Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to nb_NO translation catalogue (183 entries)

en: &Copy
nb_NO: &Kopier

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: &Develop
nb_NO: &Utvikle

en: &Edit
nb_NO: &Rediger

en: &File
nb_NO: &Fil

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: &Log Out
nb_NO: &Logg ut

en: &Minimize to Tray
nb_NO: &Minimer til skuff

en: &Next
nb_NO: &Neste

en: &Open Miniplayer
nb_NO: &Åpne minispiller

en: &Paste
nb_NO: &Lim inn

en: &Pause
nb_NO: &Sett på pause

en: &Play
nb_NO: &Spill av

en: &Playback
nb_NO: &Avspilling

en: &Redo
nb_NO: &Gjør om

en: &Reload
nb_NO: &Last inn på nytt

en: &Repeat
nb_NO: &Gjenta

en: &Reset Zoom
nb_NO: &Tilbakestill zoom

en: &Show Spotify
nb_NO: &Vis Spotify

en: &Troubleshooting
nb_NO: &Feilsøking

en: &Undo
nb_NO: &Angre

en: &View
nb_NO: &Vis

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
nb_NO: En ny Spotify-oppgradering er tilgjengelig, men den automatiske oppgraderingen mislyktes. Årsaken kan være at Spotify ble installert fra en annen brukerkonto. Du kan fortsette å bruke den gjeldende versjonen eller installere programmet på nytt manuelt ved hjelp av lenken nedenfor.

en: About Spotify
nb_NO: Om Spotify

en: Actual Size
nb_NO: Faktisk størrelse

en: Add to Liked Songs
nb_NO: Legg til i Likte låter

en: All Files
nb_NO: Alle filer

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
nb_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere maskinvareakselerasjon?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
nb_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere maskinvareakselerasjon?
    
    Dette deaktiverer bruken av grafikkprosessoren (GPU) på datamaskinen din, noe som noen ganger kan løse grafikkproblemer, men kan også gjøre Spotify tregere når ting blir tegnet på nytt.
    
    For at denne innstillingen skal tre i kraft, må du starte Spotify på nytt.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
nb_NO: Er du sikker på at du vil aktivere maskinvareakselerasjon?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
nb_NO: Er du sikker på at du vil aktivere maskinvareakselerasjon?
    
    Dette aktiverer bruken av grafikkprosessoren (GPU) på datamaskinen din, noe som kan gjøre Spotify raskere når ting blir tegnet på nytt, men kan også i sjeldne tilfeller forårsake nye grafikkproblemer.
    
    For at denne innstillingen skal tre i kraft, må du starte Spotify på nytt.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
nb_NO: Er du sikker på at du vil tilbakestille appdata?
    
    Dette vil tilbakestille appen til opprinnelig tilstand og starte den på nytt. Du blir logget av og må logge på igjen.

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Audio Files
nb_NO: Lydfiler

en: Bring All to Front
nb_NO: Plasser alt lengst foran

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Continue on this device
nb_NO: Fortsett på denne enheten

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Copy Version Info
nb_NO: Kopier informasjon om versjon

en: Cu&t
nb_NO: &Klipp ut

en: Custom Files
nb_NO: Tilpassede filer

en: Cut
nb_NO: Klipp ut

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Develop
nb_NO: Utvikle

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
nb_NO: Deaktiver &maskinvareakselerasjon og start på nytt

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
nb_NO: Deaktiver maskinvareakselerasjon og start på nytt

en: Disable and Restart
nb_NO: Deaktiver og start på nytt

en: Do not show this message again
nb_NO: Ikke vis denne meldingen igjen

en: E&xit
nb_NO: &Avslutt

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Emoji & Symbols
nb_NO: Emojier og symboler

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
nb_NO: Aktiver maskinvareakselerasjon og start på nytt

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
nb_NO: Aktiver maskinvareakselerasjon og start på nytt

en: Enable and Restart
nb_NO: Aktiver og start på nytt

en: File
nb_NO: Fil

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Go Back
nb_NO: Gå tilbake

en: Go Forward
nb_NO: Gå fremover

en: Hardware Acceleration
nb_NO: Maskinvareakselerasjon

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Hide Others
nb_NO: Skjul andre

en: Hide Spotify
nb_NO: Skjul Spotify

en: Image Files
nb_NO: Bildefiler

en: Licensing Information
nb_NO: Lisensinformasjon

en: Liked Songs
nb_NO: Likte sanger

en: Local Files
nb_NO: Lokale filer

en: Log Out
nb_NO: Logg av

en: Migrating Spotify Cache
nb_NO: Overfører Spotify-nettleserdata

en: Minimize
nb_NO: Minimer

en: New Playlist
nb_NO: Ny spilleliste

en: New Playlist Folder
nb_NO: Ny spillelistemappe

en: Next
nb_NO: Neste

en: Not now
nb_NO: Ikke nå

en: Offline Mode
nb_NO: Uten nettilgang

en: Open File
nb_NO: Åpne fil

en: Open Spotify
nb_NO: Åpne Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
nb_NO: Åpne Spotify for å fortsette fra der du slapp.

en: P&references...
nb_NO: &Preferanser …

en: P&revious
nb_NO: &Forrige

en: Paste
nb_NO: Lim inn

en: Pause
nb_NO: Sett på pause

en: Play
nb_NO: Spill av

en: Playback
nb_NO: Avspilling

en: Preferences
nb_NO: Preferanser

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Private Session
nb_NO: Privat økt

en: Quit Spotify
nb_NO: Avslutt Spotify

en: Recently Played
nb_NO: Nylig avspilt

en: Redo
nb_NO: Gjør om

en: Reload
nb_NO: Last inn på nytt

en: Remove from Liked Songs
nb_NO: Fjern fra Likte låter

en: Repeat
nb_NO: Gjenta

en: Report &Issue...
nb_NO: Rapporter &problem …

en: Report Issue...
nb_NO: Rapporter problem …

en: Reset &App Data and Restart
nb_NO: Tilbakestill appdata og start på nytt

en: Reset App Data and Restart
nb_NO: Tilbakestill appdata og start på nytt

en: Restart Spotify
nb_NO: Start Spotify på nytt

en: SCTA Information
nb_NO: SCTA-informasjon

en: Search
nb_NO: Søk

en: Seek Backward
nb_NO: Hopp bakover

en: Seek Forward
nb_NO: Hopp fremover

en: Select &All
nb_NO: Velg &alle

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Services
nb_NO: Tjenester

en: Show &Logs in Explorer
nb_NO: Vis logger i Utforsker

en: Show All
nb_NO: Vis alt

en: Show Logs in Finder
nb_NO: Vis logger i Finder

en: Skip
nb_NO: Hopp over

en: Spotify Community
nb_NO: Spotify-fellesskapet

en: Spotify Failed to Upgrade
nb_NO: Spotify kunne ikke oppgradere

en: Spotify needs your permission to install an update.
nb_NO: Spotify trenger tillatelse fra deg for å kunne installere en oppdatering.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
nb_NO: Nettleserdataen inneholder lokale kopier av musikkdata, spillelister og albumcover.

en: Third-party Software
nb_NO: Programvare fra tredjeparter

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
nb_NO: Dette deaktiverer bruken av grafikkprosessoren (GPU) på datamaskinen din, noe som noen ganger kan løse grafikkproblemer, men kan også gjøre Spotify tregere når ting blir tegnet på nytt.
    
    For at denne innstillingen skal tre i kraft, må du starte Spotify på nytt.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
nb_NO: Dette aktiverer bruken av grafikkprosessoren (GPU) på datamaskinen din, noe som kan gjøre Spotify raskere når ting blir tegnet på nytt, men kan også i sjeldne tilfeller forårsake nye grafikkproblemer.
    
    For at denne innstillingen skal tre i kraft, må du starte Spotify på nytt.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
nb_NO: Dette vil tilbakestille appen til opprinnelig tilstand og starte den på nytt. Du blir logget av og må logge på igjen.

en: Troubleshooting
nb_NO: Feilsøking

en: Undo
nb_NO: Angre

en: Video Files
nb_NO: Videofiler

en: View
nb_NO: Vis

en: Volume &Down
nb_NO: Volum &ned

en: Volume &Up
nb_NO: Volum &opp

en: Volume Down
nb_NO: Volum ned

en: Volume Up
nb_NO: Volum opp

en: Window
nb_NO: Vindu

en: Windows (32 bit)
nb_NO: Windows (32-biters)

en: Windows (64 bit)
nb_NO: Windows (64-biters)

en: Your &Account
nb_NO: &Din konto

en: Your Account
nb_NO: Din konto

en: Your Episodes
nb_NO: Episodene dine

en: Zoom &In
nb_NO: Zoom &inn

en: Zoom &Out
nb_NO: Zoom &ut

en: Zoom In
nb_NO: Zoom inn

en: Zoom Out
nb_NO: Zoom ut

en: macOS (Apple Silicon)
nb_NO: macOS (Apple Silicon)

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
nb_NO: Spotify skanner Musikk-mappen din for lydfiler. Du finner filene i sidenavigasjonen hvis du aktiverer Lokale filer i innstillingene til Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
nb_NO: Dette vil tillate Spotify å finne Bluetooth-tilbehør.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
nb_NO: Spotify skanner mappen din Nedlastinger for lydfiler. Du finner filene i sidenavigasjonen hvis du aktiverer Lokale filer i innstillingene til Spotify.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
nb_NO: Med dette kan du lytte på forskjellige enheter. Spotify får også tilgang til lokale lydfiler.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
nb_NO: Spotify-installasjonsprogram

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
nb_NO: Spotify-installasjonsprogram

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
nb_NO: Spotify trenger tillatelse for å kunne installere.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
nb_NO: Avslutt Spotify og prøv på nytt

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
nb_NO: Fortsett i bakgrunnen

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
nb_NO: Det oppstod en feil da Spotify ble lastet ned.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
nb_NO: Nedlasting mislyktes. Prøver på nytt om %1$d s.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
nb_NO: Laster ned Spotify …

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
nb_NO: Det oppstod en feil da Spotify ble pakket ut.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
nb_NO: Det oppstod en feil under installasjonen av Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
nb_NO: Det oppstod en feil under installasjonen av Spotify.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
nb_NO: Installasjonen mislyktes

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
nb_NO: Last ned fra Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
nb_NO: Fortsett installasjonen

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
nb_NO: Installasjonen av Spotify er nesten ferdig. Er du sikker på at du virkelig vil avslutte?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
nb_NO: Installasjonen ble ikke ferdig

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
nb_NO: Installerer Spotify …

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
nb_NO: Om Installer Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
nb_NO: Plasser alt lengst foran

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
nb_NO: Hjelp

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
nb_NO: Skjul Installer Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
nb_NO: Skjul andre

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
nb_NO: Installer Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
nb_NO: Hjelp med å installere Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
nb_NO: Minimer

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
nb_NO: Avslutt Installer Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
nb_NO: Tjenester

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
nb_NO: Vis alt

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
nb_NO: Vindu

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
nb_NO: Det oppstod en feil da den nedlastede Spotify-diskfilen ble matet inn.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
nb_NO: Ikke flytt deg

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
nb_NO: Flytt til Programmer-mappen

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
nb_NO: Kunne ikke flytte til Programmer-mappen

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
nb_NO: Dette holder mappen din Nedlastinger ryddig.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
nb_NO: Vær oppmerksom på at dette krever et administratorpassord.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
nb_NO: Jeg kan flytte meg til Programmer-mappen hvis du vil.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
nb_NO: Vil du flytte meg til Programmer-mappen?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
nb_NO: Vil du flytte meg til Programmer-mappen i Hjem-mappen?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
nb_NO: Avslutt

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
nb_NO: Beklager, denne versjonen av Spotify er for macOS %1$s eller nyere.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
nb_NO: Finn Spotify for eldre versjoner

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
nb_NO: Plattformen støttes ikke

en: unknown
nb_NO: ukjent
