleri geçici taşıma panosuna böl ve kes

en: Square
tr: Kare

en: Stages:
tr: Aşamalar:

en: Standard
tr: Standart

en: Standard Autocorrelation
tr: Standart Özilinti

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Start Date and Time
tr: Başlangıç Tarihi ve Zamanı

en: Start Monitoring
tr: Gözlemlemeyi Başlat

en: Start Time
tr: Başlangıç Zamanı

en: Start offset:
tr: Ofseti başlat:

en: Step 1
tr: Adım 1

en: Step 2
tr: Adım 2

en: Stereo Trac&k to Mono
tr: Stereo Parç&a'dan Mono'ya

en: Stereo to Mono
tr: Stereo'dan Mono'ya

en: Stereo to Mono Effect not found
tr: Stereo'dan Mono'ya Efekti bulunamadı

en: Stereo,
tr: İkili,

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop Monitoring
tr: Gözlemlemeyi Durdur

en: Successfully exported the following %ld file(s).
tr: Aşağıdaki %ld tipi dosya(lar)yı başarılı bir şekilde dışa aktardı.

en: Synchronize MIDI with Audio
tr: MIDI'yi Ses'le Senkronize et

en: T&ools Toolbar
tr: A&raçlar Araç Çubuğu

en: Tag:
tr: Ek:

en: Tall Tracks
tr: Uzun Parçalar

en: Template
tr: Şablon

en: Temporary files directory
tr: Geçici dosyalar klasörü

en: Ten Sec
tr: On Saniye

en: Test Mode
tr: Test Modu

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
tr: Metin dosyaları (*.txt)|*.txt|Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: The frequency gain cannot be negative
tr: Frekans güçlendirici negatif olamaz

en: The frequency gain must be an integer
tr: Frekans güçlendirici bir tamsayı olmalı

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
tr: Frekans güçlendirici 60 dB/dec'ten fazla olamaz

en: The gain must be an integer
tr: Güçlendirici bir tamsayı olmalı

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
tr: Seçtiğiniz dil, %s (%s), sistem dili, %s (%s) ile aynı değil.

en: The maximum frequency must be an integer
tr: Azami frekans bir tamsayı olmalı.

en: The minimum frequency must be an integer
tr: En düşük frekans bir tam sayı olmalıdır

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
tr: <b>Audacity&reg;</b> adı Dominic Mazzoni adına tescillidir.

en: The range must be a positive integer
tr: Hedef bir tamsayı olmalı

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
tr: Unicode karakter kullanımı yüzünden, belirlemiş olduğunuz dosya adı dönüştürülemedi.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
tr: Sistem başka bir Audacity kopyasının alıştığını tesbit etti.

en: The version of Audacity you are using does not support multiple time tracks.
tr: Kullandığınız Audacity sürümü çoklu zaman izlerini desteklemiyor.

en: Theme
tr: Tema

en: Theme Cache - Images && Color
tr: Tema Önbelleği - Resimler && Renk

en: There are no label tracks to export.
tr: Aktarılacak etiket izleri yok.

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
tr: Bu sürücü üzerinde çok az yeterli disk bölümü var.
    Lütfen Tercihleriniz içindeki başka bir geçici dizini seçin.

en: There was a problem printing.
tr: Bir yazdırma sorunu var.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
tr: Midi i/o katmanını hazırlarken hata oluştu.

en: These are our support methods:
tr: Destek almak isterseniz:

en: This file was saved by Audacity %s.
    
    Audacity can open and save this file, but saving it in this version
    will then prevent any 1.2 or earlier version opening it.
    
    Open this file now?
tr: Bu dosya daha önceden Audacity %serisi kullanılarak saklamıştı.
    
    Audacity bu dosyayı açabilir ve saklayabilir, fakat bu sürümde saklamak 1.2 ya da 
    daha önceki bir versiyonun bu dosyayı açabilmasını engelleyecek.
    
    Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s - you need to upgrade to
    a newer version to open this file.
tr: Bu dosya %s Audacity kullanarak kaydedilmiş.
    %s Audacity kullanıyorsunuz - bu dosyayı açmak için
     daha yeni bir sürüme yükseltmeye ihtiyacınız var.

en: This is a Beta version of the program. It may contain bugs and unfinished features. We depend on your feedback: please send bug reports and feature requests to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, use the Help menu in the program, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> or visit our <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.
tr: Bu program Beta sürümüdür. Hatalar ve tamamlanmamış özellikler içerebilir. Geribildirimlerinize ihtiyaç duyuyoruz: lütfen hata raporları ve yeni özellik taleplerinizi <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Geribildirim</a> adresine gönderin. Yardım için programdaki Yardım menüsünü kullanabilir, ipuçları ve püf noktaları için <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a>'ye bakabilir ya da <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>'larımızı ziyaret edebilirsiniz.

en: This is a stable, completed release of the program. However, if you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a> or visit our <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>.
tr: Bu programın yayınlanan kararlı ve tamamlanmış sürümüdür.Buna rağmen bir hata bulursanız veya bir öneriniz varsa, lütfen <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Geribildirim</a> adresimize yazın. Yardım için, ipuçları ve püf noktalarına <a href="http://wiki.audacityteam.org/index.php?title=Audacity_Wiki_Home_Page">Wiki</a>'den bakabilir ya da <a href="http://audacityteam.org/forum/">Forum</a>'larını ziyaret edebilirsiniz.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
tr: Audacity'nin bu sürümü %s desteği ile derlenmemiş.

en: Threshold %d dB
tr: Eşik: %d dB

en: Threshold:
tr: Eşik:

en: Time
tr: Zaman

en: Time Shift Tool
tr: Zaman Öteleme Aracı

en: Time Track
tr: Zaman Parçası

en: Time-Shift
tr: Zaman-Ötelemesi

en: To find %s, click here -->
tr:  %s 'i bulmak için, buraya tıklayın -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
tr: Lame'in ücretsiz bir kopyasını almak için, buraya tıklayın -->

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
tr: Spektrumu çizdirmek için, tüm seçili izler aynı örnek oranda olmalıdır.

en: Tone Generator
tr: Ton Üreteci

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
tr: Çok fazla ses seçilmiş.  Sesin sadece ilk %.1f saniyesi çözümlenecek.

en: Tool
tr: Araç

en: Tools
tr: Araçlar

en: Track
tr: Parça

en: Track Name
tr: İz İsmi:

en: Track Number
tr: Parça Sayısı

en: Track Remove
tr: İzi Kaldır

en: Tracks
tr: İzler

en: Tracks are too long to repeat the selection.
tr: İzler seçimi tekrarlamak için çok uzun.

en: Tracks sorted by name
tr: İsme göre sıralanmış parçalar

en: Tracks sorted by time
tr: Zamana göre sıralanmış parçalar

en: Tri&m
tr: Kır&p

en: Triangle
tr: Üçgen

en: Trim
tr: Kırp

en: Trim file to selection
tr: Seçilecek dosyayı kırp

en: Trim outside selection
tr: Dış Seçimi Kırp

en: Unable to determine
tr: Tanımlanamadı

en: Unable to open genre file.
tr: Tarz dosyasını açamadı.

en: Unable to open target file for writing
tr: Yazma için hedef dosya açılamadı

en: Unable to open/create test file
tr: Deneme dosyası açma/yaratma sırasında sorun

en: Unable to remove '%s'
tr: '%s' kaldırmada başarısız

en: Unable to rename '%s' to '%s'
tr: '%s' 'ı '%s' şeklinde yeniden adlandırmada hata

en: Unable to retrieve stream description
tr: Kaynak açıklamasını getirmede sorun

en: Unable to save genre file.
tr: Tarz dosyasını kaydedemedi

en: Unable to start QuickTime extraction
tr: QuickTime uygulamasını çalıştırmakta başarısız

en: Undo
tr: Geri Al

en: Undo History
tr: Geri Al Geçmişi

en: Unknown command line option: %s
tr: Bilinmeyen komut satır seçeneği:%s

en: Unsupported Formats
tr: Desteklenmeyen Biçimler

en: Up Octave
tr: Yukarı Oktav

en: Upper speed limit
tr: Üst hız sınırı

en: Use right mouse button or context key to change format
tr: Biçimi değiştirmek için sağ fare tuşunu veya kaynak tuşunu kullanın

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
tr: Birden fazla projeyi aynı anda açmak için halihazırda çalışan 
    Audacity'deki Yeni veya Aç komutlarını kullanın.

en: Using Label/Track Name
tr: Etiket/İz İsmi Kullanımı

en: Using block size of %ld
tr: %ld nin öbek boyutunu kullanıyor

en: VST Effects
tr: VST Efe&ktleri

en: Value
tr: Değer

en: Variable
tr: Değişken

en: Variable Speed:
tr: Değişken Hızı:

en: Vertical Stereo
tr: Dikey Çiftli

en: Vorbis version mismatch
tr: Vorbis sürüm uyumsuzluğu

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
tr: WAV, AIFF ve diğer sıkıştırılamamış tipler

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
tr: WMA (sürüm 2) Dosyaları (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
tr: WMA Dışa Aktarım Kurulumu

en: Wah Frequency Offset (%):
tr: Wah Frekans Ofseti (%):

en: Waiting to start recording at %s.
tr: Kayıda başlamak için %s bekleniyor.

en: Warning
tr: Dikkat

en: Warnings
tr: Uyarılar

en: Waveform
tr: Dalga biçimi

en: Waveform (dB)
tr: Dalga biçimi (dB)

en: Waveform:
tr: Dalga biçimi:

en: Welcome to Audacity
tr: Hoşgeldiniz, Audacity sürümü:

en: Welcome to Audacity!
tr: Audacity'e Hoş Geldiniz!

en: Welcome!
tr: Hoş Geldiniz!

en: Wheel-Rotate
tr: Teker-Dönüşü

en: When importing audio files
tr: Ses dosyalarını içe aktarırken

en: Whenever a project depends on other files:
tr: Bir proje diğer dosyalara bağlı olduğunda:

en: Where is %s?
tr: %s nerede?

en: White
tr: Beyaz

en: Window &size
tr: Pencere &boyut

en: Window &type
tr: Pencere &tip

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
tr: XML dosyaları (*.xml)|*.xml|Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: Year
tr: Yıl

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
tr: "%s" ismiyle bir %s dosyasını kaydetmek üzeresiniz.
    
    Normalde bu dosyalar ".%s" olarak sonlanır ve bazı programlar standart olmayan uzantılarla bu tip dosyaları açmamaktadırlar.
    
    Dosyayı bu isimle kaydetmek istediğinize emin misiniz?

en: You can't delete a preset without name
tr: Mevcut durumu isim vermeden silemezsiniz

en: You can't save a preset without name
tr: Mevcut durumu isim vermeden kaydedemezsiniz

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
tr: Etiket isimlerini boş bıraktınız. Bu isimler
    Etiket Parçaları yeniden etkinleştirilirken atlanacak.
    
    Geri gidip isimleri girmek ister misiniz?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
tr: Tanımlanmamış dosya uzantına ait bir dosya adı seçtiniz.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: You must select a track first.
tr: İlk izi seçmelisiniz.

en: You will not be able to play midi.
tr: MIDI dosyasını oynatamayacaksınız.

en: You will not be able to play or record audio.
tr: Ses kaydedemeyebilecek ya da oynatamayabileceksiniz.

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
tr: İzleriniz aktarılan dosya içindeki tek tekli kanalda aşağı karıştırılmış olacak.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
tr: İzleriniz aktarılan dosya içindeki iki ikili kanalda aşağı karıştırılmış olacak.

en: Zoom
tr: Odaklama

en: Zoom &In
tr: Yak&ınlaş

en: Zoom &Normal
tr: &Normal Odaklama

en: Zoom &Out
tr: &Uzaklaş

en: Zoom In
tr: Yakınlaş

en: Zoom Out
tr: Uzaklaş

en: Zoom Tool
tr: Odaklanma Aracı

en: Zoom default
tr: Öntanımlı Odaklama

en: Zoom in on Point
tr: Noktaya Yaklaş

en: Zoom in on a Range
tr: Bir Aralıkta Büyült

en: Zoom in or out
tr: Yaklaş ya da uzaklaş

en: Zoom out one step
tr: Bir adım küçült

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
tr: Dominic Mazzoni ve Vaughan Johnson tarafından

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
tr: Vaughan Johnson ve Dominic Mazzoni tarafından

en: bytes
tr: byte'lar

en: centiseconds
tr: santisaniye

en: dd:hh:mm:ss
tr: gg:ss:dd:ss

en: down
tr: aşağı

en: film frames (24 fps)
tr: film kareleri (24 fps)

en: hh:mm:ss
tr: ss:dd:ss

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
tr: ss:dd:ss + CDDA kareleri (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
tr: ss:dd:ss + NTSC drop kareleri

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
tr: ss:dd:ss + NTSC non-drop kareler

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
tr: ss:dd:ss + PAL kareleri (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
tr: ss:dd:ss + film kareleri (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
tr: ss:dd:ss + hundredths

en: hh:mm:ss + milliseconds
tr: ss:dd:ss + milisaniye

en: hh:mm:ss + samples
tr: ss:dd:ss + örnekler

en: hidden
tr: gizli

en: indeterminate
tr: tanımlanamadı

en: left
tr: sol

en: milliseconds (time of one analysis)
tr: milisaniye (bir analizin süresi)

en: minutes
tr: dakikalar

en: right
tr: sağ

en: same as select tool
tr: seçim aracı ile aynı

en: same as zoom tool
tr: odaklama aracı ile aynı

en: samples
tr: örnekler

en: to
tr: -e

en: to Selection En&d
tr: Seçimi Sonlandırmak içi&n

en: to Selection Star&t
tr: Seçimi Başlatmak iç&in

en: untitled
tr: isimsiz

en: up
tr: yukarı

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
tr: Erik de Castro Lopo tarafından, ÖrnekOran

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
tr: Olli Parviainen tarafından, Ses Dokunuşu

en: zero
tr: sıfır
