WinMerge - en to sr translation catalogue (620 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
sr: LANG_SERBIAN, SUBLANG_SERBIAN_CYRILLIC

en: C&opy to Right	Alt+Right
sr: Умн&ожи у десну	Alt+Right

en: Cop&y to Left	Alt+Left
sr: Ум&ножи у леву	Alt+Left

en: Select Line &Difference	F4
sr: Истакни &разлику реда	F4

en: &Undo
sr: &Опозови

en: &Redo
sr: &Понови

en: Cu&t
sr: Ис&еци

en: &Copy
sr: &Умножи

en: &Paste
sr: &Налепи

en: &Scripts
sr: &Скрипте

en: < Empty >
sr: < Празан >

en: &Go to...	Ctrl+G
sr: &Иди на...	Ctrl+G

en: Op&en
sr: &Отвори

en: With &Registered Application
sr: Са инс&талираним програмом

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
sr: Cа др&угим уређивачем	Ctrl+Alt+E

en: &With...
sr: &Са

en: &None
sr: &Ништа

en: &Zoom
sr: &Повећај

en: Zoom &In	Ctrl++
sr: Уве&ћај	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
sr: Ума&њи	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
sr: Изворно	Ctrl+*

en: &Move
sr: По&мери

en: &File
sr: &Датотека

en: &New
sr: &Нова

en: &Open...	Ctrl+O
sr: &Упореди...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
sr: Отвори пробл&ематичне...

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
sr: Отвори поре&ђење...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
sr: Сачу&вај поређење...

en: Recent Projects
sr: Последње поређење

en: E&xit	Ctrl+Q
sr: Изла&з	Ctrl+Q

en: &Edit
sr: Ур&еди

en: &Paste	Ctrl+V
sr: &Налепи	Ctrl+V

en: &Options...
sr: Изб&ор...

en: &View
sr: При&каз

en: &Toolbar
sr: &Трака алата

en: &Small
sr: &Мала

en: &Big
sr: &Велика

en: &Status Bar
sr: &Статусна трака

en: Ta&b Bar
sr: Тра&ка језичака

en: &Tools
sr: Алатке

en: &Filters...
sr: &Филтери...

en: &Generate Patch...
sr: Сачувај ра&злике...

en: &Plugins
sr: Дода&ци

en: &Manual Unpacking
sr: &Распакуј ручно

en: &Automatic Unpacking
sr: Распакуј &аутоматски

en: &Reload plugins
sr: Поново &учитај додатке

en: &Window
sr: Пр&озор

en: Cl&ose	Ctrl+W
sr: &Затвори	Ctrl+W

en: Clo&se All
sr: Затвори &све

en: Change &Pane	F6
sr: Замени &табле	F6

en: Tile &Horizontally
sr: Прозоре &водоравно

en: Tile &Vertically
sr: Прозоре &усправно

en: &Cascade
sr: Прозоре поре&ђано

en: &Help
sr: Помо&ћ

en: &WinMerge Help	F1
sr: &WinMerge Помоћ	F1

en: C&onfiguration
sr: &Поставке

en: &GNU General Public License
sr: &GNU јавна лиценца

en: &About WinMerge...
sr: &О WinMerge...

en: L&eft Read-only
sr: Само за читање - л&ева

en: Ri&ght Read-only
sr: Само за читање - д&есна

en: &File Encoding...
sr: Де&кодирање датотеке...

en: Select &All	Ctrl+A
sr: Изабери &све	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
sr: Прикажи &подударне ставке

en: Show &Different Items
sr: Прикажи разли&чите ставке

en: Show L&eft Unique Items
sr: Прикажи л&ево јединствене ставке

en: Show Ri&ght Unique Items
sr: Прикажи де&сно јединствене ставке

en: Show S&kipped Items
sr: Прикажи &изостављене ставке

en: S&how Binary Files
sr: Прика&жи бинарне датотеке

en: Show Hidd&en Items
sr: Прикажи скрив&ене ставке

en: Tree &Mode
sr: &Модел стабла

en: E&xpand All Subfolders
sr: Про&шири све потфасцикле

en: &Collapse All Subfolders
sr: Затвори све потфасцикле

en: Select &Font...
sr: Изабери &слова...

en: Use Default Font
sr: Користи подразумевана слова

en: Sw&ap Panes
sr: З&амени табле

en: Com&pare Statistics...
sr: Упореди статистику...

en: Refresh	F5
sr: О&свежи	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
sr: Осве&жи одабрано	Ctrl+F5

en: &Merge
sr: Поре&ђење

en: Co&mpare	Enter
sr: &Упоредити	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
sr: &Следећа разлика	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
sr: &Претходна разлика	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
sr: Пр&ва разлика	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
sr: &Тренутна разлика	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
sr: &Задња разлика	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
sr: Умножи у &десну	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
sr: Умножи у л&еву	Alt+Left

en: &Delete	Del
sr: &Избриши	Del

en: &Customize Columns...
sr: Подеси &стубце...

en: Generate &Report...
sr: Нап&рави извештај...

en: &Save	Ctrl+S
sr: &Сачувај	Ctrl+S

en: Save &Left
sr: Сачувај &леву

en: Save &Right
sr: Сачувај &десну

en: &Print...	Ctrl+P
sr: &Одштампај...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
sr: Подеси с&траницу...

en: Print Previe&w...
sr: Преглед пре штампа&ња...

en: &Convert Line Endings to
sr: Заврши ред према

en: Mer&ge Mode	F9
sr: &Начин поређења	F9

en: &Undo	Ctrl+Z
sr: Опо&зови	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
sr: &Понови	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
sr: Исе&ци	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
sr: Умно&жи	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
sr: Претраж&и...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
sr: Замени...	Ctrl+H

en: Advanced
sr: Напредно

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
sr: &Умножи редове са бројевима	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
sr: З&абелешке

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
sr: &Замени забелешке	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
sr: &Следећа забелешка	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
sr: &Претходна забелешка	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
sr: Очисти све забелешке

en: Syntax Highlight
sr: Нагласите склоп речи

en: &Lock Panes
sr: Закључај табле

en: &View Whitespace
sr: Прика&з размака

en: Vie&w Line Differences
sr: Приказ разли&читих редова

en: View Line &Numbers
sr: Приказ броја ре&дова

en: View &Margins
sr: Приказ иви&ца

en: W&rap Lines
sr: Завршетак редова

en: Diff &Pane
sr: &Разлика табли

en: Lo&cation Pane
sr: Поло&жај табле

en: &Right
sr: &Десна

en: &Left
sr: &Лева

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
sr: Умножи у десн&о и настави	Ctrl+Alt+Right

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
sr: Ум&ножи у лево и настави	Ctrl+Alt+Left

en: Copy &All to Right
sr: Умно&жи све у десно

en: Cop&y All to Left
sr: Умнож&и све у лево

en: &Prediffer
sr: &Дефинисано поређење

en: Comp&are
sr: &Упореди

en: Left to Right (%1 of %2)
sr: Лева у десно (%1 од %2)

en: Left to... (%1 of %2)
sr: Лева у... (%1 од %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
sr: Десна у лево (%1 од %2)

en: Right to... (%1 of %2)
sr: Десна у... (%1 од %2)

en: &Delete
sr: &Избриши

en: &Both
sr: Обе

en: Re&name
sr: Преиме&нуј

en: &Hide Items
sr: &Сакриј ставке

en: &Open Left
sr: &Отвори леву

en: O&pen Right
sr: Отво&ри десну

en: Cop&y Pathnames
sr: Умножи пута&њу

en: Left (%1 of %2)
sr: Лева (%1 од %2)

en: Right (%1 of %2)
sr: Десна (%1 од %2)

en: Both (%1 of %2)
sr: Обе(%1 од %2)

en: Copy &Filenames
sr: Умножи називе датотека

en: &Zip
sr: &Зип

en: Left Shell menu
sr: Леви изборник /љуске/

en: Right Shell menu
sr: Десни изборник /љуске/

en: &Copy Full Path
sr: &Умножи путању

en: Copy &Filename
sr: Умножи на&зив датотеке

en: <None>
sr: <Ништа>

en: <Automatic>
sr: <Аутоматски>

en: &Select...
sr: &Изабери...

en: Prediffer Settings
sr: Својства дефинисаног поређења

en: G&o to Diff
sr: Иди &на разлику

en: &No Moved Blocks
sr: &Не премештај групе

en: &All Moved Blocks
sr: Премести &све групе

en: W&hitespaces
sr: Р&азмак

en: Com&pare
sr: У&пореди

en: I&gnore changes
sr: &Занемари измене

en: Ig&nore all
sr: За&немари све

en: Ignore blan&k lines
sr: Занемари пра&зне редове

en: Ignore &case
sr: Занемари под&ударност

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
sr: Занемари &разлике ознака завршетка реда (Windows/Unix/Mac)

en: &Include subfolders
sr: Укључи и потфасцикле

en: Full Contents
sr: Цео садржај

en: Quick Contents
sr: Скраћени садржај

en: Modified Date
sr: Датум промене

en: Modified Date and Size
sr: Измењен датум и величина

en: Size
sr: Величина

en: About WinMerge
sr: О WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
sr: Посетите WinMerge-ов сајт

en: OK
sr: У реду

en: Contributors
sr: Сарадници

en: Select Files or Folders
sr: Изабери датотеке или фасцикле

en: Re&ad-only
sr: С&амо за читање

en: &Browse...
sr: &Прегледај...

en: B&rowse...
sr: П&регледај...

en: Browse...
sr: Преглед...

en: Cancel
sr: Откажи

en: Status:
sr: Стање

en: Help
sr: Помоћ

en: General
sr: Општи избор

en: Automatically &scroll to first difference
sr: Увек крени од &прве разлике

en: Cl&ose windows with 'Esc':
sr: Затвори пр&озор са 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
sr: Проверите путање у изборном дијалогу

en: As&k when closing multiple windows
sr: Упитај &кад затвараш више прозора

en: &Preserve file time in file compare
sr: &Задржи ознаке времена и датума у поређењу

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
sr: Прикажи "Одабране датотеке или фасцикле" дијалог при покретању.

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
sr: Отвори дијалог самодовршења:

en: Find
sr: Нађи

en: Fi&nd what:
sr: Претра&жи:

en: Match &whole word only
sr: Упореди &цео израз

en: Match &case
sr: Упореди ста&ње

en: Regular &expression
sr: Правилан израз

en: D&on't wrap end of file
sr: Без прел&ома текста

en: &Find Next
sr: &Нађи следеће

en: &Ok
sr: &У реду

en: Replace
sr: Замени

en: Re&place with:
sr: За&мени са:

en: &Don't wrap end of file
sr: &Без прелома текста

en: Replace in
sr: Замени у

en: &Selection
sr: Изабраним

en: Wh&ole file
sr: Целој дат&отеци

en: &Replace
sr: &Замени

en: Replace &All
sr: Замени св&е

en: New
sr: Нови

en: &Apply
sr: П&римени

en: Enable Line Filters
sr: Омогући филтрирање реда

en: Regular Expressions (one per line):
sr: Исправан израз (један по реду):

en: Edit
sr: Уреди

en: Remove
sr: Уклони

en: Colors
sr: Боје

en: Background
sr: Позадина

en: Deleted
sr: Избрисано

en: Text
sr: Текст

en: Difference:
sr: Разлике:

en: Selected Difference:
sr: Обележи разлике:

en: Ignored Difference:
sr: Занемари разлике:

en: Moved:
sr: Премештено:

en: Selected Moved:
sr: Премештање изабраног:

en: Word Difference:
sr: Различите речи:

en: Selected Word Diff:
sr: Одабери различите речи:

en: System
sr: Систем

en: &Send deleted files to Recycle Bin
sr: Пошаљи избри&сано у корпу

en: &External editor:
sr: Спољњи ур&еђивач:

en: &Filter folder:
sr: Фасцикла филтера:

en: Temporary files folder
sr: Фасцикла привремених датотека

en: S&ystem's temp folder
sr: Привремена системска фасцикла

en: C&ustom folder:
sr: Подешена фасцикла:

en: Br&owse...
sr: Пр&егледај...

en: Patch Generator
sr: Створене разлике

en: File&1:
sr: Датотека&1:

en: File&2:
sr: Датотека&2:

en: &Swap
sr: &Замени

en: &Copy to Clipboard
sr: Сачувај у остави

en: &Append to existing file
sr: Прикључи постојећој датотеци

en: &Result:
sr: &Изход:

en: Bro&wse...
sr: Пре&гледај...

en: &Format
sr: &Облик

en: St&yle:
sr: На&чин:

en: &Context:
sr: У &оквиру:

en: Inclu&de command line
sr: Укључи наредбени ред

en: Open to e&xternal editor
sr: Отвори у другом уре&ђивачу

en: Defaults
sr: Подразумевано

en: Display Columns
sr: Прикажи стубце

en: Move &Up
sr: Помери &горе

en: Move &Down
sr: Помери &доле

en: Extensions list:
sr: Попис наставака:

en: Description:
sr: Опис:

en: Stop
sr: Стани

en: Comparing items...
sr: Упоређивање ставки...

en: Items compared:
sr: Поређење ставки:

en: Items total:
sr: Укупно ставки:

en: Go to
sr: Иди на

en: G&o to:
sr: Иди &на:

en: File
sr: Датотека

en: Go to what
sr: У датотеци

en: Li&ne
sr: Ре&д

en: &Difference
sr: Раз&лика

en: &Go to
sr: &Иди на

en: Compare
sr: Упоређивање

en: Whitespaces
sr: Размак

en: &Compare
sr: &Упореди

en: &Ignore change
sr: Занемар&и промене

en: I&gnore all
sr: Зане&мари све

en: E&nable moved block detection
sr: Омогући откривање премештених група

en: Editor
sr: Уређивач

en: &Highlight syntax
sr: Нагласи склоп речи

en: &Automatic rescan
sr: &Аутоматски поново претражи

en: &Preserve original EOL chars
sr: Задр&жи изворно означавање краја реда

en: Tabs
sr: Језичци

en: &Tab size:
sr: Величина &језичака:

en: &Insert Tabs
sr: Уметни језичке

en: Insert &Spaces
sr: Уметни размак

en: Line Difference Coloring
sr: Обоји различите редове

en: View line differences
sr: Приказ различитих редова

en: &Character level
sr: Ранг &знака

en: &Word-level:
sr: Ранг ре&чи:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
sr: WinMerge омогућава скривање неких уобичајених порука. Притисните 'Почетни' да поруке опет буду видљиве.

en: Reset
sr: Почетни

en: Test...
sr: Провера...

en: Install...
sr: Инсталирај...

en: New...
sr: Нови...

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Delete...
sr: Избриши...

en: Save modified files?
sr: Сачувај измењену датотеку?

en: Left side file
sr: Лева датотека

en: &Save changes
sr: &Сачувај промене

en: &Discard changes
sr: &Одустани од измена

en: Right side file
sr: Десна датотека

en: S&ave changes
sr: С&ачувај промене

en: Dis&card changes
sr: Одус&тани од измена

en: Codepage
sr: Кодна страница

en: Default Codepage
sr: Подразумевана кодна страница

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
sr: Одабери подразумевану кодну страницу кад учитана Уникод датотека није прихваћена:

en: System codepage
sr: Кодна страница система

en: According to WinMerge User Interface
sr: Према корисничком сучељу WinMerge-а

en: Custom codepage:
sr: Подешена кодна страница:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
sr: Дај обавештења кодне стране за ове датотеке:.html, .rc, .xml
     Није потребно поново покретање сесије.

en: Options
sr: Поставке

en: Import...
sr: Увези...

en: Export...
sr: Извези...

en: Dialog
sr: Разговор

en: Keywords:
sr: Кључне речи:

en: Function names:
sr: Имена функција:

en: Comments:
sr: Напомене:

en: Numbers:
sr: Бројеви:

en: Operators:
sr: Оператери:

en: Strings:
sr: Појмови:

en: Preprocessor:
sr: Претпроцесор:

en: User 1:
sr: Корисник 1:

en: User 2:
sr: Корисник 2:

en: Bold
sr: Подебљано

en: Folder Compare Report
sr: Извештај упоређених фасцикли

en: Report &File:
sr: Датотека изве&штаја:

en: &Style:
sr: &Начин:

en: Shared or Private Filter
sr: Заједнички или лични филтер

en: Which type of filter do you want to create?
sr: Коју врсту филтера желите да имате?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
sr: Заједнички филтер (за све кориснике рачунара)

en: Private Filter (only for current user)
sr: Лични филтер (само за тренутног корисника)

en: Archive Support
sr: Рад са архивама

en: &Enable archive file support
sr: &Омогући подршку архиви

en: &Detect archive type from file signature
sr: Откриј врсту архиве из заглавља датотеке

en: Compare Statistics
sr: Упоредна статистика

en: Folders:
sr: Фасцикле

en: Files:
sr: Датотеке:

en: Different
sr: Разлика

en: Binary:
sr: Бинарни:

en: Unique
sr: Јединствен

en: Left:
sr: Лева:

en: Right:
sr: Десна:

en: Identical
sr: Исте

en: Total:
sr: Укупно:

en: Close
sr: Затвори

en: Affects
sr: Усмерите

en: (Affects)
sr: (Усмерите)

en: Select Codepage for
sr: Одабери кодну страну за

en: &File Loading:
sr: У&читавање датотеке:

en: File &Saving:
sr: Датотека је &сачувана:

en: &Use same codepage for both
sr: Користи ист&у кодну страну за обе

en: &Cancel
sr: Откажи

en: Test Filter
sr: Провера филтера

en: Testing filter:
sr: Проверавање филтера:

en: &Enter text to test:
sr: Ун&еси текст за проверу:

en: &Folder Name
sr: Име &фасцикле

en: Result:
sr: Исход:

en: &Test
sr: &Провера

en: &Close
sr: &Затвори

en: &Use customized text colors
sr: Користи жељене боје текста

en: Whitespace:
sr: Размак:

en: Regular text:
sr: Правилан текст:

en: Selection:
sr: Изабери:

en: Backup Files
sr: Резервне датотеке

en: Create backup files in:
sr: Направи резервне датотеке у:

en: &Folder compare
sr: Упореди &фасциклу

en: Fil&e compare
sr: Упор&еди датотеке

en: Create backup files into:
sr: Направи резервне датотеке у:

en: &Original file's folder
sr: Изв&орна фасцикла датотеке

en: &Global backup folder:
sr: Општа резервна фасцикла:

en: Backup filename:
sr: Име резервне датотеке:

en: &Append .bak extension
sr: Дод&ај .bak наставак

en: A&ppend timestamp
sr: До&дај датум/време

en: Confirm Copy
sr: Потврди копирање

en: Are you sure you want to copy XXX items?
sr: Да ли сте сигурни да желите копирати XXX ставки?

en: From left
sr: С лева

en: To right
sr: У десно

en: Don't ask this &question again.
sr: Не питај поново.

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Plugins
sr: Додаци

en: &Enable plugins
sr: Омогући додатк&е

en: Shell Integration
sr: Интегриши у 'љуску'

en: Explorer
sr: Истраживач

en: &Add to context menu
sr: Додај у 'изборни оквир'

en: E&nable advanced menu
sr: Омогући &напредни избор

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
sr: Фасцикла

en: S&top after first difference
sr: С&тани после прве разлике

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
sr: Занемари разлике времена мање &од 3 секунде

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
sr: Бинарни

en: Unknown error attempting to open project file.
sr: Непозната грешка при отварању поређења.

en: Unknown error attempting to save project file.
sr: Непозната грешка при покушају чувања поређења.

en: Project file successfully loaded.
sr: Поређење је успешно учитано

en: Project file successfully saved.
sr: Поређење је успешно сачувано

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
sr: 
    Упореди датотеку
    
    
    
    WinMerge.Упореди датотеку
    WinMerge упореди датотеку

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
sr: 
    Упореди фасциклу
    
    
    
    WinMerge.Упореди фасциклу
    WinMerge упореди фасциклу

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
sr: WinMerge је програм БЕЗ ГАРАНЦИЈЕ. Ово је бесплатан програм  који можете даље делити према GNU јавној лиценци коју погледајте у датотеци /Помоћ/.

en: &Abort
sr: &Прекини

en: &Retry
sr: П&онови

en: &Ignore
sr: Занемар&и

en: Ignore &all
sr: З&анемари све

en: &Yes
sr: &Да

en: Yes to &all
sr: Д&а за све

en: &No
sr: &Не

en: No to a&ll
sr: Не за с&ве

en: &Continue
sr: Наста&ви

en: &Skip
sr: Изо&стави

en: Skip &all
sr: Изост&ави све

en: Don't display this &message again.
sr: Не приказуј ову поруку поново.

en: Differences
sr: Разлике

en: To:
sr: До:

en: From left:
sr: С лева:

en: To left:
sr: У лево:

en: From right:
sr: С десна:

en: To right:
sr: У десно:

en: Version %1
sr: Издање %1

en: Options (%1)
sr: Поставке (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
sr: Понови приказ свих порука

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
sr: Величина ознаке није у прихватљивом распону.
    
    Молимо користите вредности 1 - %1

en: Open
sr: Отвори

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
sr: Програми |*.exe;*.bat;*.cmd|Све датотеке (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
sr: Све датотеке(*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
sr: WinMerge датотеке (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
sr: Поставке датотека (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
sr: Текст датотеке (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Све датотеке (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
sr: HTML датотеке (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Све датотеке (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
sr: XML датотеке (*.xml)|*.xml|Све датотеке (*.*)|*.*||

en: Extension
sr: Наставак

en: Name
sr: Име

en: Location
sr: Положај

en: Filters
sr: Филтери

en: Description
sr: Опис

en: Select filename for new filter
sr: Изабери датотеку за нови филтер

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
sr: Датотека филтера (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
sr: Немогуће је пронаћи филтрирану датотеку шаблона!
    
    Молим умножите датотеку %1 у WinMerge/Филтер фасциклу:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
sr: Немогуће је сачувати филтрирану датотеку шаблона у филтрираној фасцикли:
    %1
    
    Молим, проверите да ли постоји фасцикла и њену доступност

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
sr: Корисникова фасцикла филтера није одређена!
    
    Молим, изаберите фасциклу филтера у /Поставке/Систем/

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
sr: Грешка при брисању филтриране датотеке:
    %1
    
    Можда је датотека само за читање?

en: Locate filter file to install
sr: Пронађи фасциклу филтера за инсталацију

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
sr: Инсталирање филтера није успело.
    
    Не могу умножити нови филтер у фасцикли филтера.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
sr: Филтер већ постоји. Замени постојећи филтер?

en: Regular expression
sr: Правилан израз

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
sr: Фитери су освежени. Да ли желите освежити сва отворена поређења?
    
    Ако изаберете /Не/ то можете и касније урадити.

en: Folder Comparison Results
sr: Исходи поређења фасцикли

en: File Comparison
sr: Упореди датотеке

en: Untitled left
sr: Неименована лева

en: Untitled right
sr: Неименована десна

en: Theirs File
sr: Њихове датотеке

en: Mine File
sr: Моје датотеке

en: Line: %s
sr: Ред: %s

en: Merge
sr: Упореди

en: Difference %1 of %2
sr: Разлике %1 од %2

en: %1 Differences Found
sr: Нађено разлика %1

en: 1 Difference Found
sr: Нађено разлика 1

en: Item %1 of %2
sr: Ставке %1 од %2

en: Items: %1
sr: Ставке: %1

en: Select two existing folders or files to compare.
sr: Одабери две постојеће датотеке или фасцикле за поређење.

en: Folder Selection
sr: Изабери фасциклу

en: Both paths are invalid!
sr: Обе путање су неважеће!

en: Cannot compare file and folder!
sr: Не могу упоредити датотеку и фасциклу!

en: File not found: %1
sr: Датотека није пронађена: %1

en: File not unpacked: %1
sr: Датотека није распакована: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
sr: Не може отворити датотеку
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
sr: Не могу рашчланити проблематичну датотеку

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
sr: Датотека
    %1
    није проблематична

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save changes to %1?
sr: Сачувај измене %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
sr: %1 је означена само за читање. Желите ли да је поништите? (Не, сачувана је под новим именом)

en: Error backing up file
sr: Грешка при прављењу резервне датотеке

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
sr: Није могуће направити резерву:
    %1
    
    Наставитe?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
sr: Чување није успело.
    %1
    %2
    Да ли желите да :
    	- je запамтите под другим именом, притисните /У реду/
    	- или притисните /Изађи/за прекид поступка?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sr: Додатак '%2' не може спаковати промене леве датотеке '%1'.
    
    Изворна датотека неће бити промењена.
    
    Да ли желите да сачувате нераспаковано издање као датотеку?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
sr: Додатак '%2' не може спаковати промене десне датотеке '%1'.
    
    Изворна датотека неће бити промењена.
    
    Да ли желите да сачувате нераспаковано издање као датотеку?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
sr: Други програм је освежио датотеку
    %1
    током рада у WinMerge-у.
    
    Замените измењену датотеку?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
sr: %1
    је означена само за читање. Желите ли да је замените?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
sr: Други програм је освежио датотеку
    %1
    од задњег прегледа WinMerge-а. Желите ли поново учитати датотеку?

en: Save Left File As
sr: Сачувај леву датотеку као

en: Save Right File As
sr: Сачувај десну датотеку као

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
sr: Датотека
    %1
    је нестала. Молимо Вас да сачувате умножену датотеку да бисте наставили.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
sr: Не могу објединити разлике када документи нису усаглашени.
    
    Освежи документе пре наставка.

en: Break at whitespace
sr: Стани на размаку

en: Break at whitespace or punctuation
sr: Стани на размаку или интерпукцији

en: Right to Left (%1)
sr: Десна у лево (%1)

en: Left to Right (%1)
sr: Лева у десно (%1)

en: Left to... (%1)
sr: Лева у... (%1)

en: Right to... (%1)
sr: Десна у... (%1)

en: Left (%1)
sr: Лева (%1)

en: Right (%1)
sr: Десна (%1)

en: Both (%1)
sr: Обе (%1)

en: Left side - select destination folder:
sr: Лева страна - одабери фасциклу одредишта:

en: Right side - select destination folder:
sr: Десна страна - одабери фасциклу одредишта:

en: (%1 Files Affected)
sr: (%1 усмерених датотека)

en: (%1 of %2 Files Affected)
sr: (%1 од %2 усмерених датотека)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
sr: Да ли сте сигурни да желите да умножите?

en: Are you sure you want to copy %d items?
sr: Да ли сте сигурни да желите да умножите %d ставки?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
sr: Поступак је заустављен!
    
    Промењена је фасцикла или путањa
    %1
    није пронађена.
    
    Молим, освежите поређење.

en: Are you sure you want to move?
sr: Да ли сте сигурни да желите да је преместите?

en: Are you sure you want to move %d items?
sr: Да ли сте сигурни да желите да преместите %d ставки?

en: Confirm Move
sr: Потврди премештај

en: Failed to execute external editor: %1
sr: Није успело покретање другог уређивача: %1

en: Unknown archive format
sr: Непознат облик архиве

en: Filename
sr: Име датотеке

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
sr: Фасцикла

en: Comparison result
sr: Резултат поређења

en: Left Date
sr: Датум лево

en: Right Date
sr: Датум десно

en: Left Size
sr: Величина лево

en: Right Size
sr: Величина десно

en: Right Size (Short)
sr: Величина десно (скраћено)

en: Left Size (Short)
sr: Величина лево (скраћено)

en: Left Creation Time
sr: Време стварања леве

en: Right Creation Time
sr: Време стварања десне

en: Newer File
sr: Новија датотека

en: Left File Version
sr: Издање леве датотеке

en: Right File Version
sr: Издање десне датотеке

en: Short Result
sr: Скраћени исход

en: Left Attributes
sr: Особине леве

en: Right Attributes
sr: Особине десне

en: Left EOL
sr: Завршетак реда леве датотеке

en: Right EOL
sr: Завршетак реда десне датотеке

en: Left Encoding
sr: Кодирање леве

en: Right Encoding
sr: Кодирање десне

en: Ignored Diff
sr: Занемари разлике

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
sr: Бинарни

en: Unpacker
sr: Распакивање

en: Prediffer
sr: Дефинисано поређење

en: Unable to compare files
sr: Не могу упоредити датотеке

en: Item aborted
sr: Одбачена ставка

en: File skipped
sr: Изостављена датотека

en: Folder skipped
sr: Изостављена фасцикла

en: Left only: %1
sr: Само лева: %1

en: Right only: %1
sr: Само десна: %

en: Binary files are identical
sr: Бинарне датотеке су исте

en: Binary files are different
sr: Бинарне датотеке су различите

en: Files are different
sr: Датотеке су различите

en: Folders are different
sr: Фасцикле су различите

en: Left Only
sr: Само лева

en: Right Only
sr: Само десна

en: Error
sr: Грешка

en: Text files are identical
sr: Текстови датотека су исти

en: Text files are different
sr: Текстови датотека су различити

en: Elapsed time: %ld ms
sr: Протекло време: %ld ms

en: 1 item selected
sr: 1 ставка је одабрана

en: %1 items selected
sr: %1 ставка је одабрана

en: Filename or folder name.
sr: Име датотеке или фасцикле

en: Subfolder name when subfolders are included.
sr: Име потфасцикле кад су потфасцикле укључене

en: Comparison result, long form.
sr: Изход поређења,дужи облик

en: Left side modification date.
sr: Датум промене леве стране

en: Right side modification date.
sr: Датум промене десне стране

en: File's extension.
sr: /Наставак/ датотеке

en: Left file size in bytes.
sr: Величина леве датотеке у бајтима

en: Right file size in bytes.
sr: Величина десне датотеке у бајтима

en: Left file size abbreviated.
sr: Скраћена лева датотека

en: Right file size abbreviated.
sr: Скраћена десна датотека

en: Left side creation time.
sr: Време стварања леве стране

en: Right side creation time.
sr: Време стварања десне стране

en: Tells which side has newer modification date.
sr: Која страна има новији датум промене

en: Left side file version, only for some file types.
sr: Издање на левој страни је само за неке врсте датотеке

en: Right side file version, only for some file types.
sr: Издање на десној страни је само за неке врсте датотеке

en: Short comparison result.
sr: Краћи резултат поређења

en: Left side attributes.
sr: Особине леве стране

en: Right side attributes.
sr: Особине десне стране

en: Left side file EOL type.
sr: Начин завршетка реда леве датотеке.

en: Right side file EOL type.
sr: Начин завршетка реда десне датотеке.

en: Left side encoding.
sr: Кодирање леве стране

en: Right side encoding.
sr: Кодирање десне стране

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
sr: Број занемарених разлика у датотеци. Ове разлике је занемарио WinMerge и не могу бити обједињене.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
sr: Број разлика у датотеци. Овај број не укључује занемарене разлике.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
sr: Приказује звездицу (*), ако је датотека бинарна.

en: Compare %1 with %2
sr: Упореди %1 са %2

en: Comma-separated list
sr: Списак је одвојен зарезом

en: Tab-separated list
sr: Списак је одвојен језичком

en: Simple HTML
sr: Једноставни HTML

en: Simple XML
sr: Једноставни XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
sr: Датотека извештаја већ постоји. Да ли желите заменити постојећу датотеку?

en: Error creating the report:
    %1
sr: Грешка при прављењу извештаја:
    %1

en: The report has been created successfully.
sr: Извештај је успешно направљен.

en: The same file is opened in both panels.
sr: Иста датотека је отворена у обе табле.

en: The selected files are identical.
sr: Изабране датотеке су исте.

en: An error occurred while comparing the files.
sr: Дошло је до грешке при поређењу.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
sr: Привремена датотека не може бити створена. Проверите и подесите привремену путању.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
sr: Ове датотеке се разликују према преласку у други ред.
    
    Да ли желите задржати различите преласке у други ред?
    
    Напомена:Желите ли увек задржати различите преласка у други ред, одаберите 'Занемари разлике ознака завршетка реда (Windows/Unix/Mac)' у дијалошкој картици поређење прозора (Уређивање/Поставке).

en: The selected folder is invalid.
sr: Одабрана фасцикла је неупотребљива.

en: Cannot open a binary file to editor.
sr: Не могу отворити бинарну датотеку у уређивачу.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
sr: Фасцикла постоји само на другој страни и не може се отворити.
    
    Да ли желите створити упоредну фасциклу:
    %1
    на другој страни и отворити је?

en: Information lost due to encoding errors: both files
sr: Подаци су изгубљени због грешке при кодирању: обе датотеке

en: No difference
sr: Нема разлике

en: Line difference
sr: Различити ред

en: Replaced %1 string(s).
sr: Замењен %1 појам(а)

en: Cannot find string "%s".
sr: Не могу наћи појам "%s".

en: Location Pane
sr: Положај табли

en: Diff Pane
sr: Различите табле

en: Patch file successfully written.
sr: Датотека разлика је успешно сачувана.

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
sr: Датотека разлика већ постоји. Да ли желите да je замените?

en: [%1 files selected]
sr: [%1 одабрана датотека

en: Normal
sr: Уобичајен

en: Context
sr: У оквиру

en: Unified
sr: Обједињен

en: Could not write to file %1.
sr: Не могу сачувати у датотеци %1

en: The specified output path is not an absolute path: %1
sr: Наведена излазна путања није потпуна путања: %1

en: Specify an output file.
sr: Одредите излазну датотеку.

en: Cannot create a patch file from binary files.
sr: Не може створити датотеку разлика из бинарних датотека

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
sr: Сачувајте прво све датотеке.
    
    Стварање датотеке разлика захтева да постоје промене које нису сачуване у датотекама

en: Folder does not exist.
sr: Фасцикла не постоји

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
sr: Рад са архивама је онемогућен.
    Све потребне компоненте (7-Zip и/или Merge7z*.dll) за архиву не могу бити нађене.
    Погледајте упутство како омогућити рад са архивама

en: Select file for export
sr: Одабери датотеку за извоз

en: Select file for import
sr: Одабери датотеку за увоз

en: Options imported from the file.
sr: Увоз поставки у датотеку

en: Options exported to the file.
sr: Извоз поставки у датотеку

en: Failed to import options from the file.
sr: Није успео да увезе поставке из датотеке

en: Failed to write options to the file.
sr: Није успео да запамти поставке у датотеци

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
sr: Затворите неколико прозора поређења.
    
    Да ли желите наставити?

[ctx: EOL Type]
en: Binary
sr: Бинарни

en: None
sr: Ништа

en: Type
sr: Врста

en: Editor script
sr: Уређивач рукописа

en: 
    Copy All to Right
sr: 
    Умножи све у десно

en: 
    Copy All to Left
sr: 
    Умножи све у лево

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
sr: Прилагођено распакивање ће се користити за обе датотеке (једна датотека треба наставак).

en: No prediffer (normal)
sr: Нема дефинисаног поређења (уобичајено)

en: Suggested plugins
sr: Препоручени додаци

en: Private Build: %1
sr: Лична израда: %1

en: Plugin Settings
sr: Подешавања додатака

en: WSH not found - .sct scripts disabled
sr: WSH није нађен - .sct скрипте су онемогућене

en: G&o to Line %1
sr: И&ди на ред %1

en: Disabled
sr: Онемогући

en: From file system
sr: Од система

en: From Most Recently Used list
sr: Из MRU списка

en: No Highlighting
sr: Није означено

en: Portable Object
sr: Преносни објекат

en: Allow only one instance to run
sr: Дозволи само једну покренуту надлежност
