Spotify 1.2.92.0.g0d749c41 - en to eu_ES translation catalogue (185 entries)

en: &Copy
eu_ES: &Kopiatu

en: &Delete
eu_ES: &Ezabatu

en: &Develop
eu_ES: &Garatu

en: &Edit
eu_ES: &Editatu

en: &File
eu_ES: &Fitxategia

en: &Help
eu_ES: &Laguntza

en: &Log Out
eu_ES: &Amaitu saioa

en: &Minimize to Tray
eu_ES: &Minimizatu erretiluan

en: &Next
eu_ES: &Hurrengoa

en: &Open Miniplayer
eu_ES: &Ireki Minirreproduzigailua

en: &Paste
eu_ES: &Itsatsi

en: &Pause
eu_ES: &Pausatu

en: &Play
eu_ES: Erre&produzitu

en: &Playback
eu_ES: Erre&produkzioa

en: &Redo
eu_ES: &Berregin

en: &Reload
eu_ES: &Kargatu berriro

en: &Repeat
eu_ES: E&rrepikatu

en: &Reset Zoom
eu_ES: Be&rrezarri zoom-maila

en: &Show Spotify
eu_ES: Erakut&si Spotify

en: &Shuffle
eu_ES: Au&sazko erreprodukzioa

en: &Troubleshooting
eu_ES: &Arazo-konponketa

en: &Undo
eu_ES: &Desegin

en: &View
eu_ES: &Ikusi

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
eu_ES: Spotify mailaz igo daiteke, baina ezin izan da automatikoki bertsio-berritu. Agian Spotify beste erabiltzaile-kontu batekin instalatu delako gertatu da hori. Oraingo bertsioa erabiltzen jarrai dezakezu, edo Spotify berriro instalatu esteka honen bidez.

en: About Spotify
eu_ES: Spotify-ri buruz

en: Actual Size
eu_ES: Benetako tamaina

en: Add to Liked Songs
eu_ES: Gehitu Gustatu zaizkizun abestietan

en: All Files
eu_ES: Fitxategi guztiak

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
eu_ES: Ziur hardwarearen azelerazioa desgaitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
eu_ES: Ziur hardwarearen azelerazioa desgaitu nahi duzula?
    
    Ordenagailuko prozesadore grafikoaren (GPU) erabilera desgaituko da; baliteke horrek grafikoen arazoak konpontzea, baina baliteke Spotify-k motelago freskatzea pantaila.
    
    Ezarpenak eragina izan dezan, Spotify berrabiarazi behar duzu.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
eu_ES: Ziur hardwarearen azelerazioa gaitu nahi duzula?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
eu_ES: Ziur hardwarearen azelerazioa gaitu nahi duzula?
    
    Ordenagailuko prozesadore grafikoaren (GPU) erabilera gaituko da; baliteke Spotify-k azkarrago freskatzea pantaila, baina baliteke grafikoen arazoak sortzea kasu gutxi batzuetan.
    
    Ezarpenak eragina izan dezan, Spotify berrabiarazi behar duzu.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
eu_ES: Ziur aplikazioko datuak berrezarri nahi dituzula?
    
    Aplikazioa, jatorrizko egoerara leheneratu, eta berrabiarazi egingo da. Saioa amaituko da, eta berriro hasi beharko duzu.

en: Are you sure?
eu_ES: Ziur zaude?

en: Audio Files
eu_ES: Audio-fitxategiak

en: Bring All to Front
eu_ES: Ekarri guztiak aurrera

en: Cancel
eu_ES: Utzi

en: Close
eu_ES: Itxi

en: Continue on this device
eu_ES: Sartu gailu honen bidez

en: Copy
eu_ES: Kopiatu

en: Copy Version Info
eu_ES: Kopiatu bertsioari buruzko informazioa

en: Cu&t
eu_ES: Moz&tu

en: Custom Files
eu_ES: Pertsonalizatu fitxategiak

en: Cut
eu_ES: Moztu

en: Delete
eu_ES: Ezabatu

en: Develop
eu_ES: Garatzaile-modua

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
eu_ES: Desgaitu &hardwarearen azelerazioa eta berrabiarazi

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
eu_ES: Desgaitu hardwarearen azelerazioa eta berrabiarazi

en: Disable and Restart
eu_ES: Desgaitu eta berrabiarazi

en: Do not show this message again
eu_ES: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: E&xit
eu_ES: Irt&en

en: Edit
eu_ES: Editatu

en: Emoji & Symbols
eu_ES: Emojiak eta sinboloak

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
eu_ES: Gaitu &hardwarearen azelerazioa eta berrabiarazi

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
eu_ES: Gaitu hardwarearen azelerazioa eta berrabiarazi

en: Enable and Restart
eu_ES: Gaitu eta berrabiarazi

en: File
eu_ES: Fitxategia

en: Filter
eu_ES: Iragazi

en: Go Back
eu_ES: Egin atzera

en: Go Forward
eu_ES: Egin aurrera

en: Hardware Acceleration
eu_ES: Hardwarearen azelerazioa

en: Help
eu_ES: Laguntza

en: Hide Others
eu_ES: Ezkutatu besteak

en: Hide Spotify
eu_ES: Ezkutatu Spotify

en: Image Files
eu_ES: Irudi-fitxategiak

en: Licensing Information
eu_ES: Lizentziei buruzko informazioa

en: Liked Songs
eu_ES: Gustatu zaizkizun abestiak

en: Local Files
eu_ES: Fitxategi lokalak

en: Log Out
eu_ES: Amaitu saioa

en: Migrating Spotify Cache
eu_ES: Spotify-ren cachea migratzen

en: Minimize
eu_ES: Minimizatu

en: New Playlist
eu_ES: Zerrenda berria

en: New Playlist Folder
eu_ES: Zerrenden karpeta berria

en: Next
eu_ES: Hurrengoa

en: Not now
eu_ES: Orain ez

en: Offline Mode
eu_ES: Konexiorik gabeko modua

en: Open File
eu_ES: Ireki fitxategia

en: Open Spotify
eu_ES: Ireki Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
eu_ES: Ireki Spotify utzi zenuen tokitik jarraitzeko.

en: P&references...
eu_ES: Hobes&penak...

en: P&revious
eu_ES: &Aurrekoa

en: Paste
eu_ES: Itsatsi

en: Pause
eu_ES: Pausatu

en: Play
eu_ES: Erreproduzitu

en: Playback
eu_ES: Erreprodukzioa

en: Preferences
eu_ES: Hobespenak

en: Previous
eu_ES: Aurrekoa

en: Private Session
eu_ES: Saio pribatua

en: Quit Spotify
eu_ES: Irten Spotify-tik

en: Recently Played
eu_ES: Entzundako azkenak

en: Redo
eu_ES: Berregin

en: Reload
eu_ES: Kargatu berriro

en: Remove from Liked Songs
eu_ES: Kendu Gustatu zaizkizun abestietatik

en: Repeat
eu_ES: Errepikatu

en: Report &Issue...
eu_ES: Eman &arazo baten berri…

en: Report Issue...
eu_ES: Eman arazo baten berri…

en: Reset &App Data and Restart
eu_ES: Berrezarri &aplikazioko datuak eta berrabiarazi

en: Reset App Data and Restart
eu_ES: Berrezarri aplikazioko datuak eta berrabiarazi

en: Restart Spotify
eu_ES: Berrabiarazi Spotify

en: SCTA Information
eu_ES: SCTAri buruzko informazioa

en: Search
eu_ES: Bilatu

en: Seek Backward
eu_ES: Egin atzera

en: Seek Forward
eu_ES: Egin aurrera

en: Select &All
eu_ES: H&autatu guztiak

en: Select All
eu_ES: Hautatu guztiak

en: Services
eu_ES: Zerbitzuak

en: Show &Logs in Explorer
eu_ES: Erakutsi &erregistroak Explorer-en

en: Show All
eu_ES: Erakutsi guztiak

en: Show Logs in Finder
eu_ES: Erakutsi erregistroak Finder-en

en: Shuffle
eu_ES: Erreproduzitu ausaz

en: Skip
eu_ES: Saltatu

en: Spotify Community
eu_ES: Spotify-ko komunitatea

en: Spotify Failed to Upgrade
eu_ES: Ezin izan da eguneratu Spotify

en: Spotify Help
eu_ES: Spotify-ren laguntza-zerbitzua

en: Spotify needs your permission to install an update.
eu_ES: Spotify-k baimena behar du eguneratze bat instalatzeko.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
eu_ES: Cacheak musika-datu, zerrenda eta album-azalen kopia lokalak ditu.

en: Third-party Software
eu_ES: Hirugarrenen softwarea

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
eu_ES: Ordenagailuko prozesadore grafikoaren (GPU) erabilera desgaituko da; baliteke horrek grafikoen arazoak konpontzea, baina baliteke Spotify-k motelago freskatzea pantaila.
    
    Ezarpenak eragina izan dezan, Spotify berrabiarazi behar duzu.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
eu_ES: Ordenagailuko prozesadore grafikoaren (GPU) erabilera gaituko da; baliteke Spotify-k azkarrago freskatzea pantaila, baina baliteke grafikoen arazoak sortzea kasu gutxi batzuetan.
    
    Ezarpenak eragina izan dezan, Spotify berrabiarazi behar duzu.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
eu_ES: Aplikazioa, jatorrizko egoerara leheneratu, eta berrabiarazi egingo da. Saioa amaituko da, eta berriro hasi beharko duzu.

en: Troubleshooting
eu_ES: Arazo-konponketa

en: Undo
eu_ES: Desegin

en: Video Files
eu_ES: Bideo-fitxategiak

en: View
eu_ES: Ikusi

en: Volume &Down
eu_ES: &Jaitsi bolumena

en: Volume &Up
eu_ES: &Igo bolumena

en: Volume Down
eu_ES: Jaitsi bolumena

en: Volume Up
eu_ES: Igo bolumena

en: Window
eu_ES: Leihoa

en: Windows (32 bit)
eu_ES: Windows (32 bit)

en: Windows (64 bit)
eu_ES: Windows (64 bit)

en: Your &Account
eu_ES: Zure &kontua

en: Your Account
eu_ES: Zure kontua

en: Zoom
eu_ES: Zooma

en: Zoom &In
eu_ES: &Handitu

en: Zoom &Out
eu_ES: &Txikitu

en: Zoom In
eu_ES: Handitu

en: Zoom Out
eu_ES: Txikitu

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
eu_ES: Spotify-k Musika karpeta eskaneatuko du audio-fitxategien bila. Alboko nabigazio-barran aurkituko dituzu fitxategiak; horretarako, "Fitxategi lokalak" aukera gaitu behar duzu Spotify-ren ezarpenetan.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
eu_ES: Bluetootha darabilten osagarriak aurkitu ahalko ditu Spotify-k.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
eu_ES: Spotify-k Deskargak karpeta eskaneatuko du audio-fitxategien bila. Alboko nabigazio-barran aurkituko dituzu fitxategiak; horretarako, "Fitxategi lokalak" aukera gaitu behar duzu Spotify-ren ezarpenetan.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
eu_ES: Horrela, hainbat gailutan entzun dezakezu edukia. Spotify-k audio-fitxategi lokalak ere atzitu ahal izango ditu.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
eu_ES: Spotify-ren instalatzailea

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
eu_ES: Spotify-ren instalatzailea

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
eu_ES: Spotify-k baimena behar du aplikazioa instalatzeko.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
eu_ES: Irten Spotify-tik eta saiatu berriro

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
eu_ES: Jarraitu atzeko planoan

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
eu_ES: Errore bat gertatu da Spotify deskargatzean.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
eu_ES: Ezin izan da deskargatu. Berriro saiatuko gara %1$d s barru.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
eu_ES: Spotify deskargatzen…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
eu_ES: Errore bat gertatu da Spotify ateratzean.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
eu_ES: Errore bat gertatu da Spotify instalatzean.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
eu_ES: Errore bat gertatu da Spotify instalatzean.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
eu_ES: Ezin izan da instalatu

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
eu_ES: Deskargatu Spotify.com webgunetik

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
eu_ES: Jarraitu instalatzen

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
eu_ES: Ia osatu da Spotify-ren instalazioa. Ziur irten nahi duzula?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
eu_ES: Instalazioa osatu gabe dago

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
eu_ES: Spotify instalatzen…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
eu_ES: "Instalatu Spotify" aplikazioari buruz

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
eu_ES: Ekarri guztiak aurrera

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
eu_ES: Laguntza

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
eu_ES: Ezkutatu Instalatu Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
eu_ES: Ezkutatu besteak

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
eu_ES: Instalatu Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
eu_ES: Spotify instalatzeko laguntza

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
eu_ES: Minimizatu

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
eu_ES: Irten Instalatu Spotify aplikaziotik

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
eu_ES: Zerbitzuak

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
eu_ES: Erakutsi guztiak

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
eu_ES: Leihoa

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
eu_ES: Zooma

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
eu_ES: Errore bat gertatu da deskargatutako Spotify-ren disko-irudia muntatzean.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
eu_ES: Ez aldatu lekuz

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
eu_ES: Eraman Aplikazioak karpetara

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
eu_ES: Ezin izan da eraman Aplikazioak karpetara

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
eu_ES: Horrela, Deskargak karpeta txukun egongo da.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
eu_ES: Kontuan izan hori egiteko administratzaile-pasahitza beharko duzula.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
eu_ES: Nahi baduzu, neure kabuz joan naiteke Aplikazioak karpetara.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
eu_ES: Aplikazioak karpetara joatea nahi duzu?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
eu_ES: Hasierako karpetan dagoen Aplikazioak karpetara joatea nahi duzu?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
eu_ES: Irten

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
eu_ES: Sorry, this version of Spotify is for macOS %1$s or later.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
eu_ES: Plataforma ez da bateragarria

en: unknown
eu_ES: ezezaguna
