WinMerge - en to hu translation catalogue (1267 entries)

note: LANGUAGE, SUBLANGUAGE
en: LANG_ENGLISH, SUBLANG_ENGLISH_US
hu: LANG_HUNGARIAN, SUBLANG_DEFAULT

en: Copy to Middle
hu: Másolás középre

en: C&opy to Right	Alt+Right
hu: Másolás jobbra	Alt+Right

en: Copy from Middle
hu: Másolás középről

en: Copy fro&m Right	Alt+Shift+Left
hu: Másolás jobbról	Alt+Shift+Left

en: Cop&y to Left	Alt+Left
hu: Másolás balra	Alt+Left

en: Copy &from Left	Alt+Shift+Right
hu: Másolás balról	Alt+Shift+Right

en: Copy Selected Line(s) to Middle
hu: A kijelölt sor(ok) középre másolása

en: Copy Selected Line(s) to Right
hu: A kijelölt sor(ok) jobbra másolása

en: Copy Selected Line(s) from Middle
hu: A kijelölt sor(ok) másolása középről

en: Copy Selected Line(s) from Right
hu: A kijelölt sor(ok) másolása jobbról

en: Copy Selected Line(s) to Left
hu: A kijelölt sor(ok) balra másolása

en: Copy Selected Line(s) from Left
hu: A kijelölt sor(ok) másolása balról

en: Select Line &Difference	F4
hu: Eltérés kijelölése	F4

en: Add this change to Substitution &Filters
hu: Adja hozzá ezt a változást a Helyettesítő szűrőkhöz

en: Add to &Line Filters
hu: &Hozzáadás a sorszűrőkhöz

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: &Redo
hu: Még&is

en: Cu&t
hu: &Kivágás

en: &Copy
hu: &Másolás

en: &Paste
hu: &Beillesztés

en: &Scripts
hu: &Szkriptek

en: < Empty >
hu: < Üres >

en: &Go to...	Ctrl+G
hu: &Ugrás...	Ctrl+G

en: Go to Moved Line Between Left and Middle	Ctrl+Shift+G
hu: Ugrás a bal és a középső között áthelyezett sorhoz	Ctrl+Shift+G

en: Go to Moved Line Between Middle and Right	Ctrl+Alt+G
hu: Ugrás a középső és a jobb között áthelyezett sorhoz	Ctrl+Shift+G

en: Op&en
hu: Meg&nyitás

en: With &Registered Application
hu: &Társított programmal

en: With &External Editor	Ctrl+Alt+E
hu: Külső szerkesztővel	Ctrl+Alt+E

en: &With...
hu: &Egyéb programmal...

en: Open &Parent Folder...
hu: Szölőkönyvtár megnyitása...

en: S&hell Menu
hu: Intéző menü

en: Use First Line as Headers
hu: Első sor használata fejlécként

en: Auto-Fit All Columns
hu: Minden oszlop automatikus illeszkedése

en: View &Differences
hu: Különbségek mutatása

en: Diff &Block Size
hu: Különbség blokkméret

en: &Ignore Color Difference (Color Distance Threshold)
hu: A színkülönbség (színtávolság-küszöb) mellőzése

en: Ins&ertion/Deletion Detection
hu: Védelem beszúrás/törlés ellen

en: &None
hu: Nincs

en: &Vertical
hu: Függőleges

en: &Horizontal
hu: Vízszintes

en: &Previous Page
hu: Előző oldal

en: &Next Page
hu: Következő oldal

en: &Active Pane
hu: AKtív panel

en: Rotate &Right 90deg
hu: Forgatás jobbra 90 fokkal

en: Rotate &Left 90deg
hu: Forgatás balra 90 fokkal

en: Flip V&ertically
hu: Függőleges megfordítás

en: Flip H&orizontally
hu: Vízszintes megfordítás

en: &Zoom
hu: Nagyítás

en: Zoom &In	Ctrl++
hu: Nagyítás	Ctrl++

en: Zoom &Out	Ctrl+-
hu: Kicsinyítés	Ctrl+-

note: Zoom to normal
en: &Normal	Ctrl+*
hu: Normál	Ctrl+*

en: &Overlay
hu: Átfedés

en: &Alpha Blend
hu: Átláthatóság

en: Alpha &Blend Animation
hu: Átláthatóság animáció

en: Dragging &Mode
hu: Húzás mód

en: &Move
hu: &Áthelyezés

en: &Adjust Offset
hu: Eltolás beállítása

en: &Vertical Wipe
hu: Függőleges tördelés

en: &Horizontal Wipe
hu: Vízszintes tördelés

en: Rectangle &Select
hu: Kijelölő téglalap

en: &Set Background Color
hu: Háttérszín beállítása

en: &Vector Image Scaling
hu: Vektor kép méretezése

en: Compare Extracted &Text From Images
hu: Hasonlítsa össze a képekből kinyert szöveget

en: Co&mpare
hu: Összehasonlít

en: &Screenshots
hu: Képernyőmentések

en: &Full Size Screenshots
hu: Teljes méretű képernyőmentések

en: &HTMLs
hu: HTML-ek

en: &Texts
hu: Szövegek

en: &Resource Trees
hu: Erőforrásfák

en: &Size
hu: Méret

en: Fit to Window
hu: Ablakhoz igazít

en: Clear &Browsing Data
hu: Böngészési adatok törlése

en: &Disk Cache
hu: Lemez gyorsítótár

en: &Cookies
hu: Sütik

en: &Browsing History
hu: Böngészési előzmények

en: &All Profile
hu: Minden profil

en: &File
hu: &Fájl

en: &New
hu: &Új

en: &Text
hu: Szöveg

en: T&able
hu: Táblázat

en: &Binary
hu: Bináris

en: &Image
hu: Kép

en: &Webpage
hu: Weboldal

en: New (&3 panes)
hu: Új (3 paneles)

en: &Open...	Ctrl+O
hu: M&egnyitás...	Ctrl+O

en: Open Conflic&t File...
hu: Konfliktus fájl megnyitása...

en: Open C&lipboard
hu: Vágólap megnyitása

en: Open Pro&ject...	Ctrl+J
hu: Projekt megnyitása...	Ctrl+J

en: Sa&ve Project...
hu: Projekt mentése...

en: Recent Projects
hu: Legutóbbi projektek

en: Recent F&iles Or Folders
hu: Legutóbbi fájlok és mappák

en: E&xit	Ctrl+Q
hu: &Kilépés	Ctrl+Q

en: &Edit
hu: S&zerkesztés

en: &Paste	Ctrl+V
hu: &Beillesztés	Ctrl+V

en: &Options...
hu: &Beállítások...

en: &View
hu: &Nézet

en: &Toolbar
hu: Eszköztár

en: &Small
hu: Kicsi

en: &Big
hu: Nagy

en: &Huge
hu: Hatalmas

en: &Status Bar
hu: &Állapotsor

en: Ta&b Bar
hu: Fülsáv

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Filters...
hu: &Szűrők...

en: &Generate Patch...
hu: &Patch generálása...

en: &Plugins
hu: &Bővítmények

en: P&lugin Settings...
hu: Bővitmény beállítások...

en: Ma&nual Prediffer
hu: Kézi Elővizsgáló

en: A&utomatic Prediffer
hu: Automatikus Elővizsgáló

en: &Manual Unpacking
hu: &Kézi kicsomagolás

en: &Automatic Unpacking
hu: &Automatikus kicsomagolás

en: &Reload plugins
hu: &Bővítmények újratöltése

en: &Window
hu: &Ablak

en: Cl&ose	Ctrl+W
hu: &Bezárás	Ctrl+W

en: Clo&se All
hu: &Mindegyik bezárása

en: Change &Pane	F6
hu: &Aktív panel váltása	F6

en: Tile &Horizontally
hu: Elrendezés &vízszintesen

en: Tile &Vertically
hu: Elrendezés &függőlegesen

en: &Cascade
hu: Egymás mögött

en: &Help
hu: &Súgó

en: &WinMerge Help	F1
hu: &WinMerge Súgó	F1

en: R&elease Notes
hu: Változási jegyzék

en: &Translations
hu: Fordítások

en: C&onfiguration
hu: Konfigurációs fájl

en: &GNU General Public License
hu: GNU Általános Nyilvános Licenc

en: &About WinMerge...
hu: &A Winmerge névjegye...

en: &Read-only
hu: Csak olvasható

en: L&eft Read-only
hu: Bal oldal csak olvasható

en: M&iddle Read-only
hu: A középső csak olvasható

en: Ri&ght Read-only
hu: Jobb oldal csak olvasható

en: &File Encoding...
hu: &Fájl kódolás...

en: Select &All	Ctrl+A
hu: Összes kijelölése	Ctrl+A

en: Show &Identical Items
hu: Egyező elemek mutatása

en: Show &Different Items
hu: Különböző elemek mutatása

en: Show L&eft Unique Items
hu: Csak bal egyedi elemek mutatása

en: Show Midd&le Unique Items
hu: Középső egyedi elemek megjelenítése

en: Show Ri&ght Unique Items
hu: Csak jobb egyedi elemek mutatása

en: Show S&kipped Items
hu: Kihagyott elemek mutatása

en: S&how Binary Files
hu: Bináris fájlok mutatása

en: &3-way Compare
hu: 3-utas összehasonlítás

en: Show &Left Only Different Items
hu: Csak a bal különböző elemeinek megjelenítése

en: Show &Middle Only Different Items
hu: Csak a középső különböző elemeinek megjelenítése

en: Show &Right Only Different Items
hu: Csak a jobb különböző elemeinek megjelenítése

en: Show L&eft Only Missing Items
hu: Csak a bal hiányzó elemeinek megjelenítése

en: Show Mi&ddle Only Missing Items
hu: Csak a középső hiányzó elemeinek megjelenítése

en: Show Rig&ht Only Missing Items
hu: Csak a jobb hiányzó elemeinek megjelenítése

en: Show Hidd&en Items
hu: &Rejtett elemek mutatása

en: Tree &Mode
hu: Fa &mód

en: E&xpand All Subfolders
hu: Minden alkönyvtár kibontása

en: &Collapse All Subfolders
hu: Minden alkönyvtár bezárása

en: Select &Font...
hu: Betűtípus...

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűtípus használata

en: Sw&ap Panes
hu: Panelek megcserélése

en: Swap &1st | 2nd
hu: Csere 1-2

en: Swap &2nd | 3rd
hu: Csere 2-3

en: Swap 1st | &3rd
hu: Csere 1-3

en: Com&pare Statistics...
hu: Összehasonlítási statisztika...

en: Refresh	F5
hu: &Frissítés	F5

en: &Refresh Selected	Ctrl+F5
hu: Kijelöltek frissítése	Ctrl+F5

en: &Merge
hu: Egyesítés

en: Co&mpare	Enter
hu: &Összehasonlítás	Enter

en: &Next Difference	Alt+Down
hu: &Következő eltérés	Alt+Le

en: &Previous Difference	Alt+Up
hu: &Előző eltérés	Alt+Fel

en: &First Difference	Alt+Home
hu: E&lső eltérés	Alt+Home

en: &Current Difference	Alt+Enter
hu: &Aktuális eltérés	Alt+Enter

en: &Last Difference	Alt+End
hu: &Utolsó eltérés	Alt+End

en: Copy to &Right	Alt+Right
hu: Másolás jobbra	Alt+Jobbra

en: Copy to L&eft	Alt+Left
hu: Másolás balra	Alt+Balra

en: &Delete	Del
hu: &Törlés	Del

en: &Customize Columns...
hu: &Oszlopok testreszabása...

en: Generate &Report...
hu: &Jelentés készítése...

en: &Edit with Unpacker...
hu: Szerkesztés kicsomagolóval...

en: &Save	Ctrl+S
hu: &Mentés	Ctrl+S

en: Sav&e
hu: Mentés

en: Save &Left
hu: &Bal oldal mentése

en: Save &Middle
hu: Középső mentése

en: Save &Right
hu: &Jobb oldal mentése

en: Save &As
hu: Mentés másként

en: Save &Left As...
hu: Bal mentése mint...

en: Save &Middle As...
hu: Középső mentése mint...

en: Save &Right As...
hu: Jobb mentése mint...

en: &Print...	Ctrl+P
hu: Nyomtatás...	Ctrl+P

en: Page Set&up...
hu: Oldalbeállítás...

en: Print Previe&w...
hu: Nyomtatási kép...

en: &Convert Line Endings to
hu: Sorvégek átalakítása erre

en: Mer&ge Mode	F9
hu: &Egyesítési mód	F9

en: Reloa&d	Ctrl+F5
hu: Újratöltés	Ctrl+F5

en: Reco&mpare As
hu: Újra összehasonlítás mint

en: &Undo	Ctrl+Z
hu: &Visszavonás	Ctrl+Z

en: &Redo	Ctrl+Y
hu: Még&is	Ctrl+Y

en: Cu&t	Ctrl+X
hu: &Kivágás	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
hu: &Másolás	Ctrl+C

en: F&ind...	Ctrl+F
hu: Keresé&s...	Ctrl+F

en: Repla&ce...	Ctrl+H
hu: &Csere...	Ctrl+H

en: &Marker...	Ctrl+Shift+M
hu: Jelölő...	Ctrl+Shift+M

en: Advanced
hu: Haladó

en: &Copy With Line Numbers	Ctrl+Shift+C
hu: &Másolás sorszámokkal együtt	Ctrl+Shift+C

en: &Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: &Toggle Bookmark	Ctrl+F2
hu: Könyvjelző ki/be	Ctrl+F2

en: &Next Bookmark	F2
hu: Következő könyvjelző	F2

en: &Previous bookmark	Shift+F2
hu: Előző könyvjelző	Shift+F2

en: &Clear All Bookmarks
hu: Összes könyvjelző törlése

en: Syntax Highlight
hu: Szintaxis kiemelés

en: &Diff Context
hu: Különbség összefüggés

en: &All Lines
hu: Minden sor

en: &0 Lines
hu: 0 sor

en: &1 Line
hu: 1 sor

en: &3 Lines
hu: 3 sor

en: &5 Lines
hu: 5 sor

en: &7 Lines
hu: 7 sor

en: &9 Lines
hu: 9 sor

en: &Toggle All and 0-9 Lines	Ctrl+D
hu: Váltás a minden és a 0-9 számú sorok között

en: &Invert (Hide Different Lines)
hu: Invertálás (a nem egyforma sorok rejtése)

en: &Lock Panes
hu: Pane&lek rögzítése

en: &View Whitespace
hu: &Szóközök mutatása

en: View E&OL
hu: Sorvég jel mutatása

en: Vie&w Line Differences
hu: Eltérő sorok mutatása

en: View Line &Numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: View &Margins
hu: Margók megjelenítése

en: View To&p Margins
hu: Felső margók megjelenítése

en: W&rap Lines
hu: Sortördelés

en: Split V&ertically
hu: Függőlegesen felosztva

en: Diff &Pane
hu: Eltérés panel

en: Lo&cation Pane
hu: Eltérések helye

en: Ne&xt Conflict	Alt+Shift+Down
hu: Következő konfliktus	Alt+Shift+Le

en: Pre&vious Conflict	Alt+Shift+Up
hu: Előző konfliktus	Alt+Shift+Fel

en: A&dvanced
hu: Haladó

en: Next Difference Between Left and Middle	Alt+1
hu: Következő különbség a bal és a középső között	Alt+1

en: Previous Difference Between Left And Middle	Alt+Shift+1
hu: Előző különbség a bal és a középső között	Alt+Shift+1

en: Next Difference Between Left and Right	Alt+2
hu: Következő különbség a bal és a jobb között	Alt+2

en: Previous Difference Between Left And Right	Alt+Shift+2
hu: Előző különbség a bal és a jobb között	Alt+Shift+2

en: Next Difference Between Middle and Right	Alt+3
hu: Következő különbség a középső és a jobb között	Alt+3

en: Previous Difference Between Middle And Right	Alt+Shift+3
hu: Előző különbség a középső és a jobb között	Alt+Shift+3

en: Next Left Only Difference	Alt+7
hu: A következő csak bal oldali különbség	Alt+7

en: Previous Left Only Difference	Alt+Shift+7
hu: Az előző csak bal oldali különbség	Alt+Shift+7

en: Next Middle Only Difference	Alt+8
hu: A következő csak középső különbség	Alt+8

en: Previous Middle Only Difference	Alt+Shift+8
hu: Az előző csak középső különbség	Alt+Shift+8

en: Next Right Only Difference	Alt+9
hu: A következő csak jobb oldali különbség	Alt+9

en: Previous Right Only Difference	Alt+Shift+9
hu: Az előző csak jobb oldali különbség	Alt+Shift+9

en: Copy from &Left to
hu: Másolás balról ide:

en: &Middle
hu: Középső

en: &Right
hu: Jobb

en: Copy from &Middle to
hu: Másolás középről ide:

en: &Left
hu: Bal

en: Copy from &Right to
hu: Másolás jobbról ide:

en: Copy Selected Line(s) from Le&ft to
hu: A kijelölt sor(ok)másolása balról ide:

en: Copy Selected Line(s) from Mi&ddle to
hu: A kijelölt sor(ok)másolása középről ide:

en: Copy Selected Line(s) from Ri&ght to
hu: A kijelölt sor(ok)másolása jobbról ide:

en: Copy from Left	Alt+Shift+Right
hu: Másolás balról	Alt+Shift+Jobbra

en: Copy from Right	Alt+Shift+Left
hu: Másolás jobbról	Alt+Shift+Balra

en: C&opy to Right and Advance	Ctrl+Alt+Right
hu: Másolás jobbra és továbblépés	Ctrl+Alt+Jobbra

en: Copy &to Left and Advance	Ctrl+Alt+Left
hu: Másolás balra és továbblépés	Ctrl+Alt+Balra

en: Copy &All to Right
hu: Az összes másolása jobbra

en: Cop&y All to Left
hu: Az összes másolása balra

en: A&uto Merge	Ctrl+Alt+M
hu: Automatikus egyesítés	Ctrl+Alt+M

en: Add &Synchronization Point	Alt+S
hu: Hozzáadás és szinkronizációs pont	Alt+S

en: Clear Sync&hronization Points
hu: Szinkronizációs pontok törlése

en: Unpac&ker
hu: Kicsomagoló

en: &Prediffer
hu: &Elővizsgáló

en: Apply Pre&differ...
hu: Elővizsgáló alkalmazása...

en: &Transform with editor script...
hu: Átalakítás a szerkesztő szkriptjével ...

en: Sp&lit
hu: Felosztás

en: Comp&are
hu: &Összehasonlít

en: Compare in new &window
hu: Összehasonlítás új ablakban

en: Compare Non-hor&izontally...
hu: Nem vízszintes összehasonlítás...

en: Compare Non-hor&izontally
hu: Nem vízszintes összehasonlítás

en: First &left item with second left item
hu: Első bal elem a második bal elemmel

en: First &right item with second right item
hu: Első jobb elem a második jobb elemmel

en: &First left item with second right item
hu: Első bal elem a második jobb elemmel

en: &Second left item with first right item
hu: Második bal elem az első jobb elemmel

en: Co&mpare As
hu: Összehasonlítás mint

en: Left to Middle (%1 of %2)
hu: Bal a középsővel (%1 / %2)

en: Left to Right (%1 of %2)
hu: Bal a jobbal (%1 / %2)

en: Left to... (%1 of %2)
hu: Bal a... (%1 / %2)

en: Middle to Left (%1 of %2)
hu: Középső a ballal (%1 / %2)

en: Middle to Right (%1 of %2)
hu: Középső a jobbal (%1 / %2)

en: Middle to... (%1 of %2)
hu: A középső a... (%1 / %2)

en: Right to Middle (%1 of %2)
hu: Jobb a középsővel (%1 / %2)

en: Right to Left (%1 of %2)
hu: Jobb a ballal (%1 / %2)

en: Right to... (%1 of %2)
hu: Jobb a... (%1 of %2)

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Both
hu: Mindkettő

en: &All
hu: Mind

en: Re&name
hu: Át&nevezés

en: &Hide Items
hu: Elemek &rejtése

en: &Open Left
hu: Bal megnyitása

en: Open Midd&le
hu: Középső megnyitása

en: O&pen Right
hu: Jobb megnyitása

en: Cop&y Pathnames
hu: Elérési utak másolása

en: Left (%1 of %2)
hu: Bal (%1 / %2)

en: Middle (%1 of %2)
hu: Középső (%1 / %2)

en: Right (%1 of %2)
hu: Jobb (%1 / %2)

en: Both (%1 of %2)
hu: Mindkettő (%1 ennyiből: %2)

en: All (%1 of %2)
hu: Mind (%1 / %2)

en: Copy &Filenames
hu: &Fájlnevek másolása

en: Copy Items To Clip&board
hu: Elemek másolása a vágólapra

en: Copy All Di&splayed Columns
hu: Minden látható oszlop másolása

en: Both to... (%1 of %2)
hu: Mindkettő a... (%1 / %2)

en: All to... (%1 of %2)
hu: Mind a... (%1 / %2)

en: Differences to... (%1 of %2)
hu: Különbség ezzel... (%1 / %2)

en: Left Shell menu
hu: Bal intéző menü

en: Middle Shell menu
hu: Középső intéző menü

en: Right Shell menu
hu: Jobb intéző menü

en: Copy
hu: Másolás

en: &Copy Full Path
hu: &Teljes útvonal másolása

en: Copy &Filename
hu: &Fájlnév másolása

en: &Edit Caption
hu: Felirat szerkesztése

en: &Open...
hu: Megnyitás...

en: Unpacker Settings
hu: Kicsomagoló beállításai

en: <None>
hu: <Nincs>

en: <Automatic>
hu: <Automatikus>

en: &Select...
hu: &Kiválasztás...

en: Prediffer Settings
hu: Elővizsgáló beállítások

en: G&o to Diff
hu: Ugrás &eltérésre

en: &No Moved Blocks
hu: &Nem mozgatott blokkok

en: &All Moved Blocks
hu: &Minden mozgatott blokk

en: W&hitespaces
hu: &Szóközök

en: Com&pare
hu: &Összehasonlít

en: I&gnore changes
hu: &Változások mellőzése

en: Ig&nore all
hu: Összes mellőzése

en: Ignore blan&k lines
hu: Üres sorok mellőzése

en: Ignore &case
hu: &Kis-nagybetű különbségek mellőzése

en: Igno&re carriage return differences (Windows/Unix/Mac)
hu: Sorvég különbségek mellőzése

en: Ignore codepage &differences
hu: Kódtábla különbségek mellőzése

en: Ignore num&bers
hu: Számok mellőzése

en: Ignore c&omment differences
hu: Megjegyzés különbségek mellőzése

en: &Include subfolders
hu: &Alkönyvtárakkal együtt

en: &Compare method:
hu: Összehasonlító módszer:

en: Full Contents
hu: Teljes tartalmi

en: Quick Contents
hu: Gyors tartalmi

en: Binary Contents
hu: Bináris tartalom

en: Modified Date
hu: Módosítási dátum

en: Modified Date and Size
hu: Módosítási dátum és méret

en: Size
hu: Méret

en: &Load Project...
hu: Projekt betöltése...

en: About WinMerge
hu: A WinMerge névjegye

en: Visit the WinMerge Homepage!
hu: Látogass el a WinMerge honlapjára!

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Select Files or Folders
hu: Fájlok vagy könyvtárak választása

en: &1st File or Folder
hu: 1. fájl vagy mappa

en: Re&ad-only
hu: Cs&ak olvasható

en: Swap 1st | 2nd
hu: 1.-2. cseréje

en: &Browse...
hu: &Tallózás...

en: &2nd File or Folder
hu: 2. fájl vagy mappa

en: Rea&d-only
hu: Csak olvasható

en: Swap 2nd | 3rd
hu: 2.-3. cseréje

en: B&rowse...
hu: Tallózás...

en: &3rd File or Folder (Optional)
hu: 3. fájl vagy mappa (opcionális)

en: Read-o&nly
hu: Csak olvasható

en: Swap 1st | 3rd
hu: 1.-3. cseréje

en: Browse...
hu: Tallózás...

en:  Folder: Filter
hu:  Mappa: Szűrő

en:  File: Prediffer Plugin
hu:  Fájl: Elővizsgáló bővítmény

en:  File: Unpacker Plugin
hu:  Fájl: Kitömörítő bővítmény

en: Se&lect...
hu: Kiválasztás...

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Status:
hu: Állapot:

en: Help
hu: Súgó

en: General
hu: Általános

en: Automatically &scroll to first difference
hu: Automatikus ugrás az első eltérésre

en: Automatically s&croll to first inline difference
hu: Automatikus ugrás az első soron belüli különbséghez

en: Cl&ose windows with 'Esc':
hu: Ablakok bezárása az '&Esc' billentyűvel:

en: &Automatically verify paths in Open-dialog
hu: Automatikus elérési út ellenőrzés a Megnyitás ablakban

en: Single instance mode:
hu: Egypéldányos mód:

en: As&k when closing multiple windows
hu: Rá&kérdezés több ablak bezárásakor

en: &Preserve file time in file compare
hu: Fájl idők megőrzése összehasonlításkor

en: Show "Select Files or Folders" dialog on startup
hu: "Fájlok vagy könyvtárak választása" ablak induláskor

en: Close "Select Files or Folders" dialog on clicking Compare button
hu: "Fájlok vagy könyvtárak választása" ablak bezárása az Összehasonlít gombbal

en: Op&en-dialog Auto-Completion:
hu: Automatikus kiegészítés fájl megnyitásánál:

en: Auto-&reload modified files:
hu: Módosított fájlok automatikus újratöltése:

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Find
hu: Keresés

en: Fi&nd what:
hu: Keresés erre:

en: Match &whole word only
hu: Pontos egyezés

en: Match &case
hu: Kis-nagybetű &érzékenység

en: Regular &expression
hu: &Reguláris kifejezések

en: D&on't wrap end of file
hu: Álljon meg a fájl végénél

en: &Don't close this dialog box
hu: Ne csukja be ezt az ablakot

en: &Find Next
hu: Kere&sés

en: Find &Prev
hu: Következő

en: &Ok
hu: OK

en: Replace
hu: Csere

en: Re&place with:
hu: Cs&ere erre:

en: &Don't wrap end of file
hu: &Álljon meg a fájl végénél

en: Replace in
hu: Csere itt

en: &Selection
hu: &Kijelölés

en: Wh&ole file
hu: Teljes &fájl

en: Find Pre&v
hu: Következő

en: &Replace
hu: Csere

en: Replace &All
hu: Összes cseréje

en: Markers
hu: Jelölők

en: Enable &Markers
hu: Jelölők engedélyezése

en: New
hu: Új

en: &Background color:
hu: Háttérszín:

en: &Apply
hu: Alkalmaz

en: Line Filters
hu: Sorszűrők

en: Enable Line Filters
hu: Sorszűrők engedélyezése

en: Regular Expressions (one per line):
hu: Reguláris kifejezések (soronként egy):

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Substitution Filters
hu: Helyettesítő szűrők

en: The changes that appear on the panels as the listed pairs below will be ignored or marked as insignificant. Patches are unaffected.
hu: Az alább felsorolt módosításpárok figyelmen kívül lesznek hagyva vagy jelentéktelennek lesznek megjelölve. A javítások nem érintettek.

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Clear
hu: Törlés

en: Colors
hu: Színek

en: Color Scheme:
hu: Szín séma:

en: Background
hu: Háttér

en: Deleted
hu: Törölt

en: Text
hu: Szöveg

en: Difference:
hu: Eltérés:

en: Selected Difference:
hu: Kijelölt eltérés:

en: Ignored Difference:
hu: Mellőzött eltérés:

en: Moved:
hu: Áthelyezett:

en: Selected Moved:
hu: Kijelölt áthelyezett:

en: Same As The Next (3 panes):
hu: Ugyanaz, mint a következő (3 paneles)

en: Same As The Next (Selected):
hu: Ugyanaz, mint a következő (kijelölt)

en: Word Difference:
hu: Szó eltérés:

en: Selected Word Diff:
hu: Kijelölt szó eltérés:

en: &Use folder compare colors
hu: Színek használata

en: Items equal:
hu: Egyforma elemek:

en: Items different:
hu: Különböző elemek:

en: Items not exists all:
hu: Hiányzó elemek:

en: Items filtered:
hu: Szűrt elemek:

en: Margin:
hu: Margó:

en: System
hu: Rendszer

en: &Send deleted files to Recycle Bin
hu: A törölt fájlok a &Lomtárba kerüljenek

en: &External editor:
hu: Külső szerkesztő:

en: &Filter folder:
hu: Szűrők mappája:

en: Temporary files folder
hu: Átmeneti fájlok könyvtára

en: S&ystem's temp folder
hu: A rendszer Temp könyvtára

en: C&ustom folder:
hu: Egyéni könyvtár:

en: Br&owse...
hu: T&allózás...

en: Patch Generator
hu: Patch Generátor

en: File&1:
hu: 1.fájl:

en: File&2:
hu: 2.fájl:

en: &Swap
hu: Csere

en: &Copy to Clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: &Append to existing file
hu: &Hozzáfűzés a létező fájlhoz

en: &Result:
hu: &Kimenet:

en: Bro&wse...
hu: T&allózás...

en: &Format
hu: &Formátum

en: St&yle:
hu: St&ílus:

en: &Context:
hu: &Környezet:

en: Inclu&de command line
hu: &Parancssor is

en: Open to e&xternal editor
hu: Megnyitás a külső szerkesztővel

en: Defaults
hu: Alaphelyzetbe

en: Display Columns
hu: Oszlopok mutatása

en: Move &Up
hu: Mozgatás fel

en: Move &Down
hu: Mozgatás le

en: &Additional Properties
hu: További tulajdonságok

en: Additional Properties
hu: További tulajdonságok

en: &>
hu: >

en: &<
hu: <

en: Select Plugin
hu: Bővítmény kiválasztása

en: Plugin &Name:
hu: Bővítmény neve:

en: Extensions list:
hu: Kiterjesztések listája:

en: Description:
hu: Leírás:

en: Default arguments:
hu: Alapértelmezett argumentumok:

en: Display all plugins, don't check the extension
hu: Az összes bővítmény megjelenítése, ne ellenőrizze a kiterjesztést

en: &Open files in the same window type after unpacking
hu: Kicsomagolás után a fájlok megnyitása ugyanabban az ablakban

en: &Plugin Pipeline:
hu: Bővítmény pipeline

en: &Add pipe
hu: Pipe hozzáadása

en: Stop
hu: Leállítás

en: Pause
hu: Szünet

en: Continue
hu: Folytatás

en: Comparing items...
hu: Elemek összehasonlítása...

en: Items compared:
hu: Összehasonlított elemek:

en: Items total:
hu: Összes elem:

en: Go to
hu: Ugrás

en: G&o to:
hu: U&grás:

en: File
hu: Fájl

en: Go to what
hu: Mire ugorjon

en: Li&ne
hu: &Sorra

en: &Difference
hu: &Eltérésre

en: &Go to
hu: &Ugrás

en: Compare
hu: Összehasonlít

en: Whitespaces
hu: Szóközök

en: &Compare
hu: &Összehasonlít

en: &Ignore change
hu: &Változtatás mellőzése

en: I&gnore all
hu: Összes mellőzése

en: E&nable moved block detection
hu: Mozgatott &blokk észlelés bekapcsolása

en: Align &similar lines
hu: Hasonló sorok igazítása

en: Diff &algorithm (Experimental):
hu: Különbségkereső algoritmus (kísérleti):

en: Enable indent &heuristic
hu: Heurisztika engedélyezése

en: Completely unhighlight the ignored differences
hu: Ne emelje ki a figyelmen kívül hagyott különbségeket

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: &Highlight syntax
hu: &Szintaxis kiemelés

en: &Automatic rescan
hu: &Automatikus újraolvasás

en: &Preserve original EOL chars
hu: &Eredeti sorvég karakterek megőrzése

en: Tabs
hu: Tabulátorok

en: &Tab size:
hu: Tabulátor mérete:

en: &Insert Tabs
hu: &Tabulátorok használata

en: Insert &Spaces
hu: &Szóközök használata

en: Line Difference Coloring
hu: Eltérő sorok színezése

en: View line differences
hu: Sorok eltérésének mutatása

en: &Character level
hu: Karakter szintű

en: &Word-level:
hu: Szóköz, írásjel szintű:

en: W&ord break characters:
hu: Szótörés karakterek:

en: &Rendering Mode:
hu: Renderelési mód:

en: WinMerge allows hiding some common message boxes. Press the Reset button to make all message boxes visible again.
hu: A WinMerge lehetővé teszi általános üzenetablakok elrejtését. A Visszaállítás gombbal minden üzenetablak újra láthatóvá tehető.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: File Filters
hu: Fájlszűrők

en: Test...
hu: Teszt...

en: Install...
hu: Telepítés...

en: New...
hu: Új...

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Delete...
hu: Törlés...

en: Save modified files?
hu: Módosított fájlok mentése?

en: Left side file
hu: Bal oldali fájl

en: &Save changes
hu: &Változtatások mentése

en: &Discard changes
hu: Változtatások &elvetése

en: Middle side file
hu: Középső fájl

en: Sa&ve changes
hu: Változások mentése

en: Discard c&hanges
hu: Változások elvetése

en: Right side file
hu: Jobb oldali fájl

en: S&ave changes
hu: V&áltoztatások mentése

en: Dis&card changes
hu: Változtatások e&lvetése

en: Disca&rd All
hu: Összes elvetése

en: Codepage
hu: Kódlap

en: Default Codepage
hu: Alapértelmezett kódlap

en: Select the default codepage assumed when loading non-Unicode files:
hu: Válaszd ki az alapértelmezett kódlapot a nem-Unicode fájlokhoz:

en: System codepage
hu: Rendszer kódlap

en: According to WinMerge User Interface
hu: A Winmerge felhasználói felületéhez igazodva

en: Custom codepage:
hu: Egyéni kódlap:

en: Detect codepage info for these type of files: .html, .rc, .xml
    Need to restart session.
hu: Kódlap információ detektálása ezen fájloknál: .html, .rc, .xml
    A program újraindítása szükséges.

en: Detect codepage for text files with mlang.dll
    Need to restart session.
hu: Kódlap detektálása mlang.dll-t használó szövegfájlnál
    A program újraindítása szükséges.

en: Options
hu: Opciók

en: Import...
hu: Importálás

en: Export...
hu: Exportálás

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Keywords:
hu: Kulcsszavak:

en: Function names:
hu: Függvény nevek:

en: Comments:
hu: Megjegyzések:

en: Numbers:
hu: Számok:

en: Operators:
hu: Operátorok:

en: Strings:
hu: Sztringek:

en: Preprocessor:
hu: Előfeldolgozó:

en: User 1:
hu: Felhasználó 1:

en: User 2:
hu: Felhasználó 2:

en: Bold
hu: Félkövér

en: Search Marker:
hu: Keresés jelölő:

en: User Defined Marker1:
hu: Saját jelölő 1:

en: User Defined Marker2:
hu: Saját jelölő 2:

en: User Defined Marker3:
hu: Saját jelölő 3:

en: Folder Compare Report
hu: Könyvtár összehasonítási jelentés

en: Report &File:
hu: Riportfájl:

en: &Style:
hu: &Stílus:

en: &Include File Compare Report
hu: Fájl-összehasonlító jelentés hozzáadása

en: Shared or Private Filter
hu: Megosztott vagy saját szűrő

en: Which type of filter do you want to create?
hu: Milyen típusú szűrőt szeretnél létrehozni?

en: Shared Filter (for all users on this machine)
hu: Megosztott szűrő (a gép minden felhasználójának)

en: Private Filter (only for current user)
hu: Saját szűrő (csak a jelenlegi felhasználónak)

en: Archive Support
hu: Archívum támogatás

en: &Enable archive file support
hu: Archív fájlok támogatásának &engedélyezése

en: &Detect archive type from file signature
hu: Archív fájl típusának megállapítása a fájl &szignatúrája alapján

en: Items saved to or restored from the project file:
hu: A projektfájlba mentett vagy onnan visszaállított elemek:

en: Compare Statistics
hu: Összehasonlítási statisztika

en: Folders:
hu: Könyvtárak:

en: Files:
hu: Fájlok:

en: Different
hu: Különböző

en: Binary:
hu: Bináris:

en: Unique
hu: Egyedi

en: Left:
hu: Bal:

en: Right:
hu: Jobb:

en: Identical
hu: Egyező

en: Total:
hu: Összesen:

en: Close
hu: Bezár

en: Middle:
hu: Középső:

en: Missing Left:
hu: Hiányzó bal:

en: Missing Middle:
hu: Hiányzó középső:

en: Missing Right:
hu: Hiányzó jobb:

en: Affects
hu: Hatások

en: (Affects)
hu: (Hatások)

en: Select Codepage for
hu: Kódlap kiválasztása

en: &File Loading:
hu: Fájl betöltése:

en: File &Saving:
hu: Fájl mentése:

en: &Use same codepage for both
hu: &Ugyanazon kódlap használata mindkettőhöz

en: &Cancel
hu: &Mégsem

en: Test Filter
hu: Szűrő tesztelése

en: Testing filter:
hu: Tesztelendő szűrő:

en: &Enter text to test:
hu: Add meg a szöveget a teszteléshez:

en: &Folder Name
hu: Könyvtár neve

en: Result:
hu: Kimenet:

en: &Test
hu: Tesztelés

en: &Close
hu: Bezárás

en: Table
hu: Táblázat

en: File type
hu: Fájltípus

en: &CSV
hu: CSV

en: &TSV
hu: TSV

en: Custom &Delimiter-Separated Values
hu: Egyéni elválasztójelek

en: D&elimiter character:
hu: Elválasztójel:

en: &Allow newlines in quotes
hu: Sorugrás idézőjelek között is lehet

en: &Quote character:
hu: Idézőjel:

en: &Use customized text colors
hu: Egyéni szövegszínek használata

en: Whitespace:
hu: Szóköz:

en: Regular text:
hu: Sima szöveg:

en: Selection:
hu: Kijelölés:

en: Backup Files
hu: Visszaállítási fájlok

en: Create backup files in:
hu: Visszaállítási fájlok készítése itt:

en: &Folder compare
hu: &Mappa összehasonlításkor

en: Fil&e compare
hu: &Fájl összehasonlításkor

en: Create backup files into:
hu: Visszaállítási fájlok készítése ide:

en: &Original file's folder
hu: A fájl eredeti könyvtára

en: &Global backup folder:
hu: Általános archívum könyvtár:

en: Backup filename:
hu: Visszaállítási fájl neve:

en: &Append .bak extension
hu: .bak kiterjesztés hozzáfűzése

en: A&ppend timestamp
hu: Időpecsét hozzáfűzése

en: Confirm Copy
hu: Másolás megerősítése

en: Are you sure you want to copy XXX items?
hu: Biztosan másolni szeretnél XXX elemet?

en: From left
hu: Balról

en: To right
hu: Jobbra

en: Don't ask this &question again.
hu: &Ne jelenjen meg többet ez a kérdés.

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: &Enable plugins
hu: Bővítmények bekapcsolása

en: File filters:
hu: Fájlszűrők:

en: &Plugin arguments:
hu: Bővítmény argumentumok:

en: Enable &automatic unpacking/prediffing for the plugin
hu: Automatikus kicsomagolás/elővizsgálat engedélyezése a bővítmény számára

en: Shell Integration
hu: Integrálás az Intézőbe

en: Explorer
hu: Intéző

en: &Add to context menu
hu: Hozzáadás a helyi menühöz

en: E&nable advanced menu
hu: &Bővített menü engedélyezése

en: Enable &Compare As menu
hu: Az Összehasonlítás mint menü engedélyezése

en: &Register shell extension
hu: Regisztrálás a helyi menübe

en: &Unregister shell extension
hu: Eltávolítás a helyi menüből

en: Register shell extension for current user &only
hu: Regisztrálás a helyi menübe (csak ez a felhasználó)

en: Unregister shell extension for current user on&ly
hu: Eltávolítás a helyi menüből (csak ez a felhasználó)

en: Register shell extension for &Windows 11 or later
hu: Shellbővítmény regisztrálása Windows 11-hez

en: Unregister shell extension for W&indows 11 or later
hu: Shellbővítmény regisztrálás törlése Windows 11-hez

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Folder
hu: Könyvtár

en: S&top after first difference
hu: Megállás az &első különbségnél

en: Ign&ore time differences less than 3 seconds
hu: 3 másodperc alatti időkülönbségek mellőzése

en: Include &unique subfolders contents
hu: Egyedi almappák tartalmai is

en: &Automatically expand all subfolders
hu: Minden alkönyvtár automatikus kibontása

en: Ignore &reparse points
hu: Elemzési pontok mellőzése

en: Threshold for switching to &quick compare (MB):
hu: A gyors összehasonlítás méretkorlátja (MB):

en: Threshold for switching to &binary compare (MB):
hu: A bináris összehasonlítás méretkorlátja (MB):

en: &Number of CPU cores to use:
hu: Használandó CPU magok száma:

en: File patterns:
hu: Fájlfajták:

en: Custom Delimiter-Separated Values
hu: Egyéni elválasztójelek

[ctx: Options dialog|Categories]
en: Binary
hu: Bináris

en: Binary file &patterns:
hu: Bináris fájltípusok:

en: Frhed settings
hu: Frhed hexa szerkesztő beállítások

en: View &Settings...
hu: Nézet beállítások...

en: &Binary Mode...
hu: Bináris mód...

en: &Character Set...
hu: Karakterkészlet...

en: Image
hu: Kép

en: Image file &patterns:
hu: Képfájl típusok:

en: &Enable image compare in folder compare
hu: Képösszehasonlítás mappák összehasonlításakor is

en: OCR result:
hu: Karakterfelismerő találatai:

en: Webpage
hu: Weboldal

en: URL pattern to &include (Regular expression):
hu: Beleveendő URL minta (reguláris kifejezés):

en: URL pattern to &exclude (Regular expression):
hu: Kihagyandó URL minta (reguláris kifejezés):

en: &User data folder location:
hu: Felhasználói adatmappa helye:

en: &Separate user data folders for each pane
hu: Önálló felhasználói adatmappa minden panelhez

en: &Hex View
hu: Hexadecimális nézet

en: CAP
hu: NAGY

en: NUM
hu: SZÁM

en: SCRL
hu: GÖRGKI

en: OVR
hu: ÁTÍR

en: 
    New Documents (Ctrl+N)
hu: 
    Új dokumentum (Ctrl+N)

en: 
    Open (Ctrl+O)
hu: 
    Megnyitás (Ctrl+O)

en: 
    Save (Ctrl+S)
hu: 
    Mentés (Ctrl+S)

en: Unknown error attempting to open project file.
hu: Ismeretlen hiba a projekt fájl megnyitásakor.

en: Unknown error attempting to save project file.
hu: Ismeretlen hiba a projekt fájl mentésekor.

en: Project file successfully loaded.
hu: Projekt fájl sikeresen betöltve.

en: Project file successfully saved.
hu: Projekt fájl sikeresen elmentve.

en: 
    Undo (Ctrl+Z)
hu: 
    Visszavonás (Ctrl+Z)

en: 
    Redo (Ctrl+Y)
hu: 
    Mégis (Ctrl+Y)

en: 
    FileCompare
    
    
    
    WinMerge.FileCompare
    WinMerge File Compare
hu: 
    Fájl összehasonlító
    
    
    
    WinMerge.Fájl összehasonlító
    WinMerge Fájl összehasonlító

en: 
    FolderCompare
    
    
    
    WinMerge.FolderCompare
    WinMerge Folder Compare
hu: 
    Mappa összehasonlító
    
    
    
    WinMerge.Mappa összehasonlító
    WinMerge Mappa összehasonlító

en: WinMerge comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software and you are welcome to redistribute it under certain circumstances; see the GNU General Public License in the Help menu for details.
hu: A WinMerge TELJESEN GARANCIA NÉLKÜLI. Ez egy ingyenes szoftver, amelyet bizonyos feltételek mellett terjeszthetsz; a részletekért tekintsd meg a Súgó menü GNU Általános Nyilvános Licenszét.

en: &Abort
hu: &Leállít

en: &Retry
hu: &Ismét

en: &Ignore
hu: Mellőzés

en: Ignore &all
hu: Összes mellőzés

en: &Yes
hu: &Igen

en: Yes to &all
hu: Igen &mindenre

en: &No
hu: &Nem

en: No to a&ll
hu: Nem m&indenre

en: &Continue
hu: &Folytatás

en: &Skip
hu: &Kihagyás

en: Skip &all
hu: Összes kihagyása

en: Don't display this &message again.
hu: &Ne jelenjen meg többet ez az üzenet.

en: To make this message box visible again, press the Reset button on the Message Boxes page of the Options dialog.
hu: Ahhoz, hogy ez az üzenetablak újra látható legyen, nyomja meg a Beállítások Üzenetablakok oldalán a visszaállítás gombot.

en: Syntax
hu: Kifejezéstípusok

en: Color Schemes
hu: Színsémák

en: Folder Compare
hu: Mappa összehasonlítás

en: Project
hu: Projekt

en: Differences
hu: Eltérések

en: Message Boxes
hu: Üzenetablakok

en: To:
hu: Ehhez:

en: From left:
hu: Balról:

en: To left:
hu: Balra:

en: From right:
hu: Jobbról:

en: To right:
hu: Jobbra:

en: From middle:
hu: A középsőből:

en: To middle:
hu: A középsőbe:

en: Version %1
hu: %1 verzió

en: Options (%1)
hu: Opciók (%1)

en: All message boxes are now displayed again.
hu: Minden üzenet ezentúl újra megjelenik.

en: Value in Tab size -field is not in range WinMerge accepts.
    
    Please use values 1 - %1.
hu: A tabulátorméret értéke nincs a megfelelő tartományban.
    
    1 és %1 közötti értéket használj.

en: Open
hu: Megnyitás

en: Programs|*.exe;*.bat;*.cmd|All Files (*.*)|*.*||
hu: Programok|*.exe;*.bat;*.cmd|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: All Files (*.*)|*.*||
hu: Minden fájl (*.*)|*.*||

en: WinMerge Project Files (*.WinMerge)|*.WinMerge||
hu: WinMerge Projekt fájlok (*.WinMerge)|*.WinMerge||

en: Options files (*.ini)|*.ini|All Files (*.*)|*.*||
hu: Ini fájlok (*.ini)|*.ini|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: Text Files (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|All Files (*.*)|*.*||
hu: Szöveges fájlok (*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt)|*.csv;*.asc;*.rpt;*.txt|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: HTML Files (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|All Files (*.*)|*.*||
hu: HTML fájlok (*.htm,*.html)|*.htm;*.html|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: XML Files (*.xml)|*.xml|All Files (*.*)|*.*||
hu: XML fájlok (*.xml)|*.xml|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Extension
hu: Kiterjesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Answer
hu: Válasz

en: Item
hu: Elem

en: Load
hu: Betöltés

en: Save
hu: Mentés

en: Include Subfolders
hu: Almappák is

en: Compare Options
hu: Összehasonlító opciók

en: Hidden Items
hu: Rejtett elemek

en: Name
hu: Név

en: Location
hu: Hely

en: Filters
hu: Szűrők

en: Description
hu: Leírás

en: Select filename for new filter
hu: Válassz fájlnevet az új szűrőhöz

en: File Filters (*.flt)|*.flt|All Files (*.*)|*.*||
hu: Fájlszűrők (*.flt)|*.flt|Minden fájl (*.*)|*.*||

en: Cannot find file filter template file!
    
    Please copy file %1 to WinMerge/Filters folder:
    %2.
hu: Nem található a fájlszűrő sablonfájl!
    
    Másold a(z) %1 fájlt a WinMerge/Filters mappába:
    %2.

en: Cannot copy filter template file to filter folder:
    %1
    
    Please make sure the folder exists and is writable.
hu: A szűrősablon-fájl nem másolható a szűrőmappába:
    %1
    
    Győzödj meg róla, hogy a mappa létezik és nem írásvédett.

en: User's filter file folder is not defined!
    
    Please select filter folder in Options/System.
hu: A felhasználói szűrőmappa nincs megadva!
    
    Válassz egy mappát a szűrőknek a Beállítások/Rendszer alatt.

en: Failed to delete the filter file:
    %1
    
    Maybe the file is read-only?
hu: Nem sikerült törölni a szűrőfájlt:
    %1
    
    Lehet, hogy a fájl írásvédett?

en: Locate filter file to install
hu: A telepítendő szűrőfájl megkeresése

en: Installing filter file failed.
    
    Could not copy new filter file to filter folder.
hu: A szűrőfájl telepítése nem sikerült.
    
    Nem sikerült az új szűrőfájlt bemásolni a szűrőmappába.

en: Filter file already exists. Overwrite existing filter?
hu: A szűrőfájl már létezik. Felülírod?

en: Regular expression
hu: Reguláris kifejezés

en: Filters were updated. Do you want to refresh all open folder compares?
    
    If you do not want to refresh all compares now you can select 'No' and refresh compares later.
hu: A szűrők frissítetve. Frissíted most az összes megnyitott mappa összehasonlítást?
    
    Ha most nem akarod, a későbbi frissítéshez válaszd a "Nem" lehetőséget.

en: Folder Comparison Results
hu: Könyvtár összehasonlítási eredmények

en: File Comparison
hu: Fájl összehasonlítás

en: Untitled left
hu: Névtelen bal oldal

en: Untitled middle
hu: Névtelen középső

en: Untitled right
hu: Névtelen jobb oldal

en: Base File
hu: Forrásfájl

en: Theirs File
hu: Mások fájlja

en: Mine File
hu: Az én fájlom

en: Original File
hu: Eredeti fájl

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d  EOL: %s
hu: Sor: %s  Oszlop: %d/%d  Karakter: %d/%d  Sorvég: %s

en: Line: %s
hu: Sor: %s

en: Ln: %s  Col: %d/%d  Ch: %d/%d
hu: Sor: %s  Oszlop: %d/%d  Karakter: %d/%d

en:   Sel: %d | %d
hu:   Kiv.: %d | %d

en: Merge
hu: Egyesítés

en: Difference %1 of %2
hu: Különbség: %1 / %2

en: %1 Differences Found
hu: %1 különbség található

en: 1 Difference Found
hu: 1 különbség található

en: Item %1 of %2
hu: elem: %1 / %2

en: Items: %1
hu: %1 elem

en: Select two existing folders or files to compare.
hu: Válassz ki két összehasonlítandó fájlt vagy könyvtárat.

en: Folder Selection
hu: Könytár kiválasztás

en: Select two (or three) folders or two (or three) files to compare.
hu: Válassz 2 (vagy 3) fájlt (vagy mappát) az összehasonlításhoz.

en: Left (1st) path is invalid!
hu: A bal (1.) elérési út érvénytelen!

en: Middle (2nd) path is invalid!
hu: A középső (2.) elérési út érvénytelen!

en: Right (2nd) path is invalid!
hu: A jobb (2.) elérési út érvénytelen!

en: Right (3rd) path is invalid!
hu: A jobb (3.) elérési út érvénytelen!

en: Both paths are invalid!
hu: Mindkét elérési út érvénytelen!

en: Left (1st) and Middle (2nd) paths are invalid!
hu: A bal (1.) és a középső(2.) elérési út érvénytelen!

en: Left (1st) and Right (3rd) paths are invalid!
hu: A bal (1.) és a jobb(3.) elérési út érvénytelen!

en: Middle (2nd) and Right (3rd) paths are invalid!
hu: A középső(2.) és a jobb(3.) elérési út érvénytelen!

en: All paths are invalid!
hu: Mindigyik elérési út érvénytelen!

en: Only enabled for file comparisons
hu: Csak fájlok összahasonlításánál elérhető

en: Cannot compare file and folder!
hu: Nem lehet fájlt könyvtárral összehasonlítani!

en: File not found: %1
hu: Ez a fájl nem található: %1

en: File not unpacked: %1
hu: Ez a fájl nincs kicsomagolva: %1

en: Cannot open file
    %1
    
    %2
hu: Nem lehet megnyitni a következő fájlt:
    %1
    
    %2

en: Failed to parse conflict file.
hu: Hiba a konfliktusfájl elemzésekor.

en: The file
    %1
    is not a conflict file.
hu: A fájl
    %1
    nem egy konfliktus fájl.

en: You are about to compare very large files.
    Showing the contents of the files requires a very large amount of memory.
    Do you want to show only the comparison results, not the contents of the files?
hu: Nagyon nagy fájlok összehasonlítására készülsz.
    A fájlok tartalmának megjelenítése nagyon sok memóriát igényel.
    Csak az összehasonlítás eredményét szeretnéd megjeleníteni, a fájlok tartalmát nem?

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save changes to %1?
hu: Mentsem a változtatásokat %1 néven?

en: %1 is marked read-only. Would you like to override the read-only file? (No to save as new filename.)
hu: %1 csak olvasható. Szeretnéd felülírni a csak olvasható fájlt? (Kattints a Nem gombra a fájl új néven való mentéséhez.)

en: Error backing up file
hu: Hiba a fájl biztonsági másolatának készítésekor

en: Unable to backup original file:
    %1
    
    Continue anyway?
hu: Nem lehetett a biztonsági másolatot létrehozni:
    %1
    
    Folytatod mindenképp?

en: Saving file failed.
    %1
    %2
    Do you want to:
    	- use a different filename (Press OK)
    	- abort the current operation (Press Cancel)?
hu: A fájl mentése sikertelen volt.
    %1
    %2
    A lehetőségek:
    	- másik fájlnév választása (OK)
    	- a jelenlegi folyamat megszakítása (Mégsem)?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the left file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
hu: A(z) %2 bővítmény nem tudja becsomagolni a bal fájlban végzett módosításokat itt: %1.
    
    Az eredeti fájl nem változik.
    
    Elmented a be nem csomagolt verziót egy másik fájlba?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the middle file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
hu: A(z) %2 bővítmény nem tudja becsomagolni a középső fájlban végzett módosításokat itt: %1.
    
    Az eredeti fájl nem változik.
    
    Elmented a be nem csomagolt verziót egy másik fájlba?

en: Plugin '%2' cannot pack your changes to the right file back into '%1'.
    
    The original file will not be changed.
    
    Do you want to save the unpacked version to another file?
hu: A(z) %2 bővítmény nem tudja becsomagolni a jobb fájlban végzett módosításokat itt: %1.
    
    Az eredeti fájl nem változik.
    
    Elmented a be nem csomagolt verziót egy másik fájlba?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge loaded it.
    
    Overwrite changed file?
hu: Egy másik alkalmazás megváltoztatta a(z)
    %1 fájlt,
    mióta a WinMerge betöltötte.
    
    Felülírjuk a megváltoztatott fájlt?

en: %1
    is marked read-only. Would you like to override the read-only item?
hu: %1
    csak olvasható. Szeretnéd ezt megváltoztatni?

en: Another application has updated file
    %1
    since WinMerge scanned it last time.
    
    Do you want to reload the file?
hu: Egy másik alkalmazás módosította a(z)
    %1 fájlt,
    a WinMerge utoljára vizsgálta.
    
    Szeretnéd újra betölteni a fájlt?

en: Save Left File As
hu: Bal oldali fájl mentése mint

en: Save Middle File As
hu: Középső fájl mentése mint

en: Save Right File As
hu: Jobb oldali fájl mentése mint

en: The file
    %1
    has disappeared. Please save a copy of the file to continue.
hu: A(z) %1l
    fájl
    eltűnt. A folytatáshoz mentse el a fájlt.

en: Cannot merge differences when documents are not in synch.
    
    Refresh documents before continuing.
hu: Nem lehet az eltéréseket egyesíteni, ha a dokumentumok nincsenek szinkronban.
    
    Frissítsd a dokumentumokat, mielőtt folytatnád.

en: Break at whitespace
hu: Megállás szóközöknél

en: Break at whitespace or punctuation
hu: Megállás szóközöknél vagy írásjeleknél

en: Copy to &Middle	Alt+Right
hu: Másolás a középsőbe	Alt+Right

en: Copy to &Middle	Alt+Left
hu: Másolás a középsőbe	Alt+Left

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Right
hu: Másolás a középsőből	Alt+Shift+Right

en: Copy from Middle	Alt+Shift+Left
hu: Másolás a középsőből\Alt+Shift+Left

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Right
hu: Másolás a középsőbe, majd tovább	Ctrl+Alt+Right

en: Copy to Middle and Advance	Ctrl+Alt+Left
hu: Másolás a középsőbe, majd tovább	Ctrl+Alt+Left

en: Copy All to Middle
hu: Az összes másolása a középsőbe

en: Right to Left (%1)
hu: Jobbról a balba (%1)

en: Right to Middle (%1)
hu: Jobbról a középsőbe (%1)

en: Middle to Left (%1)
hu: Középső a balba (%1)

en: Middle to Right (%1)
hu: Középső a jobba (%1)

en: Left to Right (%1)
hu: Bal a jobba (%1)

en: Left to Middle (%1)
hu: Bal a középsőbe(%1)

en: Left to... (%1)
hu: Balból a... (%1)

en: Middle to... (%1)
hu: A középsőből a...(%1)

en: Right to... (%1)
hu: Jobból a... (%1)

en: Both to... (%1)
hu: Mindkettőből a...(%1)

en: All to... (%1)
hu: Az összesből a...(%1)

en: Differences to... (%1)
hu: Különbségek ehhez...(%1)

en: Left (%1)
hu: Bal (%1)

en: Middle (%1)
hu: Középső (%1)

en: Right (%1)
hu: Jobb (%1)

en: Both (%1)
hu: Mindkettő (%1)

en: All (%1)
hu: Összes (%1)

en: Left side - select destination folder:
hu: Bal oldal - célmappa választása:

en: Middle side - select destination folder:
hu: Középső oldal - célmappa választása:

en: Right side - select destination folder:
hu: Jobb oldal - célmappa választása:

en: (%1 Files Affected)
hu: (%1 fájl érintve)

en: (%1 of %2 Files Affected)
hu: (%1 / %2 fájl érintve)

en: Are you sure you want to delete
    
    %1 ?
hu: Biztosan szeretnéd ezt törölni:
    
    %1 ?

en: Are you sure you want to copy?
hu: Biztosan másolod?

en: Are you sure you want to copy %d items?
hu: Biztosan másolsz %d elemet?

en: Operation aborted!
    
    Folder contents at disks has changed, path
    %1
    was not found.
    
    Please refresh the compare.
hu: A művelet megszakítva!
    
    A mappa tartalma a lemezen megváltozott, az elérési út
    %1
    nem található.
    
    Frissítsd az összehasonlítást.

en: Are you sure you want to move?
hu: Biztosan áthelyezed?

en: Are you sure you want to move %d items?
hu: Biztosan áthelyezel %d elemet?

en: Confirm Move
hu: Áthelyezés megerősítése

en: You are about to close the window that is comparing folders. Are you sure you want to close the window?
hu: Bezárni készülsz a mappákat összehasonlító ablakot. Biztosan bezárod az ablakot?

en: The file or folder name is invalid.
hu: A fájl- vagy a mappanév érvénytelen

en: Failed to execute external editor: %1
hu: Nem sikerült elindítani a külső szerkesztőt: %1

en: Unknown archive format
hu: Ismeretlen archívum formátum

en: Failed to extract archive files.
    Do you want to compare the archive files as text files?
hu: Nem sikerült kibontani az archív fájlokat.
    Szeretnéd összehasonlítani az archív fájlokat szöveges fájlokként?

en: Filename
hu: Fájlnév

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Folder
hu: Mappa

en: Comparison result
hu: Összehasonlítási eredmények

en: Left Date
hu: Bal dátuma

en: Right Date
hu: Jobb dátuma

en: Middle Date
hu: Középső dátuma

en: Left Size
hu: Bal mérete

en: Right Size
hu: Jobb mérete

en: Middle Size
hu: Középső mérete

en: Right Size (Short)
hu: Jobb mérete (rövid)

en: Left Size (Short)
hu: Bal mérete (rövid)

en: Middle Size (Short)
hu: Középső mérete (rövid)

en: Left Creation Time
hu: Bal létrehozási ideje

en: Right Creation Time
hu: Jobb létrehozási ideje

en: Middle Creation Time
hu: Középső létrehozási ideje

en: Newer File
hu: Újabb fájl

en: Left File Version
hu: Bal fájlverziója

en: Right File Version
hu: Jobb fájlverziója

en: Middle File Version
hu: Középső fájlverziója

en: Short Result
hu: Rövid eredmények

en: Left Attributes
hu: Bal attribútumai

en: Right Attributes
hu: Jobb attribútumai

en: Middle Attributes
hu: Középső attribúumai

en: Left EOL
hu: Bal sorugrásai

en: Middle EOL
hu: Középső sorugrásai

en: Right EOL
hu: Jobb sorugrásai

en: Left Encoding
hu: Bal kódolása

en: Right Encoding
hu: Jobb kódolása

en: Middle Encoding
hu: Középső kódolása

en: Ignored Diff
hu: Eltérések mellőzése

[ctx: DirView|ColumnHeader]
en: Binary
hu: Bináris

en: Unpacker
hu: Kitömörítő

en: Prediffer
hu: Elővizsgáló

en: Left
hu: Bal

en: Middle
hu: Középső

en: Right
hu: Jobb

en: Diff
hu: Különbség

en: Left Duplicate Count
hu: Bal duplikátum számláló

en: Right Duplicate Count
hu: Jöbb duplikátum számláló

en: Middle Duplicate Count
hu: Középső duplikátum számláló

en: Move
hu: Áthelyezés

en: Audio
hu: Hang

en: Calendar
hu: Naptár

en: Communication
hu: Kommunikáció

en: Contact
hu: Névjegy

en: Devices
hu: Eszközök

en: Document
hu: Dokumentum

en: Home
hu: Otthon

en: Journal
hu: Napló

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Media
hu: Média

en: Music
hu: Zene

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Photo
hu: Fénykép

en: RecordedTV
hu: TV felvétel

en: Search
hu: Keresés

en: Security
hu: Biztonság

en: Software
hu: Szoftver

en: Task
hu: Feladat

en: Video
hu: Videó

en: Unable to compare files
hu: Nem lehet összehasonlítani a fájlokat

en: Item aborted
hu: Elem leállítva

en: File skipped
hu: A fájl kihagyva

en: Folder skipped
hu: A könyvtár kihagyva

en: Left only: %1
hu: Csak bal: %1

en: Middle only: %1
hu: Csak középső: %1

en: Right only: %1
hu: Csak jobb: %1

en: Does not exist in %1
hu: Nincs benne ebben: %1

en: Binary files are identical
hu: A bináris fájlok megegyezőek

en: Binary files are different
hu: A bináris fájlok különbözőek

en: Files are different
hu: A fájlok különbözőek

en: Folders are different
hu: A könyvtárak különböznek

en: Left Only
hu: Csak a bal

en: Right Only
hu: Csak a jobb

en: Middle Only
hu: Csak a középső

en: No item in left
hu: Nincs elem a balban

en: No item in right
hu: Nincs elem a jobban

en: No item in middle
hu: Nincs elem a középsőben

en: Error
hu: Hiba

en: Text files are identical
hu: A szövegfájlok megegyeznek

en:  (Middle and right are identical)
hu:  (Középső és jobb egyforma)

en:  (Left and right are identical)
hu:  (Bal és jobb egyforma)

en:  (Left and middle are identical)
hu:  (Bal és középső egyforma)

en: Text files are different
hu: A szövegfájlok különböznek

en: Image files are identical
hu: A képfájlok egyformák

en: Image files are different
hu: A képfájlok különböznek

en: Group%d
hu: Csoport%d

en: Elapsed time: %ld ms
hu: Eltelt idő: %ld ms

en: 1 item selected
hu: 1 elem kiválasztva

en: %1 items selected
hu: %1 elem kiválasztva

en: Filename or folder name.
hu: Fájlnév vagy könyvtárnév.

en: Subfolder name when subfolders are included.
hu: Alkönyvtár neve ha az alkönyvtárak is ki vannak választva.

en: Comparison result, long form.
hu: Összehasonlítási eredmény bővebb formában.

en: Left side modification date.
hu: Bal módosítási ideje.

en: Right side modification date.
hu: Jobb módosítási ideje.

en: Middle side modification date.
hu: Középső módosítási ideje.

en: File's extension.
hu: Fájlok kiterjesztése.

en: Left file size in bytes.
hu: Bal fájlmérete bájtban.

en: Right file size in bytes.
hu: Jobb fájlmérete bájtban.

en: Middle file size in bytes.
hu: Középső fájlmérete bájtban.

en: Left file size abbreviated.
hu: Bal fájlmérete rövidítve.

en: Right file size abbreviated.
hu: Jobb fájlmérete rövidítve.

en: Middle file size abbreviated.
hu: Középső fájlmérete rövidítve.

en: Left side creation time.
hu: Bal létrehozási ideje.

en: Right side creation time.
hu: Jobb létrehozási ideje.

en: Middle side creation time.
hu: A középső létrehozásának ideje.

en: Tells which side has newer modification date.
hu: Megmutatja, melyik oldalnak újabb a létrehozási dátuma.

en: Left side file version, only for some file types.
hu: Bal fájlverziója, csak egyes fájltípusoknál.

en: Right side file version, only for some file types.
hu: Jobb fájlverziója, csak egyes fájltípusoknál.

en: Middle side file version, only for some file types.
hu: Középső fájlverziója, csak egyes fájltípusoknál.

en: Short comparison result.
hu: Rövid összehasonlítási eredmények.

en: Left side attributes.
hu: Bal attribútumai.

en: Right side attributes.
hu: Jobb attribútumai.

en: Middle side attributes.
hu: Középső attribútumai.

en: Left side file EOL type.
hu: Bal oldali fájl sorvég típus.

en: Right side file EOL type.
hu: Jobb oldali fájl sorvég típus.

en: Middle side file EOL type.
hu: Középső oldali fájl sorvég típus.

en: Left side encoding.
hu: Bal kódolása.

en: Right side encoding.
hu: Jobb kódolása.

en: Middle side encoding.
hu: Középső kódolása.

en: Number of ignored differences in file. These differences are ignored by WinMerge and cannot be merged.
hu: Mellőzött különbségek száma a fájlban. Ezeket a különbségeket a WinMerge mellőzte és nem is egyesíthetőek.

en: Number of differences in file. This number does not include ignored differences.
hu: Különbségek száma a fájlban. Ez a szám nem tartalmazza a mellőzött különbségeket.

en: Shows an asterisk (*) if the file is binary.
hu: (*) látható, ha a fájl bináris.

en: Unpacker plugin name or pipeline.
hu: Kicsomagoló bővítmény név vagy pipeline

en: Prediffer plugin name or pipeline.
hu: Elővizsgáló bővítmény név vagy pipeline

en: Compare %1 with %2
hu: %1 összehasonlítása ezzel: %2

en: Compare %1 with %2 and %3
hu: %1 összehasonlítása ezekkel: %2 és %3

en: Comma-separated list
hu: Vesszővel elválasztott lista

en: Tab-separated list
hu: Tabulált lista

en: Simple HTML
hu: Egyszerű HTML

en: Simple XML
hu: Egyszerű XML

en: The report file already exists. Do you want to overwrite existing file?
hu: A jelentés fájl már létezik. Szeretnéd felülírni a létező fájlt?

en: Error creating the report:
    %1
hu: Hiba a jelentés készítése közben:
    %1

en: The report has been created successfully.
hu: A jelentés sikeresen elkészült.

en: Cannot add a synchronization point at this line.
hu: Itt nem adható hozzá szinkronizálási pont ehhez a sorhoz.

en: The same file is opened in both panels.
hu: Ugyanaz a fájl van megnyitva mindkét panelen.

en: The selected files are identical.
hu: A kijelölt fájlok egyformák.

en: An error occurred while comparing the files.
hu: Hiba történt a fájlok összehasonlításakor.

en: Temporary files could not be created. Check your temporary path settings.
hu: Nem lehetett létrehozni az ideiglenes fájlokat. Ellenőrizd az ideiglenes könyvtár beállításait.

en: These files use different carriage return types.
    
    Do you want to treat all carriage return types as equivalent for this comparison?
    
    Note: If you always want to treat all carriage return types as equivalent, set the option 'Ignore carriage return differences (Windows/Unix/Mac)' in the Compare tab of the options dialog (available under Edit/Options).
hu: Ezek a fájlok eltérő sorvége-karaktereket tartalmaznak.
    
    Szeretnél minden sorvége karaktert egyezőnek tekinteni ebben az esetben?
    
    Megjegyzés: Amennyiben minden esetben ezt az opciót szeretnéd használni, kapcsold be a 'Sorvég különbségek mellőzése' opciót az Összehasonlítás menüpontban (a Szerkesztés/Beállítások menüpont alatt találod meg).

en: The selected folder is invalid.
hu: A kiválasztott mappa érvénytelen.

en: Cannot open a binary file to editor.
hu: A bináris fájl nem volt megnyitható a szerkesztővel.

en: The folder exists only in other side and cannot be opened.
    
    Do you want to create a matching folder:
    %1
    to the other side and open these folders?
hu: A mappa csak a másik oldalon létezik és nem nyitható meg.
    
    Létrehozol egy megfelelő mappát:
    %1
    a másik oldalhoz és megnyitod ezeket a mappákat?

en: Do you want to move to the next file?
hu: Továbblépsz a következő fájlra?

en: Do you want to move to the previous file?
hu: Visszalépsz az előző fájlra?

en: Do you want to move to the next page?
hu: Továbblépsz a következő oldalra?

en: Do you want to move to the previous page?
hu: Visszalépsz az előző oldalra?

en: Do you want to move to the first file?
hu: Átlépés az első fájlhoz?

en: Do you want to move to the last file?
hu: Átlépés az utolsó fájlhoz?

en: Different codepages found in left (cp%d) and right (cp%d) files.
    Displaying each file in its codepage will give a better display but merging/copying will be dangerous.
    Would you like to treat both files as being in the default Windows codepage (recommended)?
hu: A bal (cp%d) és jobb (cp%d) oldali fájlok nem ugyanazt a kódolást használják.
    A különböző kódlapokkal történő kijelzés könnyebben áttekinthető de az egyesítés/törlés kockázatos lehet.
    Szeretnéd mindkét fájlt az alapértelmezett Windows kódlapként kezelni (ajánlott)?

en: Information lost due to encoding errors: both files
hu: Kódolási hibák miatt elveszett információk: mindkét fájl

en: Information lost due to encoding errors: first file
hu: Kódolási hibák miatt elveszett információk: 1.fájl

en: Information lost due to encoding errors: second file
hu: Kódolási hibák miatt elveszett információk: 2.fájl

en: Information lost due to encoding errors: third file
hu: Kódolási hibák miatt elveszett információk: 3.fájl

en: No difference
hu: Nincs eltérés

en: Line difference
hu: Sor eltérés

en: Replaced %1 string(s).
hu: Cserélve lett %1 sztring.

en: Cannot find string "%s".
hu: Nem található ez a sztring: "%s".

en: You are now entering Merge Mode. If you want to turn off Merge Mode, press F9 key.
hu: Most belépsz az egyesítési módba. Ha ki akarod kapcsolni, nyomd meg az F9-et.

en: The number of automatically merged changes: %1
    The number of unresolved conflicts: %2
hu: Az automatikusan egyesített változások száma: %1
    A megoldatlan konfliktusok száma: %2

en: The change of codepage has been merged.
hu: A kódlap változása egyesítésre került.

en: The changes of codepage are conflicting.
hu: A kódlap változásai ellentmondásosak.

en: The change of EOL has been merged.
hu: A sorvég változás egyesítésre került.

en: The changes of EOL are conflicting.
hu: A sorvég változások ellentmondásosak.

en: Location Pane
hu: Eltérések helye

en: Diff Pane
hu: Eltérés panel

en: Patch file successfully written.
hu: A Patch fájl sikeresen elkészült.

en: 1. item is not found!
hu: 1.elem nem található!

en: 2. item is not found!
hu: 2.elem nem található!

en: The patch file already exists. Do you want to overwrite it?
hu: A patch fájl már létezik. Szeretnéd felülírni azt?

en: [%1 files selected]
hu: [%1 kijelölt fájl]

en: Normal
hu: Normál

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: Unified
hu: Egységesített

en: Could not write to file %1.
hu: Nem lehetett ebbe a fájlba írni: %1.

en: The specified output path is not an absolute path: %1
hu: A megadott kimeneti útvonal nem abszolút elérési út: %1

en: Specify an output file.
hu: Adj meg egy kimeneti fájlt.

en: Cannot create a patch file from binary files.
hu: Nem lehet patch fájlt létrehozni bináris fájlokból.

en: Please save all files first.
    
    Creating a patch requires that there are no unsaved changes in files.
hu: Először ments el minden fájlt.
    
    A patch létrehozásához szükséges, hogy ne legyenek el nem mentett változtatások a fájlokban.

en: Folder does not exist.
hu: A mappa nem létezik.

en: Archive support is not enabled.
    All needed components (7-Zip and/or Merge7z*.dll) for archive support cannot be found.
    See manual for more info about archive support and how to enable it.
hu: Az Archívum támogatás nem engedélyezett.
    Az ehhez szükséges összetevők (7-Zip és/vagy Merge7z*.dll) nem találhatóak.
    Olvasd el a kézikönyv archívum támogatásról szóló részét.

en: Select file for export
hu: Fájl kiválasztása az exportáláshoz

en: Select file for import
hu: Fájl kiválasztása az importáláshoz

en: Options imported from the file.
hu: Beállítások importálva a fájlból.

en: Options exported to the file.
hu: Beállítások exportálva a fájlba.

en: Failed to import options from the file.
hu: Beállítások importálása a fájlból sikertelen.

en: Failed to write options to the file.
hu: Beállítások exportálása a fájlba sikertelen.

en: You are about to close several compare windows.
    
    Do you want to continue?
hu: Több nyitott összehasonlító ablak bezárása következik.
    
    Biztosan folytatod?

en: Mixed
hu: Vegyes

[ctx: EOL Type]
en: Binary
hu: Bináris

en: None
hu: Nincs

en: Marker Color %d
hu: Jelölőszín %d

en: New Pattern
hu: Új fajta

en: Type
hu: Típus

en: Editor script
hu: Szkript szerkesztő

en: 
    Difference in the Current Line
hu: 
    Az eltérés az aktuális sorban

en: 
    Options
hu: 
    Lehetőségek

en: 
    Refresh (F5)
hu: 
    Frissítés (F5)

en: 
    Previous Difference (Alt+Up)
hu: 
    Előző különbség (Alt+Fel)

en: 
    Next Difference (Alt+Down)
hu: 
    Következő különbség (Alt+Le)

en: 
    Previous Conflict (Alt+Shift+Up)
hu: 
    Előző konfliktus (Alt+Shift+Fel)

en: 
    Next Conflict (Alt+Shift+Down)
hu: 
    Következő konfliktus (Alt+Shift+Le)

en: 
    First Difference (Alt+Home)
hu: 
    Első különbség (Alt+Home)

en: 
    Current Difference (Alt+Enter)
hu: 
    Aktuális különbség (Alt+Enter)

en: 
    Last Difference (Alt+End)
hu: 
    Utolsó különbség (Alt+End)

en: 
    Copy to Right (Alt+Right)
hu: 
    Másolás jobbra (Alt+Jobbra)

en: 
    Copy to Left (Alt+Left)
hu: 
    Másolás balra (Alt+Balra)

en: 
    Copy to Right and Advance (Ctrl+Alt+Right)
hu: 
    Másolás jobbra, továbblépés (Ctrl+Alt+Jobbra)

en: 
    Copy to Left and Advance (Ctrl+Alt+Left)
hu: 
    Másolás balra, továbblépés (Ctrl+Alt+Balra)

en: 
    Copy All to Right
hu: 
    Az összes másolása jobbra

en: 
    Copy All to Left
hu: 
    Az összes másolása balra

en: 
    Auto Merge (Ctrl+Alt+M)
hu: 
    Automatikus egyesítés (Ctrl+Alt+M)

en: 
    First File
hu: 
    Első fájl

en: 
    Next File (Ctrl+F8)
hu: 
    Következő fájl (Ctrl+F8)

en: 
    Last File
hu: 
    Utolsó fájl

en: 
    Previous File (Ctrl+F7)
hu: 
    Előző fájl (Ctrl+F7)

en: The adapted unpacker is applied to both files (one file only needs the extension).
hu: A választott kicsomagoló lesz használva mindkét fájlnál (az egyik fájlnak csak a kiterjesztése lényeges).

en: No prediffer (normal)
hu: Nincs elővizsgálat (normál)

en: Suggested plugins
hu: Javasolt bővítmények

en: All plugins
hu: Minden bővítmény

en: Private Build: %1
hu: Saját verzió: %1

en: Your software is up to date.
hu: A program naprakész.

en: A new version of WinMerge is available.
    %1 is now available (you have %2). Would you like to download it now?
hu: Új WinMerge verzió érhető el.
    Új: %1 (jelenlegi: %2). Letöltöd most?

en: Failed to download latest version information
hu: Nem sikerült ellenőrizni a verzióinformációkat

en: Plugin Settings
hu: Bővítmény beállítások

en: WSH not found - .sct scripts disabled
hu: A WSH nem található - Az .sct szkriptek le lesznek tiltva

en: G&o to Line %1
hu: &Ugrás a(z) %1. sorra

en: Go to Moved Line	Ctrl+Shift+G
hu: Ugrás az áthelyezett sorhoz	Ctrl+Shift+G

en: Disabled
hu: Letiltva

en: From file system
hu: A fájlrendszerből

en: From Most Recently Used list
hu: A legutóbb használtakból

en: No Highlighting
hu: Nincs kiemelés

en: Batch
hu: Kötegelt

en: Portable Object
hu: Hordozható objektum

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Close &Left Tabs
hu: Bal tabulátorok bezárása

en: Close R&ight Tabs
hu: Jobb tabulátorok bezárása

en: Close &Other Tabs
hu: Többi tabulátor bezárása

en: Enable &Auto Max Width
hu: Auto oszlopszélesség be

en: We&bpage
hu: Weboldal

en: W&rap Text
hu: Szöveg tördelése

en: Frhed is not installed.
hu: Az Frhed hexa szerkesztő nincs telepítve.

en: %1 does not exist. Do you want to create it?
hu: %1 nem létezik. Létrehozod?

en: Failed to create folder.
hu: Nem sikerült a mappa létrehozása.

en: You can specify the following parameters to the path:
    $file: Path name of the current file
    $linenum: Line number of the current cursor position
hu: Az elérési úthoz a következő paramétereket adhatod meg:
    $file: Az aktuális fájl elérési útjának neve
    $linenum: A kurzor aktuális pozíciója sorának száma

en: default
hu: alapbeállítás

en: minimal
hu: minimális

en: patience
hu: kitartó

en: histogram
hu: hisztogram

en: none
hu: nincs

en: MDI child window or main window
hu: MDI gyermekablak vagy főablak

en: MDI child window only
hu: Csak MDI gyermekablak

en: Close main window if there is only one MDI child window
hu: A főablak bezárása, ha csak 1 MDI gyermekablak van?

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Diff
hu: Különbség

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Highlight
hu: Kiemelés

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Blink
hu: Villogás

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Size
hu: Blokkméret

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Block Alpha
hu: Alfa blokk

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: CD Threshold
hu: CD küszöbérték

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Ins/Del Detection
hu: Beszúrás/Törlés érzékelés

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: None
hu: Nincs

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Vertical
hu: Függőleges

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Horizontal
hu: Vízszintes

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Overlay
hu: Átfedés

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha
hu: Alfa

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Blend
hu: Átlátszóság

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Alpha Animation
hu: Átlátszóság animáció

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: ImgMergeFrame|LocationPane]
en: Page:
hu: Oldal:

en: Pt: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)
hu: Pont: (%d, %d)  RGBA: (%d, %d, %d, %d)

en: Dist: %g
hu: Táv: %g

en: Dist: %g, %g
hu: Táv: %g, %g

en: Page: %d/%d  Zoom: %d%%  %dx%dpx  %dbpp
hu: Oldal: %d/%d  Nagyítás: %d%%  %dx%dképpont  %dbpp

en: Flipped: %s
hu: Megfordítva: %s

en: Rotated: %d
hu: Elforgatva: %d

en: All pages
hu: Minden oldal

en: <Edit here>
hu: <Szerkesztés itt>

en: No differences to select found
hu: Nem található kijelölhető különbség

en: No differences found to add as substitution filter
hu: Nem található helyettesítő szűrőként megadható különbség

en: The pair is already present in the list of Substitution Filters
hu: Ez a páros már szerepel a helyettesítő szűrők listáján

en: Add this change to Substitution Filters?
hu: Hozzáadod ezt a változást a helyettesítési szűrőkhöz?

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: Line-by-line position and text
hu: Pozíció és szöveg sorról sorra

en: Word-by-word position and text
hu: Pozíció és szöveg szóról szóra

en: AppData folder
hu: Programadat mappa

en: Install folder
hu: Mappa telepítése

en: Allow only one instance to run
hu: Csak egy példány futhat egyszerre

en: Allow only one instance to run and wait for the instance to terminate
hu: Csak egy példány futhat és megvárja, amíg a példány leáll

en: Only on window activated
hu: Csak ablakon aktivált

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Al&l
hu: Összes

en: &Others
hu: Egyéb

en: Missing plugin name in plugin pipeline: %1
hu: Hiányzó bővítménynév a bővítmény pipeline-ban: %1

en: Missing quotation mark in plugin pipeline: %1
hu: Hiányzó idézőjel a bővítmény pipeline-ban: %1

en: Specify plugin arguments
hu: Bővítmény argumentumok megadása

en: Filter applied
hu: Szűrő alkalmazva

en: Clipboard at %s
hu: Vágólap itt: %s

en: Clipboard history is disabled.
    To enable clipboard history, press Windows logo key + V and then click the Turn on button.
hu: Vágólap előzmények letiltva.
    Az engedélyezéshez nyomd meg a Win+V gombokat, majd kattints a bekapcsolás gombra

en: This system does not support clipboard history.
hu: Ez a rendszer nem támogatja a vágólap előzményeket

en: The 32-bit version of WinMerge does not support Clipboard Compare
hu: A WinMerge 32 bites verziója nem támogatja a vágólap összehasonlítást

en: WebView2 runtime is not installed. Do you want to download it?
hu: A WebView2 runtime nincs telepítve. Le akarod tölteni?

en: Prettification
hu: Megjelenés optimalizálás

en: Content Extraction
hu: Tartalom kibontás

en: Preview
hu: Előnézet

en: Data Query
hu: Adatlekérdezés

en: Validation
hu: Érvényesítés

en: Decompilation
hu: Visszafejtés

en: URL Handling
hu: URL-kezelés

en: Make Uppercase
hu: Nagybetűsítés

en: Make Lowercase
hu: Kisbetűsítés

en: Remove Duplicate Lines
hu: Duplikált sorok eltávolítása

en: Count Duplicate Lines
hu: Duplikált sorok megszámlálása

en: Sort Lines Ascending
hu: Sorok növekvő rendezése

en: Sort Lines Descending
hu: Sorok csökkenő rendezése

en: Reverse Columns
hu: Oszlopok megfordítása

en: Reverse Lines
hu: Sorok megfordítása

en: Replace...
hu: Csere...

en: Apply Filter Command...
hu: Szűrőparancs alkalmazása...

en: Tokenize...
hu: Tokenizálás...

en: Trim Spaces
hu: Szóközök ritkítása

en: Select Columns...
hu: Oszlopok választása...

en: Select Lines...
hu: Sorok választása...

en: Insert Date
hu: Dátum beszúrása

en: Insert Time
hu: Időpont beszúrása

en: Apply Patch...
hu: Patch alkalmazása...

en: Ignore Columns
hu: Oszlopok figyelmen kívül hagyása

en: Ignore Comments (C-Family Languages)
hu: Megjegyzések figyelmen kívül hagyása (C-típusú programnyelvek)

en: Ignore CSV Fields
hu: CSV mezők mellőzése

en: Ignore TSV Fields
hu: TSV mezők mellőzése

en: Ignore Leading Line Numbers
hu: Bevezető sorszámok figyelmen kívül hagyása

en: Apply Prediff Substitution Filters
hu: Elővizsgáló helyettesítési szűrők alkalmazása

en: Prettify HTML
hu: HTML formázása

en: Prettify JSON
hu: JSON formázása

en: Prettify XML
hu: XML formázása

en: Prettify YAML
hu: YAML formázása

en: Preview Graphviz
hu: Graphviz előnézet

en: Preview Markdown
hu: Jelölés előnézet

en: Preview PlantUML
hu: PlantUML előnézet

en: Query CSV Data...
hu: CSV adatok lekérdezése...

en: Query TSV Data...
hu: TSV adatok lekérdezése...

en: Query JSON Data...
hu: JSON adatok lekérdezése...

en: Query YAML Data...
hu: YAML adatok lekérdezése...

en: Validate HTML
hu: HTML érvényesítése

en: Disassemble JVM Bytecode
hu: JVM Bytekód kibontása

en: Disassemble IL Code
hu: IL kód kibontása

en: Disassemble Native Code
hu: Natív kód kibontása

en: Make characters uppercase
hu: Nagybetűsítés

en: Make characters lowercase
hu: Kisbetűsítés

en: Remove duplicate lines
hu: Duplikált sorok eltávolítása

en: Count duplicate lines
hu: Duplikált sorok megszámolása

en: Sort lines ascending
hu: Sorok növekvő sorrendbe

en: Sort lines descending
hu: Sorok csökkenő sorrendbe

en: Reverse columns
hu: Oszlopok megfordítása

en: Reverse lines
hu: Sorok megfordítása

en: Replace text with another text.
    Usage: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      FIND    - text to find
      REPLACE - text to replace
      -i - ignore case (only for -e)
      -e - treat the specified text as a regular expression
hu: Szöveg cseréje egy másikra.
    Használata: Replace [-i] [-e] FIND REPLACE
      ahol FIND    - keresendő szöveg
      REPLACE - új szöveg
      -i - kis/nagybetű nem számít (csak ez -e)
      -e - a megadott szöveget reguláris kifejezésként kezeli

en: Apply filter command. 
    Usage: ExecFilterCommand COMMAND
      COMMAND - command to execute. %1 in the command is replaced with the filename.
hu: Szűrőparancs alkalmazása  
    Használata: ExecFilterCommand COMMAND
      ahol COMMAND - a végrehajtandó parancs. %1 a a parancsban a fájlnévvel lesz helyettesítve.

en: Tokenize selection. 
    Usage: Tokenize PATTERNS
      PATTERNS - regular expression for tokenizing. (e.g. [^\w]+)
hu: Tokenizálás kijelölése. 
    Használat: Tokenize PATTERNS
      ahol PATTERNS - reguláris kifejezés a tokenizáláshoz. (pl. [^\w]+)

en: Trim spaces
hu: Szóközök levágása

en: Select some columns.
    Usage: SelectColumns RANGES
       or: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      RANGES   - list of column ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching columns
      -i - ignore case
      -g - enable global flag
      -e - use PATTERNS for matching
hu: Oszlopok választása.
    Használat: SelectColumns RANGES
       vagy: SelectColumns [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      ahol RANGES   - a kiválasztandó oszlopok. (pl. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - reguláris kifejezés
      -v - nem egyező oszlopok választása
      -i - kis/nagybetű nem számít
      -g - globális jelölő engedélyezése
      -e - PATTERNS használata az egyezéshez

en: Select some lines.
    Usage: SelectLines RANGES
       or: SelectLines [-v] [-i] -e PATTERNS
      RANGES   - list of line ranges to select. (e.g. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - regular expression
      -v - select non-matching lines
      -i - ignore case
      -e - use PATTERNS for matching
hu: Sorok választása.
    Használat: SelectLines RANGES
       vagy: SelectLines [-v] [-i] [-g] -e PATTERNS
      ahol RANGES   - a kiválasztandó sorok. (pl. -3,5-10,30-)
      PATTERNS - reguláris kifejezés
      -v - nem egyező sorok választása
      -i - kis/nagybetű nem számít
      -e - PATTERNS használata az egyezéshez

en: HTML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
hu: HTML formázás tidy-html5-tel. 
    Argumentumok: A tidy parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: JSON Prettier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
hu: JSON formázás jq paranccsal. 
    Argumentumok: A jq parancsnak megfelelő szűrő vagy parancssori opciók.

en: XML Prettier with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
hu: XML formázás tidy-html5-tel. 
    Argumentumok: A tidy parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: YAML Prettier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
hu: YAML formázás yq paranccsal. 
    Argumentumok: Az yq parancsnak megfelelő szűrő vagy parancssori opciók.

en: Graphviz Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the dot command.
hu: Graphviz előnézeti program. 
    Argumentumok: A dot parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: Markdown Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the md2html command.
hu: Jelölés előnézeti program. 
    Argumentumok: Az md2html parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: PlantUML Previewer. 
    Arguments: Command line options passed to the plantuml.jar command.
hu: PlantUML előnézeti program. 
    Argumentumok: A plantuml.jar parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: CSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
hu: CSV Lekérdező q paranccsal.  
    Argumentumok: A q parancsnak megfelelő SQL utasítás vagy parancssori opciók.

en: TSV Querier with q command. 
    Arguments: SQL statement or command line options passed to the q command.
hu: TSV Lekérdező q paranccsal.  
    Argumentumok: A q parancsnak megfelelő SQL utasítás vagy parancssori opciók.

en: JSON Querier with jq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the jq command.
hu: JSON Lekérdező jq paranccsal. 
    Argumentumok: A jq parancsnak megfelelő szűrő vagy parancssori opciók.

en: YAML Querier with yq command. 
    Arguments: Filter or command line options passed to the yq command.
hu: YAML Lekérdező yq paranccsal. 
    Argumentumok: Az yq parancsnak megfelelő szűrő vagy parancssori opciók.

en: HTML Validator with tidy-html5. 
    Arguments: Command line options passed to the tidy command.
hu: HTML Validátor tidy-html5-tel. 
    Argumentumok: A tidy parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: JVM bytecode disassembler with javap. 
    Arguments: Command line options passed to the javap command.
hu: JVM bytecode disassembler javap-vel. 
    Argumentumok: A javap parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: IL disassembler with ildasm. 
    Arguments: Command line options passed to the ildasm command.
hu: IL disassembler ildasm-mal. 
    Argumentumok: Az ildasm parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: Native code disassembler with dumpbin. 
    Arguments: Command line options passed to the dumpbin command.
hu: Natív kód disassembler dumpbin-nel. 
    Argumentumok: A dumpbin parancsnak megfelelő parancssori opciók.

en: General content extractor with Apache Tika. 
    Arguments: Command line options passed to the tika-app.jar.
hu: Általános tartalom kitömörítő Apach Tika-val  
    Argumentumok: A tika-app.jar-nak megfelelő parancssori opciók.

en: Apply patch using GnuWin32 Patch for Windows
hu: Patchelés alkalmazása a GnuWin32 Patch for Windows segítségével

en: Display the text content of MS Excel files
hu: MS Excel fájlok szöveges tartalmának megjelenítése

en: Display the text content of MS PowerPoint files
hu: MS PowerPoint fájlok szöveges tartalmának megjelenítése

en: Display the text content of MS Visio files
hu: MS Visio fájlok szöveges tartalmának megjelenítése

en: Display the text content of MS Word files
hu: MS Word fájlok szöveges tartalmának megjelenítése

en: Ignore some columns - ignored columns list from the plugin name or the plugin argument
hu: Oszlopok figyelmen kívül hagyása – a figyelmen kívül hagyott oszlopok listája a beépülő modul nevéből vagy a beépülő modul argumentumából

en: The plugin ignores comments (//... and /* ... */) in C, C++, PHP and JavaScript files.
hu: A beépülő figyelmen kívül hagyja a megjegyzéseket (//... and /* ... */) C, C++, PHP és JavaScript fájlokban

en: Ignore some fields - ignored fields list from the plugin name or the plugin argument
hu: Mezők figyelmen kívül hagyása – a figyelmen kívül hagyott mezők listája a beépülő modul nevéből vagy a beépülő modul argumentumából

en: This plugin ignores the leading line numbers in text files (e.g. NC and BASIC files).
hu: Ez a beépülő modul figyelmen kívül hagyja a szövegfájlok (például NC és BASIC fájlok) bevezető sorszámait.

en: Prediff Line Filter
hu: Elővizsgáló Sorszűrő

en: Basic text functions for the context menu
hu: Alapvető szöveges funkciók a helyi menühöz

en: HTTP URL Scheme Handler with curl. 
    Arguments: Command line options passed to the curl command.
hu: HTTP URL-sémakezelő curl-lel. 
    Argumentumok: A curl parancsnak átadott parancssori beállítások.

en: Windows Registry URL Scheme Handler. 
    Arguments: Command line options passed to the reg.exe command.
hu: Windows rendszerleíró adatbázis URL-séma kezelő. 
    Argumentumok: A reg.exe parancsnak átadott parancssori beállítások.

en: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge Plugin Options
hu: CompareMSExcelFiles.sct WinMerge beépülő opciói

en: Extract workbook data to multiple files
hu: Munkafüzet adatainak kibontása több fájlba

en: Update external references(links)
hu: Külső hivatkozások (linkek) frissítése

en: Compare document properties
hu: Dokumentum tulajdonságok összehasonlítása

en: Compare names
hu: Nevek összehasonlítása

en: Compare cell values
hu: Cellaértékek összehasonlítása

en: Compare worksheets as image (very slow)
hu: Munkalapok összehasonlítása képként (nagyon lassú)

en:  - Image split size:
hu: - Kép felosztási mérete:

en: Compare worksheets as HTML
hu: Munkalapok összehasonlítása HTML-ként

en: Compare formulas
hu: Képletek összehasonlítása

en: Compare texts in shapes
hu: Szövegek alakzatban történő összehasonlítása

en: Compare headers and footers
hu: Fejlécek és láblécek összehasonlítása

en: Cannot get Macros.
       To allow WinMerge to compare macros, use MS Office to alter the settings in the Macro Security for the current application.
       The Trust access to Visual Basic Project feature should be turned on to use this feature in WinMerge.
hu: Nem lehet makrókat elérni.
        Ahhoz, hogy a WinMerge összehasonlíthassa a makrókat, az MS Office segítségével módosítsd a Macro biztonsági beállításait az aktuális alkalmazáshoz.
       A Visual Basic Project megbízható hozzáférése funkciót be kell kapcsolni ehhez a WinMerge funkcióhoz.

en: Compare VBA macros
hu: VBA makrók összehasonlítása

en: CompareMSWordFiles.sct WinMerge Plugin Options
hu: CompareMSWordFiles.sct WinMerge beépülő opciói

en: Extract document data to multiple files
hu: Dokumentum adatainak kibontása több fájlba

en: Compare bookmarks
hu: Könyvjelzők összehasonlítása

en: Compare text contents of documents
hu: Dokumentumok szöveges tartalmának összehasonlítása

en: Compare documents as HTML file (very slow)
hu: Dokumentumok összehasonlítása HTML fájlként

en: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge Plugin Options
hu: CompareMSPowerPointFiles.sct WinMerge beépülő opciói

en: Extract slide data to multiple files
hu: Dia adatainak kibontása több fájlba

en: Compare slides as image (very slow)
hu: Diák összehasonlítása képként (nagyon lassú)

en: Compare texts in notes page
hu: Jegyzetoldalon található szövegek összehasonlítása

en: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge Plugin Options
hu: CompareMSVisioFiles.sct WinMerge beépülő opciói

en: Extract page data to multiple files
hu: Oldal adatok kibontása több fájlba

en: Compare pages as image (very slow)
hu: Oldalak összehasonlítása képként (nagyon lassú)

en: PrediffLineFilter.sct WinMerge Plugin Options
hu: PrediffLineFilter.sct WinMerge beépülő opciói

en: Delete
hu: Törlés

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Ignore Case
hu: Nagybetű nem számít

en: Use RegExp
hu: RegExp használata

en: Find what
hu: Keresés erre

en: Replace with
hu: Csere ezzel

en: Settings
hu: Beállítások

en: Column Ranges To Ignore:
    e.g.)  3,10-20,32-33
hu: Mellőzendő oszloptartományok:
    pl.) 3,10-20,32-33

en: Enter the name of the file to which the patch '%1' will be applied
hu: Add meg annak a fájlnak a nevét, amelyre a(z) '%1' patch alkalmazásra kerüljön

en: File '%1' does not exist
hu: A(z) '%1' fájl nem létezik

en: Enter the command line arguments for patch command
hu: Add meg a patch parancs parancssori argumentumait

en: Enter the name of the folder to which the patch '%1' will be applied
hu: Add meg annak a mappának a nevét, amelyre a(z) '%1' patch alkalmazásra kerüljön

en: Folder '%1' does not exist
hu: A(z) '%1' mappa nem létezik

en: Do not specify the '-p0' command line option for the patch file which includes absolute paths
hu: Ne add meg a '-p0' parancssori paramétert az abszolút elérési utakat tartalmazó patchfájlhoz
