Spotify 1.2.90.0.g940f8576 - en to fi_FI translation catalogue (187 entries)

en: &Copy
fi_FI: &Kopioi

en: &Delete
fi_FI: &Poista

en: &Develop
fi_FI: &Kehitä

en: &Edit
fi_FI: &Muokkaa

en: &File
fi_FI: &Tiedosto

en: &Help
fi_FI: &Ohjeet

en: &Log Out
fi_FI: &Kirjaudu ulos

en: &Minimize to Tray
fi_FI: P&ienennä ilmaisinalueelle

en: &Next
fi_FI: &Seuraava

en: &Open Miniplayer
fi_FI: &Avaa minisoitin

en: &Paste
fi_FI: L&iitä

en: &Pause
fi_FI: T&auko

en: &Play
fi_FI: &Toisto

en: &Playback
fi_FI: To&isto

en: &Redo
fi_FI: Tee uudelleen

en: &Reload
fi_FI: &Lataa uudelleen

en: &Repeat
fi_FI: S&oita uudelleen

en: &Reset Zoom
fi_FI: &Palauta koko

en: &Show Spotify
fi_FI: Näytä Spotify

en: &Shuffle
fi_FI: &Satunnaistoisto

en: &Troubleshooting
fi_FI: &Vianmääritys

en: &Undo
fi_FI: Peruuta

en: &View
fi_FI: &Näytä

en: A new Spotify upgrade is available, but the automatic upgrade failed. The reason could be that Spotify was installed with another user account. You can continue using the current version or manually reinstall using the link below.
fi_FI: Uusi Spotify-päivitys on saatavana, mutta automaattinen päivitys epäonnistui. Tämä voi johtua siitä, että Spotifyn asennuksessa on käytetty toista käyttäjätiliä. Voit jatkaa nykyisen version käyttämistä tai asentaa päivityksen manuaalisesti uudelleen alla olevan linkin avulla.

en: About Spotify
fi_FI: Tietoja Spotifysta

en: Actual Size
fi_FI: Todellinen koko

en: Add to Liked Songs
fi_FI: Lisää tykättyihin kappaleisiin

en: All Files
fi_FI: Kaikki tiedostot

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa laitteistokiihdytyksen käytöstä?

en: Are you sure you want to disable hardware acceleration?
    
    This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
fi_FI: Haluatko varmasti poistaa laitteistokiihdytyksen käytöstä?
    
    Tämä asetus poistaa grafiikkasuorittimen käytöstä koneellasi. Se voi toisinaan ratkaista grafiikkaongelmia, mutta myös tehdä Spotifysta hitaamman kuvaa piirrettäessä.
    
    Spotify on käynnistettävä uudelleen, jotta tämä asetus tulee voimaan.

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
fi_FI: Haluatko varmasti ottaa laitteistokiihdytyksen käyttöön?

en: Are you sure you want to enable hardware acceleration?
    
    This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
fi_FI: Haluatko varmasti ottaa laitteistokiihdytyksen käyttöön?
    
    Tämä asetus ottaa grafiikkasuorittimen käyttöön koneellasi. Se voi nopeuttaa Spotifyta näyttöä piirrettäessä, mutta myös johtaa joissain harvoissa tapauksissa grafiikkaongelmiin.
    
    Sinun täytyy käynnistää Spotify uudelleen, jotta tämä asetus tulee voimaan.

en: Are you sure you want to reset app data?
    
    This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
fi_FI: Haluatko varmasti nollata sovelluksen tiedot?
    
    Tämä nollaa sovelluksen ja palauttaa sen alkuperäiseen tilaan sekä käynnistää sen uudelleen. Sinut kirjataan ulos ja sinun täytyy kirjautua sisään uudelleen.

en: Are you sure?
fi_FI: Oletko varma?

en: Audio Files
fi_FI: Äänitiedostot

en: Bring All to Front
fi_FI: Tuo kaikki kohteet eteen

en: Cancel
fi_FI: Peruuta

en: Close
fi_FI: Sulje

en: Continue on this device
fi_FI: Jatka tällä laitteella

en: Copy
fi_FI: Kopioi

en: Copy Version Info
fi_FI: Kopioi versiotiedot

en: Cu&t
fi_FI: &Leikkaa

en: Custom Files
fi_FI: Mukautetut tiedostot

en: Cut
fi_FI: Leikkaa

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Develop
fi_FI: Kehitä

en: Disable &Hardware Acceleration and Restart
fi_FI: Poista &laitteistokiihdytys käytöstä ja käynnistä uudelleen

en: Disable Hardware Acceleration and Restart
fi_FI: Poista laitteistokiihdytys käytöstä ja käynnistä uudelleen

en: Disable and Restart
fi_FI: Poista käytöstä ja käynnistä uudelleen

en: Do not show this message again
fi_FI: Älä näytä tätä viestiä uudelleen

en: E&xit
fi_FI: &Lopeta

en: Edit
fi_FI: Muokkaa

en: Emoji & Symbols
fi_FI: Emojit ja erikoismerkit

en: Enable &Hardware Acceleration and Restart
fi_FI: Ota &laitteistokiihdytys käyttöön ja käynnistä uudelleen

en: Enable Hardware Acceleration and Restart
fi_FI: Ota laitteistokiihdytys käyttöön ja käynnistä uudelleen

en: Enable and Restart
fi_FI: Ota käyttöön ja käynnistä uudelleen

en: File
fi_FI: Tiedosto

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Go Back
fi_FI: Taaksepäin

en: Go Forward
fi_FI: Eteenpäin

en: Hardware Acceleration
fi_FI: Laitteistokiihdytys

en: Help
fi_FI: Ohjeet

en: Hide Others
fi_FI: Piilota muut

en: Hide Spotify
fi_FI: Piilota Spotify

en: Image Files
fi_FI: Kuvatiedostot

en: Licensing Information
fi_FI: Lisenssitiedot

en: Liked Songs
fi_FI: Tykätyt kappaleet

en: Local Files
fi_FI: Paikalliset tiedostot

en: Log Out
fi_FI: Kirjaudu ulos

en: Migrating Spotify Cache
fi_FI: Siirretään Spotify-välimuistia

en: Minimize
fi_FI: Pienennä

en: New Playlist
fi_FI: Uusi soittolista

en: New Playlist Folder
fi_FI: Uusi soittolistakansio

en: Next
fi_FI: Seuraava

en: Not now
fi_FI: Ei nyt

en: Offline Mode
fi_FI: Offline-tila

en: Open File
fi_FI: Avaa tiedosto

en: Open Spotify
fi_FI: Avaa Spotify

en: Open Spotify to pick up where you left off.
fi_FI: Avaa Spotify ja jatka siitä, mihin jäit.

en: P&references...
fi_FI: &Asetukset...

en: P&revious
fi_FI: E&dellinen

en: Paste
fi_FI: Liitä

en: Pause
fi_FI: Keskeytä

en: Play
fi_FI: Toista

en: Playback
fi_FI: Toisto

en: Preferences
fi_FI: Asetukset

en: Previous
fi_FI: Edellinen

en: Private Session
fi_FI: Yksityinen istunto

en: Quit Spotify
fi_FI: Sulje Spotify

en: Recently Played
fi_FI: Äskettäin kuunnellut

en: Redo
fi_FI: Tee uudelleen

en: Reload
fi_FI: Lataa uudelleen

en: Remove from Liked Songs
fi_FI: Poista tykätyistä kappaleista

en: Repeat
fi_FI: Toista uudelleen

en: Report &Issue...
fi_FI: Ilmoita &ongelmasta...

en: Report Issue...
fi_FI: Ilmoita ongelmasta...

en: Reset &App Data and Restart
fi_FI: Nollaa &sovellustiedot ja käynnistä uudelleen

en: Reset App Data and Restart
fi_FI: Nollaa sovellustiedot ja käynnistä uudelleen

en: Restart Spotify
fi_FI: Käynnistä Spotify uudelleen

en: SCTA Information
fi_FI: SCTA-tiedot

en: Search
fi_FI: Hae

en: Seek Backward
fi_FI: Siirry taaksepäin

en: Seek Forward
fi_FI: Siirry eteenpäin

en: Select &All
fi_FI: Valitse k&aikki

en: Select All
fi_FI: Valitse kaikki

en: Services
fi_FI: Palvelut

en: Show &Logs in Explorer
fi_FI: Näytä &lokit Explorerissa

en: Show All
fi_FI: Näytä kaikki

en: Show Logs in Finder
fi_FI: Näytä lokit Finderissa

en: Shuffle
fi_FI: Satunnaistoisto

en: Skip
fi_FI: Skippaa

en: Spotify Community
fi_FI: Spotify-yhteisö

en: Spotify Failed to Upgrade
fi_FI: Spotifyn päivitys epäonnistui

en: Spotify Help
fi_FI: Spotify-ohjeet

en: Spotify needs your permission to install an update.
fi_FI: Spotify tarvitsee luvan päivityksen asentamiseen.

en: The cache contains local copies of music data, playlists and album art.
fi_FI: Välimuisti sisältää musiikkitietojen, soittolistojen sekä albumien kansikuvien paikalliset kopiot.

en: Third-party Software
fi_FI: Kolmannen osapuolen ohjelmisto

en: This will disable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can sometimes solve graphics issues, but can also make Spotify slower when redrawing the screen.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
fi_FI: Tämä asetus poistaa grafiikkasuorittimen käytöstä koneellasi. Se voi toisinaan ratkaista grafiikkaongelmia, mutta myös tehdä Spotifysta hitaamman kuvaa piirrettäessä.
    
    Spotify on käynnistettävä uudelleen, jotta tämä asetus tulee voimaan.

en: This will enable the use of the graphics processor (GPU) in your computer, which can make Spotify faster when redrawing the screen, but can also in rare cases introduce graphics issues.
    
    For this setting to take effect, you need to restart Spotify.
fi_FI: Tämä asetus ottaa grafiikkasuorittimen käyttöön koneellasi. Se voi nopeuttaa Spotifyta näyttöä piirrettäessä, mutta myös johtaa joissain harvoissa tapauksissa grafiikkaongelmiin.
    
    Spotify on käynnistettävä uudelleen, jotta tämä asetus tulee voimaan.

en: This will reset the app to its original state and restart it. You will be logged out and need to log in again.
fi_FI: Tämä nollaa sovelluksen ja palauttaa sen alkuperäiseen tilaan sekä käynnistää sen uudelleen. Sinut kirjataan ulos ja sinun täytyy kirjautua sisään uudelleen.

en: Troubleshooting
fi_FI: Vianmääritys

en: Undo
fi_FI: Kumoa

en: Video Files
fi_FI: Videotiedostot

en: View
fi_FI: Näytä

en: Volume &Down
fi_FI: P&ienennä äänenvoimakkuutta

en: Volume &Up
fi_FI: S&uurenna äänenvoimakkuutta

en: Volume Down
fi_FI: Äänenvoimakkuuden pienennys

en: Volume Up
fi_FI: Äänenvoimakkuuden lisäys

en: Window
fi_FI: Ikkuna

en: Windows (32 bit)
fi_FI: Windows (32-bittinen)

en: Windows (64 bit)
fi_FI: Windows (64-bittinen)

en: Your &Account
fi_FI: Oma &tili

en: Your Account
fi_FI: Oma tili

en: Your Episodes
fi_FI: Omat jaksot

en: Zoom
fi_FI: Zoomaa

en: Zoom &In
fi_FI: Lä&hennä

en: Zoom &Out
fi_FI: Loito&nna

en: Zoom In
fi_FI: Lähennä

en: Zoom Out
fi_FI: Loitonna

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSAppleMusicUsageDescription]
en: Spotify will scan your Music folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
fi_FI: Spotify hakee äänitiedostoja Musiikki-kansiostasi. Näet ne sivuvalikossa, jos otat paikalliset tiedostot käyttöön Spotifyn asetuksista.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSBluetoothAlwaysUsageDescription]
en: This will allow Spotify to find Bluetooth accessories.
fi_FI: Näin Spotify voi etsiä Bluetooth-lisävarusteita.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSDownloadsFolderUsageDescription]
en: Spotify will scan your Downloads folder for audio files. You will find them in the side navigation, if you enable Local Files in Spotify's settings.
fi_FI: Spotify hakee äänitiedostoja Lataukset-kansiostasi. Näet ne sivuvalikossa, jos otat paikalliset tiedostot käyttöön Spotifyn asetuksista.

[ctx: sClientInfoPlistOsxNSLocalNetworkUsageDescription]
en: This lets you listen on different devices. Spotify will also get access to local audio files.
fi_FI: Toiminnon ansiosta voit kuunnella Spotifyta eri laitteilla. Spotify saa samalla pääsyn paikallisiin äänitiedostoihin.

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleDisplayName]
en: Spotify Installer
fi_FI: Spotify-asennusohjelma Installer

[ctx: sInstallerInfoPlistOsxCFBundleName]
en: Spotify Installer
fi_FI: Spotify-asennusohjelma Installer

[ctx: sInstallerOsxAskUserToAuthenticate.]
en: Spotify needs permission to install.
fi_FI: Spotify tarvitsee luvan asennusta varten.

[ctx: sInstallerOsxAskUserToQuitSpotify]
en: Please quit Spotify and try again
fi_FI: Sulje Spotify ja yritä uudelleen

[ctx: sInstallerOsxContinueInBackground]
en: Continue in background
fi_FI: Jatka taustalla

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to download Spotify.
fi_FI: Virhe Spotifyn lataamisessa.

[ctx: sInstallerOsxDownloadFailedRetryIn]
en: Download failed. Retrying in %ds.
fi_FI: Lataus epäonnistui. Uusi yritys %1$d s kuluttua.

[ctx: sInstallerOsxDownloadingSpotify]
en: Downloading Spotify…
fi_FI: Ladataan Spotify…

[ctx: sInstallerOsxExtractionFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to extract Spotify.
fi_FI: Virhe Spotifyn poiminnassa.

[ctx: sInstallerOsxGenericErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
fi_FI: Virhe Spotifyn asennuksessa.

[ctx: sInstallerOsxInstallFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to install Spotify.
fi_FI: Virhe Spotifyn asennuksessa.

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailed]
en: Installation Failed
fi_FI: Asennus epäonnistui

[ctx: sInstallerOsxInstallationFailedDefaultButtonTitle]
en: Download from Spotify.com
fi_FI: Lataa osoitteesta Spotify.com

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteContinueButtonTitle]
en: Continue Installation
fi_FI: Jatka asennusta

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteDesc]
en: The installation of Spotify is almost complete. Do you really want to quit?
fi_FI: Spotifyn asennus on melkein valmis. Haluatko varmasti lopettaa?

[ctx: sInstallerOsxInstallationIncompleteTitle]
en: Installation Incomplete
fi_FI: Asennus kesken

[ctx: sInstallerOsxInstallingSpotify]
en: Installing Spotify…
fi_FI: Asennetaan Spotify…

[ctx: sInstallerOsxMMAboutInstallSpotify]
en: About Install Spotify
fi_FI: Tietoja Spotifyn asentamisesta

[ctx: sInstallerOsxMMBringAllToFront]
en: Bring All to Front
fi_FI: Tuo kaikki kohteet eteen

[ctx: sInstallerOsxMMHelp]
en: Help
fi_FI: Ohjeet

[ctx: sInstallerOsxMMHideInstallSpotify]
en: Hide Install Spotify
fi_FI: Piilota Spotifyn asennusohjelma

[ctx: sInstallerOsxMMHideOthers]
en: Hide Others
fi_FI: Piilota muut

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotify]
en: Install Spotify
fi_FI: Asenna Spotify

[ctx: sInstallerOsxMMInstallSpotifyHelp]
en: Install Spotify Help
fi_FI: Asenna Spotify-ohjeet

[ctx: sInstallerOsxMMMinimize]
en: Minimize
fi_FI: Pienennä

[ctx: sInstallerOsxMMQuitInstallSpotify]
en: Quit Install Spotify
fi_FI: Lopeta Spotifyn asentaminen

[ctx: sInstallerOsxMMServices]
en: Services
fi_FI: Palvelut

[ctx: sInstallerOsxMMShowAll]
en: Show All
fi_FI: Näytä kaikki

[ctx: sInstallerOsxMMWindow]
en: Window
fi_FI: Ikkuna

[ctx: sInstallerOsxMMZoom]
en: Zoom
fi_FI: Zoomaa

[ctx: sInstallerOsxMountFailedErrorDescription]
en: An error occurred while trying to mount the downloaded Spotify disk image.
fi_FI: Virhe ladatun Spotify-sisällön käyttöönotossa.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonDoNotMove]
en: Do not move
fi_FI: Älä siirrä

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationButtonMove]
en: Move to Applications folder
fi_FI: Siirrä Sovellukset-kansioon

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationCouldNotMove]
en: Could not move to Applications folder
fi_FI: Siirto Sovellukset-kansioon ei onnistunut

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoInDownloadsFolder]
en: This will keep your Downloads folder uncluttered.
fi_FI: Näin pidät Lataukset-kansion sisällön järjestyksessä.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionInfoWillRequirePasswd]
en: Note that this will require an administrator password.
fi_FI: Tämä vaatii järjestelmänvalvojan salasanan.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionMessage]
en: I can move myself to the Applications folder if you'd like.
fi_FI: Voin siirtyä Sovellukset-kansioon, jos haluat.

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitle]
en: Move to Applications folder?
fi_FI: Siirretäänkö Sovellukset-kansioon?

[ctx: sInstallerOsxMoveApplicationQuestionTitleHome]
en: Move to Applications folder in your Home folder?
fi_FI: Siirretäänkö Koti-kansion Sovellukset-kansioon?

[ctx: sInstallerOsxQuitButtonTitle]
en: Quit
fi_FI: Lopeta

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformDesc]
en: Sorry, this version of Spotify is for macOS %s or later.
fi_FI: Tämä Spotify‑versio on käytettävissä macOS‑versiossa %1$s ja sitä uudemmissa.

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformHelp]
en: Find installers for older versions
fi_FI: Etsi asennusohjelmia vanhemmille versioille

[ctx: sInstallerOsxUnsupportedPlatformTitle]
en: Unsupported Platform
fi_FI: Käyttöympäristöä ei tueta

en: unknown
fi_FI: Tuntematon alusta
