WinMerge - en to pl translation catalogue (1237 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
pl: LANG_POLISH, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
pl: Kopiuj do środka

en: C&opy to Right	Alt+Right
pl: Kopiuj do prawej	Alt+Right

en: Copy from Middle
pl: Kopiuj ze środka

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
pl: Kopiuj z prawej	Alt+Shift+Left

en: Cop&y to Left	Alt+Left
pl: Kopiuj do lewej	Alt+Left

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
pl: Kopiuj z lewej	Alt+Shift+Right

en: Copy Selected Line(s) to Middle
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze do środka

en: Copy Selected Line(s) to Right
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze do prawej

en: Copy Selected Line(s) from Middle
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze ze środka

en: Copy Selected Line(s) from Right
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze z prawej

en: Copy Selected Line(s) to Left
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze do lewej

en: Copy Selected Line(s) from Left
pl: Kopiuj zaznaczone wiersze z lewej

en: Select Line &Difference	F4
pl: Zaznacz różniące się wiersze	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
pl: Dodaj tę zmianę do filtrów zamiany

en: Add to &Line Filters
pl: Dodaj do filtrów wiersza

en: &Undo
pl: Cofnij

en: &Redo
pl: Powtórz

en: Cu&t
pl: Wytnij

en: &Copy
pl: Kopiuj

en: &Paste
pl: Wklej

en: &Scripts
pl: &Skrypty

en: < Empty >
pl: < Pusty >

en: &Go to...	Ctrl+G
pl: Idź do...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
pl: Idź do przeniesionego wiersza między lewym a środkiem	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
pl: Idź do przeniesionego wiersza między środkiem a prawym	Ctrl+Alt+G

en: Op&en
pl: Otwórz

en: With &Registered Application
pl: W zarejestrowanej aplikacji

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
pl: W zewnętrznym edytorze	Ctrl+Alt+E

en: &With...
pl: Za pomocą...

en: Open &Parent Folder...
pl: Otwórz nadrzędny katalog...

en: S&hell Menu
pl: Menu powłoki

en: Use First Line as Headers
pl: Użyj pierwszego wiersza jako nagłówki

en: Auto-Fit All Columns
pl: Automatycznie dopasuj wszystkie kolumny

en: View &Differences
pl: Wyświetl różnice

en: Diff &Block Size
pl: Rozmiar bloku różnic

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
pl: Ignoruj różnicę koloru (próg odległości koloru)

en: Ins&ertion/Deletion Detection
pl: Wykrywanie wstawiania/usuwania

en: &None
pl: Brak

en: &Vertical
pl: Pionowo

en: &Horizontal
pl: Poziomo

en: &Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: &Next Page
pl: Następna strona

en: &Active Pane
pl: Aktywny panel

en: Rotate &Right 90deg
pl: Obróć w prawo o 90 stopni

en: Rotate &Left 90deg
pl: Obróć w lewo o 90 stopni

en: Flip V&ertically
pl: Odbij w pionie

en: Flip H&orizontally
pl: Odbij w poziomie

en: &Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom &In	Ctrl++
pl: Powiększ	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
pl: Zmniejsz	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
pl: Normalne	Ctrl+*

en: &Overlay
pl: Nakładka

en: &Alpha Blend
pl: Przenikanie alfa

en: Alpha &Blend Animation
pl: Animacja przenikania alfa

en: Dragging &Mode
pl: Tryb przeciągania

en: &Move
pl: Przesuń

en: &Adjust Offset
pl: Dostosuj przesunięcie

en: &Vertical Wipe
pl: Wymazywanie pionowe

en: &Horizontal Wipe
pl: Wymazywanie poziome

en: Rectangle &Select
pl: Zaznacz prostokąt

en: &Set Background Color
pl: Ustaw kolor tła

en: &Vector Image Scaling
pl: Skalowanie obrazu wektorowego

en: Compare Extracted &Text From Images
pl: Porównaj wyodrębniony tekst z obrazu

en: Co&mpare
pl: Porównaj

en: &Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

en: &Full Size Screenshots
pl: Zrzuty ekranu całej strony

en: &HTMLs
pl: Pliki HTML

en: &Texts
pl: Pliki tekstowe

en: &Resource Trees
pl: Drzewa zasobów

en: &Size
pl: Rozmiar

en: Fit to Window
pl: Dopasuj do okna

en: Clear &Browsing Data
pl: Wyczyść dane przeglądania

en: &Disk Cache
pl: Pamięć podręczna dysku

en: &Cookies
pl: Ciasteczka

en: &Browsing History
pl: Historia przeglądania

en: &All Profile
pl: Wszystkie profile

en: &File
pl: Plik

en: &New
pl: Nowy

en: &Text
pl: Tekst

en: T&able
pl: T&abela

en: &Binary
pl: &Binarny

en: &Image
pl: Obraz

en: &Webpage
pl: Strona internetowa

en: New (&3 panes)
pl: Nowy (3 panele)

en: &Open...	Ctrl+O
pl: Otwórz...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
pl: Otwórz plik konfliktu...

en: Open C&lipboard
pl: Otwórz schowek

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
pl: Otwórz projekt...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
pl: Zapisz projekt...

en: Recent Projects
pl: Ostatnie projekty

en: Recent F&iles Or Folders
pl: Ostatnie pliki lub foldery

en: E&xit	Ctrl+Q
pl: Zakończ	Ctrl+Q

en: &Edit
pl: Edycja

en: &Paste	Ctrl+V
pl: Wklej	Ctrl+V

en: &Options...
pl: Opcje...

en: &View
pl: Widok

en: &Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: &Small
pl: Mały

en: &Big
pl: Duży

en: &Huge
pl: Ogromny

en: &Status Bar
pl: Pasek stanu

en: Ta&b Bar
pl: Pasek kart

en: &Tools
pl: Narzędzia

en: &Filters...
pl: Filtry...

en: &Generate Patch...
pl: Generuj łatkę...

en: &Plugins
pl: Wtyczki

en: P&lugin Settings...
pl: Ustawienia wtyczki...

en: Ma&nual Prediffer
pl: Ręczne porównywanie

en: A&utomatic Prediffer
pl: Automatyczne porównywanie

en: &Manual Unpacking
pl: Ręczne rozpakowywanie

en: &Automatic Unpacking
pl: Automatyczne rozpakowywanie

en: &Reload plugins
pl: Przeładuj wtyczki

en: &Window
pl: Okno

en: Cl&ose	Ctrl+W
pl: Zamknij	Ctrl+W

en: Clo&se All
pl: Zamknij wszystkie

en: Change &Pane	F6
pl: Przełącz panel	F6

en: Tile &Horizontally
pl: Poziomo

en: Tile &Vertically
pl: Pionowo

en: &Cascade
pl: Kaskadowo

en: &Help
pl: Pomoc

en: &WinMerge Help	F1
pl: Pomoc WinMerge	F1

en: R&elease Notes
pl: Informacje o wydaniu

en: &Translations
pl: Tłumaczenia

en: C&onfiguration
pl: Konfiguracja

en: &GNU General Public License
pl: Powszechna Licencja Publiczna GNU

en: &About WinMerge...
pl: O WinMerge...

en: &Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: L&eft Read-only
pl: Lewy tylko do odczytu

en: M&iddle Read-only
pl: Środkowy tylko do odczytu

en: Ri&ght Read-only
pl: Prawy tylko do odczytu

en: &File Encoding...
pl: Kodowanie pliku...

en: Select &All	Ctrl+A
pl: Zaznacz wszystkie	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
pl: Pokaż identyczne elementy

en: Show &Different Items
pl: Pokaż różniące się elementy

en: Show L&eft Unique Items
pl: Pokaż unikatowe elementy po lewej

en: Show Midd&le Unique Items
pl: Pokaż unikatowe elementy na środku

en: Show Ri&ght Unique Items
pl: Pokaż unikatowe elementy po prawej

en: Show S&kipped Items
pl: Pokaż pominięte elementy

en: S&how Binary Files
pl: Pokaż pliki binarne

en: &3-way Compare
pl: Porównanie trójstronne

en: Show &Left Only Different Items
pl: Po lewej pokaż tylko różniące się elementy

en: Show &Middle Only Different Items
pl: Na środku pokaż tylko różniące się elementy

en: Show &Right Only Different Items
pl: Po prawej pokaż tylko różniące się elementy

en: Show L&eft Only Missing Items
pl: Po lewej pokaż tylko brakujące elementy

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
pl: Na środku pokaż tylko brakujące elementy

en: Show Rig&ht Only Missing Items
pl: Po prawej pokaż tylko brakujące elementy

en: Show Hidd&en Items
pl: Pokaż ukryte elementy

en: Tree &Mode
pl: Tryb drzewa

en: E&xpand All Subfolders
pl: Rozwiń wszystkie podfoldery

en: &Collapse All Subfolders
pl: Zwiń wszystkie podfoldery

en: Select &Font...
pl: Wybierz czcionkę...

en: Use Default Font
pl: Użyj domyślnej czcionki

en: Sw&ap Panes
pl: Zamień panele

en: Swap &1st | 2nd
pl: Zamień &1 | 2

en: Swap &2nd | 3rd
pl: Zamień &2 | 3

en: Swap 1st | &3rd
pl: Zamień 1 | &3

en: Com&pare Statistics...
pl: Statystyki porównania...

en: Refresh	F5
pl: Odśwież	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
pl: Odśwież zaznaczone	Ctrl+F5

en: &Merge
pl: Scal

en: Co&mpare	Enter
pl: Porównaj	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
pl: Następna różnica	Alt+Down

en: &Previous Difference	Alt+Up
pl: Poprzednia różnica	Alt+Up

en: &First Difference	Alt+Home
pl: Pierwsza różnica	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
pl: Bieżąca różnica	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
pl: Ostatnia różnica	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
pl: Kopiuj do prawej	Alt+Right

en: Copy to L&eft	Alt+Left
pl: Kopiuj do lewej	Alt+Left

en: &Delete	Del
pl: Usuń	Del

en: &Customize Columns...
pl: Dostosuj kolumny...

en: Generate &Report...
pl: Utwórz raport...

en: &Edit with Unpacker...
pl: Edytuj za pomocą programu rozpakowującego...

en: &Save	Ctrl+S
pl: Zapisz	Ctrl+S

en: Sav&e
pl: Zapisz

en: Save &Left
pl: Zapisz lewy

en: Save &Middle
pl: Zapisz środkowy

en: Save &Right
pl: Zapisz prawy

en: Save &As
pl: Zapisz jako

en: Save &Left As...
pl: Zapisz lewy jako...

en: Save &Middle As...
pl: Zapisz środkowy jako...

en: Save &Right As...
pl: Zapisz prawy jako...

en: &Print...	Ctrl+P
pl: Drukuj...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
pl: Ustawienia strony...

en: Print Previe&w...
pl: Podgląd wydruku...

en: &Convert Line Endings to
pl: Konwertuj końce linii do

en: Mer&ge Mode	F9
pl: Tryb scalania	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
pl: Odśwież	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
pl: Ponownie porównaj jako

en: &Undo	Ctrl+Z
pl: Cofnij	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
pl: Powtó&rz	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
pl: Wy&tnij	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
pl: Kopiuj	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
pl: Znajdź...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
pl: Zastąp...	Ctrl+H

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
pl: Kopiuj z numerami wierszy	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
pl: Zakładki

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
pl: Przełącz zakładkę	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
pl: &Następna zakładka	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
pl: &Poprzednia zakładka	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
pl: Wy&czyść wszystkie zakładki

en: Syntax Highlight
pl: Podświetlenie składni

en: &Diff Context
pl: Różnice

en: &All Lines
pl: Wszystkie wiersze

en: &0 Lines
pl: &0 wierszy

en: &1 Line
pl: &1 wiersz

en: &3 Lines
pl: &3 wiersze

en: &5 Lines
pl: &5 wierszy

en: &7 Lines
pl: &7 wierszy

en: &9 Lines
pl: &9 wierszy

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
pl: Przełącz wszystkie i 0-9 wierszy	Ctrl+D

en: &Invert (Hide Different Lines)
pl: &Odwróć (ukryj różniące się wiersze)

en: &Lock Panes
pl: Zab&lokuj panele

en: &View Whitespace
pl: Wyświetl białe znaki

en: View E&OL
pl: Wyświetl znaki końca linii

en: Vie&w Line Differences
pl: Wyświetl różniące się wiersze

en: View Line &Numbers
pl: Wyświetl &numery wierszy

en: View &Margins
pl: Wyświetl &marginesy

en: View To&p Margins
pl: Wyświetl górne marginesy

en: W&rap Lines
pl: Zawijaj wiersze

en: Split V&ertically
pl: Podziel pionowo

en: Diff &Pane
pl: &Panel różnic

en: Lo&cation Pane
pl: Panel lokaliza&cji

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
pl: Następny konflikt	Alt+Shift+Down

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
pl: Poprzedni konflikt	Alt+Shift+Up

en: A&dvanced
pl: Zaawansowane

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
pl: Następna różnica między lewym a środkiem	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
pl: Poprzednia różnica między lewym a środkiem	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
pl: Następna różnica między lewym a prawym	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
pl: Poprzednia różnica między lewym a prawym	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
pl: Następna różnica między środkiem a prawym	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
pl: Poprzednia różnica między środkiem a prawym	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
pl: Następna różnica tylko w lewym	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
pl: Poprzednia różnica tylko w lewym	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
pl: Następna różnica tylko w środku	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
pl: Poprzednia różnica tylko w środku	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
pl: Następna różnica tylko w prawej	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
pl: Poprzednia różnica tylko w prawej	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
pl: Kopiuj z lewej do

en: &Middle
pl: Środkowy

en: &Right
pl: P&rawy

en: Copy from &Middle to
pl: Kopiuj ze środka do

en: &Left
pl: &Lewy

en: Copy from &Right to
pl: Kopiuj z prawej do

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
pl: Kopiuj zaznaczony wiersz(e) z lewej do

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
pl: Kopiuj zaznaczony wiersz(e) ze środka do

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
pl: Kopiuj zaznaczony wiersz(e) z prawej do

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
pl: Kopiuj z lewej	Alt+Shift+Right

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
pl: Kopiuj z prawej	Alt+Shift+Left

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
pl: Kopiuj do prawej i przejdź dalej	Ctrl+Alt+Right

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
pl: Kopiuj do lewej i przejdź dalej	Ctrl+Alt+Left

en: Copy &All to Right
pl: Kopiuj wszystko do pr&awej

en: Cop&y All to Left
pl: Kopiuj wsz&ystko do lewej

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
pl: A&utomatyczne łączenie	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
pl: Dodaj punkt &synchronizacji	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
pl: Wyczyść punkty sync&hronizacji

en: Unpac&ker
pl: Rozpakowuj

en: &Prediffer
pl: Porównywanie

en: Apply Pre&differ...
pl: Zastosuj porównane...

en: &Transform with editor script...
pl: Przekształć za pomocą edytora skryptu...

en: Sp&lit
pl: Podzie&lone

en: Comp&are
pl: Porówn&aj

en: Compare in new &window
pl: Porównaj w nowym oknie

en: Compare Non-hor&izontally...
pl: Porównaj nie poz&iomo...

en: Compare Non-hor&izontally
pl: Porównaj nie poz&iomo

en: First &left item with second left item
pl: Pierwszy &lewy element z drugim lewym elementem

en: First &right item with second right item
pl: Pierwszy p&rawy element z drugim prawym elementem

en: &First left item with second right item
pl: Pierwszy lewy element z drugim prawym elementem

en: &Second left item with first right item
pl: Drugi lewy element z pierw&szym prawym elementem

en: Co&mpare As
pl: Porównaj jako

en: Left to Middle (%1 of %2)
pl: Lewy do środka (%1 z %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
pl: Lewy do prawej (%1 z %2)

en: Left to... (%1 of %2)
pl: Lewy do... (%1 z %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
pl: Środek do lewej (%1 z %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
pl: Środek do prawej (%1 z %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
pl: Środek do... (%1 z %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
pl: Prawy do środka (%1 z %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
pl: Prawy do lewej (%1 z %2)

en: Right to... (%1 of %2)
pl: Prawy do... (%1 z %2)

en: &Delete
pl: Usuń

en: &Both
pl: O&ba

en: &All
pl: Wszystkie

en: Re&name
pl: Zmień &nazwę

en: &Hide Items
pl: Ukryj elementy

en: &Open Left
pl: &Otwórz lewy

en: Open Midd&le
pl: Otwórz środkowy

en: O&pen Right
pl: Otwórz &prawy

en: Cop&y Pathnames
pl: Kopiuj nazwy ścieżek

en: Left (%1 of %2)
pl: Lewy (%1 z %2)

en: Middle (%1 of %2)
pl: Środkowy (%1 z %2)

en: Right (%1 of %2)
pl: Prawy (%1 z %2)

en: Both (%1 of %2)
pl: Oba (%1 z %2)

en: All (%1 of %2)
pl: Wszystkie (%1 z %2)

en: Copy &Filenames
pl: Kopiuj nazwy plików

en: Copy Items To Clip&board
pl: Kopiuj elementy do schowka

en: Copy All Di&splayed Columns
pl: Kopiuj wszystkie wyświetlone kolumny

en: &Zip
pl: Spakuj

en: Both to... (%1 of %2)
pl: Oba do... (%1 z %2)

en: All to... (%1 of %2)
pl: Wszystkie do... (%1 z %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
pl: Różnice do... (%1 z %2)

en: Left Shell menu
pl: Lewe menu powłoki

en: Middle Shell menu
pl: Środkowe menu powłoki

en: Right Shell menu
pl: Prawe menu powłoki

en: Copy
pl: Kopiuj

en: &Copy Full Path
pl: Kopiuj pełną ś&cieżkę

en: Copy &Filename
pl: Kopiuj nazwę pliku

en: &Edit Caption
pl: Edytuj podpis

en: &Open...
pl: Otwórz...

en: Unpacker Settings
pl: Ustawienia programu rozpakowującego

en: <None>
pl: <Brak>

en: <Automatic>
pl: <Automatycznie>

en: &Select...
pl: Wybierz...

en: Prediffer Settings
pl: Ustawienia porównywania

en: G&o to Diff
pl: Idź d&o różnicy

en: &No Moved Blocks
pl: Bez prze&niesionych bloków

en: &All Moved Blocks
pl: Wszystkie przeniesione bloki

en: W&hitespaces
pl: Białe znaki

en: Com&pare
pl: &Porównaj

en: I&gnore changes
pl: I&gnoruj zmiany

en: Ig&nore all
pl: Ig&noruj wszystkie

en: Ignore blan&k lines
pl: Ignoruj puste wiersze

en: Ignore &case
pl: Ignoruj wielkości liter

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
pl: Igno&ruj znaki końca linii (Windows/Unix/Mac)

en: Ignore codepage &differences
pl: Ignoruj różnice strony ko&dowej

en: Ignore num&bers
pl: Ignoruj liczby

en: Ignore c&omment differences
pl: Ignoruj różnice w komentarzach

en: &Include subfolders
pl: Uwzględn&ij podfoldery

en: &Compare method:
pl: Metoda porównania:

en: Full Contents
pl: Pełna zawartość

en: Quick Contents
pl: Szybka zawartość

en: Binary Contents
pl: Binarna zawartość

en: Modified Date
pl: Data modyfikacji

en: Modified Date and Size
pl: Data modyfikacji i rozmiar

en: Size
pl: Rozmiar

en: &Load Project...
pl: Wczytaj projekt...

en: About WinMerge
pl: O programie WinMerge

en: Visit the WinMerge Homepage!
pl: Odwiedź stronę WinMerge!

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Select Files or Folders
pl: Wybierz pliki lub foldery

en: &1st File or Folder
pl: Pierwszy plik lub folder

en: Re&ad-only
pl: Tylko do odczytu

en: Swap 1st | 2nd
pl: Zamień 1 | 2

en: &Browse...
pl: Przeglądaj...

en: &2nd File or Folder
pl: Drugi plik lub folder

en: Rea&d-only
pl: Tylko &do odczytu

en: Swap 2nd | 3rd
pl: Zamień 2 | 3

en: B&rowse...
pl: P&rzeglądaj...

en: &3rd File or Folder (Optional)
pl: Trzeci plik lub folder (opcjonalnie)

en: Read-o&nly
pl: Tylko do odczytu

en: Swap 1st | 3rd
pl: Zamień 1 | 3

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en:  Folder: Filter
pl:  Folder: filtr

en:  File: Prediffer Plugin
pl:  Plik: wtyczka porównywająca

en:  File: Unpacker Plugin
pl:  Plik: wtyczka rozpakowująca

en: Se&lect...
pl: Wybierz...

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Status:
pl: Stan:

en: Help
pl: Pomoc

en: General
pl: Ogólne

en: Automatically &scroll to first difference
pl: Przewiń automatycznie do pierw&szej różnicy

en: Automatically s&croll to first inline difference
pl: Przewiń automatycznie do pierwszej różnicy w wierszu

en: Cl&ose windows with 'Esc':
pl: Zamknij &okna klawiszem 'Esc':

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
pl: Zweryfikuj automatycznie ścieżki w oknie otwierania plików

en: Single instance mode:
pl: Tryb pojedynczej instancji:

en: As&k when closing multiple windows
pl: Zapytaj przed zamknięciem wielu o&kien

en: &Preserve file time in file compare
pl: Zachowaj czas &pliku w porównanym pliku

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
pl: Po uruchomieniu pokaż okno "wybierz pliki lub foldery"

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
pl: Zamknij okno "wybierz pliki lub foldery" po kliknięciu "porównaj"

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
pl: Otwórz okno automatycznego uzu&pełniania:

en: Auto-&reload modified files:
pl: Automatycznie przeładuj zmodyfikowane pliki:

en: Language:
pl: Język:

en: Find
pl: Znajdź

en: Fi&nd what:
pl: Z&najdź:

en: Match &whole word only
pl: Dopasuj tylko całe sło&wa

en: Match &case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: Regular &expression
pl: Wyrażenie r&egularne

en: D&on't wrap end of file
pl: Szukaj tylk&o do końca pliku

en: &Don't close this dialog box
pl: Nie zamykaj tego okna

en: &Find Next
pl: Znajdź nast.

en: Find &Prev
pl: Znajdź &poprz.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Re&place with:
pl: Zastą&p na:

en: &Don't wrap end of file
pl: Szukaj tylko &do końca pliku

en: Replace in
pl: Zastąp w

en: &Selection
pl: Zaznaczeniu

en: Wh&ole file
pl: Całym pliku

en: Find Pre&v
pl: Znajdź poprzedni

en: &Replace
pl: Zastąp

en: Replace &All
pl: Z&astąp wszystkie

en: Markers
pl: Markery

en: Enable &Markers
pl: Włącz &markery

en: New
pl: Nowy

en: &Background color:
pl: Kolor tła:

en: &Apply
pl: Z&astosuj

en: Line Filters
pl: Filtry wiersza

en: Enable Line Filters
pl: Włącz filtry wiersza

en: Regular Expressions (one per line):
pl: Wyrażenia regularne (jedno na wiersz):

en: Edit
pl: Edytuj

en: Remove
pl: Usuń

en: Substitution Filters
pl: Filtry zamiany

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
pl: Zmiany, które pojawią się na panelach jako wymienione poniżej pary, zostaną zignorowane lub oznaczone jako nieistotne. Poprawki pozostaną nienaruszone.

en: Enable
pl: Włącz

en: Add
pl: Dodaj

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Colors
pl: Kolory

en: Color Scheme:
pl: Schemat kolorów:

en: Background
pl: Tło

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Text
pl: Tekst

en: Difference:
pl: Różnica:

en: Selected Difference:
pl: Zaznaczona różnica:

en: Ignored Difference:
pl: Pominięta różnica:

en: Moved:
pl: Przeniesione:

en: Selected Moved:
pl: Zaznaczone przeniesione:

en: Same As The Next (3 panes):
pl: Taki sam jak następny (3 panele):

en: Same As The Next (Selected):
pl: Taki sam jak następny (zaznaczone):

en: Word Difference:
pl: Różniące się słowa:

en: Selected Word Diff:
pl: Zaznaczone różniące się słowa:

en: &Use folder compare colors
pl: Użyj kolorów do porównania folderów

en: Items equal:
pl: Identyczne elementy:

en: Items different:
pl: Różne elementy:

en: Items not exists all:
pl: Wszystkie nieistniejące elementy:

en: Items filtered:
pl: Przefiltrowane elementy:

en: Margin:
pl: Margines:

en: &Send deleted files to Recycle Bin
pl: Przenieś u&sunięte pliki do kosza

en: &External editor:
pl: Z&ewnętrzny edytor:

en: &Filter folder:
pl: Folder &filtrów:

en: Temporary files folder
pl: Folder plików tymczasowych

en: S&ystem's temp folder
pl: Systemowy folder tymczasowy

en: C&ustom folder:
pl: Folder niestandardowy:

en: Br&owse...
pl: Przeglądaj...

en: Patch Generator
pl: Generuj łatkę

en: File&1:
pl: Plik &1:

en: File&2:
pl: Plik &2:

en: &Swap
pl: Zamień

en: &Copy to Clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: &Append to existing file
pl: Dod&aj do istniejącego pliku

en: &Result:
pl: Wynik:

en: Bro&wse...
pl: Przeglądaj...

en: St&yle:
pl: St&yl:

en: &Context:
pl: Kontekst:

en: Inclu&de command line
pl: Uwzględnij wiersz poleceń

en: Open to e&xternal editor
pl: Otwórz w zewnętrznym edytorze

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Display Columns
pl: Wyświetl kolumny

en: Move &Up
pl: W górę

en: Move &Down
pl: W dół

en: &Additional Properties
pl: Dodatkowe właściwości

en: Additional Properties
pl: Dodatkowe właściwości

en: Select Plugin
pl: Wybierz wtyczkę

en: Plugin &Name:
pl: Nazwa wtyczki:

en: Extensions list:
pl: Lista rozszerzeń:

en: Description:
pl: Opis:

en: Default arguments:
pl: Domyślne argumenty:

en: Display all plugins, don't check the extension
pl: Wyświetl wszystkie wtyczki (nie sprawdzaj po rozszerzeniu)

en: &Open files in the same window type after unpacking
pl: Po rozpakowaniu otwórz pliki w tym samym typie okna

en: &Plugin Pipeline:
pl: Wtyczka pipeline:

en: &Add pipe
pl: Dodaj rurkę

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Continue
pl: kontynuuj

en: Comparing items...
pl: Porównywanie elementów...

en: Items compared:
pl: Porównano elementów:

en: Items total:
pl: Łącznie elementów:

en: Go to
pl: Idź do

en: G&o to:
pl: Idź do:

en: File
pl: Plik

en: Go to what
pl: Element docelowy

en: Li&ne
pl: Wiersz

en: &Difference
pl: Różnica

en: &Go to
pl: Idź do

en: Compare
pl: Porównaj

en: Whitespaces
pl: Białe znaki

en: &Compare
pl: Porównaj

en: &Ignore change
pl: Ignoruj zmiany

en: I&gnore all
pl: Ignoruj wszystkie

en: E&nable moved block detection
pl: Włącz wykrywanie przeniesionych bloków

en: Align &similar lines
pl: Wyrównaj podobne wiersze

en: Diff &algorithm (Experimental):
pl: Algorytm porównywania (eksperymentalny):

en: Enable indent &heuristic
pl: Włącz heurystykę wcięcia

en: Completely unhighlight the ignored differences
pl: Nie podkreślaj ignorowanych różnic

en: Editor
pl: Edytor

en: &Highlight syntax
pl: Podświetlaj składnię

en: &Automatic rescan
pl: Automatyczne powtórz skanowanie

en: &Preserve original EOL chars
pl: Zachowaj oryginalne znaki końca linii

en: Tabs
pl: Tabulatory

en: &Tab size:
pl: Rozmiar tabulatora:

en: &Insert Tabs
pl: Wstaw tabulatory

en: Insert &Spaces
pl: Wstaw spacje

en: Line Difference Coloring
pl: Kolorowanie różniących się wierszy

en: View line differences
pl: Wyświetl różniące się wiersze

en: &Character level
pl: Z poziomu znaku

en: &Word-level:
pl: Z poziomu słowa:

en: W&ord break characters:
pl: Znak dzielenia wyrazów:

en: &Rendering Mode:
pl: &Tryb renderowania:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
pl: WinMerge pozwala ukryć niektóre komunikaty. Naciśnij przycisk Resetuj, aby ponownie wyświetlać wszystkie komunikaty.

en: Reset
pl: Resetuj

en: File Filters
pl: Filtry plików

en: Test...
pl: Testuj...

en: Install...
pl: Instaluj...

en: New...
pl: Nowy...

en: Edit...
pl: Edycja...

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Save modified files?
pl: Zapisać zmodyfikowane pliki?

en: Left side file
pl: Lewy plik

en: &Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: &Discard changes
pl: Odrzuć zmiany

en: Middle side file
pl: Środkowy plik

en: Sa&ve changes
pl: Zapisz zmiany

en: Discard c&hanges
pl: Odrzuć zmiany

en: Right side file
pl: Prawy plik

en: S&ave changes
pl: Zapisz zmiany

en: Dis&card changes
pl: Odrzuć zmiany

en: Disca&rd All
pl: Odrzuć wszystkie

en: Codepage
pl: Strona kodowa

en: Default Codepage
pl: Domyślna strona kodowa

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
pl: Wybierz domyślne kodowanie dla otwieranych plików nie będących plikami Unicode:

en: System codepage
pl: Strona kodowa systemu

en: According to WinMerge User Interface
pl: Według interfejsu użytkownika WinMerge

en: Custom codepage:
pl: Niestandardowa strona kodowa:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
pl: Wykryj stronę kodową dla plików: .html, .rc, .xml 
    Wymagany restart sesji.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
pl: Wykryj stronę kodową dla plików tekstowych wykorzystując mlang.dll
    Wymagany restart sesji.

en: Options
pl: Opcje

en: Import...
pl: Importuj...

en: Export...
pl: Eksportuj...

en: Dialog
pl: Okno dialogowe

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe:

en: Function names:
pl: Nazwy funkcji:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Numbers:
pl: Liczby:

en: Operators:
pl: Operatory:

en: Strings:
pl: Ciągi znaków:

en: Preprocessor:
pl: Preprocesor:

en: User 1:
pl: Użytkownik 1:

en: User 2:
pl: Użytkownik 2:

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Search Marker:
pl: Znaleziony marker:

en: User Defined Marker1:
pl: Zdefiniowany przez użytkownika Marker1:

en: User Defined Marker2:
pl: Zdefiniowany przez użytkownika Marker2:

en: User Defined Marker3:
pl: Zdefiniowany przez użytkownika Marker3:

en: Folder Compare Report
pl: Raport porównania folderów

en: Report &File:
pl: Plik raportu:

en: &Style:
pl: Styl:

en: &Include File Compare Report
pl: Uwzględnij raport porównania plików

en: Shared or Private Filter
pl: Filtr współdzielony lub prywatny

en: Which type of filter do you want to create?
pl: Jaki typ filtra chcesz utworzyć?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
pl: Filtr współdzielony (dla wszystkich użytkowników)

en: Private Filter (only for current user)
pl: Filtr prywatny (tylko dla bieżącego użytkownika)

en: Archive Support
pl: Wsparcie dla archiwów

en: &Enable archive file support
pl: Włącz wsparcie dla archiwów

en: &Detect archive type from file signature
pl: Wykryj typ archiwum z sygnatury pliku

en: Items saved to or restored from the project file:
pl: Elementy zapisane lub przywrócone z pliku projektu:

en: Compare Statistics
pl: Statystyki porównania

en: Folders:
pl: Foldery:

en: Files:
pl: Pliki:

en: Different
pl: Różne

en: Binary:
pl: Binarny:

en: Unique
pl: Unikalne

en: Left:
pl: Lewa:

en: Right:
pl: Prawa:

en: Identical
pl: Identyczne

en: Total:
pl: Łącznie:

en: Close
pl: Zamknij

en: Middle:
pl: Środek:

en: Missing Left:
pl: Brakujące w lewej:

en: Missing Middle:
pl: Brakujące na środku:

en: Missing Right:
pl: Brakujące w prawej:

en: Affects
pl: Działanie

en: (Affects)
pl: (Działanie)

en: Select Codepage for
pl: Wybierz stronę kodową dla

en: &File Loading:
pl: Wczytanego pliku:

en: File &Saving:
pl: Zapisanego pliku:

en: &Use same codepage for both
pl: Użyj tej samej strony kodowej dla obu

en: &Cancel
pl: Anuluj

en: Test Filter
pl: Test filtra

en: Testing filter:
pl: Testowanie filtra:

en: &Enter text to test:
pl: Wpisz tekst do sprawdz.:

en: &Folder Name
pl: Nazwa folderu

en: Result:
pl: Wynik:

en: &Test
pl: Testuj

en: &Close
pl: Zamknij

en: Table
pl: Tabela

en: File type
pl: Typ pliku

en: Custom &Delimiter-Separated Values
pl: Niestandardowe wartości - rozdzielone separatorem

en: D&elimiter character:
pl: Znak rozgraniczający:

en: &Allow newlines in quotes
pl: Zezwalaj na nowe wiersze w cudzysłowie

en: &Quote character:
pl: Znak cudzysłowu:

en: &Use customized text colors
pl: Użyj niestandardowych kolorów tekstu

en: Whitespace:
pl: Odstęp:

en: Regular text:
pl: Czcionka regularna:

en: Selection:
pl: Zaznaczenie:

en: Backup Files
pl: Pliki kopii zapasowej

en: Create backup files in:
pl: Twórz kopię zapasową plików w:

en: &Folder compare
pl: Porównywarce folderów

en: Fil&e compare
pl: Porównywarce plików

en: Create backup files into:
pl: Utwórz pliki kopii zapasowej w:

en: &Original file's folder
pl: Folderze oryginalnych plików

en: &Global backup folder:
pl: Globalnym folderze kopii zapasowej:

en: Backup filename:
pl: Nazwa pliku kopii zapasowej:

en: &Append .bak extension
pl: Dodaj rozszerzenie .bak

en: A&ppend timestamp
pl: Dodaj czas utworzenia

en: Confirm Copy
pl: Potwierdź kopiowanie

en: Are you sure you want to copy XXX items?
pl: Czy na pewno chcesz skopiować XXX elementów?

en: From left
pl: Z lewej

en: To right
pl: Na prawą

en: Don't ask this &question again.
pl: Nie pytaj ponownie.

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: &Enable plugins
pl: Włącz wtyczki

en: File filters:
pl: Filtry pliku:

en: &Plugin arguments:
pl: Argumenty wtyczki:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
pl: Włącz automatyczne rozpakowywanie/porównywanie dla wtyczki

en: Shell Integration
pl: Integracja z powłoką

en: Explorer
pl: Eksplorator

en: &Add to context menu
pl: Dodaj do menu kontekstowego

en: E&nable advanced menu
pl: Włącz menu zaawansowane

en: Enable &Compare As menu
pl: Włącz menu "porównaj jako"

en: &Register shell extension
pl: Zarejestruj rozszerzenie powłoki

en: &Unregister shell extension
pl: Wyrejestruj rozszerzenie powłoki

en: Register shell extension for current user &only
pl: Zarejestruj rozszerzenie powłoki dla bieżącego użytkownika

en: Unregister shell extension for current user on&ly
pl: Wyrejestruj rozszerzenie powłoki z bieżącego użytkownika

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
pl: Zarejestruj rozszerzenie powłoki dla Windows 11 lub nowszego

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
pl: Wyrejestruj rozszerzenie powłoki z Windows 11 lub nowszego

en: S&top after first difference
pl: Zatrzymaj po pierwszej różnicy

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
pl: Ignoruj różnice czasu mniejsze niż 3 sekundy

en: Include &unique subfolders contents
pl: Uwzględnij unikalną zawartość podfolderów

en: &Automatically expand all subfolders
pl: Automatycznie rozwiń wszystkie podfoldery

en: Ignore &reparse points
pl: Ignoruj punkty ponownej analizy składniowej

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
pl: Próg przejścia na szybkie porównywanie (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
pl: Próg przejścia na binarne porównywanie (MB):

en: &Number of CPU cores to use:
pl: Liczba rdzeni CPU do wykorzystania:

en: File patterns:
pl: Szablony pliku:

en: Custom Delimiter-Separated Values
pl: Niestandardowe wartości rozdzielone separatorem

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
pl: Binarny

en: Binary file &patterns:
pl: Szablony pliku binarnego:

en: Frhed settings
pl: Ustawienia Free Hex Editor

en: View &Settings...
pl: Wyświetl ustawienia...

en: &Binary Mode...
pl: Tryb binarny...

en: &Character Set...
pl: Zestaw znaków...

en: Image
pl: Obraz

en: Image file &patterns:
pl: Szablony pliku obrazu:

en: &Enable image compare in folder compare
pl: Włącz porównywanie obrazów w porównywanym katalogu

en: OCR result:
pl: Wynik OCR:

en: Webpage
pl: Strona internetowa

en: URL pattern to &include (Regular expression):
pl: Szablon adresu URL do uwzględnienia (wyrażenie regularne):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
pl: Szablon adresu URL do wykluczenia (wyrażenie regularne):

en: &User data folder location:
pl: Lokalizacja folderu danych użytkownika:

en: &Separate user data folders for each pane
pl: Oddzielne foldery danych użytkownika dla każdego panelu

en: &Hex View
pl: Widok szesnastkowy

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
pl: 
    Nowe dokumenty (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
pl: 
    Otwórz (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
pl: 
    Zapisz (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
pl: Nieznany błąd podczas próby otwarcia projektu.

en: Unknown error attempting to save project file.
pl: Nieznany błąd podczas próby zapisu projektu.

en: Project file successfully loaded.
pl: Projekt został pomyślnie wczytany.

en: Project file successfully saved.
pl: Projekt został pomyślnie zapisany.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
pl: 
    Cofnij (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
pl: 
    Powtórz (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
pl: 
    PorównaniePlików
    
    
    
    WinMerge.PorównaniePlików
    WinMerge Porównanie Plików

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
pl: 
    PorównywanieFolderów
    
    
    
    WinMerge.PorównywanieFolderów
    WinMerge Porównywanie Folderów

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
pl: WinMerge został wydawany BEZ ABSOLUTNIE ŻADNEJ GWARANCJI. Jest to wolne oprogramowanie więc mile widziane jest jego dalsze rozpowszechnianie na określonych warunkach. W celu uzyskania dalszych informacji odwiedź zakładkę "GNU Powszechna Licencja Publiczna" w menu Pomoc.

en: &Abort
pl: Przerwij

en: &Retry
pl: Ponów

en: &Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore &all
pl: Ignoruj wszystkie

en: &Yes
pl: Tak

en: Yes to &all
pl: Tak na wszystko

en: &No
pl: Nie

en: No to a&ll
pl: Nie na wszystko

en: &Continue
pl: Kontynuuj

en: &Skip
pl: Pomiń

en: Skip &all
pl: Pomiń wszystko

en: Don't display this &message again.
pl: Nie wyświetlaj ponownie tego komunikatu.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
pl: Aby ponownie wyświetlić ten komunikat, przejdź do Opcji programu, a następnie w zakładce Komunikaty naciśnij przycisk Resetuj.

en: Syntax
pl: Składnia

en: Color Schemes
pl: Schematy kolorów

en: Folder Compare
pl: Porównanie folderów

en: Project
pl: Projekt

en: Differences
pl: Różnice

en: Message Boxes
pl: Komunikaty

en: To:
pl: Do:

en: From left:
pl: Z lewej:

en: To left:
pl: Na lewą:

en: From right:
pl: Z prawej:

en: To right:
pl: Na prawą:

en: From middle:
pl: Od środka:

en: To middle:
pl: Do środka:

en: Version %1
pl: Wersja %1

en: Options (%1)
pl: Opcje (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
pl: Wszystkie komunikaty zostaną ponownie wyświetlone.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
pl: Wartość w wielkości tabulatora nie może być zaakceptowana przez WinMerge.
    
    Proszę użyć wartości 1 - %1.

en: Open
pl: Otwórz

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
pl: Programy|*.exe;*.bat;*.cmd|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
pl: Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
pl: Pliki projektu WinMerge (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki ustawień (*.ini)|*.ini|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki tekstowe (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki HTML (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
pl: Pliki XML (*.xml)|*.xml|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: File Type
pl: Typ pliku

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Message
pl: Komunikat

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Item
pl: Element

en: Load
pl: Wczytaj

en: Save
pl: Zapisz

en: Include Subfolders
pl: Uwzględnij podfoldery

en: Compare Options
pl: Opcje porównania

en: Hidden Items
pl: Ukryte elementy

en: Name
pl: Nazwa

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Filters
pl: Filtry

en: Description
pl: Opis

en: Select filename for new filter
pl: Wybierz nazwę dla nowego filtru

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
pl: Filtry plików (*.flt)|*.flt|Wszystkie pliki (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
pl: Nie można odnaleźć szablonu dla filtru porównań plików!
    
    Proszę skopiować plik %1 do folderu WinMerge/Filters:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
pl: Nie można skopiować pliku szablonu filtra do folderu:
    %1
    
    Upewnij się, że folder istnieje i nie jest chroniony przez zapisem.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
pl: Folder plików filtrów użytkownika nie został zdefiniowany!
    
    Proszę wybrać folder filtrów w Opcje/System.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
pl: Nie można usunąć pliku filtra:
    %1
    
    Może plik jest tylko do odczytu?

en: Locate filter file to install
pl: Lokalizacja pliku filtra do instalacji

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
pl: Instalowanie pliku filtra nie powiodło się.
    
    Nie można skopiować pliku do foldera filtrów.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
pl: Plik filtra już istnieje. Czy nadpisać istniejący plik?

en: Regular expression
pl: Wyrażenia regularne

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
pl: Filtry zostały zaktualizowane. Czy chcesz odświeżyć wszystkie okna porównania folderów?
    
    Jeżeli nie chcesz odświeżać okien porównań teraz, wybierz 'Nie' i odśwież okna później.

en: Folder Comparison Results
pl: Wyniki porównania folderów

en: File Comparison
pl: Porównywanie plików

en: Untitled left
pl: Lewy bez nazwy

en: Untitled middle
pl: Środkowy bez nazwy

en: Untitled right
pl: Prawy bez nazwy

en: Base File
pl: Plik podstawowy

en: Theirs File
pl: Ich plik

en: Mine File
pl: Mój plik

en: Original File
pl: Oryginalny plik

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
pl: Wiersz: %s  Kolumna: %d/%d  Znak: %d/%d  ZKL: %s

en: Line: %s
pl: Wiersz: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
pl: Wiersz: %s  Kolumna: %d/%d  Znak: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
pl:   Zaznaczono: %d | %d

en: Merge
pl: Scal

en: Difference %1 of %2
pl: Różnica %1 z %2

en: %1 Differences Found
pl: Znaleziono %1 różnic(e)

en: 1 Difference Found
pl: Znaleziono 1 różnicę

note: Abbreviation from "Read Only"
en: RO
pl: Tylko odczyt

en: Item %1 of %2
pl: Element %1 z %2

en: Items: %1
pl: Elementy: %1

en: Select two existing folders or files to compare.
pl: Wybierz dwa istniejące foldery lub pliki do porównania.

en: Folder Selection
pl: Wybierz folder

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
pl: Wybierz dwa (lub trzy) foldery bądź dwa (lub trzy) pliki do porównania.

en: Left (1st) path is invalid!
pl: Lewa (pierwsza) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Middle (2nd) path is invalid!
pl: Środkowa (druga) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Right (2nd) path is invalid!
pl: Prawa (druga) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Right (3rd) path is invalid!
pl: Prawa (trzecia) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Both paths are invalid!
pl: Obie ścieżki są nieprawidłowe!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
pl: Lewa (pierwsza) i środkowa (druga) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
pl: Lewa (pierwsza) i prawa (trzecia) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
pl: Środkowa (druga) i prawa (trzecia) ścieżka jest nieprawidłowa!

en: All paths are invalid!
pl: Wszystkie ścieżki są nieprawidłowe!

en: Only enabled for file comparisons
pl: Aktywne tylko w przypadku porównywania plików

en: Cannot compare file and folder!
pl: Nie można porównać pliku i folderu!

en: File not found: %1
pl: Nie znaleziono pliku: %1

en: File not unpacked: %1
pl: Nie rozpakowano pliku: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
pl: Nie można otworzyć pliku
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
pl: Nie udało się przeanalizować pliku konfliktu.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
pl: Plik
    %1
    nie jest plikiem konfliktu.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
pl: Masz zamiar porównać bardzo duże pliki.
    Wyświetlanie zawartości plików wymaga bardzo dużej ilości pamięci.
    Czy chcesz wyświetlić tylko wyniki porównania, a nie zawartość plików?

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save changes to %1?
pl: Zapisać zmiany w %1?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
pl: %1 został oznaczony jako tylko do odczytu. Czy chcesz nadpisać istniejący plik?

en: Error backing up file
pl: Błąd przy tworzeniu kopii zapasowej pliku

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej oryginalnego pliku:
    %1
    
    Kontynuować mimo wszystko?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
pl: Zapis pliku nieudany.
    %1
    %2
    Czy chcesz:
    	- użyć innej nazwy pliku (naciśnij OK)
    	- przerwać bieżącą operację (naciśnij Anuluj)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
pl: Wtyczka '%2' nie może spakować zmian wprowadzonych w lewym pliku do '%1'.
    
    Oryginalny plik nie zostanie zmieniony.
    
    Czy chcesz zapisać rozpakowaną wersję w innym pliku?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
pl: Wtyczka '%2' nie może spakować zmian wprowadzonych w środkowym pliku do '%1'.
    
    Oryginalny plik nie zostanie zmieniony.
    
    Czy chcesz zapisać rozpakowaną wersję w innym pliku?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
pl: Wtyczka '%2' nie może spakować zmian wprowadzonych w prawym pliku do '%1'.
    
    Oryginalny plik nie zostanie zmieniony.
    
    Czy chcesz zapisać rozpakowaną wersję w innym pliku?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
pl: Inna aplikacja dokonała zmian w pliku
    %1
    po tym jak WinMerge go wczytał.
    
    Czy nadpisać zmieniony plik?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
pl: %1
    został oznaczony jako tylko do odczytu. Czy chcesz zastąpić element tylko do odczytu?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
pl: Plik
    %1
    został zmodyfikowany przez inną aplikację.
    
    Czy chcesz ponownie wczytać plik?

en: Save Left File As
pl: Zapisz lewy plik jako

en: Save Middle File As
pl: Zapisz środkowy plik jako

en: Save Right File As
pl: Zapisz prawy plik jako

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
pl: Plik
    %1
    został usunięty. Proszę zapisać kopię pliku, aby móc kontynuować.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
pl: Nie można połączyć różnic, jeśli dokumenty nie są zsynchronizowane.
    
    Przed kontynuowaniem odśwież dokumenty.

en: Break at whitespace
pl: Zatrzymaj na białym znaku

en: Break at whitespace or punctuation
pl: Zatrzymaj na białym znaku lub interpunkcji

en: Copy to &Middle	Alt+Right
pl: Kopiuj do środka	Alt+Right

en: Copy to &Middle	Alt+Left
pl: Kopiuj do środka	Alt+Left

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
pl: Kopiuj ze środka	Alt+Shift+Right

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
pl: Kopiuj ze środka	Alt+Shift+Left

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
pl: Kopiuj do środka i przejdź dalej	Ctrl+Alt+Right

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
pl: Kopiuj do środka i przejdź dalej	Ctrl+Alt+Left

en: Copy All to Middle
pl: Kopiuj wszystko do środka

en: Right to Left (%1)
pl: Prawy do lewego (%1)

en: Right to Middle (%1)
pl: Prawy do środka (%1)

en: Middle to Left (%1)
pl: Środek do lewego (%1)

en: Middle to Right (%1)
pl: Środek do prawego (%1)

en: Left to Right (%1)
pl: Lewy do prawego (%1)

en: Left to Middle (%1)
pl: Lewy do środka (%1)

en: Left to... (%1)
pl: Lewy do... (%1)

en: Middle to... (%1)
pl: Środek do... (%1)

en: Right to... (%1)
pl: Prawy do... (%1)

en: Both to... (%1)
pl: Obie do... (%1)

en: All to... (%1)
pl: Wszystkie do... (%1)

en: Differences to... (%1)
pl: Różnice do... (%1)

en: Left (%1)
pl: Lewy (%1)

en: Middle (%1)
pl: Środek (%1)

en: Right (%1)
pl: Prawy (%1)

en: Both (%1)
pl: Obie (%1)

en: All (%1)
pl: Wszystkie (%1)

en: Left side - select destination folder:
pl: Lewa strona - wybierz folder docelowy:

en: Middle side - select destination folder:
pl: Środkowa strona - wybierz folder docelowy:

en: Right side - select destination folder:
pl: Prawa strona - wybierz folder docelowy:

en: (%1 Files Affected)
pl: (%1 objętych plików)

en: (%1 of %2 Files Affected)
pl: (%1 z %2 objętych plików)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
pl: Czy na pewno chcesz skopiować?

en: Are you sure you want to copy %d items?
pl: Czy na pewno chcesz skopiować %d elementów?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
pl: Operacja przerwana!
    
    Zawartość folderu na dysku została zmieniona. Ścieżka
    %1
    nie została odnaleziona.
    
    Proszę odświeżyć porównanie.

en: Are you sure you want to move?
pl: Czy na pewno chcesz przenieść?

en: Are you sure you want to move %d items?
pl: Czy na pewno chcesz przenieść %d elementów?

en: Confirm Move
pl: Potwierdzenie przenoszenia

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
pl: Zamierzasz zamknąć okno porównujące foldery. Czy na pewno chcesz zamknąć okno?

en: The file or folder name is invalid.
pl: Nazwa pliku lub folderu jest nieprawidłowa.

en: Failed to execute external editor: %1
pl: Nie można uruchomić zewnętrznego edytora: %1

en: Unknown archive format
pl: Nieznany format archiwum

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
pl: Nie udało się wyodrębnić plików archiwum.
    Czy chcesz porównać pliki archiwum jak pliki tekstowe?

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Comparison result
pl: Wynik porównania

en: Left Date
pl: Data lewego pliku

en: Right Date
pl: Data prawego pliku

en: Middle Date
pl: Data środkowego pliku

en: Left Size
pl: Rozmiar lewego pliku

en: Right Size
pl: Rozmiar prawego pliku

en: Middle Size
pl: Rozmiar środkowego pliku

en: Right Size (Short)
pl: Rozmiar prawego pliku (krótki)

en: Left Size (Short)
pl: Rozmiar lewego pliku (krótki)

en: Middle Size (Short)
pl: Rozmiar środkowego pliku (krótki)

en: Left Creation Time
pl: Czas utworzenia lewego pliku

en: Right Creation Time
pl: Czas utworzenia prawego pliku

en: Middle Creation Time
pl: Czas utworzenia środkowego pliku

en: Newer File
pl: Nowszy plik

en: Left File Version
pl: Wersja lewego pliku

en: Right File Version
pl: Wersja prawego pliku

en: Middle File Version
pl: Wersja środkowego pliku

en: Short Result
pl: Skrócony wynik

en: Left Attributes
pl: Atrybuty lewego pliku

en: Right Attributes
pl: Atrybuty prawego pliku

en: Middle Attributes
pl: Atrybuty środkowego pliku

en: Left EOL
pl: Lewy znak końca linii

en: Middle EOL
pl: Środkowy znak końca linii

en: Right EOL
pl: Prawy znak końca linii

en: Left Encoding
pl: Lewe kodowanie

en: Right Encoding
pl: Prawe kodowanie

en: Middle Encoding
pl: Środkowe kodowanie

en: Ignored Diff
pl: Zignorowana różnica

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
pl: Binarny

en: Unpacker
pl: Program rozpakowujący

en: Prediffer
pl: Porównywanie

en: Left
pl: Lewy

en: Middle
pl: Środkowy

en: Right
pl: Prawy

en: Diff
pl: Różnica

en: Left Duplicate Count
pl: Liczba duplikatów po lewej

en: Right Duplicate Count
pl: Liczba duplikatów po prawej

en: Middle Duplicate Count
pl: Liczba duplikatów na środku

en: Move
pl: Przesuń

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Communication
pl: Komunikacja

en: Contact
pl: Kontakt

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Document
pl: Dokument

en: Home
pl: Dom

en: Journal
pl: Dziennik

en: Link
pl: Odnośnik

en: Music
pl: Muzyka

en: Note
pl: Notatka

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: RecordedTV
pl: Nagranie TV

en: Search
pl: Szukaj

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Task
pl: Zadanie

en: Video
pl: Wideo

en: Unable to compare files
pl: Nie można porównać plików

en: Item aborted
pl: Anulowany

en: File skipped
pl: Plik pominięty

en: Folder skipped
pl: Folder pominięty

en: Left only: %1
pl: Tylko po lewej: %1

en: Middle only: %1
pl: Tylko na środku: %1

en: Right only: %1
pl: Tylko po prawej: %1

en: Does not exist in %1
pl: Nie istnieje w %1

en: Binary files are identical
pl: Pliki binarne są identyczne

en: Binary files are different
pl: Pliki binarne są różne

en: Files are different
pl: Pliki są różne

en: Folders are different
pl: Foldery są różne

en: Left Only
pl: Tylko po lewej

en: Right Only
pl: Tylko po prawej

en: Middle Only
pl: Tylko na środku

en: No item in left
pl: Brak elementu po lewej

en: No item in right
pl: Brak elementu po prawej

en: No item in middle
pl: Brak elementu na środku

en: Error
pl: Błąd

en: Text files are identical
pl: Pliki tekstowe są identyczne

en:  (Middle and right are identical)
pl:  (Środkowy i prawy są identyczne)

en:  (Left and right are identical)
pl:  (Lewy i prawy są identyczne)

en:  (Left and middle are identical)
pl:  (Lewy i środkowy są identyczne)

en: Text files are different
pl: Pliki tekstowe są różne

en: Image files are identical
pl: Pliki obrazów są identyczne

en: Image files are different
pl: Pliki obrazów są różne

en: Group%d
pl: Grupa%d

en: Elapsed time: %ld ms
pl: Upłynęło: %ld ms

en: 1 item selected
pl: Wybrano 1 element

en: %1 items selected
pl: Wybrano %1 elementy(ów)

en: Filename or folder name.
pl: Nazwa pliku lub nazwa folderu.

en: Subfolder name when subfolders are included.
pl: Nazwa podfolderu, gdy podfoldery są przetwarzane.

en: Comparison result, long form.
pl: Wynik porównania – długi formularz.

en: Left side modification date.
pl: Data modyfikacji lewej strony.

en: Right side modification date.
pl: Data modyfikacji prawej strony.

en: Middle side modification date.
pl: Data modyfikacji środkowej strony.

en: File's extension.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: Left file size in bytes.
pl: Rozmiar lewego pliku w bajtach.

en: Right file size in bytes.
pl: Rozmiar prawego pliku w bajtach.

en: Middle file size in bytes.
pl: Rozmiar środkowego pliku w bajtach.

en: Left file size abbreviated.
pl: Skrócony rozmiar lewego pliku.

en: Right file size abbreviated.
pl: Skrócony rozmiar prawego pliku.

en: Middle file size abbreviated.
pl: Skrócony rozmiar środkowego pliku.

en: Left side creation time.
pl: Czas utworzenia lewej strony.

en: Right side creation time.
pl: Czas utworzenia prawej strony.

en: Middle side creation time.
pl: Czas utworzenia środkowej strony.

en: Tells which side has newer modification date.
pl: Pokazuje, która strona ma nowszą datę modyfikacji.

en: Left side file version, only for some file types.
pl: Wersja pliku lewej strony, tylko dla niektórych typów plików.

en: Right side file version, only for some file types.
pl: Wersja pliku prawej strony, tylko dla niektórych typów plików.

en: Middle side file version, only for some file types.
pl: Wersja pliku środkowej strony, tylko dla niektórych typów plików.

en: Short comparison result.
pl: Skrócony wynik porównania.

en: Left side attributes.
pl: Atrybuty lewej strony.

en: Right side attributes.
pl: Atrybuty prawej strony.

en: Middle side attributes.
pl: Atrybuty środkowej strony.

en: Left side file EOL type.
pl: Typ znaków końca linii z lewej strony.

en: Right side file EOL type.
pl: Typ znaków końca linii z prawej strony.

en: Middle side file EOL type.
pl: Typ znaków końca linii na środku.

en: Left side encoding.
pl: Kodowanie lewej strony.

en: Right side encoding.
pl: Kodowanie prawej strony.

en: Middle side encoding.
pl: Kodowanie środkowej strony.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
pl: Liczba zignorowanych różnic w pliku. Różnice te zostały zignorowane przez WinMerge i nie mogą zostać połączone.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
pl: Liczba różnic w pliku. Liczba ta nie zawiera zignorowanych różnic.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
pl: Pokazuje gwiazdkę (*) jeśli plik jest binarny.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
pl: Nazwa pluginu rozpakowującego lub pipeline.

en: Prediffer plugin name or pipeline.
pl: Nazwa wtyczki porównywającej lub pipeline.

en: Compare %1 with %2
pl: Porównaj %1 z %2

en: Compare %1 with %2 and %3
pl: Porównaj %1 z %2 i %3

en: Comma-separated list
pl: Lista z przecinkami

en: Tab-separated list
pl: Lista z tabulatorami

en: Simple HTML
pl: Prosty HTML

en: Simple XML
pl: Prosty XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
pl: Plik raportu już istnieje. Czy chcesz nadpisać istniejący plik?

en: Error creating the report:
    %1
pl: Błąd przy tworzeniu raportu:
    %1

en: The report has been created successfully.
pl: Raport został pomyślnie utworzony.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
pl: Nie można dodać punktu synchronizacji w tym wierszu.

en: The same file is opened in both panels.
pl: Ten sam plik został otwarty w obu panelach.

en: The selected files are identical.
pl: Wybrane pliki są identyczne.

en: An error occurred while comparing the files.
pl: Wystąpił błąd podczas porównywania plików.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
pl: Nie można utworzyć plików tymczasowych. Sprawdź ustawienie ścieżki tymczasowej.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
pl: Te pliki używają różnych znaków końca linii.
    
    Czy chcesz traktować wszystkie typy znaków końca linii jako równoważne?
    
    Uwaga: Jeśli różne znaki końca linii mają być zawsze traktowane jako równoważne, ustaw w opcjach 'Ignoruj znaki końca linii (Windows/Unix/Mac)' (opcja dostępna w menu Edycja/Opcje w zakładce Porównaj).

en: The selected folder is invalid.
pl: Wybrany folder jest nieprawidłowy.

en: Cannot open a binary file to editor.
pl: Nie można otworzyć w edytorze pliku binarnego.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
pl: Folder istnieje tylko na jednej ze stron i nie może zostać otwarty.
    
    Czy chcesz utworzyć odpowiedni folder:
    %1
    po drugiej stronie i otworzyć te foldery?

en: Do you want to move to the next file?
pl: Czy chcesz przejść do następnego pliku?

en: Do you want to move to the previous file?
pl: Czy chcesz przejść do poprzedniego pliku?

en: Do you want to move to the next page?
pl: Czy chcesz przejść do następnej strony?

en: Do you want to move to the previous page?
pl: Czy chcesz przejść do poprzedniej strony?

en: Do you want to move to the first file?
pl: Czy chcesz przejść do pierwszego pliku?

en: Do you want to move to the last file?
pl: Czy chcesz przejść do ostatniego pliku?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
pl: Znaleziono różne strony kodowe w plikach po lewej (cp%d) i po prawej (cp%d) stronie.
    Wyświetlanie każdego pliku z osobna w odpowiedniej stronie kodowej da lepsze wyniki, ale scalenie/kopiowanie będzie niebezpieczne.
    Czy chcesz traktować oba pliki jako znajdujące się w domyślnej stronie kodowej systemu Windows (zalecane)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
pl: Utracono informacje z powodu błędów kodowania: oba pliki

en: Information lost due to encoding errors: first file
pl: Utracono informacje z powodu błędów kodowania: pierwszy plik

en: Information lost due to encoding errors: second file
pl: Utracono informacje z powodu błędów kodowania: drugi plik

en: Information lost due to encoding errors: third file
pl: Utracono informacje z powodu błędów kodowania: trzeci plik

en: No difference
pl: Brak różnic

en: Line difference
pl: Różniące się wiersze

en: Replaced %1 string(s).
pl: Zastąpiono %1 sekwencję(i) znaków.

en: Cannot find string "%s".
pl: Nie można znaleźć sekwencji znaków "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
pl: Przechodzisz do trybu scalania. Jeśli chcesz wyłączyć tryb scalania, naciśnij klawisz F9.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
pl: Liczba automatycznie scalonych zmian: %1
    Liczba nierozwiązanych konfliktów: %2

en: The change of codepage has been merged.
pl: Zmiana strony kodowej została scalona.

en: The changes of codepage are conflicting.
pl: Zmiana strony kodowej powoduje konflikt.

en: The change of EOL has been merged.
pl: Zmiana znaku końca linii została scalona.

en: The changes of EOL are conflicting.
pl: Zmiany znaków końca linii powodują konflikt.

en: Location Pane
pl: Panel lokalizacji

en: Diff Pane
pl: Panel różnic

en: Patch file successfully written.
pl: Łatka została utworzona.

en: 1. item is not found!
pl: Pierwszy element nie został znaleziony!

en: 2. item is not found!
pl: Drugi element nie został znaleziony!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik łatki już istnieje. Czy napisać plik?

en: [%1 files selected]
pl: [Wybrano %1 plik(ów)]

en: Normal
pl: Normalny

en: Context
pl: Kontekst

en: Unified
pl: Ujednolicony

en: Could not write to file %1.
pl: Nie można zapisać do pliku %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
pl: Wybrana ścieżka docelowa nie jest absolutna: %1

en: Specify an output file.
pl: Określ plik wyjściowy.

en: Cannot create a patch file from binary files.
pl: Nie można utworzyć łatki z plików binarnych.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
pl: Najpierw zapisz wszystkie pliki.
    
    Aby utworzyć łatkę, konieczne jest, aby w plikach nie było żadnych niezapisanych zmian.

en: Folder does not exist.
pl: Folder nie istnieje.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
pl: Obsługa archiwów nie została włączona.
    Nie znaleziono wszystkich potrzebnych komponentów (7-Zip i/lub Merge7z*.dll) do obsługi archiwów.
    Więcej informacji na temat obsługi archiwów i sposobu jej włączania znajdziesz w podręczniku.

en: Select file for export
pl: Wybierz plik do eksportu

en: Select file for import
pl: Wybierz plik do importu

en: Options imported from the file.
pl: Zaimportowano opcje z pliku.

en: Options exported to the file.
pl: Wyeksportowano opcje do pliku.

en: Failed to import options from the file.
pl: Błąd podczas importu opcji z pliku.

en: Failed to write options to the file.
pl: Błąd podczas eksportu opcji do pliku.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
pl: Zamierzasz zamknąć kilka okien porównania.
    
    Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Mixed
pl: Mieszany

[ctx: EOL Type]
en: Binary
pl: Binarny

en: None
pl: Brak

en: Marker Color %d
pl: Kolor znacznika %d

en: New Pattern
pl: Nowy szablon

en: Type
pl: Typ

en: Editor script
pl: Edytor skryptu

en: 
    Difference in the Current Line
pl: 
    Różnica w bieżącym wierszu

en: 
    Options
pl: 
    Opcje

en: 
    Refresh (F5)
pl: 
    Odśwież (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
pl: 
    Poprzednia różnica (Alt+Up)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
pl: 
    Następna różnica (Alt+Down)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
pl: 
    Poprzedni konflikt (Alt+Shift+Up)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
pl: 
    Następny konflikt (Alt+Shift+Down)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
pl: 
    Pierwsza różnica (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
pl: 
    Bieżąca różnica (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
pl: 
    Ostatnia różnica (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
pl: 
    Kopiuj do prawej (Alt+Right)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
pl: 
    Kopiuj do lewej (Alt+Left)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
pl: 
    Kopiuj do prawej i przejdź dalej (Ctrl+Alt+Right)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
pl: 
    Kopiuj do lewej i przejdź dalej (Ctrl+Alt+Left)

en: 
    Copy All to Right
pl: 
    Kopiuj wszystko do prawej

en: 
    Copy All to Left
pl: 
    Kopiuj wszystko do lewej

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
pl: 
    Automatyczne scalanie (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
pl: 
    Pierwszy plik

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
pl: 
    Następny plik (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
pl: 
    Ostatni plik

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
pl: 
    Poprzedni plik (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
pl: Program rozpakowujący zostanie uruchomiony dla obu plików (tylko jeden plik wymaga rozszerzenia).

en: No prediffer (normal)
pl: Bez porównywania (normalne)

en: Suggested plugins
pl: Sugerowane wtyczki

en: All plugins
pl: Wszystkie wtyczki

en: Private Build: %1
pl: Kompilacja prywatna: %1

en: Your software is up to date.
pl: Twoje oprogramowanie jest aktualne.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
pl: Dostępna jest nowa wersja WinMerge.
    %1 jest już dostępny (posiadasz %2). Czy chcesz ją teraz pobrać?

en: Failed to download latest version information
pl: Nie udało się uzyskać informacji o dostępności nowszej wersji

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: WSH not found - .sct scripts disabled
pl: Nie znaleziono WSH – skrypty .sct wyłączone

en: G&o to Line %1
pl: Idź do wiersza %1

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
pl: Idź do przeniesionego wiersza	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: From file system
pl: Z systemu plików

en: From Most Recently Used list
pl: Z listy ostatnio używanych

en: No Highlighting
pl: Bez podświetlenia

en: Batch
pl: Program wsadowy

en: Portable Object
pl: Obiekt przenośny

en: Resources
pl: Zasoby

en: Shell
pl: Powłoka

en: Close &Left Tabs
pl: Zamknij karty po lewej

en: Close R&ight Tabs
pl: Zamknij karty po prawej

en: Close &Other Tabs
pl: Zamknij inne karty

en: Enable &Auto Max Width
pl: Włącz automatycznie maksymalną szerokość

en: We&bpage
pl: Strona internetowa

en: W&rap Text
pl: Zawijaj tekst

en: Frhed is not installed.
pl: Free Hex Editor nie został zainstalowany.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
pl: %1 nie istnieje. Czy chcesz go utworzyć?

en: Failed to create folder.
pl: Nie udało się utworzyć folderu.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
pl: Możesz podać następujące parametry ścieżki:
    $file: Nazwa ścieżki do bieżącego pliku
    $linenum: Numer wiersza dla aktualnej pozycji kursora

en: default
pl: Domyślny

en: minimal
pl: Minimalny

en: patience
pl: Cierpliwy

en: histogram
pl: Histogram

en: none
pl: brak

en: DirectWrite Default
pl: DirectWrite Domyślny

en: DirectWrite GDI Classic
pl: DirectWrite GDI Klasyczny

en: DirectWrite GDI Natural
pl: DirectWrite GDI Naturalny

en: DirectWrite Natural
pl: DirectWrite Naturalny

en: DirectWrite Natural Symmetric
pl: DirectWrite Naturalny Symetryczny

en: MDI child window or main window
pl: Okno podrzędne lub okno główne

en: MDI child window only
pl: Tylko okno podrzędne

en: Close main window if there is only one MDI child window
pl: Zamknij okno główne, jeśli istnieje tylko jedno okno podrzędne

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
pl: Różnica

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
pl: Podświetl

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
pl: Mrugaj

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
pl: Rozmiar bloku

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
pl: Przezroczystość bloku

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
pl: Próg CD

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
pl: Wykrywanie Ins/Del

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
pl: Brak

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
pl: Pionowe

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
pl: Poziome

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
pl: Nakładka

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
pl: Przezroczystość

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
pl: Przenikanie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
pl: Animacja

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
pl: Powiększenie

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
pl: Strona:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
pl: Poz: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Dist: %g
pl: Odległość: %g

en: Dist: %g, %g
pl: Odległość: %g, %g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
pl: Strona: %d/%d  Powiększenie: %d%%  %dx%dpx  %dbpp

en: Flipped: %s
pl: Odbicie: %s

en: Rotated: %d
pl: Obrót: %d

en: All pages
pl: Wszystkie strony

en: <Edit here>
pl: <Edytuj tutaj>

en: No differences to select found
pl: Nie znaleziono różnic, które można by zaznaczyć

en: No differences found to add as substitution filter
pl: Nie znaleziono różnic, które można by dodać jako filtr zamiany

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
pl: Ta para jest już obecna na liście filtrów zamiany

en: Add this change to Substitution Filters?
pl: Dodać tę zmianę do filtrów zamiany?

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Line-by-line position and text
pl: Pozycja i tekst wiersz-po-wierszu

en: Word-by-word position and text
pl: Pozycja i tekst słowo-po-słowie

en: AppData folder
pl: Folder AppData

en: Install folder
pl: Folder instalacji

en: Allow only one instance to run
pl: Zezwól na uruchomienie tylko jednej instancji programu

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
pl: Zezwól na uruchomienie tylko jednej instancji i poczekaj, aż zakończy pracę

en: Only on window activated
pl: Tylko w aktywnym oknie

en: Immediately
pl: Natychmiast

en: Al&l
pl: Wszystkie

en: &Others
pl: Pozostałe

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
pl: Brakująca nazwa wtyczki we wtyczce pipeline: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
pl: Brakujący cudzysłów we wtyczce pipeline: %1

en: Specify plugin arguments
pl: Określ argumenty wtyczki

en: Filter applied
pl: Zastosowano filtr

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
pl: Historia schowka jest wyłączona.
    Aby włączyć historię schowka, naciśnij klawisz logo Windows + V, a następnie kliknij przycisk Włącz.

en: This system does not support clipboard history.
pl: Ten system nie obsługuje historii schowka.

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
pl: 32-bitowa wersja programu WinMerge nie obsługuje funkcji porównywania schowka

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
pl: WebView2 Runtime nie został zainstalowany. Czy chcesz go pobrać?

en: Prettification
pl: Upiększanie

en: Content Extraction
pl: Wydobywanie zawartości

en: Preview
pl: Podgląd

en: Data Query
pl: Kwerenda danych

en: Validation
pl: Walidacja

en: Decompilation
pl: Dekompilacja

en: URL Handling
pl: Obsługa adresów URL

en: Make Uppercase
pl: Zrób duże litery

en: Make Lowercase
pl: Zrób małe litery

en: Remove Duplicate Lines
pl: Usuń zduplikowane wiersze

en: Count Duplicate Lines
pl: Policz zduplikowane wiersze

en: Sort Lines Ascending
pl: Sortuj wiersze rosnąco

en: Sort Lines Descending
pl: Sortuj wiersze malejąco

en: Reverse Columns
pl: Odwróć kolumny

en: Reverse Lines
pl: Odwróć wiersze

en: Replace...
pl: Zastąp...

en: Apply Filter Command...
pl: Zastosuj filtrowanie...

en: Tokenize...
pl: Tokenizacja tekstu...

en: Trim Spaces
pl: Usuń spacje

en: Select Columns...
pl: Wybierz kolumny...

en: Select Lines...
pl: Wybierz wiersze...

en: Insert Date
pl: Wstaw datę

en: Insert Time
pl: Wstaw czas

en: Apply Patch...
pl: Zastosuj łatę...

en: Ignore Columns
pl: Ignoruj kolumny

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
pl: Ignoruj komentarze (języki z rodziny C)

en: Ignore CSV Fields
pl: Ignoruj pola CSV

en: Ignore TSV Fields
pl: Ignoruj pola TSV

en: Apply Prediff Substitution Filters
pl: Zastosuj filtry zamiany przed porównaniem

en: Prettify HTML
pl: Upiększ kod HTML

en: Prettify JSON
pl: Upiększ kod JSON

en: Prettify XML
pl: Upiększ kod XML

en: Prettify YAML
pl: Upiększ kod YAML

en: Preview Graphviz
pl: Podgląd Graphviz

en: Preview Markdown
pl: Podgląd Markdown

en: Preview PlantUML
pl: Podgląd PlantUML

en: Query CSV Data...
pl: Kwerenda danych CSV...

en: Query TSV Data...
pl: Kwerenda danych TSV...

en: Query JSON Data...
pl: Kwerenda danych JSON...

en: Query YAML Data...
pl: Kwerenda danych YAML...

en: Validate HTML
pl: Walidacja HTML

en: Disassemble JVM Bytecode
pl: Dezasembluj kod bajtowy JVM

en: Disassemble IL Code
pl: Dezasembluj kod IL

en: Disassemble Native Code
pl: Dezasembluj kod natywny

en: Make characters uppercase
pl: Zrób duże litery

en: Make characters lowercase
pl: Zrób małe litery

en: Remove duplicate lines
pl: Usuń zduplikowane wiersze

en: Count duplicate lines
pl: Policz zduplikowane wiersze

en: Sort lines ascending
pl: Sortuj wiersze rosnąco

en: Sort lines descending
pl: Sortuj wiersze malejąco

en: Reverse columns
pl: Odwróć kolumny

en: Reverse lines
pl: Odwróć wiersze

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
pl: Zastąp tekst innym tekstem.
    Użycie: Replace [-i] [-e] ZNAJDŹ ZASTĄP
      ZNAJDŹ    - tekst do znalezienia
      ZASTĄP - tekst do zastąpienia
      -i - ignoruj wielkość liter (tylko dla -e)
      -e - traktuj określony tekst jako wyrażenie regularne

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
pl: Tokenizacja zaznaczonego tekstu. 
    Użycie: Tokenize SZABLONY
      SZABLONY - wyrażenie regularne do tokenizacji. (np. [^\w]+)

en: Trim spaces
pl: Usuń spacje

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
pl: Natywny kod disassemblera z dumpbin. 
    Argumenty: Opcje linii poleceń przekazywane do polecenia dumpbin.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
pl: Ogólny ekstraktor zawartości z Apache Tika. 
    Argumenty: Opcje linii poleceń przekazywane do tika-app.jar.

en: Apply patch using GnuWin32 Patch for Windows
pl: Zastosuj łatkę używając GnuWin32 Patch dla Windows

en: Display the text content of MS Excel files
pl: Wyświetl zawartość tekstową plików MS Excel

en: Display the text content of MS PowerPoint files
pl: Wyświetl zawartość tekstową plików MS PowerPoint

en: Display the text content of MS Visio files
pl: Wyświetl zawartość tekstową plików MS Visio

en: Display the text content of MS Word files
pl: Wyświetl zawartość tekstową plików MS Word

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
pl: Ignoruj niektóre kolumny - lista ignorowanych kolumn z nazwy wtyczki lub argumentu wtyczki

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
pl: Wtyczka ignorująca komentarze (//... i /* ... */) w plikach C, C++, PHP i JavaScript.

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
pl: Ignoruj niektóre pola - lista ignorowanych pól z nazwy wtyczki lub argumentu wtyczki

en: Basic text functions for the context menu
pl: Podstawowe funkcje tekstowe dla menu kontekstowego

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
pl: Obsługa schematu HTTP URL z curl. 
    Argumenty: Opcje linii poleceń przekazywane do polecenia curl.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
pl: Obsługa schematu URL rejestru Windows. 
    Argumenty: Opcje linii poleceń przekazywane do polecenia reg.exe.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
pl: Opcje wtyczki WinMerge CompareMSExcelFiles.sct

en: Extract workbook data to multiple files
pl: Wyodrębnij dane skoroszytu do wielu plików

en: Update external references(links)
pl: Zaktualizuj odnośniki zewnętrzne (linki)

en: Compare document properties
pl: Porównaj właściwości dokumentu

en: Compare names
pl: Porównaj nazwy

en: Compare cell values
pl: Porównaj wartości komórek

en: Compare worksheets as image (very slow)
pl: Porównaj arkusze jako obraz (bardzo wolno)

en: Compare worksheets as HTML
pl: Porównaj arkusze jako HTML

en: Compare formulas
pl: Porównaj formuły

en: Compare texts in shapes
pl: Porównaj teksty w kształtach

en: Compare headers and footers
pl: Porównaj nagłówki i stopki

en: Compare VBA macros
pl: Porównaj makra VBA

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
pl: Opcje wtyczki WinMerge CompareMSWordFiles.sct

en: Extract document data to multiple files
pl: Wyodrębnij dane dokumentu do wielu plików

en: Compare bookmarks
pl: Porównaj zakładki

en: Compare text contents of documents
pl: Porównaj zawartość tekstową dokumentów

en: Compare documents as HTML file (very slow)
pl: Porównaj dokumenty jako plik HTML (bardzo wolno)

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
pl: Opcje wtyczki WinMerge CompareMSPowerPointFiles.sct

en: Extract slide data to multiple files
pl: Wyodrębnij dane slajdów do wielu plików

en: Compare slides as image (very slow)
pl: Porównaj slajdy jako obraz (bardzo wolno)

en: Compare texts in notes page
pl: Porównaj teksty na stronie notatek

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
pl: Opcje wtyczki WinMerge CompareMSVisioFiles.sct

en: Extract page data to multiple files
pl: Wyodrębnij dane strony do wielu plików

en: Compare pages as image (very slow)
pl: Porównaj strony jako obraz (bardzo wolno)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
pl: Opcje wtyczki WinMerge PrediffLineFilter.sct

en: Delete
pl: Usuń

en: Enabled
pl: Włączony

en: Ignore Case
pl: Ignoruj wielkość liter

en: Use RegExp
pl: Użyj wyrażenia regularnego

en: Find what
pl: Znajdź

en: Replace with
pl: Zastąp

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
pl: Zakresy kolumn do zignorowania:
    np.)  3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
pl: Wprowadź nazwę pliku, do którego zostanie zastosowana łatka '%1'

en: File '%1' does not exist
pl: Plik '%1' nie istnieje

en: Enter the command line arguments for patch command
pl: Wprowadź argumenty wiersza poleceń dla polecenia patch

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
pl: Wprowadź nazwę folderu, do którego zostanie zastosowana łatka '%1'

en: Folder '%1' does not exist
pl: Folder '%1' nie istnieje

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
pl: Nie określaj opcji linii poleceń '-p0' dla pliku łatki, która zawiera ścieżki bezwzględne
