audacity 3.4.0 - en to cs translation catalogue (4001 entries)

en: 
    
    	 and
cs: 
    
    	 a

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
cs: 
    
    Soubory uvedené jako chybějící byly přesunuty nebo odstraněny a nelze je kopírovat.
    Obnovte je do jejich původního umístění, aby bylo možné je kopírovat do projektu.

en: 
    
    Only use modules from trusted sources
cs: 
    
    Používejte pouze moduly z důvěryhodných zdrojů

en: 
       *   "%s"  (because the shortcut '%s' is used by "%s")
cs: 
       *   "%s"  (protože klávesová zkratka '%s' je používána "%s")

en: 
    %s does not have write permissions.
cs: 
    %s nemá oprávnění k zápisu.

en: 
    * %s, because you have assigned the shortcut %s to %s
cs: 
    * %s, protože jste přiřadil zkratku %s k %s

en: 
    Directory %s does not exist. Create it?
cs: 
    Adresář %s neexistuje. Vytvořit?

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
cs: 
    Pokud bude uložen, nebude mít žádné stopy.
    
    Pro uložení předchozích stop klepněte na
    Zrušit, potom na Úpravy → Zpět, dokud nebudou všechny stopy
    vidět otevřené, pak na Soubor → Uložit projekt.

en: 
    The following commands are not mentioned in the imported file, but have their shortcuts removed because of the conflict with other new shortcuts:
cs: 
    Následující příkazy nejsou v zavedeném souboru zmíněny, mají ale odstraněny své klávesové zkratky kvůli střetu s jinými novými klávesovými zkratkami:

en:    Do you want to overwrite the project:
    "%s"?
    
       If you select "Yes" the project
    "%s"
       will be irreversibly overwritten.
cs: Chcete přepsat projekt:
    "%s"?
    
    Pokud zvolíte Ano, projekt
    "%s"
    bude nevratně přepsán.

en:   'Ask' means Audacity will ask if you want to load the module each time it starts.
cs:   Ptát se znamená, že Audacity se zeptá, zda chcete modul nahrát, pokaždé když je program spuštěn.

en:   'Failed' means Audacity thinks the module is broken and won't run it.
cs:   Nepodařilo se, znamená, že Audacity si myslí, že modul je poškozen, a nespustí jej.

en:   'New' means no choice has been made yet.
cs:   Nový znamená, že ještě nebyla učiněna žádná volba.

en:  - A fairly good value, at least stereo in average and not too wide spread.
cs:  - Docela dobrá hodnota, v průměru alespoň stereo a ne příliš široce rozšířeno.

en:  - Although the Track is stereo, the field is obviously extra wide.
                    This can cause strange effects.
                    Especially when played by only one speaker.
cs:  - Ačkoli ta stopa je stereo, pole je očividně hodně široké.
                    To může vést k zřídkakdy viděným efektům.
                    Obzvláště, když se přehrávání děje za pomoci jen jednoho reproduktoru.

en:  - An ideal value for Stereo.
                    However, the center extraction depends also on the used reverb.
cs:  - Nejlepší hodnota pro Stereo.
                    Nicméně, vytažení středu závisí také na použitém dozvuku.

en:  - The two Channels are strongly related, i.e. nearly mono or extremely panned.
                    Most likely, the center extraction will be poor.
cs:  - Tyto dva kanály jsou spolu silně spojeny, to jest, kupř. téměř mono nebo jsou mimořádně vyrovnány.
                    Vytažení středu bude mít velice pravděpodobně chabý výsledek.

en:  - The two channels are almost not related.
                    Either you have only noise or the piece is mastered in a unbalanced manner.
                    The center extraction can still be good though.
cs:  - Tyto dva kanály skoro nejsou příbuzné.
                    Buď máte pouze šum anebo je konečné zpracování nahrávky díla uděláno nevyváženým způsobem.
                    Vytažení středu však i tak může dopadnout dobře.

en:  - The two channels are identical, i.e. dual mono.
                    The center can't be removed.
                    Any remaining difference may be caused by lossy encoding.
cs:  - Tyto dva kanály jsou totožné, to jest, kupř. jde o duální mono.
                    Střed nelze odstranit.
                    Jakýkoli zbývající rozdíl může být způsoben ztrátovým zakódováním.

en:  - The two channels are nearly identical.
                      Obviously, a pseudo stereo effect has been used
                      to spread the signal over the physical distance between the speakers.
                      Don't expect good results from a center removal.
cs:  - Tyto dva kanály jsou skoro totožné.
                    Je vidět, že byl použit pseudo stereo efekt,
                    kterým se signál rozšířil přes vzdálenost mezi reproduktory.
                    Od odstranění středů si neslibujte žádné dobré výsledky.

en:  Active
cs:  Činné

en:  Clipped
cs:  Zastřiženo

en:  Monitoring
cs:  Sledování

en:  Mute On
cs:  Ztlumit zapnuto

en:  Muted
cs: Ztlumeno

en:  Peak %.2f
cs:  Vrchol %.2f

en:  Peak %2.f dB
cs:  Vrchol %2.f dB

en:  Select On
cs:  Výběr zapnut

en:  Selected
cs: Vybráno

en:  Solo On
cs:  Sólo zapnuto

en:  Soloed
cs: Sólo

en:  Sync Locked
cs: Synchronizace zamknuta

en:  [[help:Main_Page|Manual]]
cs:  [[help:Main_Page|Příručka]]

en:  [[https://forum.audacityteam.org/|Forum]] - ask your question directly, online.
cs:  [[https://forum.audacityteam.org/|Fórum]] - zeptejte se přímo na internetu.

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
cs: "%s" 
    je soubor MIDI, ne zvukový soubor. 
    Audacity nedokáže soubory MIDI otevřít, a pak přehrávat, ale můžete jej upravit
    klepnutím na Soubor → Nahrát → MIDI.

en: "%s" 
    is a not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file.
cs: "%s" 
    ne zvukový soubor.
    Audacity nedokáže otevřít tento typ souboru.

en: "%s" couldn't be found.
cs: "%s" se nepodařilo najít.

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Dolby Digital. 
    Audacity tento typ souboru v současné době neumí otevřít.
    Je třeba provést převod do podporovaného zvukového formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Musepack. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít. 
    Pokud máte za to, že se jedná o mp3 soubor, změňte jeho příponu na ".mp3" 
    a pokuste se jej nahrát znovu. V případě neúspěchu musíte provést převod 
    do podporovaného formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je soubor pro RealPlayer. 
    Audacity tento patentově chráněný formát neumí otevřít.
    Je třeba provést převod do některého z podporovaných formátů, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Wavpack. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít.
    Je třeba provést převod do podporovaného zvukového formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Windows Media. 
    Audacity tento typ souboru nemůže otevřít vinou patentových omezení.
    Je třeba provést převod do některého z podporovaných formátů, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
cs: "%s" je soubor obsahující noty, nikoliv zvuková data. 
    Audacity tento typ souboru neumí otevřít. 
    Zkuste jej převést do zvukového formátu např. jako WAV nebo AIFF 
    a potom nahrát do Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
cs: "%s"  je seznam souborů k přehrávání (seznam skladeb).
    Audacity tento soubor nemůže otevřít, protože obsahuje jen odkazy na jiné soubory.
    Dá se ale otevřít v textovém editoru a jednotlivé soubory stáhnout.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je video soubor. 
    Audacity tento typ souboru v současné době neumí otevřít.
    Je třeba provést vytažení zvuku do podporovaného zvukového formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file.
    Without the optional FFmpeg library, Audacity cannot open this type of file.
    Otherwise, you need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je soubor AAC (Advanced Audio Coding). 
    Audacity tento typ souboru bez zvláštní knihovny FFmpeg neumí otevřít.
    Bude třeba provést převod do podporovaného formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvukový soubor Ogg Speex. 
    Audacity tento typ souboru v současné době neumí otevřít.
    Je třeba provést převod do podporovaného zvukového formátu, např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zvuková stopa CD. 
    Audacity tyto stopy nedokáže  přímo otevřít. 
    Vytáhněte (převeďte) CD stopy do některého z formátů,  
    které Audacity umí nahrát. Např. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
cs: "%s" je zakódovaný zvukový soubor, pravděpodobně z internetového obchodu s hudbou. 
    Kvůli zakódování Audacity nedokáže tento soubor otevřít.
    Zkuste jej do Audacity nahrát nebo vypálit na CD a následně 
    převést do některého podporovaného formátu, jako je WAV nebo AIFF.

en: "%s" is not a valid file path.
cs: "%s" není platná souborová cesta.

en: "%s" requires one or more tracks to be selected.
cs: "%s" vyžaduje, aby byla vybrána jedna nebo více stop.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
cs: Pohybovat se kruhově vybranými stopami

en: % of Original
cs: % originálu

en: %.0f%% Left
cs: %.0f%% vlevo

en: %.0f%% Right
cs: %.0f%% vpravo

en: %.1f bps
cs: %.1f B/s

en: %.1f secs
cs: %.1f sek.

en: %.2f dB RMS
cs: %.2f dB efektivní hodnota

en: %.2f kbps
cs: %.2f kb/s

en: %.2f secs
cs: %.2f sek.

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
cs: %.4f s (%d Hz) (%s) = %.3f

en: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f
cs: %.4f s (%d Hz) (%s) = %f

en: %d Channels
cs: %d kanálů

en: %d curves exported to %s
cs: %d křivek uloženo do %s

en: %d hour | %d hours
cs[0]: %d hodina
cs[1]: %d hodiny
cs[2]: %d hodin

en: %d kbps
cs: %d kb/s

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minuta
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut

en: %s
    
    '%s' has been canceled as the recording was stopped.
cs: %s
    
    '%s' bylo zrušeno, protože nahrávání bylo zastaveno.

en: %s
    
    '%s' has been canceled due to the error(s) noted above.
cs: %s
    
    '%s' bylo zrušeno kvůli chybovým hlášením výše.

en: %s
    
    Error exporting recording.
cs: %s
    
    Chyba při ukládání nahrávání.

en: %s
    
    Error saving recording.
cs: %s
    
    Chyba při ukládání nahrávání.

en: %s
    
    For tips on suitable drives, click the help button.
cs: %s
    
    Rady, jak uvolnit místo, zobrazíte klepnutím na tlačítko nápovědy.

en: %s
    
    Recording exported: %s
cs: %s
    
    Nahrávání uloženo v jiném formátu: %s

en: %s
    
    Recording saved: %s
cs: %s
    
    Nahrávání uloženo: %s

en: %s %d of %d
cs: %s %d z %d

en: %s %s and %s %s, %d and %d of %d clip %s | %s %s and %s %s, %d and %d of %d clips %s
cs[0]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d klipů %s
cs[1]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d klipů %s
cs[2]: %s %s a %s %s, %d a %d z %d klipů %s

en: %s %s, %d of %d clip %s | %s %s, %d of %d clips %s
cs[0]: %s %s, %d z %d klipů %s
cs[1]: %s %s, %d z %d klipů %s
cs[2]: %s %s, %d z %d klipů %s

en: %s (incorporating %s, %s, %s, %s and %s)
cs: %s (zahrnující %s, %s, %s, %s a %s)

en: %s (missing)
cs: %s (chybí)

en: %s - L
cs: %s - Levý

en: %s - R
cs: %s - Pravý

en: %s Paused.
cs: %s Pozastaveno.

en: %s Team Members
cs: %s členové týmu

en: %s and %s.
cs: %s a %s.

en: %s bytes
cs: %s bytů

en: %s changed
cs: %s změněno

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
cs: %s nelze nalézt.
    
    Byl odstraněno ze seznamu posledních souborů.

en: %s files
cs: % souborů

en: %s in:
cs: %s v:

en: %s includes code from the following projects:
cs: %s obsahuje kód následujících projektů:

en: %s is already open in another window.
cs: %s je už otevřen v jiném okně.

en: %s is not a parameter accepted by %s
cs: %s není parametr přijatý %s

en: %s software is copyright %s 1999-2023 %s Team.
cs: Kopírovací právo k software %s %s 1999-2023 tým %s.

en: %s the free, open source, cross-platform software for recording and editing sounds.
cs: %s je program zadarmo, s otevřeným zdrojovým kódem, pro více operačních systémů, na nahrávání a upravování zvuku

en: %s to select or deselect track.
cs: %s pro vybrání nebo zrušení výběru stopy.

en: %s to select or deselect track. Drag up or down to change track order.
cs: %s pro vybrání nebo zrušení výběru stopy. Táhněte nahoru nebo dolů pro změnu pořadí stop.

en: %s website:
cs: Stránky %s:

en: %s window
cs: %s okno

en: %s, %d of %d clip | %s, %d of %d clips
cs[0]: %s, %d z %d klipů
cs[1]: %s %d z %d klipů
cs[2]: %s %d z %d klipů

en: %s, %d of %d clip %s | %s, %d of %d clips %s
cs[0]: %s, %d z %d klipů %s
cs[1]: %s %d z %d klipů %s
cs[2]: %s %d z %d klipů %s

en: %s, 32 bits
cs: %s, 32 bitů

en: %s, 64 bits
cs: %s, 64 bitů

en: %s, Nyquist plug-ins
cs: %s, přídavné moduly Nyquist

en: %s, QA tester, documentation and support
cs: %s, zkoušeč jakosti, dokumentace a podpora

en: %s, accessibility advisor
cs: %s, poradce pro zpřístupnění

en: %s, co-founder and developer
cs: %s, spoluzakladatel a vývojář

en: %s, composer
cs: %s, skladatel

en: %s, designer
cs: %s, návrhář

en: %s, developer
cs: %s, vývojář

en: %s, developer and support
cs: %s, vývojář a podpora

en: %s, documentation and support
cs: %s, dokumentace a podpora

en: %s, documentation and support, French
cs: %s, dokumentace a podpora, francouzština

en: %s, graphic artist
cs: %s, umělecký návrhář

en: %s, graphics
cs: %s, grafika

en: %s, quality assurance
cs: %s, zajištění kvality

en: %s, system administration
cs: %s, správa systému

en: %s, tester
cs: %s, zkoušeč

en: %s, web developer
cs: %s, vývojář stránek

en: %s: Could not load settings below. Default settings will be used.
    
    %s
cs: %s: Nepodařilo se nahrát nastavení níže. Použijí se výchozí nastavení.
    
    %s

en: %s: is for a different Effect, Generator or Analyzer.
cs: %s: je pro jiný efekt, generátor nebo analyzátor.

en: %s: is not a valid presets file.
cs: %s: není platný soubor s přednastavením.

en: %sSave Copy of Project "%s" As...
cs: %sUložit kopii projektu "%s" jako...

en: %sSave Project "%s" As...
cs: %sUložit projekt %s" jako...

en: %sSave changes to %s?
cs: %sUložit změny do %s?

en: &About
cs: &O programu

en: &About Audacity
cs: &O programu Audacity

en: &About Audacity...
cs: &O programu Audacity...

en: &Add
cs: &Přidat

en: &Add new rule
cs: &Přidat nové pravidlo

en: &After cut region:
cs: &Po vystřižení oblasti:

en: &Algorithm:
cs: &Algoritmus:

en: &Align End to End
cs: &Zarovnat konec s koncem

en: &Align Tracks
cs: Za&rovnat stopy

en: &All
cs: &Všechno

en: &Amplification (dB):
cs: &Zesílení (dB):

en: &Amplitude (0-1):
cs: &Rozkmit (0-1):

en: &Analyze
cs: R&ozbor

en: &Append Record
cs: Připo&jit nahrávání

en: &Apply
cs: &Použít

en: &Apply Macro
cs: &Použít makro

en: &Attack Time:
cs: &Čas náběhu:

en: &Audio Settings...
cs: Nastavení &zvuku...

en: &Audio Setup Toolbar
cs: Panel nástrojů pro nastavení &zvuku

en: &Audio...
cs: &Zvuk...

en: &Axis:
cs: Frekv. &osa:

en: &Background:
cs: &Pozadí:

en: &Backup Project...
cs: &Zálohovat projekt...

en: &Beats
cs: &Doby

en: &Beep on completion of longer activities
cs: Ukončení déle trvajících operací oznámit &pípnutím

en: &Before cut region:
cs: &Před vystřižením oblasti:

en: &Browse...
cs: &Procházet...

en: &Buffer Size (8 to %d) samples:
cs: &Velikost vyrovnávací paměti (8 až %d) vzorků:

en: &Buffer Size (8 to 1048576 samples):
cs: &Velikost vyrovnávací paměti (8 až 1048576 vzorků):

en: &Buffer length:
cs: Délka &vyrovnávací paměti:

en: &Cancel
cs: &Zrušit

en: &Center
cs: &Na střed

en: &Check for Updates...
cs: &Zkontrolovat aktualizace...

en: &Clear
cs: &Vymazat

en: &Clear Loop
cs: &Smazat smyčku

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &Close Focused Track
cs: &Zavřít vybranou stopu

en: &Collapse All Tracks
cs: &Sbalit všechny stopy

en: &Command
cs: &Příkaz

en: &Compact
cs: &Scelit

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: &Copy	Ctrl+C
cs: &Kopírovat	Ctrl+C

en: &Copy Label text
cs: &Kopírovat text štítku

en: &Copy Names to Clipboard
cs: &Kopírovat názvy do schránky

en: &Cursor
cs: &Ukazatel

en: &Cursor to
cs: &Ukazatel na

en: &Curves
cs: &Křivky

en: &Cut
cs: &Střih

en: &Cut/Copy/Paste Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &vyjmutí/kopírování/vložení

en: &Dangerous Reset...
cs: &Nebezpečné vynulování...

en: &Decrease Gain on Focused Track
cs: Z&menšit hlasitost ve vybrané stopě

en: &Decrease Playback Speed
cs: &Snížit rychlost přehrávání

en: &Decrease Playback Volume
cs: &Snížit hlasitost přehrávání

en: &Defaults
cs: &Výchozí hodnoty

en: &Delay time (seconds):
cs: Čas &zpoždění (sekundy):

en: &Delete
cs: &Smazat

en: &Delete Key
cs: Klávesa pro mazání &Delete

en: &Delete Label
cs: &Smazat štítek

en: &Details
cs: &Podrobnosti

en: &Device Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &zařízení

en: &Device:
cs: &Zařízení:

en: &Diagnostics
cs: Diagnos&tika

en: &Difference:
cs: &Rozdíl:

en: &Disable
cs: Za&kázat

en: &Discard
cs: &Zrušit

en: &Discard Selected
cs: Vybráno &zahození

en: &Dither:
cs: &Náhodný šum:

en: &Don't apply effects in batch mode
cs: N&epoužívat efekty v režimu dávkového zpracování

en: &Draw
cs: &Kreslit

en: &Draw Tool
cs: Nástroj pro &kreslení

en: &Dry/Wet:
cs: &Na zkoušku/Naostro:

en: &Duration:
cs: &Doba trvání:

en: &EQ Type:
cs: Typ &ekvalizéru:

en: &Edit
cs: Úp&ravy

en: &Edit Label...
cs: &Upravit štítky...

en: &Edit Parameters
cs: &Upravit parametry

en: &Edit Toolbar
cs: Panel nástrojů pro ú&pravy

en: &Edit...
cs: &Upravit...

en: &Enable
cs: &Povolit

en: &Envelope Tool
cs: Nástroj pro &obalovou křivku

en: &Expand
cs: &Rozbalit

en: &Export
cs: &Uložit v jiném formátu

en: &Export Audio...
cs: &Uložit zvuk v jiném formátu...

en: &Export...
cs: &Uložit v jiném formátu...

en: &Export:
cs: &Uložit v jiném formátu:

en: &File
cs: &Soubor

en: &Files...
cs: &Soubory...

en: &Filter Type:
cs: &Typ filtru:

en: &Find Notes
cs: &Hledat noty

en: &Find...	Ctrl+F
cs: &Najít...	Ctrl+F

en: &Fit to Width
cs: &Přizpůsobit šířce

en: &Font...
cs: &Písmo...

en: &Foreground:
cs: &Popředí:

en: &Format
cs: &Formát

en: &Free Space:
cs: &Volné místo:

en: &Frequency (Hz):
cs: K&mitočet (Hz):

en: &Frequency smoothing (bands):
cs: Vyhlazení &kmitočtu (pásma):

en: &Function:
cs: &Funkce:

en: &Gain (dB):
cs: &Zvýšení (dB):

en: &Generate
cs: &Vytvoření

en: &Generate Support Data...
cs: &Vytvořit data podpory...

en: &Get More...
cs: &Stáhnout další křivky...

en: &Get Noise Profile
cs: &Získat profil šumu

en: &Getting Started
cs: P&rvní kroky

en: &Go	F5
cs: &Přejít	F5

en: &Go to
cs: Přejít &na

en: &Graphic
cs: &Grafický

en: &Grids
cs: &Mřížky

en: &Help
cs: &Nápověda

en: &Higher S-expr	F10
cs: &Vyšší S-expr	F10

en: &History
cs: &Historie

en: &Host
cs: &Hostitelský počítač

en: &Host:
cs: &Hostitelský počítač:

en: &Hotkey:
cs: &Klávesová zkratka:

en: &Import
cs: &Nahrát

en: &Import...
cs: &Nahrát...

en: &Import:
cs: &Nahrát:

en: &Increase Gain on Focused Track
cs: Z&většit hlasitost ve vybrané stopě

en: &Increase Playback Speed
cs: &Zvýšit rychlost přehrávání

en: &Increase Playback Volume
cs: &Zvýšit hlasitost přehrávání

en: &Insert
cs: &Vložit

en: &Invert
cs: &Obrátit

en: &Isolate
cs: &Oddělit

en: &Join
cs: &Spojit klipy

en: &Key
cs: &Klávesa

en: &Label Track
cs: &Popisová stopa

en: &Labels
cs: Š&títky

en: &Labels...
cs: &Štítky...

en: &Language:
cs: &Jazyk:

en: &Large Icons
cs: &Velké ikony

en: &Latency compensation:
cs: &Vyrovnávání prodlevy:

en: &Left
cs: &Vlevo

en: &Left at Playback Position
cs: &Vlevo od ukazatele po polohu přehrávání

en: &Length:
cs: &Délka:

en: &Levels to discard
cs: Ú&rovní ke zrušení

en: &Linear scale
cs: &Lineární stupnice

en: &Link Account
cs: &Připojit účet

en: &Link Volume control to Tone controls
cs: &Spojit ovládání hlasitosti s ovládáním tónu

en: &Load
cs: &Nahrát

en: &Load...
cs: &Nahrát...

en: &Location:
cs: &Umístění:

en: &Looping
cs: Přehrávání ve &smyčce

en: &MIDI Device Info...
cs: Informace o zařízení &MIDI...

en: &Macro Manager
cs: &Správce maker

en: &Macro output:
cs: Výstup &makra:

en: &Manage History
cs: &Spravovat historii

en: &Manage Plugins
cs: &Spravovat přídavné moduly

en: &Manual...
cs: &Příručka...

en: &Matching Paren	F8
cs: &Odpovídající závorky	F8

en: &Measure selection
cs: &Spočítat výběr

en: &Micro-fades
cs: &Mikroprolínání

en: &Mixer
cs: &Směšovač

en: &Mono Track
cs: &Mono stopa

en: &Multi Tool
cs: &Vícenástrojový režim

en: &Multi-view
cs: &Vícepohled

en: &Mute All Tracks
cs: &Ztlumit všechny stopy

en: &Name
cs: &Název

en: &Name...
cs: &Název...

en: &New
cs: &Nový

en: &New Length:
cs: &Nová délka:

en: &New Peak Amplitude (dB):
cs: &Nový špičkový rozkmit (dB):

en: &Next S-expr	F12
cs: &Další S-expr	F12

en: &Next Tool
cs: &Další nástroj

en: &Noise Floor:
cs: &Nežádoucí hluk:

en: &Noise reduction (dB):
cs: Zmenšení š&umu (dB):

en: &Noise type:
cs: &Druh šumu:

en: &None
cs: &Nic

en: &Normalize
cs: &Normalizovat

en: &Normalize peak amplitude to
cs: &Normalizovat vrcholový rozkmit na

en: &Number of repeats to add:
cs: &Počet opakování k přidání:

en: &Nyquist Workbench...
cs: Pracovní stůl &Nyquist...

en: &Ok
cs: &OK

en: &Open...
cs: &Otevřít...

en: &Other...
cs: &Další...

en: &Output gain (dB):
cs: &Výstupní úroveň zesílení (dB):

en: &Pan
cs: &Vyvážení

en: &Parameters
cs: Pa&rametry

en: &Passband Ripple:
cs: &Zvlnění v propustném pásmu:

en: &Paste
cs: &Vložit

en: &Paste	Ctrl+V
cs: &Vložit	Ctrl+V

en: &Pause
cs: &Pozastavit

en: &Pinned Recording/Playback head
cs: &Přišpendlená hlava nahrávání/přehrávání

en: &Play-at-Speed
cs: &Přehrát nastavenou rychlostí

en: &Playback Device
cs: &Přehrávací zařízení

en: &Playback Meter Toolbar
cs: Panel nástrojů pro ukazatel &přehrávání

en: &Pre-delay (ms):
cs: &Předzpoždění (ms):

en: &Preferences...
cs: &Nastavení...

en: &Preset:
cs: &Přednastavení:

en: &Preview
cs: Ná&hled

en: &Previous S-expr	F11
cs: &Předchozí S-expr	F11

en: &Previous Tool
cs: &Předešlý nástroj

en: &Print...
cs: &Tisk...

en: &Project
cs: &Projekt

en: &Project Sample Rate:
cs: Vzorkovací kmitočet &projektu:

en: &Project Start
cs: Začátek &projektu

en: &Quantize Notes
cs: &Počítat noty

en: &Quick Fix...
cs: &Rychlá oprava...

en: &Quick Help...
cs: &Rychlá nápověda...

en: &Quit Audacity
cs: &Ukončit Audacity

en: &Range (dB):
cs: &Rozsah (dB):

en: &Range...
cs: &Rozsah...

en: &Ratio:
cs: &Poměr:

en: &Raw Data...
cs: &Původní data...

en: &Record
cs: &Nahrávat

en: &Recording
cs: &Nahrávání

en: &Recording Device
cs: &Nahrávací zařízení

en: &Recording Meter Toolbar
cs: Panel nástrojů pro ukazatel &nahrávání

en: &Recover Selected
cs: Vybráno &obnovení

en: &Redo
cs: Z&novu

en: &Redo	Ctrl+Y
cs: &Znovu	Ctrl+Y

en: &Redo %s
cs: &Znovu %s

en: &Remove
cs: &Odstranit

en: &Remove DC offset (center on 0.0 vertically)
cs: &Odstranit stejnosměrnou složku (střed na 0.0 svisle)

en: &Rename...
cs: &Přejmenovat...

en: &Repeat %s
cs: &Zopakovat %s

en: &Replot...
cs: &Vykreslit znovu...

en: &Resample...
cs: Převzo&rkovat...

en: &Retry
cs: &Zkusit znovu

en: &Right
cs: Vp&ravo

en: &Right at Playback Position
cs: &Vpravo od ukazatele po polohu přehrávání

en: &Room Size (%):
cs: &Velikost prostoru (%):

en: &Run Benchmark...
cs: &Spustit srovnávací zkoušku...

en: &Save
cs: &Uložit

en: &Save Project
cs: &Uložit projekt

en: &Save...
cs: &Uložit...

en: &Screenshot...
cs: &Snímek obrazovky...

en: &Scrub
cs: &Přehrávat proměnlivou rychlostí

en: &Seconds
cs: &Sekundy

en: &Select
cs: &Výběr

en: &Select All
cs: &Vybrat vše

en: &Select Curve:
cs: &Vybrat křivku:

en: &Select all audio, if selection required
cs: &Vybrat veškerý zvuk, je-li požadován výběr

en: &Selection
cs: &Výběr

en: &Selection Tool
cs: Nástroj pro &výběr

en: &Selection Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &výběr

en: &Semitones (half-steps):
cs: &Půltóny (půltónové kroky):

en: &Sensitivity (dB):
cs: &Citlivost (dB):

en: &Sensitivity:
cs: &Citlivost:

en: &Set
cs: &Nastavit

en: &Set Loop to Selection
cs: &Nastavit smyčku z výběru

en: &Settings
cs: &Nastavení

en: &Share Audio Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &sdílení zvuku

en: &Short period:
cs: &Krátké skoky (šipka):

en: &Size:
cs: &Velikost:

en: &Skip
cs: &Přeskočit

en: &Small Icons
cs: &Malé ikony

en: &Snapping Toolbar
cs: &Panel nástrojů pro přichycení

en: &Solo/Unsolo Focused Track
cs: Zapnout/Vypnout &sólo pro vybranou stopu

en: &Spectrogram
cs: &Spektrogram

en: &Speed Multiplier:
cs: &Násobič rychlosti:

en: &Split Cut
cs: Roz&dělit a vyjmout klip

en: &Stages:
cs: &Stupně:

en: &Start threshold (samples):
cs: &Počáteční práh (vzorky):

en: &Stereo Track
cs: &Stereo stopa

en: &Stop	F6
cs: &Zastavit	F6

en: &Stretch Factor:
cs: Faktor &protažení:

en: &Subtype:
cs: &Podtyp:

en: &Threshold (lower is more sensitive):
cs: &Práh (nižší je citlivější):

en: &Threshold:
cs: &Prahová hodnota:

en: &Time Resolution (seconds):
cs: Ča&sové rozlišení (sekundy):

en: &Time Toolbar
cs: Panel nástrojů pro č&as

en: &Time Track
cs: &Časová stopa

en: &Timer Record...
cs: &Časovač záznamu...

en: &Toggle Focused Track
cs: &Přepínat mezi vybranými stopami

en: &Tone/silence ratio:
cs: Poměr &tónu a ticha:

en: &Toolbars
cs: &Nástrojové panely

en: &Top S-expr	F9
cs: &Nejvyšší S-expr	F9

en: &Total space used
cs: &Celkové použité místo

en: &Track
cs: &Stopa

en: &Track Number
cs: Číslo &stopy

en: &Tracks
cs: S&topy

en: &Transport Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &přehrávání

en: &Treat mono as dual-mono (recommended)
cs: &Zacházet s mono jako s duálním mono (doporučeno)

en: &Treble (dB):
cs: &Výšky (dB):

en: &Tree
cs: &Strom

en: &Try again
cs: &Zkusit znovu

en: &Type to create a label
cs: &Psát pro vytvoření štítku

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Undo	Ctrl+Z
cs: &Zpět	Ctrl+Z

en: &Undo %s
cs: &Zpět %s

en: &Undo levels available
cs: Dostupných úrovní &Zpět

en: &Unlink Account
cs: &Odpojit účet

en: &Unmute All Tracks
cs: Znovu za&pnout zvuk u všech stop

en: &Use Preferences
cs: &Použít nastavení

en: &Use Preset
cs: &Použít přednastavení

en: &Use SSE/SSE2/.../AVX
cs: &Použít SSE/SSE2/.../AVX

en: &Use high quality stretching (slow)
cs: &Použít vysoce jakostní protažení (pomalé)

en: &View
cs: &Pohled

en: &Volume (dB):
cs: &Výšky (dB):

en: &Wave Color
cs: Barva &vlny

en: &Waveform:
cs: Tvar &křivky:

en: &Window types:
cs: &Typy &okna:

en: &Zero padding factor:
cs: &Nulový vycpávací faktor:

en: &Zoom
cs: &Zvětšení

en: &Zoom to Selection
cs: &Přiblížit výběr

en: ';type tool' effects cannot return audio from Nyquist.
cs: Efekty ';type tool' nemohou z Nyquistu vrátit žádný zvuk.

en: ';type tool' effects cannot return labels from Nyquist.
cs: Efekty ';type tool' nemohou z Nyquistu vrátit štítky.

en: 'Export' directory cannot be set.
cs: Adresář pro vyvádění nelze zřídit.

en: 'Import' directory cannot be set.
cs: Adresář pro zavádění nelze zřídit.

en: 'Macro Output' directory cannot be set.
cs: Adresář pro výstup maker nelze zřídit.

en: 'Open' directory cannot be set.
cs: Adresář pro otevírání nelze zřídit.

en: 'Save Project' is for an Audacity project, not an audio file.
    For an audio file that will open in other apps, use 'Export'.
cs: Uložit projekt je určeno pro uložení projektu Audacity, ne pro
    zvukový soubor. Pro zvukový soubor, který se bude otevírat
    v jiných programech použijte Uložit v jiném formátu.

en: 'Save' directory cannot be set.
cs: Adresář pro ukládání nelze zřídit.

en: 'Temporary Directory' cannot be set.
cs: Dočasný aresář nelze zřídit.

en: 'Temporary files' directory cannot be set.
cs: Adresář pro dočasné soubory nelze zřídit.

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
cs: 'Bez názvu' vždy zůstane na konci seznamu

en: 'unnamed' is special
cs: 'Bez názvu' je zvláštní

en: (%) [-50 to 100]:
cs: (%) [-50 až 100]:

en: (&semitones) [-12 to 12]:
cs: (&půltóny) [-12 až 12]:

en: (-100 to 0 dB):
cs: (-100 až 0 dB):

en: (-80 to -20 dB):
cs: (-80 až -20 dB):

en: (0 to 100):
cs: (0 až 100):

en: (0 to 5):
cs: (0 až 5):

en: (Built-in)
cs: (Vestavěno)

en: (C) 2009 by Leland Lucius
cs: (C) 2009 od Lelanda Lucia

en: (Esc to cancel)
cs: (Esc pro zrušení)

en: (Maximum 0dB)
cs: (Největší 0 dB)

en: (Not Used):
cs: (Nepoužito):

en: (Recovered)
cs: (Obnoveno)

en: (Use context menu to change format.)
cs: (Ke změně formátu použijte související nabídku.)

en: (disabled)
cs: (zakázáno)

en: (external program)
cs: (vnější program)

en: (s&emitones) [-12 to 12]:
cs: (pů&ltóny) [-12 až 12]:

en: (snapping)
cs: (přichytávání)

en: - END -
cs: - KONEC -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
cs: -120 dB (přibližná mez lidského sluchu)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
cs: -145 dB (dynamika 24 bitových vzorků)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
cs: -36 dB (dynamika audiokazety - mělký rozsah pro vysokofrekvenční úpravy)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
cs: -48 dB (dynamika 8 bitových vzorků)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
cs: -60 dB (dynamika 10 bitových vzorků)

en: -72 dB (PCM range of 12 bit samples)
cs: -72 dB (dynamika 12 bitových vzorků)

en: -84 dB (PCM range of 14 bit samples)
cs: -84 dB (dynamika 14 bitových vzorků)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
cs: -96 dB (dynamika 16 bitových vzorků)

en: -Infinity
cs: -Nekonečno

en: -Left-Drag
cs: -Klepnutí levým tlačítkem myši+tažení

en: -Shift-Wheel-Rotate
cs: -Shift+otáčení kolečkem myši

en: -Wheel-Rotate
cs: -Otáčení kolečkem

en: 0 (fastest)
cs: 0 (nejrychlejší)

en: 0 means endless
cs: 0 (nekonečný)

en: 010,01000>0100 Hz
cs: 010,01000 > 0100 Hz

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
cs: 0100 dnů 024 h 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+># samples
cs: 0100 h 060 m 060 s+># vzorků

en: 0100 h 060 m 060 s+>030 frames| .999000999
cs: 0100 h 060 m 060 s+>030 snímků| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+>24 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+>24 snímků

en: 0100 h 060 m 060 s+>25 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+>25 snímků

en: 0100 h 060 m 060 s+>30 frames|N
cs: 0100 h 060 m 060 s+>30 snímků|N

en: 0100 h 060 m 060 s+>75 frames
cs: 0100 h 060 m 060 s+>75 snímků

en: 01000,01000 frames|24
cs: 01000,01000 snímků|24

en: 01000,01000 frames|25
cs: 01000,01000 snímků|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
cs: 01000,01000 snímků|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
cs: 01000,01000 frames - rámce|75

en: 01000,01000 seconds
cs: 01000,01000 sekund

en: 01000,01000,01000 samples|#
cs: 01000,01000,01000 vzorky|#

en: 01000,01000>01000 seconds
cs: 01000,01000>01000 sekund

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
cs: 099 dní 024 h 060 m 060 s

en: 1 (After Label)
cs: 1 (za štítkem)

en: 1 (Before Label)
cs: 1 (před štítkem)

en: 1 (Mono) Recording Channel
cs: 1 (mono) nahrávací kanál

en: 1 - 1000 bars
cs: 1 - 1000 taktů

en: 1 - 20 beats/measure
cs: 1 - 20 úderů/měření

en: 1 Channel (Mono)
cs: 1 kanál (Mono)

en: 1 channel (mono)
cs: 1 kanál (Mono)

en: 1/128 (triplets)
cs: 1/128 (trioly)

en: 1/16 (triplets)
cs: 1/16 (trioly)

en: 1/2 (triplets)
cs: 1/2 (trioly)

en: 1/32 (triplets)
cs: 1/32 (trioly)

en: 1/4 (triplets)
cs: 1/4 (trioly)

en: 1/64 (triplets)
cs: 1/64 (trioly)

en: 1/8 (triplets)
cs: 1/8 (trioly)

en: 1000 semitones >0100 cents|17.312340491
cs: 1000 půltóny >0100 centy|17.312340491

en: 100>01000 octaves|1.442695041
cs: 100>01000 oktávy|1.442695041

en: 100Hz Rumble
cs: Dunění 100 Hz

en: 100ths of Seconds
cs: Setiny sekund

en: 10>01000 decades|0.434294482
cs: 10>01000 dekády|0.434294482

en: 10ths of Seconds
cs: Desetiny sekund

en: 110-150 kbps
cs: 110-150 kB/s

en: 12 bit DWVW
cs: 12 bitů DWVW

en: 145-185 kbps
cs: 145-185 kB/s

en: 155-195 kbps
cs: 145-185 kB/s

en: 16 bit DPCM
cs: 16 bitů DPCM

en: 16 bit DWVW
cs: 16 bitů DWVW

en: 16-bit
cs: 16 bit

en: 16-bit PCM
cs: 16 bit PCM

en: 170-210 kbps
cs: 170-210 kB/s

en: 1st Experimental Command...
cs: 1. pokusný příkaz...

en: 2 (After Label)
cs: 2 (za štítkem)

en: 2 (Before Label)
cs: 2 (před štítkem)

en: 2 (Stereo) Recording Channels
cs: 2 (stereo) nahrávací kanály

en: 2 Channels (Stereo)
cs: 2 kanály (Stereo)

en: 2 channels (stereo)
cs: 2 kanály (Stereo)

en: 2-level
cs: Úroveň 2

en: 2.5 ms
cs: 2,5 ms

en: 200-250 kbps
cs: 220-260 kB/s (mimořádná)

en: 2048 (default)
cs: 2048 (výchozí)

en: 20ths of Seconds
cs: Dvacetiny sekund

en: 220-260 kbps (Best Quality)
cs: 220-260 kB/s (nejlepší kvalita)

en: 24 bit DWVW
cs: 24 bitů DWVW

en: 24-bit
cs: 24 bit

en: 24-bit PCM
cs: 24 bit PCM

en: 24kbs G723 ADPCM
cs: 24 kB/s G723 ADPCM

en: 2nd Experimental Command
cs: 2. pokusný příkaz...

en: 2nd Harmonic (Octave)
cs: 2. alikvotní/částkový tón (oktáva)

en: 3 (After Label)
cs: 3 (za štítkem)

en: 3 (Before Label)
cs: 3 (před štítkem)

en: 30 - 300 beats/minute
cs: 30 - 300 úderů za minutu

en: 32 bit float
cs: 32 bitů pohyblivá řádová čárka

en: 32-bit float
cs: 32 bit float

en: 32768 - most narrowband
cs: 32768 - nejužší pásmo

en: 32kbs G721 ADPCM
cs: 32 kB/s G721 ADPCM

en: 33⅓
cs: 33 ⅓

en: 3rd Harmonic (Perfect Fifth)
cs: 3. alikvotní/částkový tón (čistá kvinta)

en: 4 (default)
cs: 4 (výchozí)

en: 4 Pixels per Sample
cs: 4 pixely na vzorek

en: 4-level
cs: Úroveň 4

en: 45-85 kbps (Smaller files)
cs: 45-85 kB/s (menší soubory)

en: 500ths of Seconds
cs: Pětsetiny sekund

en: 50ths of Seconds
cs: Padesátiny sekund

en: 5ths of Seconds
cs: Pětiny sekund

en: 64 bit float
cs: 64 bitů pohyblivá řádová čárka

en: 65-105 kbps
cs: 65-105 kB/s

en: 8 (best)
cs: 8 (nejlepší)

en: 8 - most wideband
cs: Znázornění ve velmi velkém rozlišení

en: 8 bit DPCM
cs: 8 bitů DPCM

en: 8-level
cs: Úroveň 8

en: 80-120 kbps
cs: 80-120 kB/s

en: 95-135 kbps
cs: 95-135 kB/s

en: <b>DC Offset:</b> &nbsp;&nbsp;~a
cs: <b>Stejnosměrná složka (DC offset):</b> &nbsp;&nbsp;~a

en: <b>Peak Amplitude:</b> &nbsp;&nbsp;~a (linear) &nbsp;&nbsp;~a dB.
cs: <b>Vrcholový rozkmit:</b> &nbsp;&nbsp;~a (lineární) &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: <b>RMS</b> (unweighted): &nbsp;&nbsp;~a dB.
cs: <b>RMS</b> (nevyhodnoceno): &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: <b>Sample Rate:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.
cs: <b>Vzorkovací kmitočet:</b> &nbsp;&nbsp;~a Hz.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is a <b>Beta test version</b>.
cs: <br><br>Používaná verze Audacity je <b>zkušební verze Beta</b>.

en: <br><br>The version of Audacity you are using is an <b>Alpha test version</b>.
cs: <br><br>Používaná verze Audacity je <b>zkušební verze Alpha</b>.

en: <untitled>
cs: <bez názvu>

en: A disk I/O error
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Chyba I/O disku
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: A file named "%s" already exists. Replace?
cs: Soubor s názvem "%s" už existuje. Nahradit?

en: A journal will be recorded after Audacity restarts.
cs: Po restartu Audacity bude nahrán deník.

en: A&lgorithm:
cs: &Algoritmus:

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
cs: &Nejprve použít filtr v dialogu pro otevření souboru

en: A&uto-scroll if head unpinned
cs: A&utomaticky projíždět při odšpendlení hlavy

en: A&utomated Recording Level Adjustment (on/off)
cs: A&utomatické přizpůsobení úrovně nahrávání zvuku (zapnuto/vypnuto)

en: AAC Profile
    Low Complexity - default
    Most players won't play anything other than LC
cs: Profil AAC
    Nízká složitost (Low Complexity; LC) - default
    Většina přehrávačů přehrává jen LC

en: AC3 Files (FFmpeg)
cs: Soubory AC3 (FFmpeg)

en: AM Radio
cs: AM rádio

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
cs: Soubory AMR (úzkopásmové) (FFmpeg)

en: AUP project files (*.aup)
cs: Soubory projektu AUP (*.aup)

en: AUP3 project files
cs: Soubory projektu AUP3

en: About
cs: O programu

en: About %s
cs: O programu %s

en: Abrupt
cs: Náhlé

en: Account linked successfully!
cs: Účet byl úspěšně propojen!

en: Action
cs: Činnost

en: Action after Timer Recording:
cs: Činnost po časovaném nahrávání:

en: Activation level (dB):
cs: Úroveň spuštění (dB):

en: Actual Rate: %d
cs: Nynější hodnota vzorkování: %d

en: Ad&just Playback Speed...
cs: &Nastavit rychlost přehrávání...

en: Ad&just Playback Volume...
cs: Přizpůs&obit hlasitost přehrávání...

en: Add
cs: Přidat

en: Add %s
cs: Přidat %s

en: Add &New
cs: Přidat &novou stopu

en: Add Label Track
cs: Přidat popisovou stopu

en: Add Label at &Playback Position
cs: Přidat štítek v &poloze přehrávání

en: Add Label at &Selection
cs: Přidat štítek k &výběru

en: Add Mono Track
cs: Přidat jednokanálovou stopu

en: Add Realtime Effects
cs: Přidat efekty v reálném čase

en: Add Stereo Track
cs: Přidat vícekanálovou stopu

en: Add effect
cs: Přidat efekt

en: Add to History
cs: Přidat do historie

en: Added %s to %s
cs: Přidáno %s do %s

en: Added label
cs: Štítek přidán

en: Adds ambience or a "hall effect"
cs: Přidá prostředí nebo efekt haly

en: Adds the ability to use VST effects in Audacity.
cs: Přidá schopnost použít efekty VST v Audacity.

en: Adds the ability to use VST3 effects in Audacity.
cs: Přidá schopnost použít efekty VST3 v Audacity.

en: Adj&ust Recording Volume...
cs: &Přizpůsobit hlasitost nahrávání...

en: Adjust label interval to fit length
cs: Přizpůsobit interval štítků délce

en: Adjustable Fade
cs: Přizpůsobitelné prolínání

en: Adjusted Pan
cs: Nastavené vyvážení (panorama)

en: Adjusted envelope.
cs: Upravená obalová křivka.

en: Adjusted gain
cs: Nastavená hlasitost

en: Adjusts the volume levels of particular frequencies
cs: Upraví úrovně hlasitosti určitých kmitočtů

en: Advanced &Vertical Zooming
cs: Pokročilé &svislé přibližování

en: Advanced &vertical zooming
cs: Pokročilé &svislé přibližování

en: Advanced Mixing Options
cs: Pokročilé možnosti míchání

en: Advanced Settings
cs: Pokročilá nastavení

en: After Recording completes:
cs: Po dokončení nahrávání:

en: Album Title
cs: Název alba

en: Algorithm
cs: Algoritmus

en: Algorithm not effective on this audio. Nothing changed.
cs: Algoritmus není na tento zvuk účinný. Nic není změněno.

en: Align &Together
cs: Zarovnat k &sobě

en: Align End
cs: Zarovnat konec

en: Align End to End
cs: Zarovnat konec na konec

en: Align MIDI to Audio
cs: Zarovnat MIDI se zvukem

en: Align Start
cs: Zarovnat začátek

en: Align Together
cs: Zarovnat společně

en: Align/Move End
cs: Zarovnat/Přesunout konec

en: Align/Move End to End
cs: Zarovnat/Přesunout konec na konec

en: Align/Move Start
cs: Zarovnat/Přesunout začátek

en: Align/Move Together
cs: Zarovnat/Přesunout společně

en: Aligned end to cursor/selection start
cs: Konec zarovnán na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned end to end
cs: Konec zarovnán na konec

en: Aligned end to selection end
cs: Konec zarovnán na konec výběru

en: Aligned start to cursor/selection start
cs: Začátek zarovnán na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned start to selection end
cs: Začátek zarovnán na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned start to zero
cs: Začátek zarovnán na nulu

en: Aligned together
cs: Zarovnat společně

en: Aligned/Moved end to cursor/selection start
cs: Konec zarovnán/přesunut na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned/Moved end to end
cs: Konec zarovnán/přesunut na konec

en: Aligned/Moved end to selection end
cs: Konec zarovnán/přesunut na konec výběru

en: Aligned/Moved start to cursor/selection start
cs: Začátek zarovnán/přesunut na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned/Moved start to selection end
cs: Začátek zarovnán/přesunut na ukazatel/začátek výběru

en: Aligned/Moved start to zero
cs: Začátek zarovnán/přesunut na nulu

en: Aligned/Moved together
cs: Zarovnáno/Přesunuto společně

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
cs: Zarovnání dokončeno: MIDI od %.2f do %.2f sek., Zvuk od %.2f do %.2f sek.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
cs: Zarovnání se nezdařilo: Vstup je příliš krátký: MIDI od %.2f do %.2f sek., Zvuk od %.2f do %.2f sek.

en: All
cs: Vše

en: All Effects
cs: Všechny efekty

en: All Preferences
cs: Všechna nastavení

en: All Scriptables
cs: Všechny skriptovatelné

en: All Toolbars
cs: Všechny nástrojové panely

en: All Tracks
cs: Všechny stopy

en: All Tracks Plus
cs: Všechny stopy plus

en: All audio is muted.
cs: Všechen zvuk je ztlumen.

en: All files
cs: Všechny soubory

en: All noise profile data must have the same sample rate.
cs: Všechna data profilu šumu musí mít stejný vzorkovací kmitočet.

en: All reports are anonymous. See %s for more info.
cs: Všechna hlášení jsou anonymní. Další informace naleznete v části %s.

en: All selected audio is muted.
cs: Všechen vybraný zvuk je ztlumen.

en: All supported
cs: Všechny podporované

en: All supported files
cs: Všechny podporované soubory

en: Allegro file
cs: Soubor Allegro

en: Allegro files
cs: Soubory Allegro

en: Allo&w clipping
cs: &Povolit přebuzení

en: Allow
cs: Povolit

en: Allow duration to change
cs: Povolit změnu doby trvání

en: Allow overwriting
cs: Povolit přepsání

en: Allows continuous changes to the tempo and/or pitch
cs: Umožňuje plynulé změny rychlosti (tempa) a/nebo výšky tónů

en: Alt-Left-Click
cs: Alt+klepnutí levým tlačítkem myši

en: Alternate Lines
cs: Náhradní vedení

en: Alternating In / Out
cs: Měnící vstup/výstup

en: Alternating Out / In
cs: Měnící výstup/vstup

en: Always copy all files (safest)
cs: Vždy zkopírovat všechny soubory (nejbezpečnější)

en: Always scrub un&pinned
cs: Vždy přehrávat proměnlivou rychlostí &odšpendlené

en: Amount (dB)
cs: Množství (dB)

en: Amount of noise in mix (percent)
cs: Podíl šumu ve směsi (procento)

en: Amount to import:
cs: Množství dat k nahrání:

en: Amplification dB
cs: Zesílení

en: Amplify
cs: Zesílit

en: Amplitude (0 - 1)
cs: Rozkmit (0-1)

en: Amplitude End
cs: Konečný rozkmit

en: Amplitude Start
cs: Počáteční rozkmit

en: Amplitude of Radar Needles (percent)
cs: Rozkmit radarových jehel (procento)

en: Amplitude of carrier wave (percent)
cs: Rozkmit nosné vlny (procento)

en: Amplitude of white noise (percent)
cs: Rozkmit bílého šumu (procento)

en: An unrecoverable error has occurred during startup
cs: Během spouštění se vyskytla neopravitelná chyba

en: Analysis Time:
cs: Čas rozboru:

en: Analyze
cs: Rozebrat

en: Analyze Noise Level
cs: Rozebrat úroveň šumu

en: Analyzing first track of stereo pair: %s
cs: Provádí se rozbor první stopy dvojice stop sterea: %s

en: Analyzing second track of stereo pair: %s
cs: Provádí se rozbor druhé stopy dvojice stop sterea: %s

en: Analyzing: %s
cs: Rozebírá se: %s

en: Anonymous
cs: Anonymní

en: Any
cs: Jakékoli

en: Anyone will be able to listen to this audio.
cs: Každý bude moci poslouchat tento záznam zvuku.

en: App update checking
cs: Kontrola aktualizace aplikace

en: App update checking and error reporting require network access. These features are optional.
cs: Kontrola aktualizací aplikace a hlášení chyb vyžadují přístup k síti. Tyto funkce jsou volitelné.

en: App update checking requires network access. In order to protect your privacy, Audacity does not store any personal information.
cs: Kontrola aktualizací aplikace vyžaduje přístup k síti. Za účelem ochrany vašehosoukromí Audacity neukládá žádné osobní údaje.

en: App updates
cs: Aktualizace aplikace

en: Append Record
cs: Připojit nahrávání

en: Append number
cs: Připojit číslo

en: Application
cs: Program

en: Applied Macro
cs: Použito makro

en: Applied Macro '%s'
cs: Použito makro '%s'

en: Applied command: %s
cs: Použitý příkaz: %s

en: Applied effect to selection
cs: Použitý efekt na výběr

en: Applied effect: %s
cs: Použitý efekt: %s

en: Applies a linear fade-in to the selected audio
cs: Použije lineární zesílení vybraného zvuku

en: Applies a linear fade-out to the selected audio
cs: Použije lineární zeslabení vybraného zvuku

en: Apply %s
cs: Použít %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
cs: Použít %s s parametrem(y)
    
    %s

en: Apply '%s'
cs: Použít '%s'

en: Apply Macro
cs: Použít makro

en: Apply Macro to:
cs: Použít makro na:

en: Apply Make-up Gain
cs: Použít Make-up-zesílení

en: Apply macro to files...
cs: Použít makro na soubory...

en: Apply macro to project
cs: Použít makro na projekt

en: Applying %s...
cs: Používá se %s...

en: Applying '%s' to current project
cs: Použít '%s' na nynější projekt

en: Applying Nyquist Effect...
cs: Použít efekt Nyquist...

en: Applying...
cs: Používá se...

en: Are you sure you want to cancel?
cs: Opravdu chcete zrušit?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
cs: Opravdu chcete smazat "%s"?

en: Are you sure you want to delete %s?
cs: Opravdu chcete vymazat %s?

en: Are you sure you want to discard the selected projects?
    
    Choosing "Yes" permanently deletes the selected projects immediately.
cs: Opravdu chcete zahodit všechny vybrané projekty?
    
    Volba Ano okamžitě a trvale smaže vybrané projekty.

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
cs: Opravdu chcete vrátit seznam žánrů do výchozího stavu?

en: Are you sure you wish to cancel?
cs: Opravdu chcete zrušit?

en: Are you sure you wish to close?
cs: Opravdu chcete zavřít?

en: Are you sure you wish to stop?
cs: Opravdu chcete zastavit?

en: Artist Name
cs: Jméno umělce

en: As part of their processing, some Audio Unit effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all Audio Unit effects.
cs: Jako část jejich zpracování některé efekty Audio Unit musí zpozdit vrácení zvuku do Audacity. Pokud toto zpoždění nebude vyrovnáno, povšimnete si vloženímalých tich do zvuku. Povolení této volby toto vyrovnání poskytne, nemusí však pracovat pro všechny efekty Audio Unit.

en: As part of their processing, some LADSPA effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all LADSPA effects.
cs: Jako část jejich zpracování některé efekty LADSPA musí zpozdit vrácení zvuku do Audacity. Pokud toto zpoždění nebude vyrovnáno, povšimnete si vloženímalých tich do zvuku. Povolení této volby toto vyrovnání poskytne, nemusí však pracovat pro všechny efekty LADSPA.

en: As part of their processing, some LV2 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this setting will provide that compensation, but it may not work for all LV2 effects.
cs: Jako část jejich zpracování některé efekty LV2 musí zpozdit vrácení zvuku do Audacity. Pokud toto zpoždění nebude vyrovnáno, povšimnete si vloženímalých tich do zvuku. Povolení této volby toto vyrovnání poskytne, nemusí však pracovat pro všechny efekty LV2.

en: As part of their processing, some VST effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST effects.
cs: Jako část jejich zpracování některé efekty VST musí zpozdit vrácení zvuku do Audacity. Pokud toto zpoždění nebude vyrovnáno, povšimnete si vložení malých tich do zvuku. Povolení této volby toto vyrovnání poskytne, nemusí však pracovat pro všechny efekty VST.

en: As part of their processing, some VST3 effects must delay returning audio to Audacity. When not compensating for this delay, you will notice that small silences have been inserted into the audio. Enabling this option will provide that compensation, but it may not work for all VST3 effects.
cs: Jako část jejich zpracování některé efekty VST3 musí zpozdit vrácení zvuku do Audacity. Pokud toto zpoždění nebude vyrovnáno, povšimnete si vložení malých tich do zvuku. Povolení této volby toto vyrovnání poskytne, nemusí však pracovat pro všechny efekty VST3.

en: Ask
cs: Ptát se

en: Ask me
cs: Zeptej se mě

en: Ask me each time.
    Show dialog each time audio is pasted.
cs: Pokaždé se mě zeptat.
    Zobrazit dialogové okno při každém vložení zvuku.

en: At &Zero Crossings
cs: Na &nulové přechody

en: At 44100 Hz, %d bytes per sample, the estimated number of
     simultaneous tracks that could be played at once: %.1f
cs: Při 44100 Hz, %d na vzorek, odhadovaný počet
     souběžných najednou přehrávatelných stop: %.1f

en: At:
cs: Při:

en: Attac&k time (secs):
cs: Čas &náběhu (s):

en: Attac&k/decay time (secs):
cs: Čas &náběhu/dozvuku (s):

en: Attack (ms)
cs: Náběh (ms)

en: Attack Time
cs: Čas náběhu

en: Attack Time %.2f secs
cs: Čas náběhu: %.2f sek.

en: Attack time
cs: Čas náběhu

en: Attack/decay time
cs: Čas náběhu/dozvuku

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
cs: Pokusili jste se uložit %d kanály, ale největší počet kanálů pro vybraný výstupná formát je %d

en: Attempting to initialize the following command failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
cs: Pokus o zapnutí následujícího příkazu se nezdařil:
    
    %s
    
    Více informací může být v Nápověda → Diagnostika → Ukázat zápis

en: Attempting to initialize the following effect failed:
    
    %s
    
    More information may be available in 'Help > Diagnostics > Show Log'
cs: Pokus o zapnutí následujícího efektu se nezdařil:
    
    %s
    
    Více informací může být v Nápověda → Diagnostika → Ukázat zápis

en: Au&dio Device Info...
cs: Informace o zvuko&vém zařízení...

en: Audacity %s Toolbar
cs: Panel nástrojů pro %s Audacity

en: Audacity &Manual
cs: &Příručka k Audacity

en: Audacity Audio
cs: Zvuk Audacity

en: Audacity Configuration Error
cs: Chyba v nastavení Audacity

en: Audacity First Run
cs: První spuštění Audacity

en: Audacity Log
cs: Zápis Audacity

en: Audacity Mixer%s
cs: Směšovač Audacity %s

en: Audacity Module Loader
cs: Nahrávač modulů Audacity

en: Audacity Preferences
cs: Nastavení Audacity

en: Audacity Project Files
cs: Projektové soubory Audacity

en: Audacity Startup Failure
cs: Audacity se nepodařilo spustit

en: Audacity Support Data
cs: Data podpory Audacity

en: Audacity Timer Record
cs: Časované nahrávání Audacity

en: Audacity Timer Record - Waiting
cs: Časované nahrávání Audacity - Čeká se

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
cs: Časované nahrávání Audacity - Čeká se na začátek

en: Audacity Timer Record Progress
cs: Postup časovaného nahrávání Audacity

en: Audacity VST preset file
cs: Soubor Audacity s přednastavením VST

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Edit > Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
cs: Audacity se pokusil použít FFmpeg k zavedení zvukového souboru,
    ale knihovny nebyly nalezeny.
    
    Pro užití FFmpeg k nahrání zvukového souboru přejděte do Úpravy → Nastavení → Knihovny
    pro stažení nebo vyhledání knihoven FFmpeg.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
cs: Audacity se nepodařilo najít místo pro uložení dočasných souborů.
    Zadejte, prosím, příslušnou složku v dialogu Nastavení.

en: Audacity could not find a safe place to store temporary files.
    Audacity needs a place where automatic cleanup programs won't delete the temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
cs: Audacity se nepodařilo najít místo pro uložení dočasných souborů.
    Audacity potřebuje místo, kde automatické čisticí programy nesmažou dočasné soubory.
    Zadejte, prosím, příslušnou složku v dialogu Nastavení.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
cs: Audacity se nepodařilo najít soubor:
      %s.
    Téma se nenačetlo.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
cs: Audacity se nepodařilo nahrát soubor:
      %s.
    Pravděpodobně špatný formát PNG?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
cs: Audacity se nepodařilo otevřít soubor:
      %s
    pro čtení.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
cs: Audacity se nepodařilo přečíst vlastní výchozí téma.
    Nahlaste, prosím, tuto chybu.

en: Audacity could not save file:
      %s
cs: Audacity se nepodařilo uložit soubor:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
cs: Audacity se nepodařilo zapsat soubor:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
cs: Audacity se nepodařilo zapsat obrázky do souboru:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    
    %sFor uncompressed files, also try File > Import > Raw Data.
cs: Audacity se nepodařilo rozpoznat typ souboru '%s'.
    
    %sPro nekomprimované soubory vyzkoušejte i Soubor → Nahrát → Nezpracovaná data.

en: Audacity failed to open a file in %s.
cs: Audacity se nepodařilo otevřít soubor v %s.

en: Audacity failed to read from a file in %s.
cs: Audacity se nepodařilo přečíst soubor v %s.

en: Audacity failed to write file %s.
    Perhaps disk is full or not writable.
    For tips on freeing up space, click the help button.
cs: Audacity se nepodařilo provést zápis do souboru %s.
    Možná je disk plný nebo není zapisovatelný.
    Rady, jak uvolnit místo, zobrazíte klepnutím na tlačítko nápovědy.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
cs: Audacity nalezla vhodné knihovny FFmpeg automaticky.
    Chcete je však přece jen hledat ručně?

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes.
cs: Audacity nalezl %d nekompatibilních přídavných modulů, které nebylo možné nahrát. Tyto přídavné moduly byly zakázány, aby se předešlo případnému zaseknutí nebo pádu.

en: Audacity has found %d incompatible plugins which could not be loaded. We have disabled these plugins to avoid any stalling or crashes. If you would still like to attempt to use these plugins, you can enable them using "Manage Plugins". Otherwise, select "Continue".
cs: Audacity nalezl %d nekompatibilních přídavných modulů, které nebylo možné nahrát. Tyto přídavné moduly jsme zakázali, abychom předešli případnému zaseknutí nebo pádu. Pokud se přesto chcete pokusit tyto přídavné moduly používat, můžete je povolit pomocí "Správa přídavných modulů". V opačném případě vyberte možnost "Pokračovat".

en: Audacity is already running
cs: Audacity je již spuštěno

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
cs: Ukončení Audacity. Spusťte, prosím, Audacity znovu, aby se použil nový dočasný adresář.

en: Audacity is starting up...
cs: Spouští se Audacity...

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
cs: K vytvoření formátu MP3 Audacity potřebuje soubor %s .

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
cs: Audacity potřebuje soubor '% s' k nahrání a uložení zvuku přes FFmpeg.

en: Audacity no longer uses vst-bridge
cs: Audacity nadále nepoužívá vst-most

en: Audacity project (.aup3) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
cs: Projektové soubory Audacity (.aup3) nejsou nyní 
    otevírány programem Audacity. 
    
    Přiřaďte je a budou se otevírat dvojklepnutím myši.

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
cs: Audacity rozpoznalo souborový typ souboru '%s'.
    Zaváděcí programy, které údajně takové soubory podporují, jsou:
    %s,
    ale žádný z nich tomuto typu souboru nerozumí.

en: Audacity successfully wrote a file in %s but failed to rename it as %s.
cs: Audacity se úspěšně podařilo zapsat soubor v %s, ale nepodařilo se jej přejmenovat na %s.

en: Audacity update
cs: Aktualizace Audacity

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
cs: Audacity se nepodařilo zamknout adresář dočasných souborů
    .Tato složka může být používána jinou kopií Audacity.

en: Audi&o Clips
cs: &Zvukové klipy

en: Audio
cs: Zvuk

en: Audio Device Info
cs: Informace o zvukovém zařízení

en: Audio File
cs: Zvukový soubor

en: Audio Host
cs: Zvuková architektura

en: Audio In: %d, Audio Out: %d
cs: Vstup zvuku: %d, Výstup zvuku: %d

en: Audio Position
cs: Poloha zvuku

en: Audio Settings
cs: Nastavení zvuku

en: Audio Setup
cs: Nastavení zvuku

en: Audio Track
cs: Zvuková stopa

en: Audio Unit Effect Options
cs: Volby pro efekty Audio Unit

en: Audio Unit Effects
cs: Efekty Audio Unit

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
cs: Šířka pásma k ohraničení (Hz)
    Volitelné
    0 - automaticky

en: Audio data analysis:
cs: Rozbor zvukových dat:

en: Audio playback and recording
cs: Přehrávání a nahrávání zvuku

en: Audio selection required.
cs: Požadován výběr zvuku.

en: Audio selection too short to preview.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
cs: Výběr zvuku je pro náhled příliš krátký.
    
    Pokuste se o zvětšení výběru zvuku na alespoň %.1f s,
    nebo o zmenšení časového rozlišení na méně než %.1f s.

en: Auto Duck
cs: Automatické zeslabení

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
cs: Automatické zeslabení vyžaduje řídící stopu, která musí být umístěna pod vybranou stopou (stopami).

en: Auto-&fit track height
cs: Automaticky &přizpůsobit výšku stopy

en: Auto-select overtones (beta)
cs: Automatická volba tónů (beta)

en: Automated Recording Level Adjustment
cs: Automatické přizpůsobení nahrávací úrovně zvuku

en: Automated Recording Level Adjustment decreased the volume to %f.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání snížilo hlasitost na %f.

en: Automated Recording Level Adjustment increased the volume to %.2f.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání snížilo hlasitost na %.2f.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání zastaveno. %.2f se zdá jako přijatelná hlasitost.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání zastaveno. Nebylo možno ji více vyladit. Stále je příliš vysoká.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání zastaveno. Nebylo možno ji více vyladit. Stále je ještě nízká.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání zastaveno. Celkový počet rozborů byl překročen bez nalezení přijatelného objemu. Stále je příliš vysoká.

en: Automated Recording Level Adjustment stopped. The total number of analyses has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
cs: Automatizované upravení úrovně nahrávání zastaveno. Celkový počet rozborů byl překročen bez nalezení přijatelného objemu. Stále je příliš nízká.

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Automatic Crash Recovery
cs: Automatické obnovení po chybě

en: Automatic Export
cs: Automatické ukládání v jiném formátu

en: Automatic Export enabled:
cs: Automatické ukládání v jiném formátu povoleno:

en: Automatic Export path is invalid.
cs: Cesta pro automatické ukládání v jiném formátu je neplatná.

en: Automatic Save
cs: Automatické ukládání

en: Automatic Save enabled:
cs: Automatické ukládání povoleno:

en: Automatic Save path is invalid.
cs: Cesta pro automatické ukládání je neplatná.

en: Automatic database backup failed.
cs: Automatické zálohování databáze selhalo.

en: Automatically reduces the length of passages where the volume is below a specified level
cs: Automaticky zmenší délku částí, kde je hlasitost pod stanovenou úrovní

en: Available mixers:
cs: Dostupné směšovače:

en: Available playback volumes:
cs: Dostupné hlasitosti přehrávání:

en: Available recording sources:
cs: Dostupné zdroje nahrávání:

en: Average
cs: Průměrný

en: Average level
cs: Průměrná úroveň

en: Average x: ~a, y: ~a
                        Covariance x y: ~a
                        Average variance x: ~a, y: ~a
                        Standard deviation x: ~a, y: ~a
                        Coefficient of correlation: ~a
                        Coefficient of determination: ~a
                        Variation of residuals: ~a
                        y equals ~a plus ~a times x~%
cs: Průměr x: ~a, y: ~a
                        Kovariance x y: ~a
                        Průměrná variance x: ~a, y: ~a
                        Standardní odchylka x: ~a, y: ~a
                        Koeficient korelace: ~a
                        Koeficient míry přesnosti: ~a 
                        Variace zůstatků: ~a
                        y rovná se ~a plus ~a krát x~%

en: B
cs: H

en: B&lend system and Audacity theme
cs: Smísit systémový vzhled a vzhled Audacity

en: B&rowse...
cs: P&rocházet...

en: Ba&ss (dB):
cs: &Hloubky (dB):

en: Background
cs: Pozadí

en: Background end time
cs: Pozadí času konce

en: Background higher than foreground
cs: Pozadí je vyšší než popředí

en: Background level too high
cs: Úroveň pozadí je příliš vysoká

en: Background not yet measured
cs: Pozadí ještě nebylo změřeno

en: Background start time
cs: Pozadí času začátku

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Backing up project
cs: Zálohování projektu

en: Backwards
cs: Vzad

en: Bad data size. Could not import audio
cs: Špatná velikost dat. Nepodařilo se zavést zvuk

en: Bad: chunk %lld sample %lld
cs: Špatný: kousek %lld vzorek %lld

en: Bandwidth
cs: Šířka pásma

en: Bar
cs: Takt

en: Bark
cs: Štěknutí

en: Basic
cs: Základní

en: Bass
cs: Hloubky

en: Bass (dB):
cs: Hloubky (dB):

en: Bass Boost
cs: Zdůraznění basů

en: Bass Cut
cs: Ořezání basů

en: Bass and Treble
cs: Hloubky a výšky

en: Batch
cs: Dávkové zpracování

en: Batch Command
cs: Dávkový příkaz

en: Bathroom
cs: Koupelna

en: Beat Finder
cs: Vyhledávač dob

en: Beat sound
cs: Zvuk úderu

en: Beats
cs: Doby

en: Beats and Measures
cs: Doby a takty

en: Beats per bar
cs: Dob na takt

en: Beats per minute
cs: Úderů za minutu

en: Beats per minute, from
cs: Úderů za minutu, od

en: Beats per minute, to
cs: Úderů za minutu, do

en: Begin numbering from
cs: Číslování začít od

en: Behaviors
cs: Nastavení

en: Benchmark
cs: Srovnávací zkouška

en: Benchmark completed successfully.
cs: Srovnávací zkouška byla úspěšně dokončena.

en: Benchmark times:
    Original: %s
    Default Segmented: %s
    Default Threaded: %s
    SSE: %s
    SSE Threaded: %s
cs: Časy srovnávací zkoušky:
    Originál: %s
    Výchozí rozdělená: %s
    Výchozí ve vláknech: %s
    SSE: %s
    SSE ve vláknech: %s

en: Benjamin Schwartz and Steve Daulton
cs: Benjamin Schwartz a Steve Daulton

en: Best Quality (Slowest)
cs: Nejlepší kvalita (nejpomalejší)

en: Big-endian
cs: Velký endian

en: Bindings
cs: Vazby

en: Bit Depth
cs: Bitová hloubka

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
cs: Datový tok (bity/sekundy) - ovlivní výslednou velikost souboru a kvalitu
    Některé kodeky přijímají jen určité hodnoty (128k, 192k, 256k atd.)
    0 - automaticky
    Doporučeno - 192000

en: Bit Rate:
cs: Datový tok:

en: Bit Reservoir
cs: Byte Reservoir

en: Block size must be within 256 to 100000000
cs: Velikost bloku musí být uvnitř 256 až 100000000

en: Block size should be in the range 1 - 1024 KB.
cs: Velikost bloku má být v rozsahu 1 - 1024 KB.

en: Blue
cs: Modrá

en: Blue Bkgnd
cs: Modré pozadí

en: Blues drive sustain
cs: Držení odpálení blues

en: Both Channels
cs: Oba kanály

en: Bouncing Ball
cs: Skákající míč

en: Boxes
cs: Okénka

en: Br&owse...
cs: Pr&ocházet...

en: Brief
cs: Krátký

en: Bring To Top
cs: Přinést do popředí

en: Bro&wse...
cs: Pro&cházet...

en: Brow&se...
cs: Proc&házet...

en: Browse...
cs: Procházet ...

en: Brush Tool
cs: Nástroj štětec

en: Brush radius
cs: Poloměr štětce

en: Brush tool selection
cs: Výběr nástrojem Štětec

en: Buffer Size
cs: Velikost vyrovnávací paměti

en: Build Information
cs: Informace o sestavení

en: Build type:
cs: Typ sestavení:

en: Built-in
cs: Vestavěno

en: Builtin Commands
cs: Vestavěné příkazy

en: Builtin Effects
cs: Vestavěné efekty

en: Burn to CD
cs: Vypálit na CD

en: Butterworth
cs: Butterworthův filtr

en: Button
cs: Tlačítko

en: Buttons
cs: Tlačítka

en: By &Name
cs: Podle &názvu

en: By &Start Time
cs: Podle času &začátku

en: Byte order:
cs: Pořadí bytů:

en: C&lear All
cs: V&yprázdnit vše

en: C&ompress based on Peaks
cs: &Komprese založená na vrcholech

en: C&ompress to:
cs: &Komprimovat na:

en: C&ontinue
cs: &Pokračovat

en: C&urrent Length:
cs: &Nynější délka:

en: C&utoff:
cs: &Mezní kmitočet:

en: CAF (Apple Core Audio File)
cs: CAF (Apple Core zvukový soubor)

en: CD frames
cs: Snímky CD

en: CDDA frames (75 fps)
cs: CDDA snímků (75 fps)

en: CSV files
cs: Soubory CSV

en: Cache folder:
cs: Složka s vyrovnávací pamětí:

en: Calibration Complete
cs: Kalibrace hotova

en: Calibration Results
cs: Výsledky kalibrace

en: Can't delete 'unnamed'
cs: Nelze vymazat 'nepojmenovanou'

en: Can't delete track with active audio
cs: Stopu s aktivním zvukem nelze smazat

en: Can't open audio codec "%s" (0x%x)
    
    %s
cs: Nelze otevřít zvukový kodek "%s" (0x%x)
    
    %s

en: Can't open project file
cs: Nelze otevřít soubor s projektem

en: Can't select precisely
cs: Nelze vybrat přesně

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Cancel Save
cs: Zrušit uložení

en: Cancel upload to Audio.com
cs: Zrušit nahrávání na Audio.com

en: Cannot Export 'unnamed'
cs: Nelze uložit 'nepojmenované'

en: Cannot be written to plug-ins folder:
cs: Nelze zapsat do složky s přídavným modulem:

en: Cannot check mutual sample rates without both devices.
cs: Bez obou zařízení nelze prověřit vzájemné vzorkovací kmitočty.

en: Cannot create directory '%s'. 
    File already exists that is not a directory
cs: Nelze vytvořit adresář '%s'.
    Již existuje soubor, který není adresářem

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
cs: S tímto vzorkovacím a bitovým kmitočtem nelze uložit do MP2

en: Cannot export audio in this format.
cs: Zvuková data nelze uložit v tomto formátu.

en: Cannot export audio to %s
cs: Zvuk nelze uložit do %s

en: Cannot import AUP3 format.  Use File > Open instead
cs: Nelze zavést formát AUP3. Místo toho použijte Soubor → Otevřít

en: Cannot proceed to export.
cs: Nelze pokračovat k uložení.

en: Cannot proceed to upload.
cs: Nelze pokračovat v nahrávání.

en: Cannot set the preference.
cs: Nelze nastavit nastavení.

en: Capture Full Screen
cs: Zachytit a uložit celou obrazovku

en: Capture Full Window
cs: Zachytit celé okno

en: Capture What:
cs: Co zachytit:

en: Capture Window Only
cs: Zachytit pouze hlavní oblast okna

en: Capture Window Plus
cs: Zachytit okno s orámováním

en: Capture entire window or screen
cs: Zachytit celé okno nebo obrazovku a uložit jako soubor

en: Capture failed!
cs: Zachytávání selhalo!

en: Capture part of a project window
cs: Zachytit část okna s projektem a uložit jako soubor

en: Category
cs: Skupina

en: Cathedral
cs: Katedrála

en: Center
cs: Střed

en: Center Frequency
cs: Středový kmitočet

en: Center frequency and Width
cs: Středový kmitočet a šířka

en: Center frequency of noise (Hz)
cs: Středový kmitočet šumu (Hz)

en: Centiseconds
cs: Centisekundy

en: Cepstrum
cs: Kepstrum

en: Cha&nnels:
cs: &Kanály:

en: Change &Playback Device...
cs: Změnit &přehrávací zařízení...

en: Change &Recording Device...
cs: Změnit na&hrávací zařízení...

en: Change Amplification Envelope
cs: Změnit křivku hlasitosti

en: Change Audio &Host...
cs: Změnit zvukovou &architekturu...

en: Change Gai&n on Focused Track...
cs: Změnit &hlasitost ve vybrané stopě...

en: Change ONE Sample only
cs: Posunout jen JEDEN vzorek

en: Change P&an on Focused Track...
cs: Změnit pano&rama (vyvážení zvuku) ve vybrané stopě...

en: Change Pitch
cs: Změnit výšku tónu

en: Change Recording Cha&nnels...
cs: Změnit nahrávací &kanály...

en: Change Sample
cs: Posunout vzorek

en: Change Several Samples
cs: Posunout několik vzorků

en: Change Speed
cs: Změnit rychlost

en: Change Speed...
cs: Změnit tempo/výšku tónu...

en: Change Tempo
cs: Změnit tempo

en: Change effect order
cs: Změnit pořadí efektu

en: Change lower speed limit (%) to:
cs: Změnit dolní hranici rychlosti na (%) původní rychlosti:

en: Change scrub speed
cs: Změnit rychlost přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Change upper speed limit (%) to:
cs: Změnit horní hranici rychlosti na (%) původní rychlosti:

en: Changed '%s' to %s
cs: Změněno '%s' na %s

en: Changed '%s' to %s Hz
cs: Změněno '%s' na %s Hz

en: Changes the pitch of a track without changing its tempo
cs: Změníe výšku tónu stopy bez změny jejího tempa

en: Changes the speed of a track, also changing its pitch
cs: Změní rychlost stopy, a tím změnit i její výšku tónu

en: Changes the tempo of a selection without changing its pitch
cs: Změní tempo výběru bez změny jeho výšky tónu

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
cs: Změna dočasného adresáře se projeví až po opětovném spuštění Audacity.

en: Changes to these settings only take effect when Audacity starts up.
cs: Změna těchto nastavení se projeví až po opětovném spuštění Audacity.

en: Changing sample format
cs: Změna formátu vzorku

en: Channel layout for stereo
cs: Rozložení kanálů pro stereo

en: Channel: %2d
cs: Kanál: %2d

en: Channels:
cs: Kanály:

en: Chebyshev Type I
cs: Čebyševův filtr typ I

en: Chebyshev Type II
cs: Čebyševův filtr typ II

en: Check Online
cs: Prozkoumat na internetu

en: Check for Updates
cs: Zkontrolovat aktualizace

en: Checking file pointer leaks:
cs: Kontrola úniků ukazatele souborů:

en: Checkpointing %s
cs: Kontrola %s

en: Checkpointing project
cs: Kontrola projektu

en: Chirp
cs: Tónový generátor (cvrlikání)

en: Choose Language for Audacity to use:
cs: Vyberte jazyk, který se v Audacity bude používat:

en: Choose a location
cs: Vyberte umístění

en: Choose a location to place the temporary directory
cs: Zvolte umístění pro dočasný adresář

en: Choose a location to save screenshot images
cs: Vyberte místo pro uložení snímků obrazovky

en: Choose a location to save the exported files
cs: Vyberte umístění pro uložení souborů

en: Choose an EQ curve file
cs: Vyberte soubor s křivkou EQ

en: Choose command
cs: Vybrat příkaz

en: Choose location to save files
cs: Vyberte umístění pro uložení souborů

en: Choose...
cs: Vybrat...

en: Church Hall
cs: Kostel

en: Cl&ear
cs: Sm&azat

en: Classic
cs: Klasický

en: Classic Filters
cs: Klasické filtry

en: Cle&ar	Ctrl+L
cs: Vy&mazat	Ctrl+L

en: Cleaning up unused directories in project data
cs: Čištění nevyužitých adresářů v projektu

en: Clear
cs: Vyprázdnit

en: Clear Log
cs: Vyprázdnit zápis

en: Clear Loop
cs: Vyprázdnit smyčku

en: Clear selection
cs: Vyčistit výběr

en: Clears the log contents.
cs: Vyprázdní obsah zápisu.

en: Click & move to Scrub. Click & drag to Seek.
cs: Klepněte a pohybujte pro přehrávání proměnlivou rychlostí. Klepněte a táhněte pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním.

en: Click Removal
cs: Odstranění praskání

en: Click Removal is designed to remove clicks on audio tracks
cs: Odstranění praskání je navrženo k odstranění praskání ve zvukových stopách

en: Click and drag to adjust frequency bandwidth.
cs: Klepněte a táhněte pro upravení šířky kmitočtového pásma.

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks, double-click to make heights equal
cs: Klepněte a táhněte pro přizpůsobení poměrné velikosti stereo stop. Dvakrát klepněte pro učinění výšek stejnými

en: Click and drag to adjust sizes of sub-views, double-click to split evenly
cs: Klepněte a táhněte pro přizpůsobení velikosti podpohledů, dvojité klepnutí pro jejich stejnoměrné rozdělení

en: Click and drag to adjust, double-click to reset
cs: Klepnutí a táhnutí pro přizpůsobení, dvojité klepnutí pro vrácení do výchozího stavu

en: Click and drag to define a looping region.
cs: Klepněte a táhněte pro vymezení oblasti smyčky.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
cs: Klepněte na tlačítko a upravte rozkmit obalové křivky

en: Click and drag to edit the samples
cs: Klepněte a táhněte pro upravení vzorků

en: Click and drag to move a track in time
cs: Klepněte a táhněte pro přesunutí zvukové stopy na časové ose

en: Click and drag to move bottom selection frequency.
cs: Klepněte a táhněte pro posunutí dolního kmitočtu výběru.

en: Click and drag to move center selection frequency to a spectral peak.
cs: Klepněte a táhněte pro posunutí středového kmitočtu výběru na vrchol spektra.

en: Click and drag to move center selection frequency.
cs: Klepněte a táhněte pro posunutí středového kmitočtu výběru.

en: Click and drag to move clip boundary in time
cs: Klepněte a táhněte pro posunutí hranice klipu na časové ose

en: Click and drag to move left selection boundary.
cs: Klepněte a táhněte pro nastavení levé hranice výběru.

en: Click and drag to move right selection boundary.
cs: Klepněte a táhněte pro nastavení pravé hranice výběru.

en: Click and drag to move top selection frequency.
cs: Klepněte a táhněte pro posunutí horního kmitočtu výběru.

en: Click and drag to rearrange sub-views
cs: Klepněte a táhněte pro nové uspořádání podpohledů

en: Click and drag to resize the track.
cs: Klepněte a táhněte pro změnu velikosti stopy.

en: Click and drag to resize toolbar
cs: Klepněte a táhněte pro změnu velikosti panelu nástrojů

en: Click and drag to select audio
cs: Klepněte na tlačítko a tažením vyberte zvuk

en: Click and drag to select text
cs: Klepněte a táhněte pro vybrání textu

en: Click and drag to set frequency bandwidth.
cs: Klepněte a táhněte pro nastavení šířky kmitočtového pásma.

en: Click and drag to stretch selected region.
cs: Klepněte a táhněte pro protáhnutí vybrané oblasti

en: Click and drag to warp playback time
cs: Klepněte a táhněte pro pokřivení času přehrávání

en: Click or drag to begin Scrub
cs: Klepněte nebo táhněte pro započetí přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Click or drag to begin Seek
cs: Klepněte nebo táhněte pro započetí přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
cs: Klepněte pro přiblížení, Shift+klepnutí pro oddálení

en: Click to edit label text
cs: Klepněte pro upravení textu štítku

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
cs: Klepněte pro svislé přiblížení. Shift+klepnutí pro oddálení. Táhněte pro přiblížení oblasti.

en: Clip Fix
cs: Oprava přebuzení

en: Clip Name Edit
cs: Upravení názvu klipu

en: Clip&board space used
cs: Použité místo ve &schránce

en: Clipping
cs: Přebuzení

en: Clipping level
cs: Úroveň přebuzení

en: Clipping threshold
cs: Práh přebuzení

en: Clips
cs: Klipy

en: Clocks on the Tracks
cs: Hodiny stopy

en: Close
cs: Zavřít

en: Close project immediately with no changes
cs: Zavřít projekt okamžitě beze změn

en: Close project immediately with no further changes
cs: Zavřít projekt okamžitě bez dalších změn

en: Close sub-view
cs: Zavřít podpohled

en: Co&ntrast Result:
cs: &Opačný výsledek:

en: Co&py
cs: Kopí&rovat

en: Code has been modified. Are you sure?
cs: Kód byl upraven. Jste si jistý?

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
cs: Značka kodeku (FOURCC)
    Volitelné
    prázdný - automaticky

en: Codec:
cs: Kodek:

en: Collapse
cs: Sbalit

en: Color 0
cs: Barva 0

en: Color 1
cs: Barva 1

en: Color 2
cs: Barva 2

en: Color 3
cs: Barva 3

en: Color:
cs: Barva:

en: Colors
cs: Barvy

en: Combined Meter
cs: Spojený měřič

en: Combines phase-shifted signals with the original signal
cs: Slučuje fázově posunuté signály s původním signálem

en: Command
cs: Příkaz

en: Command
cs: Příkaz

en: Command Action
cs: Provedení příkazu

en: Command Output
cs: Výstup příkazu

en: Command failed to initialize
cs: Nepodařilo se inicializovat příkaz

en: Command+Click
cs: Příkaz-klepnutí

en: Command+Click to deselect
cs: Příkaz+klepnutí pro zrušení výběru

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Commands
cs: Příkazy

en: Comment
cs: Poznámka

en: Comments
cs: Poznámky

en: Commit Id:
cs: ID zápisu (commit):

en: Compact
cs: Scelit

en: Compact Project
cs: Scelit projekt

en: Compacted project file
cs: Scelený soubor s projektem

en: Compacting actually freed %s of disk space.
cs: Scelení skutečně uvolnilo %s místa na disku.

en: Compacting project
cs: Sceluje se projekt

en: Compacting this project will free up disk space by removing unused bytes within the file.
    
    There is %s of free disk space and this project is currently using %s.
    
    If you proceed, the current Undo/Redo History and clipboard contents will be discarded and you will recover approximately %s of disk space.
    
    Do you want to continue?
cs: Scelením tohoto projektu uvolníte místo na disku odstraněním nevyužitých bajtův souboru.
    
    Na disku je %s volného místa a tento projekt aktuálně používá %s.
    
    Pokud budete pokračovat, budou aktuální historie kroků Zpět/Znovu a obsah schránkyzahozeny a obnovíte přibližně %s místa na disku.
    
    Chceš pokračovat?

en: Compare Audio
cs: Porovnat zvuk

en: Compare Audio...
cs: Porovnat zvuk...

en: Compares a range on two tracks.
cs: Porovná rozsah na dvou stopách.

en: Compiler:
cs: Překladač:

en: Compress Excess Silence
cs: Zkrátit přebytečné ticho

en: Compresses the dynamic range of audio
cs: Zkomprimuje dynamický rozsah zvuku

en: Compression
cs: Komprese

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
cs: Úroveň komprese
    Pro FLAC je potřeba
    -1 - automaticky
    min - 0 (rychlé zakódování, větší soubory)
    max - 10 (pomalé zakódování, menší soubory)

en: Compression:
cs: Komprese:

en: Compressor
cs: Kompresor

en: Configure custom FFmpeg options
cs: Nastavit vlastní volby pro FFmpeg

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Confirm Cancel
cs: Potvrdit zrušení

en: Confirm Close
cs: Potvrdit zavření

en: Confirm Deletion
cs: Potvrdit smazání

en: Confirm Overwrite
cs: Potvrdit přepsání

en: Confirm Stop
cs: Potvrdit zastavení

en: Connect dots
cs: Spojit tečky

en: Connection to project file is null
cs: Připojení k projektovému souboru je nulové

en: Constant
cs: Stálý

en: Constant Gain
cs: Stálé zesílení

en: Constant Power 1
cs: Stálá síla 1

en: Constant Power 2
cs: Stálá síla 2

en: Constrained
cs: Omezeno

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Continue to export remaining files?
cs: Pokračovat a vyvést zbývající soubory?

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
cs: Pokračujte s opravami popsanými v zápisu a zkontrolujte, zda tam není více chyb. To zachová projekt v jeho současném stavu, s výjimkou "Zavřít projekt hned" dalších chybových záznamů.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
cs: Pokračovat bez odstranění; ignorovat další extra soubory této relace

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
cs: Kontrastní analýza (dodržuje WCAG 2)

en: Contrast Analyzer, for measuring RMS volume differences between two selections of audio.
cs: Analyzátor kontrastu pro měření rozdílů v hlasitosti RMS mezi dvěma vybranými oblastmi jedné stopy.

en: Contrast...
cs: Kontrast...

en: Contributors
cs: Přispěvatelé

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
cs: 1.0 projekt byl převeden do nového formátu.
    Starý soubor byl uložen jako '%s'

en: Converts stereo tracks to mono
cs: Převede stereofonní stopu na monofonní

en: Copied labeled audio regions to clipboard
cs: Štítky označené oblasti zvuku jsou překopírovány do schránky

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy All Files (Safer)
cs: Kopírovat všechny soubory (bezpečnější)

en: Copy Labeled Audio
cs: Kopírovat štítky označený zvuk

en: Copy Selected Files
cs: Kopírovat vybrané soubory

en: Copy to clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: Copying Project
cs: Kopíruje se projekt

en: Copying audio data into project...
cs: Kopírování zvukových dat do projektu...

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
cs: Kopírování těchto souborů do vašeho projektu odstraní tuto závislost.
    Je to bezpečnější, ale je potřeba více místa na disku.

en: Core Libraries
cs: Základní knihovny

en: Cosine
cs: Kosinová

en: Cosine In
cs: Kosinový vstup

en: Cosine Out
cs: Kosinový výstup

en: Could not create directory:
      %s
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář:
      %s

en: Could not determine language
cs: Nepodařilo se určit jazyk

en: Could not export "%s" preset
    
    %s
cs: Nepodařilo se vyvést přednastavení "%s
    
    %s

en: Could not find any audio devices.
cs: Nelze najít žádné zvukové zařízení.

en: Could not find component
cs: Nepodařilo se najít součástku

en: Could not import "%s" preset
    
    %s
cs: Nepodařilo se zavést přednastavení "%s"
    
    %s

en: Could not initialize MP3 encoding library!
cs: Nepodařilo se inicializovat kodér MP3!

en: Could not initialize component
cs: Nepodařilo se inicializovat součástku

en: Could not load file: "%s"
cs: Nepodařilo se nahrát soubor: "%s"

en: Could not load the library
cs: Nepodařilo se nahrát knihovnu

en: Could not open MP3 encoding library!
cs: Nepodařilo se otevřít kodér MP3!

en: Could not open file
cs: Nepodařilo se otevřít soubor

en: Could not open file %s.
cs: Nepodařilo se otevřít soubor %s.

en: Could not open file %s: Filename too short.
cs: Nepodařilo se otevřít soubor %s: Název souboru je příliš krátký.

en: Could not open file %s: Incorrect filetype.
cs: Nepodařilo se otevřít soubor %s: Nesprávný typ souboru.

en: Could not open file: "%s"
cs: Nelze otevřít soubor: "%s"

en: Could not open file: %s
cs: Nelze otevřít soubor: %s

en: Could not parse XML
cs: Nepodařilo se zpracovat XML

en: Could not shift between tracks
cs: Nepodařilo se posunout mezi stopami

en: Could not write to %s.
cs: Nepodařilo se zapisovat do %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
cs: Nepodařilo se najít složku s daty projektu: "%s"

en: Couldn't import the project:
    
    %s
cs: Nepodařilo se zavést projekt:
    
    %s

en: Couldn't instantiate effect
cs: Efekt se nepodařilo doložit příkladem

en: Couldn't open "%s"
cs: Nepodařilo se otevřít "%s"

en: Couldn't read from file: %s
cs: Nelze číst ze souboru: %s

en: Couldn't save log to file: %s
cs: Zápis se nepodařilo zapsat do souboru: %s

en: Couldn't write to file: %s
cs: Nelze zapisovat do souboru: %s

en: Cowbell
cs: Kravský zvonec

en: Create Correction(.wvc) File
cs: Vytvořit opravný soubor (.wvc)

en: Create labels based on
cs: Vytvořit štítky založené na

en: Created new audio track
cs: Vytvořit novou zvukovou stopu

en: Created new label track
cs: Vytvořena nová popisová stopa

en: Created new project
cs: Nový projekt vytvořen

en: Created new stereo audio track
cs: Vytvořit novou zvukovou stereo stopu

en: Created new time track
cs: Vytvořena nová časová stopa

en: Creates audio of zero amplitude
cs: Vytvoří zvuk s nulovým rozkmitem

en: Creates labels where clipping is detected
cs: Vytvoří štítky tam, kde je zjištěno přebuzení

en: Credits
cs: Zásluhy

en: Cross&fade:
cs: Pro&línání:

en: Cross-platform GUI library
cs: Knihovna rozhraní pro více systémů

en: Crossfade Clips
cs: Prolínat klipy

en: Crossfade Tracks
cs: Prolínat stopy

en: Ctrl+Click
cs: Ctrl-klepnutí

en: Ctrl+Click to deselect
cs: Ctrl+klepnutí pro zrušení výběru

en: Cu&t
cs: Vyj&mout

en: Cu&t	Ctrl+X
cs: &Vyjmout	Ctrl+X

en: Cu&t Label text
cs: &Vyjmout text štítku

en: Cuberoot Autocorrelation
cs: Cuberoot autokorelace

en: Cubic
cs: Kubická

en: Cubic Curve (odd harmonics)
cs: Kubická křivka (zvláštní harmonie)

en: Current Codec:
cs: Nynější kodek:

en: Current Format:
cs: Nynější formát:

en: Current Project
cs: Nynější projekt

en: Current Settings
cs: Nynější nastavení

en: Current difference
cs: Nynější rozdíl

en: Current length of selection.
cs: Nynější délka výběru.

en: Current program has been modified.
    Discard changes?
cs: Nynější program byl změněn.
    Zahodit změny?

en: Current selection length: %s
cs: Nynější délka výběru: %s

en: Current selection length: dd:hh:mm:ss
cs: Nynější délka výběru: dd:hh:mm:ss

en: Cursor &Left
cs: Přemístit ukazatel v&levo

en: Cursor &Right
cs: Přemístit ukazatel v&pravo

en: Cursor Long J&ump Left
cs: Dlouhý &skok ukazatelem doleva

en: Cursor Long Ju&mp Right
cs: Dlouhý sk&ok ukazatelem doprava

en: Cursor Sh&ort Jump Left
cs: &Krátký skok ukazatelem doleva

en: Cursor Shor&t Jump Right
cs: K&rátký skok ukazatelem doprava

en: Cursor to Ne&xt Clip Boundary
cs: Ukazatel na hranici &dalšího klipu

en: Cursor to Next Clip Boundary
cs: Ukazatel na hranici dalšího klipu

en: Cursor to Prev Clip Boundary
cs: Ukazatel na hranici předchozího klipu

en: Cursor to Project End
cs: Ukazatel na konec projektu

en: Cursor to Project Start
cs: Ukazatel na začátek projektu

en: Cursor to Selection End
cs: Ukazatel na ko&nec výběru

en: Cursor to Selection Start
cs: Ukazatel na začátek výběru

en: Cursor to Stored &Cursor Position
cs: Ukazatel po uloženou polohu &ukazatele

en: Cursor to Track &End
cs: Ukazatel až po &konec stopy

en: Cursor to Track End
cs: Ukazatel na &konec stopy

en: Cursor to Track Start
cs: Ukazatel až po začátek stopy

en: Cursor:
cs: Ukazatel:

en: Curve Name
cs: Název křivky

en: Curve exists
cs: Křivka existuje

en: Curve not found
cs: Křivka nebyla nalezena

en: Curves exported
cs: Křivky uloženy

en: Custom
cs: Vlastní

en: Custom Curve
cs: Vlastní křivka

en: Custom FFmpeg Export
cs: Vlastní uložení FFmpeg

en: Custom Track &Name
cs: Vlastní &název stopy

en: Custom brush size
cs: Vlastní velikost štětce

en: Custom curve
cs: Vlastní křivka

en: Custom name text
cs: Vlastní text názvu

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Cut (%lld, %lld) failed.
cs: Vyjmutí (%lld, %lld) se nezdařilo.

en: Cut Labeled Audio
cs: Vyjmout štítky označený zvuk

en: Cut Preview
cs: Vyjmout zkušební poslech (klávesa c)

en: Cut labeled audio regions to clipboard
cs: Vyjmout a zkopírovat štítky označené oblasti zvuku do schránky

en: Cut to clipboard
cs: Vyjmout a vložit do schránky

en: Cut to the clipboard
cs: Vyjmout a vložit do schránky

en: Cut/Copy/Paste
cs: Vyjmout/Kopírovat/Vložit

en: Cut: %lld - %lld
cs: Vyjmout: %lld - %lld

en: Cutoff
cs: Bod zkrácení

en: Cutoff (Hz)
cs: Mezní kmitočet (Hz)

en: Cutoff:
cs: Bod zkrácení:

en: D&ecay factor:
cs: Faktor &doběhu (dozvuku):

en: D&ecrease Recording Volume
cs: S&nížit hlasitost nahrávání

en: D&efault Sample Rate:
cs: &Výchozí vzorkovací kmitočet:

en: D&elete...
cs: &Smazat...

en: D&isabled
cs: &Zakázáno

en: D&iscard
cs: &Zahodit

en: DC blocking filter
cs: Filtr na blokování DC

en: DTMF &sequence:
cs: &Sekvence DTMF:

en: DTMF Tones
cs: Tóny DTMF

en: DTMF sequence empty.
    Check ALL settings for this effect.
cs: Sekvence DTMF prázdná.
    Prověřit VŠECHNA nastavení pro tento efekt.

en: Da&mping (%):
cs: &Tlumení (%):

en: Dark
cs: Tmavý

en: Data folder:
cs: Složka s daty:

en: Data gathered
cs: Data přečtena

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
cs: Data budou předána standardnímu vstupu. "%f" použije název souboru v okně pro ukládání.

en: Database error.  Sorry, but we don't have more details.
cs: Chyba databáze. Litujeme, ale nemáme více podrobností.

en: De&faults
cs: Vý&chozí

en: De&lete
cs: Vy&mazat

en: De&lete selected rule
cs: &Smazat vybrané pravidlo

en: De&vice
cs: Zaříz&ení

en: De&vice:
cs: Zaříz&ení:

en: Debu&g
cs: &Diagnóza

en: Debug Output:
cs: Výstup ladění:

en: Debug build (debug level %d)
cs: Ladicí sestavení (úroveň ladění %d)

en: Decay (ms)
cs: Dozvuk (ms)

en: Decay (seconds)
cs: Dozvuk (sekundy):

en: Decay factor:
cs: Faktor doběhu (dozvuku):

en: Deciseconds
cs: Decisekundy

en: Default &view mode:
cs: Výchozí režim &prohlížení:

en: Default Sample &Format:
cs: Výchozí &formát vzorkování:

en: Default Waveform scale:
cs: Výchozí měřítko křivky:

en: Default audio track &name:
cs: Výchozí &název zvukové stopy:

en: Default directories
cs: Výchozí adresáře

en: Default endianness
cs: Standardní endianness

en: Default playback device number: %d
cs: Číslo výchozího přehrávacího zařízení: %d

en: Default recording device number: %d
cs: Číslo výchozího nahrávacího zařízení: %d

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Degree of Levelling
cs: Stupeň vyrovnávání

en: Delay
cs: Zpoždění

en: Delay and Reverb
cs: Zpoždění a dozvuk

en: Delay level per echo (dB)
cs: Hladina zpoždění na echo (dB)

en: Delay time (seconds)
cs: Čas zpoždění (vteřiny/sekundy)

en: Delay time (seconds):
cs: Čas zpoždění (vteřiny):

en: Delay type
cs: Typ zpoždění

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete %d items?
cs: Smazat %d položek?

en: Delete '%s'?
cs: Smazat '%s'?

en: Delete Key&2
cs: Klávesa pro mazání Delete &2

en: Delete Labeled Audio
cs: Smazat štítky označené oblasti zvuku

en: Delete Preset
cs: Smazat přednastavení

en: Delete orphan files (permanent immediately)
cs: Odstranění osiřelých souborů (permanentní ihned)

en: Delete preset '%s'?
cs: Smazat přednastavení '%s'?

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
cs: Vymazáno %.2f sekund v t=%.2f

en: Deleted Label
cs: Smazaný štítek

en: Deleted labeled audio regions
cs: Smazané štítky označené oblasti zvuku

en: Demo
cs: Ukázka

en: Dependency Check
cs: Zkontrolovat závislost

en: Dept&h (%):
cs: &Hloubka (%):

en: Dept&h:
cs: &Hloubka modulace:

en: Depth in percent
cs: Hloubka v procentech

en: Description: %s
cs: Popis: %s

en: Destination project could not be detached
cs: Nepodařilo se odpojit cílový projekt

en: Detac&h at Silences
cs: Rozděli&t při tichu

en: Detach
cs: Oddělit

en: Detach Labeled Audio
cs: Oddělit štítky označený zvuk

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
cs: Odděleno %.2f sekund na t=%.2f

en: Detached labeled audio regions
cs: Oddělené štítky označené oblasti zvuku

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Detect
cs: Zjistit

en: Detect Silence
cs: Zjistit ticho

en: Detect Upstream Dropouts
cs: Rozpoznat výpadky ležící před

en: Detect dropouts
cs: Rozpoznat výpadky

en: Device
cs: Zařízení

en: Device ID: %d
cs: ID zařízení: %d

en: Device info unavailable for: %d
cs: Informace o zařízení nedostupné pro: %d

en: Device information is not available.
cs: Informace o zařízení nejsou dostupné

en: Device name: %s
cs: Název zařízení: %s

en: Difference = %.2f RMS dB.
cs: Rozdíl  = %.2f RMS dB.

en: Difference = infinite RMS dB.
cs: Rozdíl = nekonečná efektivní hodnota v dB.

en: Difference is indeterminate.
cs: Rozdíl je neurčitý.

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
cs: Změna směru      -- znamená: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Directories
cs: Adresáře

en: Directory %s is not suitable (at risk of being cleaned out)
cs: Adresář %s není vhodný (nebezpečí vyprázdnění)

en: Directory %s is not writable
cs: Do adresáře %s nelze zapisovat

en: Directory Dialog
cs: Dialog adresáře

en: Directory creation failed.
cs: Adresář se nepodařilo vytvořit.

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Disallow
cs: Zakázat

en: Disallowed
cs: Nedovoleno

en: Discarding undo/redo history
cs: Zahazuje se historie zpět/znovu

en: Discrimination &method:
cs: &Způsob rozlišování:

en: Disk # blocks:
cs: Disk # bloky:

en: Disk Block Size (KB):
cs: Velikost bloku na disku (KB):

en: Disk Space
cs: Místo na disku

en: Disk space remaining for recording: %s
cs: Místo na disku zbývající pro nahrávání: %s

en: Display
cs: Zobrazit

en: Display &samples:
cs: Zobrazit &vzorky:

en: Display:
cs: Zobrazení:

en: Distance: (1 to 120, default = 20)
cs: Vzdálenost: (1 až 120, výchozí = 20)

en: Distinguished %s Team members, not currently active
cs: Význační členové týmu %s, nyní nečinní

en: Distortion
cs: Zkreslení

en: Distortion amount
cs: Množství zkreslení

en: Distortion and Modulation
cs: Zkreslení a modulace

en: Distortion type:
cs: Typ zkreslení:

en: Dit&her:
cs: Ná&hodný šum:

en: Do Not Copy
cs: Nekopírovat

en: Do not show this warning again
cs: Nezobrazovat toto varování znovu

en: Do nothing
cs: Nedělat nic

en: Do you have these problems?
cs: Máte tyto potíže?

en: Do you really want to delete selected rule?
cs: Opravdu chcete smazat vybrané pravidlo?

en: Do you still want to start Audacity?
cs: Chcete znovu spustit Audacity?

en: Do you want to save the changes?
cs: Chcete uložit změny?

en: Does the demo action.
cs: Provede ukázkovou činnost.

en: Doing correctness check...
cs: Ověřuje se správnost...

en: Dominic Mazzoni, David R. Sky and Steve Daulton
cs: Dominic Mazzoni, David R. Sky a Steve Daulton

en: Don't Link Stereo
cs: Nepropojovat stereo

en: Don't show this again at start up
cs: Tento dialog už neukazovat

en: Don't show this warning again
cs: Nezobrazovat toto varování znovu

en: Dow&nload
cs: &Stahování

en: Down Octa&ve
cs: O ok&távu níž

en: Download
cs: Stáhnout

en: Downloading %s
cs: Stahuje se %s

en: Dr&y Gain (dB):
cs: &Zkušební zesílení (dB):

en: Drag
cs: Táhnout

en: Drag clips to reposition them. Hold Shift and drag to move all clips on the same track.
cs: Táhněte klipy pro změnu jejich polohy. Podržte klávesu Shift a táhněte pro posunutí všech klipů ve stejné stopě.

en: Drag label boundary.
cs: Přesunout hranice oblastí.

en: Drag label. Hold shift and drag to move all labels on the same track.
cs: Přetáhněte štítek. Podržením klávesy Shift a přetažením přesunete všechny štítky na stejnou stopu.

en: Drag one or more label boundaries.
cs: Přesunout jednu nebo více hranic oblastí.

en: Drag to Seek. Release and move to Scrub.
cs: Táhněte pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním. Přestaňte a pohybujte pro přehrávání proměnlivou rychlostí.

en: Drag to Seek. Release to stop seeking.
cs: Táhněte pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním. Přestaňte pro ukončení přehrávání normální rychlostí s přeskakováním.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
cs: Táhnout levým tlačítkem myši pro přiblížení oblasti, stisknutím pravého tlačítka myši dojde k oddálení

en: Drags mouse from one place to another.
cs: Táhne myš z jednoho místa na druhé.

en: Draw Curves
cs: Kreslit křivky

en: Draw Tool
cs: Nástroj pro kreslení

en: Drip (long)
cs: Kapky (dlouhé)

en: Drip (short)
cs: Kapky (krátké)

en: Drive
cs: Odpálení

en: Dropouts
cs: Výpadky

en: Dry Previe&w
cs: Zkušební &poslech

en: Dry Wet
cs: Na zkoušku Naostro

en: Duck &amount:
cs: &Míra zeslabení:

en: Duplic&ate
cs: Kopí&rovat

en: Duplicate
cs: Zdvojit

en: Duplicated
cs: Zdvojeno

en: Duration
cs: Doba trvání

en: Duration (60s max)
cs: Doba trvání (max 60 s)

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
cs: Doba trvání je nula. Nic nebude zaznamenáno.

en: Duration:
cs: Doba trvání:

en: Duty cycle:
cs: Provádění úloh:

en: Dynamic Libraries
cs: Dynamické knihovny

en: Dynamically Linked Libraries
cs: Dynamicky propojené knihovny

en: E&dit...
cs: &Upravit...

en: E&nabled
cs: &Povoleno

en: E&xit
cs: &Ukončit

en: E&xpand Collapsed Tracks
cs: R&ozbalit sbalené stopy

en: E&xport...
cs: &Uložit jako...

en: E&xtended (with frequency ranges)
cs: &Rozšířený (s kmitočtovými rozsahy)

en: EQ XML to TXT Converter
cs: Převaděč EQ XML na TXT

en: EQ and Filters
cs: Ekvalizéry a filtry

en: Echos a message.
cs: Vydá zprávu.

en: Edgar-RFT and Steve Daulton
cs: Edgar-RFT a Steve Daulton

en: Edit
cs: Úpravy

en: Edit Genres
cs: Editovat seznam žánrů

en: Edit Labels
cs: Upravit štítky

en: Edit Metadata Tags
cs: Upravit popisné značky

en: Edit Steps
cs: Upravit kroky

en: Edit, Preferences...
cs: Úpravy, Nastavení...

en: Edited Envelope
cs: Upravená obálka

en: Edited Label
cs: Upravený štítek

en: Edited labels
cs: Upravené štítky

en: Editing a clip can &move other clips
cs: Při úpravě klipu se posunují následující klipy téže stopy

en: Editing and greyed out Menus
cs: Úprava a zašedlé nabídky

en: Effe&ct
cs: Efe&kty

en: Effect
cs: Efekt

en: Effect %d
cs: Efekt %d

en: Effect Options
cs: Volby pro efekty

en: Effect Output
cs: Výstup efektu

en: Effect Settings
cs: Nastavení efektu

en: Effect Unavailable
cs: Efekt není dostupný

en: Effect failed to initialize
cs: Nepodařilo se inicializovat efekt

en: Effect menu &organization:
cs: &Uspořádání nabídky efektů:

en: Effect or Command at %s failed to register:
    %s
cs: Nepodařilo se zaregistrovat efekt nebo příkaz na %s:
    %s

en: Effects
cs: Efekty

en: Effects Preview
cs: Zkoušky efektů

en: Elapsed Time:
cs: Uplynulý čas:

en: Emeritus:
cs: Zasloužilí:

en: Empty
cs: Prázdný

en: Empty value
cs: Prázdná hodnota

en: Ena&ble Spectral Selection
cs: &Povolit výběr spektra

en: Ena&ble spectral selection
cs: Po&volit výběr spektra

en: Enable &Automatic Save?
cs: Povolit &automatické ukládání?

en: Enable &compensation
cs: Povolit &vyrovnávání

en: Enable &dragging selection edges
cs: Povolit &tažení okrajů výběru

en: Enable &graphical interface
cs: Povolit &grafické rozhraní

en: Enable Automated Recording Level Adjustment.
cs: Povolit automatické přizpůsobení nahrávací úrovně zvuku.

en: Enable Automatic &Export?
cs: Povolit &automatické ukládání v jiném formátu?

en: Enable cut &lines
cs: Povolit dělicí čá&ry

en: Enable new plug-ins
cs: Povolit nové přídavné moduly

en: Enable scrolling left of &zero
cs: Povolit posunutí pohledu vlevo z nuly

en: Enable smart selection
cs: Povolit chytrý výběr

en: Enable track spectrogram view before
    applying 'Spectral' effects.
cs: Povolit zobrazení spektrogramu stopy před
    použitím "spectrálních" efektů.

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Enabling effect or command:
    
    %s
cs: Povoluje se efekt nebo příkaz:
    
    %s

en: Enabling effects or commands:
    
    %s
cs: Povolují se efekty nebo příkazy:
    
    %s

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Encountered %d errors decoding WavPack file!
cs: Při dekódování souboru WavPack nalezeno %d chyb!

en: End
cs: Konec

en: End (or start)
cs: Konec (nebo začátek)

en: End Date
cs: Datum konce

en: End Date and Time
cs: Datum a čas konce

en: End Time
cs: Konec

en: End Time:
cs: Čas konce:

en: End to Cu&rsor/Selection Start
cs: Konec na začátku uk&azatele/výběru

en: End to Selection En&d
cs: Konec na &konci výběru

en: End:
cs: Konec:

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
cs: Energie                  -- znamená: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
cs: Rozšířená autokorelace

en: Enter Nyquist Command:
cs: Zadat příkaz Nyquist:

en: Enter name of new macro
cs: Vložit název nového makra

en: Enter token to link your account
cs: Zadejte symbol pro propojení účtu

en: Enter track name
cs: Vložte název stopy

en: Envelope
cs: Obálka

en: Envelope Tool
cs: Nástroj pro obalovou křivku

en: Envelopes
cs: Obálky

en: Equalization
cs: Ekvalizace

en: Equalization XML file
cs: Soubor ekvalizéru XML

en: Erased selected area
cs: Vymazána vybraná oblast

en: Error
cs: Chyba

en: Error %ld returned from MP3 encoder
cs: Kodér MP3 vrátil chybu %ld

en: Error (file may not have been written): %s
cs: Chyba (soubor možná nebyl zapsán): %s

en: Error Converting Legacy Project File
cs: Chyba při převádění souboru se zastaralým projektem

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
cs: Chyba při ukládání klávesových zkratek

en: Error Importing
cs: Chyba při nahrávání

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
cs: Chyba při nahrávání klávesových zkratek

en: Error Initializing Audio
cs: Chyba při inicializaci Audia

en: Error Initializing Midi
cs: Chyba při inicializaci MIDI

en: Error Loading EQ Curves
cs: Chyba při nahrávání křivky ekvalizace

en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
cs: Chyba při nahrávání křivky ekvalizace ze souboru:
    %s
    Zpráva o chybě říká:
    %s

en: Error Loading Metadata
cs: Chyba při nahrávání popisných dat

en: Error Loading VST Presets
cs: Chyba při nahrávání přednastavení VST

en: Error Locking Temporary Folder
cs: Chyba při zamykání dočasné složky

en: Error Opening File
cs: Chyba při otevírání souboru

en: Error Opening File or Project
cs: Chyba při otevírání souboru nebo projektu

en: Error Opening Project
cs: Chyba při otevírání projektu

en: Error Saving Copy of Project
cs: Chyba při ukládání kopie projektu

en: Error Saving Effect Presets
cs: Chyba při ukládání přednastavení efektu

en: Error Saving Equalization Curves
cs: Chyba při ukládání ekvalizačních křivek

en: Error Saving FFmpeg Presets
cs: Chyba při ukládání přednastavení FFmpeg

en: Error Saving Project
cs: Chyba při ukládání projektu

en: Error Saving Tags File
cs: Chyba při ukládání souboru se značkami

en: Error Saving Timer Recording Project
cs: Chyba při ukládání projektu s časovaným nahráváním

en: Error Saving VST Presets
cs: Chyba při ukládání přednastavení VST

en: Error Writing to File
cs: Chyba při zapisování do souboru

en: Error in Automatic Export
cs: Chyba v automatickém ukládání v jiném formátu

en: Error in Automatic Save
cs: Chyba v automatickém ukládání

en: Error in Duration
cs: Chyba v trvání

en: Error in Nyquist code
cs: Chyba v kódu Nyquist

en: Error opening file
cs: Chyba při otevírání souboru

en: Error opening recording device.
    Error code: %s
cs: Chyba při otevírání nahrávacího (zvukového) zařízení.
    Kód chyby: %s

en: Error opening sound device.
    Try changing the audio host, playback device and the project sample rate.
cs: Chyba při otevírání zvukového zařízení.
    Pokuste se změnit hostitele zvuku, přehrávací zařízení a vzorkovací kmitočet projektu.

en: Error trying to save file: %s
cs: Chyba při ukládání souboru: %s

en: Error while processing %s
    
    Inserting silence.
cs: Chyba při zpracování %s
    
    Vkládá se ticho.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
cs: Chyba při zápisu souboru %s nastala (disk je plný?).
    Libsndfile říká, že "%s"

en: Error writing to file: "%s"
cs: Chyba při zapisování do souboru: "%s"

en: Error.~%
cs: Chyba.~%

en: Error.~%"~a" cannot be written.
cs: Chyba.~%"~a" nelze zapsat.

en: Error.~%Crossfade Clips may only be applied to one track.
cs: Chyba~%Prolínání klipů je možno použít jen na jednu stopu.

en: Error.~%File cannot be written:~%"~a.txt"
cs: Chyba.~%Soubor nelze zapsat:~%"~a.txt"

en: Error.~%File overwrite disallowed:~%"~a.txt"
cs: Chyba.~%Přepsání souboru nepovoleno:~%"~a.txt"

en: Error.~%Frequency set too high for selected track.
cs: Chyba.~%Kmitočet je pro vybranou stopu nastaven příliš vysoko.

en: Error.~%Invalid selection.~%Empty space at start/ end of the selection.
cs: Chyba~%Neplatný výběr~%Prázdné místo na začátku/konci výběru.

en: Error.~%Invalid selection.~%More than 2 audio clips selected.
cs: Chyba~%Neplatný výběr~%Vybrány více než 2 zvukové klipy.

en: Error.~%No file selected.
cs: Chyba.~%Nevybrán žádný soubor.

en: Error.~%No modulation carrier.
cs: Chyba.~%Žádný nosič modulace.

en: Error.~%Select 2 (or more) tracks to crossfade.
cs: Chyba.~%Vyberte 2 (nebo více) stopy k prolínání.

en: Error.~%Track sample rate below 100 Hz is not supported.
cs: Chyba.~%Vzorkovací kmitočet pod 100 Hz není podporován.

en: Error.~%Unable to open file
cs: Chyba.~%Nelze otevřít soubor

en: Error.~%Unable to open file~%~s
cs: Chyba.~%Nelze otevřít soubor~%~s

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: Error: %s at line %lu
cs: Chyba: %s na řádku %lu

en: Error: There is insufficient space to create labels.~%
cs: Chyba: Není dostatek místa pro vytvoření štítků.~%

en: Error:~%~
                  The file must contain only plain ASCII text.~%~
                  (Invalid byte '~a' at byte number: ~a)
cs: Chyba:~%~
                  Soubor musí obsahovat jen prostý text ASCII.~%~
                  (neplatný byte '~a' na čísle bytu: ~a)

en: Errors Only
cs: Jen chyby

en: Errors in %d/%lld chunks
cs: Chyby v %d/%lld kouscích

en: Error~%~
                            '~a' could not be opened.~%~
                            Check that file exists.
cs: Chyba~%~
                            '~a' se nepodařilo otevřít.~%~
                            Prověřte, že soubor existuje.

en: Error~%~
                  Data must be numbers in plain ASCII text.~%~
                  '~a' is not a numeric value.
cs: Chyba~%~
                  Data muí být čísla v prostém textu ASCII.~%~
                  '~a' není číselná hodnota.

en: Error~%~%
cs: Chyba~%~%

en: Estimate
cs: Odhadnout

en: Estimated Start Pitch: %s%d (%.3f Hz)
cs: Odhadovaná výška tónu začátku: %s%d (%.3f Hz)

en: Even Harmonics
cs: Stálá harmonie

en: Executables
cs: Spustitelné soubory

en: Exit Audacity
cs: Ukončit Audacity

en: Expand
cs: Rozšířit

en: Expand and Compress
cs: Rozšířit a zkomprimovat

en: Expanded Cut Line
cs: Rozšířená čára střihu

en: Expected len %lld, track len %lld.
cs: Očekávaná délka %lld, délka stopy %lld.

en: Exponential In
cs: Exponenciální vstup

en: Exponential Out
cs: Exponenciální výstup

en: Export
cs: Uložit jako

en: Export &Labels...
cs: Uložit š&títky jako...

en: Export Audio
cs: Uložit zvuk v jiném formátu

en: Export Audio Unit Preset As %s:
cs: Vyvést přednastavení Audio Unit jako %s:

en: Export Audio Unit Presets
cs: Vyvést přednastavení Audio Unit

en: Export Audio...
cs: Uložit zvuk v jiném formátu...

en: Export Benchmark Data as:
cs: Uložit data ze srovnávací zkoušky jako:

en: Export Contrast Result As:
cs: Uložit opačný výsledek jako:

en: Export EQ curves as...
cs: Uložit křivky EQ jako...

en: Export Effect Parameters
cs: Vyvést parametry efektu

en: Export Keyboard Shortcuts As:
cs: Uložit klávesové zkratky jako:

en: Export Labels As:
cs: Uložit štítky jako:

en: Export MI&DI...
cs: Uložit jako &MIDI...

en: Export MIDI
cs: Uložit jako MIDI

en: Export MIDI As:
cs: Uložit MIDI jako:

en: Export Macro
cs: Vyvést makro

en: Export Presets
cs: Uložit přednastavení

en: Export Project As:
cs: Uložit projekt v jiném formátu jako:

en: Export Spectral Data As:
cs: Uložit spektrální data jako:

en: Export as &OGG
cs: Uložit jako &OGG

en: Export as &WAV
cs: Uložit jako &WAV

en: Export as FLAC
cs: Uložit jako FLAC

en: Export as MP&3
cs: Uložit jako MP&3

en: Export canceled after exporting the following %lld file(s).
cs: Ukládání zrušeno po uložení následujícího(ch) souboru(ů) %lld.

en: Export data to
cs: Uložit data v jiném formátu

en: Export error
cs: Chyba při vyvádění

en: Export stopped after exporting the following %lld file(s).
cs: Ukládání zastaveno po uložení následujícího(ch) souboru(ů) %lld.

en: Export...
cs: Vyvést...

en: Export2
cs: Uložení v jiném formátu 2

en: Exported Allegro (.gro) files save time as:
cs: Uložené soubory Allegro (.gro) ukládají čas jako:

en: Exported Label Style:
cs: Uložený styl štítků:

en: Exported Tags
cs: Značky uložené v jiném formátu

en: Exporting an Audio File
cs: Uložení zvukového souboru

en: Exporting selected audio as %s
cs: Vybraná zvuková data se ukládají jako %s

en: Exporting selected audio as WavPack
cs: Vybraná zvuková data se ukládají jako WavPack

en: Exporting selected audio at %d Kbps
cs: Ukládají se vybraná zvuková data při %d kb/s

en: Exporting selected audio at %ld kbps
cs: Vybraná zvuková data se ukládají s datovým tokem %ld kb/s

en: Exporting selected audio with %s preset
cs: Ukládají se vybraná zvuková data s přednastavením %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
cs: Ukládají se vybraná zvuková data ve kvalitě proměnlivého datového toku VBR %s

en: Exporting the audio as %s
cs: Zvuk se ukládá jako %s

en: Exporting the audio as FLAC
cs: Zvuk se ukládá jako FLAC

en: Exporting the audio as Ogg Vorbis
cs: Zvuk se ukládá jako Ogg Vorbis

en: Exporting the audio as WavPack
cs: Zvuk se ukládá jako WavPack

en: Exporting the audio at %d Kbps
cs: Zvuk se ukládá při %d kb/s

en: Exporting the audio at %ld kbps
cs: Zvuk se ukládá při %ld kb/s

en: Exporting the audio using command-line encoder
cs: Zvuk se ukládá pomocí kodéru pro příkazový řádek

en: Exporting the audio with %s preset
cs: Zvuk se ukládá s přednastavením %s

en: Exporting the audio with VBR quality %s
cs: Zvuk se ukládá v kvalitě proměnlivého datového toku %s

en: Exporting the selected audio as %s
cs: Vybraná zvuková data se ukládají jako %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
cs: Vybraná zvuková data se ukládají jako FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
cs: Vybraná zvuková data se ukládají jako Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
cs: Vybraný zvuk se ukládá pomocí kodéru pro příkazový řádek

en: Exports to a file.
cs: Uloží v jiném formátu do souboru.

en: Ext Import
cs: Rozš. Import

en: Ext&ra
cs: &Navíc

en: Extend Selection Range
cs: Zvětšit rozsah výběru

en: Extended Import
cs: Rozšířené nahrávání souborů

en: Extended libraries
cs: Rozšířené knihovny

en: External Audacity module which provides a simple IDE for writing effects.
cs: Vnější modul Audacity, který poskytuje jednoduché IDE pro zápis efektů.

en: Extreme
cs: Mimořádný

en: Extreme Pitch and Tempo Change support
cs: Podpora změny krajní výšky tónu a tempa

en: Extreme, 220-260 kbps
cs: Mimořádná, 220-260 kb/s

en: FAIL
cs: SELHÁNÍ

en: FFT Find Notes
cs: Hledat noty FFT

en: FFmpeg : ERROR - Can't add audio stream to output file "%s".
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze přidat zvukový proud do výstupního souboru "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate buffer to read into from audio FIFO.
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze přidělit vyrovnávací paměť k vykládání ze zvukového FIFO.

en: FFmpeg : ERROR - Can't allocate output format context.
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze přidělit prostředí výstupního formátu.

en: FFmpeg : ERROR - Can't determine format description for file "%s".
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze určit popis formátu pro soubor "%s".

en: FFmpeg : ERROR - Can't open output file "%s" to write. Error code is %d.
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze otevřít výstupní soubor "%s" pro zápis. Kód chyby je %d.

en: FFmpeg : ERROR - Can't write headers to output file "%s". Error code is %d.
cs: FFmpeg: CHYBA - Nelze zapsat hlavičky do výstupního souboru "%s". Kód chyby je %d.

en: FFmpeg : ERROR - Could not allocate bytes for samples buffer
cs: FFmpeg: CHYBA - Nepodařilo se přidělit byty pro vyrovnávací paměť vzorků

en: FFmpeg : ERROR - Could not get sample buffer size
cs: FFmpeg: CHYBA - Nepodařilo se získat vyrovnávací paměť vzorku

en: FFmpeg : ERROR - Could not setup audio frame
cs: FFmpeg: CHYBA - Nepodařilo se nastavit zvukový snímek

en: FFmpeg : ERROR - Couldn't write audio frame to output file.
cs: FFmpeg: CHYBA - Nepodařilo se zapsat zvukový snímek do výstupního souboru.

en: FFmpeg : ERROR - Too much remaining data.
cs: FFmpeg: CHYBA - Příliš mnoho zbývajících dat.

en: FFmpeg : ERROR - encoding frame failed
cs: FFmpeg: CHYBA - Nepodařilo se kódování snímku

en: FFmpeg : ERROR - nAudioFrameSizeOut too large.
cs: FFmpeg: CHYBA -  nAudioFrameSizeOut příliš velký.

en: FFmpeg Import/Export
cs: Nahrávání/ukládání FFmpeg

en: FFmpeg Import/Export Library
cs: Knihovna pro nahrávání/ukládání FFmpeg

en: FFmpeg Library Version:
cs: Verze knihovny FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
cs: Knihovna FFmpeg:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
cs: FFmpeg nemůže najít zvukový kodek 0x%x.
    Podpora pro tento kodek pravděpodobně není sestavena.

en: FFmpeg library not found
cs: Knihovna FFmpeg nebyla nalezena

en: FFmpeg not found
cs: FFmpeg nebyl nalezen

en: FFmpeg startup failed
cs: Spuštění FFmpegu se nezdařilo

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before, 
    but this time Audacity failed to load it at startup. 
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
cs: FFmpeg byl nastaven v Nastavení a předtím úspěšně nahrán,                         
    nyní ho ale Audacity nedokázalo při spuštění nahrát.                         
    
    Můžete se vrátit do Nastavení → Knihovny a znovu ho nastavit.

en: FFmpeg-compatible files
cs: S FFmpeg kompatibilní soubory

en: FLAC (FLAC Lossless Audio Codec)
cs: FLAC (FLAC bezztrátový zvukový kodek)

en: FLAC Files
cs: Soubory FLAC

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
cs: Nepodařilo se inicializovat kodér FLAC
    Stav: %d

en: FLAC export couldn't open %s
cs: Uložení do FLAC se nepodařilo otevřít %s

en: FLAC files
cs: Soubory FLAC

en: FLAC import and export
cs: Nahrávání a ukládání do FLAC

en: FLAC options
cs: Volby pro FLAC

en: Face name
cs: Název písma

en: Face size
cs: Velikost písma

en: Factory Defaults
cs: Výchozí tovární nastavení

en: Factory Presets
cs: Tovární přednastavení

en: Fade Down
cs: Prolínání dolů

en: Fade Ends
cs: Konec prolínání

en: Fade In
cs: Fade In (postupný náběh)

en: Fade Out
cs: Fade Out (do ztracena)

en: Fade Type
cs: Typ prolínání

en: Fade Up
cs: Prolínání nahoru

en: Fade direction
cs: Směr prolínání

en: Fade-out type
cs: Typ postupného zeslabení signálu (do ztracena)

en: Fading
cs: Postupné zeslabování a zesilování

en: Failed
cs: Nepodařilo se

en: Failed to bind SQL parameter
cs: Nepodařilo se svázat parametr SQL

en: Failed to convert "%s" preset to internal format
cs: Nepodařilo se převést přednastavení "%s"  do vnitřního formátu

en: Failed to convert property list to XML data
cs: Nepodařilo se převést seznam správně do dat XML

en: Failed to create property list for "%s" preset
cs: Nepodařilo se vytvořit seznam vlastností pro přednastavení "%s"

en: Failed to create savepoint:
    
    %s
cs: Vytvoření bodu uložení se nezdařilo:
    
    %s

en: Failed to decode "%s" preset
cs: Nepodařilo se dekódovat přednastavení "%s"

en: Failed to discard connection
cs: Nepodařilo se zahodit spojení

en: Failed to encode preset from "%s"
cs: Nepodařilo se zakódovat přednastavení z "%s"

en: Failed to execute a project file command:
    
    %s
cs: Nepodařilo se provést příkaz pro soubor s projektem:
    
    %s

en: Failed to find the codec
cs: Nepodařilo se najít kodek

en: Failed to guess format
cs: Nepodařilo se uhádnout formát

en: Failed to import project
cs: Nepodařilo se zavést projekt

en: Failed to open %s
cs: Nepodařilo se otevřít %s

en: Failed to open database file:
    
    %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor databáze:
    
    %s

en: Failed to open the file for upload: %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor pro nahrání: %s

en: Failed to open the project's database
cs: Nepodařilo se otevřít databázi projektu

en: Failed to register:
    %s
cs: Nepodařilo se zaregistrovat:
    %s

en: Failed to release savepoint:
    
    %s
cs: Uvolnění bodu uložení se nezdařilo:
    
    %s

en: Failed to remove %s
cs: Selhalo odstranění %s

en: Failed to remove the autosave information from the project file.
cs: Nepodařilo se odstranit informaci o automatickém uložení ze souboru s projektem.

en: Failed to restore connection
cs: Nepodařilo se obnovit spojení

en: Failed to retrieve preset content
cs: Nepodařilo se získat obsah přednastavení

en: Failed to rollback transaction during import
cs: Během nahrávání se transakci nepodařilo vrátit zpět

en: Failed to save VST3 preset to file
cs: Nepodařilo se uložit přednastavení VST3 do souboru

en: Failed to seek to position %lld in %s
cs: Nepodařilo se vyhledat polohu %lld v %s

en: Failed to set class info for "%s" preset
cs: Nepodařilo se nastavit informace o třídě pro "%s" přednastavení

en: Failed to set page size for database %s
cs: Nepodařilo se nastavit velikost stránky pro databázi %s

en: Failed to set preset name
cs: Nepodařilo se nastavit název přednastavení

en: Failed to set safe mode on checkpoint connection to %s
cs: Nepodařilo se nastavit nouzový režim při připojení ke kontrolnímu bodu %s

en: Failed to set safe mode on primary connection to %s
cs: Nepodařilo se nastavit nouzový režim na hlavním připojení k %s

en: Failed to update the project file.
    The following command failed:
    
    %s
cs: Nepodařilo se aktualizovat soubor s projektem.
    Následující příkaz selhal:
    
    %s

en: Failed to write XML preset to "%s"
cs: Nepodařilo se zapsat přednastavení XML do "%s"

en: Failed!
cs: Selhalo!

en: Features
cs: Funkce

en: Feedbac&k (%):
cs: &Zpětná vazba (%):

en: Feedback in percent
cs: Zpětná vazba v procentech

en: File
cs: Soubor

en: File "%s" not found.
cs: Soubor "%s" nalezen.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
cs: Soubor '%s' již existuje. Opravdu si jej přejete přepsat?

en: File Dialog
cs: Dialog souboru

en: File Error
cs: Chyba v souboru

en: File Format Support
cs: Podporovaný typ formátu

en: File Name:
cs: Název souboru:

en: File could not be loaded
cs: Soubor se nepodařilo nahrát

en: File could not be saved
cs: Soubor se nepodařilo uložit

en: File extensions
cs: Souborové přípony

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
cs: Soubor může být neplatný nebo poškozený: 
    %s

en: File name prefix:
cs: Předpona názvu souboru:

en: File type:
cs: Typ souboru:

en: Filename = %s.
cs: Název souboru = %s.

en: Files already installed ('Allow Overwriting' disabled):
cs: Soubory již nainstalovány (povolení přepsání zakázáno):

en: Files copied to plug-ins folder:
cs: Soubory zkopírovány do složky s přídavným modulem

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
cs: Vyplňte ticho v chybějících zobrazovaných datech (pouze tato relace)

en: Film frames (24 fps)
cs: Filmové snímky (24 fps)

en: Filter Curve EQ
cs: Ekvalizér filtrovací křivky

en: Filter Curve EQ needs a different name
cs: Ekvalizér filtrovací křivky potřebuje jiný název

en: Filter type
cs: Druh filtru

en: Final Pitch Shift
cs: Výška tónu na konci

en: Final Tempo Change (%)
cs: Tempo na konci (změna v %)

en: Finalizing upload...
cs: Dokončuje se nahrávání...

en: Find
cs: Najít

en: Find Clipping
cs: Najít přebuzení

en: Find dialog
cs: Dialog hledání

en: Find path to command
cs: Najít cestu k příkazu

en: Find text
cs: Hledat text

en: First Four Tracks
cs: První čtyři stopy

en: First Three Tracks
cs: První tři stopy

en: First Track
cs: První stopa

en: First Track Plus
cs: První stopa plus

en: First Track:
cs: První stopa:

en: First Two Tracks
cs: První dvě stopy

en: Fit project to width
cs: Přizpůsobit projekt šířce

en: Fit selection to width
cs: Přizpůsobit výběr šířce

en: Fit to &Height
cs: Přizpůsobit &výšce

en: Fit to Width
cs: Přizpůsobit šířce

en: Five Min
cs: 5 minut

en: Fix
cs: Opravit

en: Fixed
cs: Opraveno

en: Fla&tten
cs: &Rovný

en: Flips the audio samples upside-down, reversing their polarity
cs: Převrátí zvukové vzorky vzhůru nohama. Obrátí jejich polaritu

en: Foc&us
cs: &Zaměření

en: Focused
cs: Zaměřeno

en: For comments in a macro.
cs: Pro poznámky v makru.

en: Force Final Alignment
cs: Vynutit konečné zarovnání

en: Foreground
cs: Popředí

en: Foreground end time
cs: Popředí času konce

en: Foreground level too high
cs: Úroveň popředí je příliš vysoká

en: Foreground not yet measured
cs: Popředí ještě nebylo změřeno

en: Foreground start time
cs: Popředí času začátku

en: Format %s is not compatible with codec %s.
cs: Formát %s se neslučuje s kodekem %s

en: Format Change
cs: Změnit formát

en: Format:
cs: Formát:

en: Forwards
cs: Vpřed

en: Fr&equency smoothing (Hz):
cs: Vyhlazení kmitočtu (Hz):

en: Frame Period
cs: Perioda snímku

en: Frame Period:
cs: Perioda snímku:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
cs: Velikost snímku
    Volitelné
    0 - standardní
    min - 16
    max - 65535

en: Frame:
cs: Snímek:

en: Frequencies
cs: Kmitočty

en: Frequency
cs: Kmitočet

en: Frequency (Hz)
cs: Kmitočet (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
cs: Kmitočet (Hz)	Úroveň (dB)

en: Frequency Analysis
cs: Frekvenční analýza

en: Frequency Hertz End
cs: Konečný kmitočet v Hertzích

en: Frequency Hertz Start
cs: Počáteční kmitočet v Hertzích

en: Frequency must be at least 0.1 Hz.
cs: Kmitočet musí být nejméně 0.1 Hz.

en: Frequency of Radar Needles (Hz)
cs: Kmitočet radarových jehel (Hz)

en: Frequency smoothing
cs: Vyhlazení kmitočtu

en: From Internet
cs: Z internetu

en: From X:
cs: Od X:

en: From Y:
cs: Od Y:

en: From rpm
cs: Z otáček za minutu

en: Full
cs: Úplné

en: Full Window
cs: Celé okno

en: Full search
cs: Úplné hledání

en: Full-wave Rectifier
cs: Celovlnový usměrňovač

en: Full-wave Rectifier (DC blocked)
cs: Celovlnový usměrňovač (DC blokováno)

en: Fullband
cs: Plné pásmo

en: Fullscreen
cs: Na celou obrazovku

en: Fuzz Box
cs: Kytarový zkreslovač

en: GNU General Public License v2.0
cs: GNU General Public License verze 2.0

en: GNU General Public License v2.0 or later
cs: GNU General Public Licenseverze 2 nebo novější.

en: GPL License
cs: Licence GPL

en: GSM 6.10 requires mono
cs: GSM 6.10 vyžaduje mono

en: GUI
cs: Rozhraní

[ctx: GUI]
en: Interface
cs: Rozhraní

en: Gain
cs: Zesílení

en: Gain (dB)
cs: Zesílení (dB)

en: Gain:
cs: Zesílení:

en: Gate
cs: Brána

en: Gate frequencies above (kHz)
cs: Bránové kmitočty nad (kHz)

en: Gate threshold (dB)
cs: Prahová hodnota brány (dB)

en: Gated Expansion Distortion
cs: Zkreslení rozšíření branou

en: Gaussian(a=2.5)
cs: Gaussovský (a=2.5)

en: Gaussian(a=3.5)
cs: Gaussovský (a=3.5)

en: Gaussian(a=4.5)
cs: Gaussovský (a=4.5)

en: General Options
cs: Obecné volby

en: Generates a constant frequency tone of one of four types
cs: Vytváří stálý kmitočtový tón z jednoho ze čtyř typů

en: Generates an ascending or descending tone of one of four types
cs: Vytváří stoupající nebo klesající tón z jednoho ze čtyř typů

en: Generates dual-tone multi-frequency (DTMF) tones like those produced by the keypad on telephones
cs: Vytváří duální vícekmitočtové (DTMF) tóny, jako jsou ty, které dělají klávesnice telefonů

en: Generates one of three different types of noise
cs: Vytváří jeden ze tří různých druhů šumu

en: Generator
cs: Tvůrce

en: Generic
cs: Obecné

en: Generic Track
cs: Obecná stopa

en: Genre
cs: Žánr

en: Genres
cs: Žánry

en: Get Info
cs: Získat informace

en: Get Info...
cs: Získat informace...

en: Get Preference
cs: Získat nastavení

en: Get Preference...
cs: Získat nastavení...

en: Get Track Info
cs: Získat informace o stopě

en: Get more effects...
cs: Získat další efekty...

en: Get the Official Released Version of Audacity
cs: Získejte oficiální vydanou verzi Audacity

en: Gets information in JSON format.
cs: Vyvolá informace ve formátu JSON.

en: Gets the value of a single preference.
cs: Vyvolá hodnotu jednotlivého nastavení.

en: Gets track values as JSON.
cs: Získat hodnoty stopy jako JSON.

en: Gives help on a command.
cs: Podá nápovědu k příkazu.

en: Global settings
cs: Celková nastavení

en: Go to higher S-expr
cs: Jít na vyšší S-expr

en: Go to matching paren
cs: Jít na odpovídající závorky	F8

en: Go to next S-expr
cs: Jít na další S-expr

en: Go to previous S-expr
cs: Jít na předchozí S-expr

en: Go to top S-expr
cs: Jít na nejvyšší S-expr

en: Grabber
cs: Zachytávač

en: Gradient
cs: Přechod

en: Gradual
cs: Postupné

en: Graphic EQ
cs: Grafický ekvalizér

en: Graphical Mode
cs: Obrazový režim

en: Group by category
cs: Seskupit podle skupiny

en: Group by publisher
cs: Seskupit podle vydavatele

en: Group by type
cs: Seskupit podle typu

en: Group by type and publisher
cs: Seskupit podle vydavatele

en: HTML file
cs: Soubory HTML

en: HTML files
cs: Soubory HTML

en: Half Wave
cs: Polovina vlny

en: Half-wave Rectifier
cs: Půlvlnový usměrňovač

en: HalfWave
cs: Půlvlna

en: Handle 'audacity://' url
cs: Vyřídit 'audacity://' url

en: Handy Presets (override controls)
cs: Pohodlná přednastavení (přepíše ovládací prvky)

en: Hard Clip
cs: Tvrdé odříznutí

en: Hard Clipping
cs: Tvrdé přebuzení

en: Hard Limit
cs: Tvrdé ohraničení

en: Hard Limiter 1413
cs: Tvrdý omezovač (limiter) 1413

en: Hard Overdrive
cs: Tvrdé přebuzení (overdrive)

en: Hard clip -12dB, 80% make-up gain
cs: Tvrdé přebuzení -12dB, zvýšení na 80%

en: Hardness
cs: Tvrdost

en: Harmonic brightness
cs: Jasnost alikvotního/částkového tónu

en: Heavy Overdrive
cs: Těžké přebuzení (overdrive)

en: Height:
cs: Výška:

en: Help
cs: Nápověda

en: Help on the Internet
cs: Pomoc na internetu

en: Help...
cs: Nápověda...

en: Hidden File Menu
cs: Skrytá nabídka souborů

en: Hide Scrub Ruler
cs: Skrýt pravítko pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: High &boost (dB/dec):
cs: &Zesílení výšek (dB/dec):

en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

en: High Cut for Vocals (Hz)
cs: Uzavření výšek pro zpěv (Hz)

en: High Frequency
cs: Vysoký kmitočet

en: High Playback Latency: %g
cs: Vysoká prodleva při přehrávání: %g

en: High Quality
cs: Vysoká kvalita

en: High Quality (Slow)
cs: Vysoká kvalita (pomalé)

en: High Quality Pitch Change
cs: Vysoce jakostní změna výšky tónu

en: High Quality Tempo Change
cs: Vysoce jakostní změna tempa

en: High Recording Latency: %g
cs: Vysoká prodleva při nahrávání: %g

en: High-Pass Filter
cs: Filtr horního pásma

en: High-quality Conversion
cs: Vysocekvalitní převod

en: High-quality Pitch Shift
cs: Vysoce kvalitní posun výšky tónu

en: High-shelf
cs: Vysokoprůchodový policový filtr

en: High:
cs: Vysoký

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
cs: Při kratších aktualizačních intervalech reaguje ukazatel regulace
    i na malé změny. 30 obnovení nebo méně za sekundu by nemělo
    mít žádný vliv ani na pomalejších počítačích.

en: Highpass
cs: Horní pásmová propust

en: History
cs: Historie

en: Hold (ms)
cs: Držet (ms)

en: Horizontal
cs: Vodorovné

en: Horizontal Scrollbar
cs: Vodorovný posuvník

en: Host name: %s
cs: Název serveru: %s

en: How to get help
cs: Jak získat pomoc

en: How would you like to paste your audio?
cs: Jak chcete zvuk vložit?

en: Hybrid Mode
cs: Hybridní režim

en: I&mport...
cs: &Nahrát...

en: I&ncrease Recording Volume
cs: Z&výšit hlasitost nahrávání

en: I&nterpolation:
cs: &Interpolace:

en: ID3 tag support
cs: Podpora značek ID3

en: IMPORT EXPORT
cs: NAHRÁVÁNÍ UKLÁDÁNÍ

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
cs: ISO 639 třípísmenný jazykový kód
    Volitelný
    prázdný - automaticky

en: Id:
cs: ID:

en: If output text file exists
cs: Když je výstupní textový soubor

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
cs: Pokud budete pokračovat, nebude váš projekt uložen na disk. Opravdu to tak chcete?

en: If you want to change your preference for automatic updates checking, you can find it in %s.
cs: Pokud chcete změnit nastavení automatické kontroly aktualizací, naleznete je v %s.

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
cs: Nevšímat si ticha na začátcích a na koncích

en: Ill-formed Nyquist plug-in header
cs: Vadná hlavička přídavného modulu Nyquist

en: Import
cs: Nahrát

en: Import / Export
cs: Nahrát/Uložit jako

en: Import Audio Unit Preset As %s:
cs: Zavést přednastavení Audio Unit jako %s:

en: Import Audio Unit Presets
cs: Zavést přednastavení Audio Unit

en: Import Effect Parameters
cs: Zavést parametry efektu

en: Import Labels
cs: Nahrát štítky

en: Import MIDI
cs: Nahrát MIDI

en: Import Macro
cs: Nahrát makro

en: Import Presets
cs: Zavést přednastavení

en: Import Project
cs: Zavést projekt

en: Import Raw
cs: Nahrát nezpracovaná data

en: Import Raw Data
cs: Nahrát nezpracovaná data

en: Import...
cs: Zavést...

en: Import2
cs: Nahrání 2

en: Imported '%s'
cs: Nahráno '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
cs: Nahrané MIDI z '%s'

en: Imported labels from '%s'
cs: Nahrané štítky z '%s'

en: Importer order
cs: Pořadí

en: Importing %s
cs: Nahrává se %s

en: Imports from a file.
cs: Nahraje ze souboru.

en: In All &Sync-Locked Tracks
cs: Ve všech &synchronizovaných-zamknutých stopách

en: In All &Tracks
cs: Ve všech &stopách

en: In order to protect your privacy, Audacity does not collect any personal information. However, app update checking does require network access.
cs: V zájmu ochrany vašeho soukromí Audacity neshromažďuje žádné osobní údaje.Kontrola aktualizací aplikace však vyžaduje přístup k síti.

en: Include audio before first label
cs: Včetně zvukových dat před prvním štítkem

en: Include header information
cs: Zahrnout informace v hlavičce

en: Incompatible format and codec
cs: Neslučující se formát a kodek

en: Incompatible plugin(s) found
cs: Nalezeny nekompatibilní přídavné moduly

en: Increases or decreases the volume of the audio you have selected
cs: Zvýší nebo sníží hlasitost vybraného zvuku

en: Index (text files only)
cs: Rejstřík (pouze textové soubory)

en: Index[%02x] Codec[%s], Language[%s], Bitrate[%s], Channels[%d], Duration[%d]
cs: Index[%02x] Kodek[%s], Jazyk[%s], Datový tok[%s], Kanály[%d], Doba trvání[%d]

en: Index[%02x] Version[%d], Channels[%d], Rate[%ld]
cs: Index [%02x] Verze [%d], kanály [%d], Vzorkovací kmitočet [%ld]

en: Individual Theme Files
cs: Jednotlivé soubory vzhledu

en: Infinite dB difference
cs: Nekonečný rozdíl úrovní

en: Infinity
cs: Nekonečno

en: Info
cs: Informace

en: Initial Pitch Shift
cs: Výška tónu na začátku

en: Initial Tempo Change (%)
cs: Tempo na začátku (změna v %)

en: Inner &fade up length:
cs: Délka vnitřního postupného &zesílení:

en: Inner fade d&own length:
cs: Délka vnitřního postupného &ztišení:

en: Input Gain (dB)
    Right channel
cs: Vstupní zesílení (dB)
    Pravý kanál

en: Input Gain (dB)
    mono/Left
cs: Vstupní zesílení (dB)
    Mono/vlevo

en: Insane
cs: Skvělý

en: Insane, 320 kbps
cs: Zázračná, 320 kb/s

en: Inspecting project file data
cs: Kontrola dat souboru projektu

en: Installation Prefix:
cs: Předpona instalace:

en: Instruction Set
cs: Nastavení příkazů

en: Instrument %i
cs: Nástroj %i

en: Insufficient Disk Space
cs: Nedostatek místa na disku

en: Internal Error
cs: Vnitřní chyba

en: Internal error at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
cs: Vnitřní chyba v %s řádek %d.
    Dejte, prosím, vědět týmu Audacity na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error in %s at %s line %d.
    Please inform the Audacity team at https://forum.audacityteam.org/.
cs: Vnitřní chyba v %s na %s řádek %d.
    Dejte, prosím, vědět týmu Audacity na https://forum.audacityteam.org/.

en: Internal error in importer...tag not recognized
cs: Vnitřní chyba v zaváděcím programu. Značka nerozpoznána.

en: Internal error reported by alignment process.
cs: Vnitřní chyba nahlášena procesem zarovnávání.

en: Internal logic fault
cs: Vnitřní logická chyba

en: Interpolation type
cs: Typ interpolace

en: Invalid Vorbis bitstream header
cs: Chybná hlavička Vorbis Bitstream

en: Invalid audio selection.
    Please ensure that audio is selected.
cs: Neplatný výběr zvuku.
    Zajistěte, prosím, že je vybrán zvuk.

en: Invalid data handling
cs: Neplatné zacházení s daty

en: Invalid duration in LOF file.
cs: Chybná doba trvání v souboru LOF.

en: Invalid project 'h' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'h'.

en: Invalid project 'sel0' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'sel0'.

en: Invalid project 'sel1' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'sel1'.

en: Invalid project 'selHigh' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'selHigh'.

en: Invalid project 'selLow' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'selLow'.

en: Invalid project 'vpos' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'vpos'.

en: Invalid project 'zoom' attribute.
cs: Neplatná vlastnost projektu 'zoom'.

en: Invalid sample rate
cs: Neplatný vzorkovací kmitočet

en: Invalid sequence 'maxsamples' attribute.
cs: Neplatná vlastnost sekvence 'maxsamples'.

en: Invalid sequence 'numsamples' attribute.
cs: Neplatná vlastnost sekvence 'numsamples'.

en: Invalid sequence 'sampleformat' attribute.
cs: Neplatná vlastnost sekvence 'sampleformat'.

en: Invalid track offset in LOF file.
cs: Chybný posun stopy v souboru LOF.

en: Invalid value for parameter '%s': should be %s
cs: Neplatná hodnota pro parametr '%s': má být %s

en: Invalid window offset in LOF file.
cs: Chybný posun okna v souboru LOF.

en: Inverse Sawtooth
cs: Obrátit pilový zub

en: Invert
cs: Obrátit

en: Isolate Center
cs: Vyčlenit střed

en: Isolate Center and Invert
cs: Vyčlenit střed a obrátit

en: Isolate Vocals
cs: Vyčlenit zpěv

en: Isolate Vocals and Invert
cs: Vyčlenit zpěv a obrátit

en: Join
cs: Spojit

en: Join Labeled Audio
cs: Spojit štítky označený zvuk

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
cs: Spojeno %.2f sekund na t=%.2f

en: Joined labeled audio (points or regions)
cs: Spojené štítky označené oblasti zvuku (body nebo oblasti)

en: Journal recording failed
cs: Záznam do deníku se nezdařil

en: Key Bindings
cs: Klávesové zkratky

en: Key Config
cs: Nastavení kláves

en: Keyboard preferences currently unavailable.
cs: Nastavení klávesnice jsou nyní nedostupná.

en: L Channel First
cs: L kanál nejprve

en: L&ink audio.com account...
cs: &Propojit účet audio.com...

en: L&ogarithmic scale
cs: Lo&garitmická stupnice

en: L-R on Same Line
cs: L-R na témže vedení

en: LADSPA Effect Options
cs: Volby pro efekty LADSPA

en: LADSPA Effects
cs: Efekty LADSPA

en: LAME MP3 Export Library
cs: Knihovna pro ukládání do LAME MP3

en: LFO Freq&uency (Hz):
cs: &Kmitočet LFO (Hz):

en: LFO Sta&rt Phase (deg.):
cs: &Počáteční fáze LFO (stupně):

en: LFO frequency in hertz
cs: Kmitočet nízkokmitočtového oscilátoru (LFO) v Hertzích

en: LFO start phase in degrees
cs: Počáteční fáze nízkokmitočtového oscilátoru (LFO) ve stupních

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
cs: Přesnost koeficientu LPC
    Volitelné
    
    0 - standardní
    min - 1
    max - 15

en: LTP
cs: LTP (komprese zvuku)

en: LV2 Effect Settings
cs: Nastavení efektu LV2

en: LV2 Effects
cs: Efekty LV2

en: LV2 effects can have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
cs: Efekty LV2 mohou mít obrazové rozhraní pro nastavení hodnot parametrů. Je dostupná i základní jen textová metoda. Aby se to projevilo, efekt znovu otevřete.

en: La&beled Audio
cs: Š&títky označený zvuk

en: Label
cs: Štítek

en: Label Copy
cs: Kopírovat štítek

en: Label Cut
cs: Vyjmout štítek

en: Label Delete
cs: Smazat štítek

en: Label Edit
cs: Upravit štítek

en: Label Index
cs: Index štítku

en: Label Interval
cs: Interval štítků

en: Label Join
cs: Připojit štítek

en: Label Silence
cs: Ztišit štítek

en: Label Sounds
cs: Označit zvuky

en: Label Split
cs: Rozdělit štítek

en: Label Split Cut
cs: Rozdělit štítek a vyjmout

en: Label Split Delete
cs: Rozdělit štítek a smazat

en: Label Track
cs: Popisová stopa

en: Label Track Font
cs: Písmo pro popisové stopy

en: Label interval (seconds)
cs: Interval štítků (sekundy)

en: Label text
cs: Text štítku

en: Label type
cs: Typ štítku

en: Labels
cs: Štítky

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
cs: Prodleva (sekundy)	Kmitočet (Hz)	Úroveň

en: Language "%s" is unknown
cs: Jazyk "%s" je neznámý

en: Language:
cs: Jazyk:

en: Large Room
cs: Velký prostor

en: Latency
cs: Prodleva

en: Latency Compensation
cs: Vyrovnávání prodlevy

en: Le&vel (dB):
cs: Ú&roveň (dB):

en: Learn more
cs: Zjistit více

en: Leave a field empty to go to the last directory used for that operation.
    Fill in a field to always go to that directory for that operation.
cs: Ponechte pole prázdné a přejděte do posledního adresáře použitého pro tuto operaci.
    Vyplňte pole, abyste pro danou operaci vždy přešli do daného adresáře.

en: Left (dB)
cs: Vlevo (dB)

en: Left (linear)
cs: Vlevo (lineární)

en: Left Channel.~%~%
cs: Levý kanál.~%~%

en: Left and right channels on alternate lines.~%
cs: Levý a pravý kanály na náhradních vedeních.~%

en: Left channel first then right channel.~%
cs: Nejprve levý kanál, pak pravý kanál.~%

en: Left channel then Right channel on same line.~%
cs: Levý kanál, pak pravý kanál na témže vedení.~%

en: Left-Click
cs: Klepnutí levým tlačítkem myši

en: Left-Click to expand, Right-Click to remove
cs: Klepnutí levým tlačítkem myši pro rozbalení, pravým pro odstranění

en: Left-Click/Left-Drag
cs: Klepnutí levým tlačítkem myši/tažení

en: Left-Double-Click
cs: Dvojité klepnutí levým tlačítkem myši

en: Left-Drag
cs: Klepnutí levým tlačítkem myši+tažení

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a lin, ~a dB.
cs: Levý: ~a lin, ~a dB | Pravý: ~a lin, ~a dB.

en: Left: ~a lin, ~a dB | Right: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
cs: Levý: ~a lin, ~a dB | Pravý: ~a lineární, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
cs: Levé = přiblížit, Pravé = oddálit, Střední = normální velikost

en: Length
cs: Délka

en: Length (seconds)
cs: Délka (sekundy)

en: Length and Center of Selection
cs: Délka a střed výběru

en: Length and End of Selection
cs: Délka a konec výběru

en: Length in seconds from %s, to
cs: Délka v sekundách od %s do

en: Length of &Filter:
cs: Délka &filtru:

en: Length of Filter
cs: Délka filtru

en: Length of label region (seconds)
cs: Délka oblasti štítku (sekundy)

en: Less than 1 minute
cs: Méně než 1 minuta

en: Level
cs: Úroveň

en: Level reduction (dB)
cs: Snížení hladiny (dB):

en: Leveller
cs: Vyrovnání rozdílů

en: Leveller, Heavier, -70dB noise floor
cs: Vyrovnávač rozdílů, těžší, nežádoucí hluk -70 dB

en: Leveller, Heaviest, -70dB noise floor
cs: Vyrovnávač rozdílů, nejtěžší, nežádoucí hluk -70 dB

en: Leveller, Heavy, -70dB noise floor
cs: Vyrovnávač rozdílů, těžký, nežádoucí hluk -70 dB

en: Leveller, Light, -70dB noise floor
cs: Vyrovnávač rozdílů, lehký, nežádoucí hluk -70 dB

en: Leveller, Moderate, -70dB noise floor
cs: Vyrovnávač rozdílů, mírný, nežádoucí hluk -70 dB

en: Levelling fine adjustment
cs: Jemné přizpůsobení vyrovnávání

en: Li&near Frequency Scale
cs: &Lineární zobrazení

en: Libraries
cs: Knihovny

en: Library
cs: Knihovna

en: Light
cs: Světlý

en: Light Crunch Overdrive
cs: Lehké přebuzení s praskáním (overdrive)

en: Limit output to first
cs: Omezit výstup na první

en: Limit to (dB)
cs: Omezit na (dB):

en: Limiter
cs: Omezovač

en: Line Time
cs: Doba trvání řádku

en: Line Time:
cs: Doba trvání řádku:

en: Linear
cs: Lineární

en: Linear (amp)
cs: Lineární (amp)

en: Linear (dB)
cs: Lineární (dB)

en: Linear Frequency Scale
cs: Lineární zobrazení

en: Linear In
cs: Lineární vstup

en: Linear Out
cs: Lineární výstup

en: Linear frequency
cs: Lineární

en: Link Stereo Tracks
cs: Propojit stopy sterea

en: Link account
cs: Propojit účet

en: Lisp file
cs: Soubor Lisp

en: Lisp scripts
cs: Skripty Lisp

en: List of Files in basic text format
cs: Seznam souborů ve formátu prostého textu

en: Little-endian
cs: Malý endian

en: Lo&ng period:
cs: Velké skoky (Ctrl+šipka):

en: Load Files
cs: Nahrát soubory

en: Load Metadata As:
cs: Nahrát popisná data jako:

en: Load Nyquist script
cs: Nahrát skript Nyquist

en: Load Preset
cs: Nahrát přednastavení

en: Load Theme Cache
cs: Nahrát vyrovnávací paměť vzhledu

en: Load VST Preset:
cs: Nahrát přednastavení VST:

en: Load VST3 preset:
cs: Nahrát přednastavení VST3:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
cs: Nahráno %d klávesových zkratek

en: Loading Keyboard Shortcuts
cs: Nahrávají se klávesové zkratky

en: Loca&te...
cs: Hleda&t...

en: Local
cs: Místní

en: Locate FFmpeg
cs: Vyhledat FFmpeg

en: Locate LAME
cs: Hledat LAME

en: Location of %s:
cs: Umístění %s:

en: Location of '%s':
cs: Umístění '% s':

en: Log frequency
cs: Logaritmická

en: Log search
cs: Hledání zápisu

en: Logarithmic
cs: Logaritmický

en: Logarithmic &Interpolation
cs: Logaritmická &interpolace

en: Logarithmic (dB)
cs: Logaritmický (dB)

en: Logarithmic In
cs: Logaritmický vstup

en: Logarithmic Out
cs: Logaritmický výstup

en: Long Message
cs: Dlouhá zpráva

en: Long Seek Le&ft During Playback
cs: Velké skoky &doleva během přehrávání

en: Long Seek Rig&ht During Playback
cs: Velké skoky d&oprava během přehrávání

en: Loudness LUFS
cs: Hlasitost LUFS

en: Loudness Normalization
cs: Normalizace hlasitosti

en: Low Cut for Vocals (Hz)
cs: Uzavření hloubek pro zpěv (Hz)

en: Low Delay
cs: Nepatrné zpoždění

en: Low Frequency
cs: Nízký kmitočet

en: Low Playback Latency: %g
cs: Nízká prodleva při přehrávání: %g

en: Low Quality (Fast)
cs: Nízká kvalita (rychlé)

en: Low Quality (Fastest)
cs: Nízká kvalita (nejrychlejší)

en: Low Recording Latency: %g
cs: Nízká prodleva při nahrávání: %g

en: Low and High Frequencies
cs: Nízké a vysoké kmitočty

en: Low rolloff for speech
cs: Tiché drčení pro řeč

en: Low-Pass Filter
cs: Nízkopásmový filtr

en: Low-quality Pitch Shift
cs: Nízká kvalita posunu výšky tónu

en: Low-shelf
cs: Nízkoprůchodový policový filtr

en: Low:
cs: Nízký

en: Lower Time Signature
cs: Dolní předznamenání

en: Lower Time Signature Changed
cs: Dolní předznamenání změněno

en: Lower speed limit
cs: Nastavit dolní hranici rychlosti

en: Lowpass
cs: Dolní pásmová propust

en: M&ute/Unmute
cs: Z&tlumit/Zrušit ztlumení

en: M&ute/Unmute Focused Track
cs: Z&tlumit/Zrušit ztlumení vybrané stopy

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
cs: Soubory M4A (AAC) (FFmpeg)

[ctx: MIDI]
en: Interface
cs: Rozhraní

en: MIDI Device Info
cs: Informace o zařízení MIDI

en: MIDI Devices
cs: Zařízení MIDI

en: MIDI Synth L&atency (ms):
cs: Prodleva syntetizátoru MIDI (ms):

en: MIDI and Allegro files
cs: Soubory MIDI a Allegro

en: MIDI file
cs: Soubor MIDI

en: MIDI files
cs: Soubory MIDI

en: MIDI pitch of strong beat
cs: Výška tónu MIDI silné doby

en: MIDI pitch of weak beat
cs: Výška tónu MIDI slabé doby

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
cs: MIDI stopy nemohou být posunuty zvlášť, to lze udělat jen u zvukových stop.

en: MIDI tracks found in project file, but this build of Audacity does not include MIDI support, bypassing track.
cs: V souboru projektu byly nalezeny stopy MIDI, ale toto sestavení Audacitynezahrnuje podporu MIDI, proto se stopa obejde.

en: MISSING %s
cs: CHYBÍ %s

en: MP2 Files
cs: Soubory MP2

en: MP2 export
cs: Ukládání do MP2

en: MP3 Conversion
cs: Převod MP3

en: MP3 Files
cs: Soubory MP3

en: MP3 Library Version:
cs: Verze knihovny MP3:

en: MP3 export library not found
cs: Knihovna pro ukládání do MP3 nenalezena

en: MP3 files
cs: Soubory MP3

en: MPEG container options
cs: Volby pro kontejner MPEG

en: Ma&ke Stereo Track
cs: &Vytvořit stereo stopu

en: Ma&ke-up gain for 0 dB after compressing
cs: &Zvýšení na 0 dB po kompresi

en: Ma&x Frequency (Hz):
cs: &Horní hranice kmitočtu (Hz):

en: Ma&ximum pause:
cs: &Největší přestávka:

en: Macro
cs: Makro

en: Macro %s already exists. Would you like to replace it?
cs: Makro %s již existuje. Chcete je nahradit?

en: Macros Palette
cs: Paleta maker

en: Made '%s' a stereo track
cs: Vytvořit '%s' stereo stopu

en: Main
cs: Hlavní

en: Make Stereo
cs: Vytvořit stereo

en: Make-up Gain
cs: Zvýšení

en: Malformed number
cs: Pokřivené číslo

en: Manage Curves
cs: Spravovat křivky

en: Manage Curves List
cs: Spravovat seznam křivek

en: Manage Macros
cs: Spravovat makra

en: Manage Plugins
cs: Spravovat přídavné moduly

en: Manage presets and options
cs: Spravovat přednastavení a volby

en: Match
cs: Porovnání

en: Max &Spike Width (higher is more sensitive):
cs: Největší šířka špič&ky (vyšší je citlivější):

en: Max Spike Width
cs: Největší šířka špičky

en: Max Zoom
cs: Největší zvětšení

en: Max. Number of Notes (1..128):
cs: Nejvyšší počet not (1 až 128):

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
cs: Největší rozdělení
    Volitelné
    -1 - standardní
    min - 0
    max - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
cs: Vysoká předpověď
    Volitelné
    -1 - standardní
    min - 0
    max - 32 (s LPC) nebo 4 (bez LPC)

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
cs: Největší datový tok vícenásobného proudu
    Volitelné
    0 - standardní

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
cs: Největší kmitočet musí být celé číslo 100 Hz nebo více

en: Maximum leading silence
cs: Největší ticho na začátku

en: Maximum trailing silence
cs: Největší ticho na konci

en: Mea&sure selection
cs: S&počítat výběr

en: Measured background level
cs: Změřená úroveň pozadí

en: Measured foreground level
cs: Změřená úroveň popředí

en: Measurement scale
cs: Měřicí stupnice

en: Media read error
cs: Chyba při čtení média

en: Median
cs: Střední

en: Median method is not implemented for more than four steps per window.
cs: Středová metoda není provedena pro více než čtyři kroky na okno.

en: Medium
cs: Střední

en: Medium Overdrive
cs: Střední přebuzení (overdrive)

en: Medium Quality
cs: Střední kvalita

en: Medium Room
cs: Střední prostor

en: Medium Tracks
cs: Obvyklé znázornění stopy

en: Medium, 145-185 kbps
cs: Střední, 145-185 kb/s

en: Mediumband
cs: Střední pásmo

en: Menu
cs: Nabídka

en: Menu Command (No Parameters)
cs: Příkaz v nabídce (žádné parametry)

en: Menu Command (With Parameters)
cs: Příkaz v nabídce (s parametry)

en: Menus
cs: Nabídky

en: Message
cs: Zpráva

en: Message on completion
cs: Zpráva při dokončení

en: Message...
cs: Zpráva...

en: Metadata Tags
cs: Popisné značky

en: Meter
cs: Měřič

en: Meter Style
cs: Styl měřidla

en: Meter Type
cs: Typ měřidla

en: Meter dB &range:
cs: &Rozsah regulace v dB:

en: Meter refresh rate per second [1-100]
cs: Obnovovací interval ukazatele v sekundách [1-100]

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
cs: Obnovovací interval ukazatele v sekundách [1-100]:

en: Meter-Play
cs: Řízení přehrávání

en: Meter-Record
cs: Řízení nahrávání

en: Metronome Tick
cs: Tiknutí metronomu

en: Mi&n Frequency (Hz):
cs: &Dolní hranice kmitočtu (Hz):

en: Mi&x
cs: S&míchat

en: Mi&x and Render
cs: S&pojit stopy

en: Mi&xer
cs: S&měšovač

en: Mid-fade Adjust (%)
cs: Nastavení středového prolínání (%)

en: Middle-Click
cs: Prostřední tlačítko myši

en: Midi IO
cs: Vstup/Výstup MIDI

en: MilliSeconds
cs: Milisekundy

en: Milliseconds
cs: Milisekundy

en: Mime-types
cs: MIME typy

en: Minimal
cs: Nejmenší

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
cs: Nejmenší rozdělení
    Volitelné
    -1 - standardní
    min - 0
    max - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
cs: Nízká předpověď
    Volitelné
    -1 - standardní
    min - 0
    max - 32 (s LPC) nebo 4 (bez LPC)

en: Minimum Amplitude (dB):
cs: Nejmenší rozkmit (dB):

en: Minimum S&topband Attenuation (dB)
cs: Nejmenší zeslabování pásma &zastavení (dB):

en: Minimum S&topband Attenuation:
cs: Nejmenší zeslabování pásma za&stavení:

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
cs: Nejmenší kmitočet musí být nejméně 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
cs: Nejmenší kmitočet musí být menší než největší kmitočet

en: Minimum label interval
cs: Nejmenší interval štítků

en: Minimum number of digits in label
cs: Nejmenší počet míst ve štítku

en: Minimum silence duration
cs: Nejmenší doba trvání ticha

en: Minutes
cs: Minuty

en: Minutes and Seconds
cs: Minuty a sekundy

en: Mismatched Sampling Rates
cs: Neodpovídající vzorkovací kmitočty

en: Mismatched quotes in
    %s
cs: Neodpovídají uvozovky
    %s

en: Missing
cs: Chybí

en: Missing Plugins
cs: Chybějící přídavné moduly

en: Missing alias file %s
    
    Inserting silence instead.
cs: Chybí zástupný soubor %s
    
    Místo toho se vkládá ticho.

en: Missing file &name extension during export
cs: Chybějící přípona &názvu souboru během vyvádění

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliaslen' attribute.
cs: Chybí nebo neplatná vlastnost pcmaliasblockfile 'aliaslen'.

en: Missing or invalid pcmaliasblockfile 'aliasstart' attribute.
cs: Chybí nebo neplatná vlastnost pcmaliasblockfile 'len'.

en: Missing or invalid silentblockfile 'len' attribute.
cs: Chybí nebo neplatná vlastnost silentblockfile 'len'.

en: Missing or invalid simpleblockfile 'len' attribute.
cs: Chybí nebo neplatná vlastnost simpleblockfile 'len'.

en: Missing project file %s
    
    Inserting silence instead.
cs: Chybí soubor projektu %s
    
    Místo toho se vkládá ticho.

en: Mix
cs: Smíchat

en: Mix Stereo Down to &Mono
cs: Smíchat stereo na &monofonní stopy

en: Mix and Render
cs: Smíchat (spojit) stopy

en: Mix and Render to Ne&w Track
cs: Spojit (smíchat) a vykreslit do &nové stopy

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
cs: %d stopy smíchány (spojeny) do jedné nové mono stopy

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
cs: %d stopy smíchány (spojeny) do jedné nové stereo stopy

en: Mixer Panel
cs: Míchací panel

en: Mixing and rendering tracks
cs: Spojit (smíchat) stopy

en: Mixing down on export (&Custom FFmpeg or external program)
cs: Smíchat při uložení v jiném formátu (&vlastní FFmpeg nebo vnější program)

en: Mixing down to &mono during export
cs: Při ukládání spojit (smíchat) do mono

en: Mixing down to &stereo during export
cs: Při ukládání spojit (smíchat) do sterea

en: Mixing down to mono
cs: Smíchání do mono

en: Mode:
cs: Režim:

en: Modified Clip Name
cs: Změněný název klipu

en: Modified Label
cs: Změněný štítek

en: Module
cs: Modul

en: Module "%s" found.
cs: Module "%s" nalezen.

en: Module Unsuitable
cs: Modul nevyhovuje

en: Modules
cs: Moduly

en: Mono, %dHz
cs: Mono, %d Hz

en: More information about this error may be available %s.
cs: Další informace o této chybě mohou být dostupné v %s.

en: Most VST effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
cs: Většina efektů VST má grafické rozhraní pro nastavení hodnot parametrů. Je dostupná i základní jen textová metoda. Aby se to projevilo, efekt znovu otevřete.

en: Most VST3 effects have a graphical interface for setting parameter values. A basic text-only method is also available.  Reopen the effect for this to take effect.
cs: Většina efektů VST3 má grafické rozhraní pro nastavení hodnot parametrů. Je dostupná i základní jen textová metoda. Aby se to projevilo, efekt znovu otevřete.

en: Mouse
cs: Myš

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
cs: Přiřazení myši (standardní hodnoty, nelze upravovat)

en: Move &Backward from Toolbars to Tracks
cs: Posunout &zpět od panelů nástrojů ke stopám

en: Move &Down
cs: Posunout &dolů

en: Move &Up
cs: Posunout &nahoru

en: Move &filter down
cs: Posunout f&iltr dolů

en: Move Backward Through Active Windows
cs: Posunout zpět skrz činná okna

en: Move F&orward from Toolbars to Tracks
cs: Posunout &vpřed od panelů nástrojů ke stopám

en: Move Focus to &First Track
cs: Přesunout zaměření na prv&ní stopu

en: Move Focus to &Last Track
cs: Přesunout zaměření na pos&lední stopu

en: Move Focus to &Next Track
cs: Přesunout zaměření na &další stopu

en: Move Focus to &Previous Track
cs: Přesunout zaměření na pře&dchozí stopu

en: Move Focus to N&ext and Select
cs: Přesunout zaměření na d&alší skladbu a vybrat

en: Move Focus to P&revious and Select
cs: Přesunout zaměření na př&edchozí stopu a vybrat

en: Move Focused Track Do&wn
cs: Přesunout vybranou stopu &dolů

en: Move Focused Track U&p
cs: Přesunout vybranou stopu na&horu

en: Move Focused Track to &Bottom
cs: Přesunout vybranou stopu úplně do&lů

en: Move Focused Track to T&op
cs: Přesunout vybranou stopu úplně &nahoru

en: Move Forward Through Active Windows
cs: Posunout vpřed skrz činná okna

en: Move Mouse...
cs: Přesunout myš...

en: Move Sele&ction and Tracks
cs: Posunout vý&běr a stopy

en: Move Track
cs: Přesunout stopu

en: Move Track &Down
cs: Přesunout stopu &dolů

en: Move Track &Up
cs: Přesunout stopu nahor&u

en: Move Track Down
cs: Přesunout stopu dolů

en: Move Track Up
cs: Přesunout stopu nahoru

en: Move Track to &Bottom
cs: Přesunout stopu úplně d&olů

en: Move Track to &Top
cs: Přesunout stopu úplně na&horu

en: Move Track to Bottom
cs: Přesunout stopu úplně dolů

en: Move Track to Top
cs: Přesunout stopu úplně nahoru

en: Move all clips in track left/right
cs: Posunout všechny klipy ve stopě nalevo nebo napravo

en: Move clip left/right or between tracks
cs: Přesunout klip nalevo nebo napravo mezi stopami

en: Move clip up/down between tracks
cs: Přesunout klip nahoru nebo dolů mezi stopami

en: Move f&ilter up
cs: Posunout &filtr nahoru

en: Move mouse pointer to Scrub
cs: Pohybovat ukazovátkem myši pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Move mouse pointer to Seek
cs: Pohybovat ukazovátkem myši pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Move rule &down
cs: Posunout pravidlo &dolů

en: Move rule &up
cs: Posunout pravidlo &nahoru

en: Move to Ne&xt Label
cs: Přesunout se k &dalšímu štítku

en: Move to Pre&vious Label
cs: Přesunout se k &předchozímu štítku

en: Move to Scrub
cs: Pohybovat pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Move to Scrub. Drag to Seek.
cs: Pohybujte pro přehrávání proměnlivou rychlostí. Táhněte pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním.

en: Move to Seek
cs: Pohybovat pro přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Moved %s down in %s
cs: Přesun %s dolů v %s

en: Moved %s up in %s
cs: Přesun %s nahoru v %s

en: Moved '%s' Down
cs: Přesunuto '%s' dolů

en: Moved '%s' Up
cs: Přesunuto '%s' nahoru

en: Moved '%s' down
cs: Přesunuto '%s' dolů

en: Moved '%s' to Bottom
cs: Přesunout '%s' úplně dolů

en: Moved '%s' to Top
cs: Přesunuto '%s' úplně nahoru

en: Moved '%s' up
cs: Přesunuto '%s' nahoru

en: Moved Samples
cs: Přesunuté vzorky

en: Moved clips to another track
cs: Klipy byly přesunuty do jiné stopy

en: Moved gain slider
cs: Ovládání hlasitosti posunuto

en: Moved pan slider
cs: Ovládání vyvážení (panorama) posunuto

en: Moved velocity slider
cs: Posuvník rychlosti přesunut

en: Multi-Tool
cs: Víceúčelový nástroj

en: Multi-Tool Mode: %s for Mouse and Keyboard Preferences.
cs: Vícenástrojový režim: Stiskněte klávesu %s pro nastavení myši a klávesnice.

en: Multi-track
cs: Více stop

en: Musical Instrument
cs: Hudební nástroj

en: Mut&e Tracks
cs: &Ztlumit stopy

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Mute/Unmute Track
cs: Ztlumit/Zrušit ztlumení stopy

en: Mux Rate:
cs: Datový tok vícenásobného proudu:

en: N&ext Clip
cs: D&alší klip

en: N&ormalize stereo channels independently
cs: N&ormalizovat stereokanály vzájemně nezávisle

en: NTSC frames
cs: NTSC snímky

en: NTSC frames (29.97 fps)
cs: Snímky NTSC (29,97 fps)

en: NTSC frames (30 fps)
cs: Snímky NTSC (30 fps)

en: Name
cs: Název

en: Name Change
cs: Změnit název

en: Name files:
cs: Pojmenování souborů:

en: Name is the same as the original one
cs: Název je stejný, jako je původní název

en: Name must not be blank
cs: Název nesmí být prázdný

en: Name newly recorded tracks
cs: Pojmenovávat nově nahrané stopy

en: Name of new macro
cs: Název nového makra

en: Name:
cs: Název:

en: Name: %s
cs: Název: %s

en: Names may not contain '%c' and '%c'
cs: Názvy nesmí obsahovat '%c' a '%c'

en: Narrowband
cs: Úzké pásmo

en: Ne&w
cs: &Nový

en: Ne&xt Clip Boundary
cs: Hranice &dalšího klipu

en: Never copy any files
cs: Nikdy nekopírovat žádné soubory

en: Never use comma as decimal point
cs: Nikdy nepoužívat čárku jako desetinnou tečku

en: New
cs: Nový

en: New Label Track
cs: Nová popisová stopa

en: New Plugins
cs: Nové přídavné moduly

en: New Track
cs: Nová stopa

en: New label
cs: Nový štítek

en: New sample rate (Hz):
cs: Nový vzorkovací kmitočet (Hz):

en: New script
cs: Nový skript

en: New selection length: %s
cs: Nová délka výběru: %s

en: New selection length: dd:hh:mm:ss
cs: Nová délka výběru: dd:hh:mm:ss

en: New...
cs: Nový...

en: Next
cs: Další

en: Next &Higher Peak Frequency
cs: Další &vyšší vrcholový kmitočet

en: Next &Lower Peak Frequency
cs: Další &nižší vrcholový kmitočet

en: No
cs: Ne

en: No Audio Selected
cs: Nebyl vybrán žádný zvuk

en: No Effect
cs: Žádný efekt

en: No Local Help
cs: Není místní nápověda

en: No MIDI interfaces
cs: Žádná rozhraní MIDI

en: No MIDI playback device found for '%s'.
cs: Nenalezeno žádné přehrávací zařízení MIDI pro '%s'.

en: No MIDI recording device found for '%s'.
cs: Nenalezeno žádné nahrávací zařízení MIDI pro '%s'.

en: No Updates Available
cs: Nejsou dostupné žádné aktualizace

en: No audio interfaces
cs: Žádná zvuková zařízení

en: No background measured
cs: Žádné pozadí nebylo změřeno

en: No compatible FFmpeg library was found
cs: Nenalezena žádná vhodná knihovna FFmpeg

en: No curves exported
cs: Žádné křivky nebyly uloženy

en: No devices found
cs: Nenalezena žádná zařízení

en: No devices found
cs: Nenalezena žádná zařízení

en: No endianness
cs: Bez endianness

en: No foreground measured
cs: Žádné popředí nebylo změřeno

en: No format specific options
cs: Žádné volby podle typu souboru

en: No journal will be recorded after Audacity restarts.
cs: Po restartu Audacity nebude nahrán žádný deník.

en: No labels to export.
cs: Žádné štítky k uložení.

en: No macro selected
cs: Nebylo vybráno žádné makro

en: No matches found
cs: Nenalezeny žádné shody

en: No modules were found
cs: Nebyly nalezeny žádné moduly

en: No playback device found for '%s'.
cs: Nenalezeno žádné přehrávací zařízení pro '%s'.

en: No presets to export
cs: Žádná přednastavení k uložení

en: No projects selected
cs: Nebyly vybrány žádné projekty

en: No quick, easily fixed problems were found
cs: Nebyly nalezeny žádné rychle a snadno opravené potíže

en: No recording device found for '%s'.
cs: Nenalezeno žádné nahrávací zařízení pro '%s'.

en: No revision identifier was provided
cs: Nebyl poskytnut žádný identifikátor změny

en: Noise
cs: Šum

en: Noise Click
cs: Luskání

en: Noise Floor
cs: Nežádoucí hluk

en: Noise Floor %d dB
cs: Nežádoucí hluk %d dB

en: Noise Gate
cs: Brána šumu

en: Noise Reduction
cs: Zmenšení šumu

en: Noise Removal
cs: Odstranění šumu

en: Noise Removal and Repair
cs: Odstranění šumu a oprava

en: Noise re&duction (dB):
cs: Zmenšení šumu (dB):

en: Noise reduction
cs: Zmenšení šumu

en: Noise:
cs: Šum:

en: None
cs: Žádná

en: None - Text Only
cs: Žádná - jen text

en: None Selected
cs: Nevybráno nic

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
cs: Žádná z očekávaných součástek vzhledu
    nebyla nalezena:
      %s.

en: Normal Quality
cs: Normální kvalita

en: Normalize
cs: Normalizovat

en: Normalize &stereo channels independently
cs: Normalizovat &stereokanály vzájemně nezávisle

en: Normalizing Loudness...
cs: Normalizuje se hlasitost...

en: Normalizing without removing DC offset...
cs: Normalizuje se bez odstranění stejnosměrné složky...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
cs: Neplatná knihovna nebo nepodporovaný kodér MP3.

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
cs: Ne všechny formáty, kodeky a volby lze navzájem dávat dohromady.

en: Not an Ogg Vorbis file
cs: Toto není soubor Ogg Vorbis

en: Not authorized
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Není povoleno
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Not doing anything...
cs: Nedělá se nic...

en: Not enough data selected.
cs: Není vybrán dostatek údajů.

en: Not found or cannot be read:
cs: Nenalezeno nebo nelze přečíst:

en: Not in range %d to %d
cs: Není v rozsahu %d až %d

en: Notch Filter
cs: Vroubkový filtr

en: Note Track
cs: Notová stopa

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
cs: Poznámka: Stisknutí Cmd+Q vede k ukončení. Všechny ostatní klávesy jsou platné.

en: Nothing to do
cs: Není co dělat

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
cs: Nic ke spočítání.
    Vyberte, prosím, oblast stopy.

en: Nothing to redo
cs: Nic k opakování

en: Nothing to undo
cs: Žádný krok k obnovení Zpět

en: Num
cs: Čís.

en: Number and Interval
cs: Počet a interval

en: Number of Channels:
cs: Počet kanálů:

en: Number of Edits:
cs: Počet úprav:

en: Number of Labels
cs: Počet štítků

en: Number of bars
cs: Počet taktů

en: Number of consecutive analysis:
cs: Počet probíhajících rozborů:

en: Number of echoes
cs: Počet ech

en: Number of edits should be in the range 1 - 10000.
cs: Počet úprav má být v rozsahu 1  - 10000.

en: Number of labels
cs: Počet štítků

en: Number of repeats
cs: Počet opakování

en: Number of vocoder bands
cs: Počet pásem vocoderu

en: Numbering after File name prefix
cs: Číslování po požadovaném názvu souboru

en: Numbering before Label/Track Name
cs: Číslování před štítkem/názvem stopy

en: Nyquist Effect Workbench
cs: Pracovní stůl efektů Nyquist

en: Nyquist Effect Workbench -
cs: Pracovní stůl efektů Nyquist -

en: Nyquist Effects
cs: Efekty Nyquist

en: Nyquist Error
cs: Chyba v Nyquist

en: Nyquist Plugin Installer
cs: Instalátor přídavného modulu Nyquist

en: Nyquist Prompt
cs: Výzva k zadání Nyquist

en: Nyquist Worker
cs: Pracovník Nyquist

en: Nyquist returned a list.
cs: Nyquist vrátil seznam.

en: Nyquist returned an empty array.
cs: Nyquist vrátil prázdné pole.

en: Nyquist returned nil audio.
cs: Nyquist vrátil nulová zvuková data.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
cs: Nyquist vrátil jeden zvukový kanál jako pole.

en: Nyquist returned the value: %d
cs: Nyquist vrátil hodnotu: %d

en: Nyquist returned the value: %f
cs: Nyquist vrátil hodnotu: %f

en: Nyquist returned too many audio channels.
cs: Nyquist vrátil příliš mnoho zvukových kanálů.

en: Nyquist scripts
cs: Skripty Nyquist

en: Nyquist scripts (*.ny)|*.ny|Lisp scripts (*.lsp)|*.lsp|All files|*
cs: Skripty Nyquist (*.ny)|*.ny|Skripty Lisp (*.lsp)|*.lsp|Všechny soubory|*

en: O&pen:
cs: &Otevřít:

en: O&rder:
cs: Řá&d:

en: OGG (OGG Container format)
cs: OGG (OGG kontejnerový formát)

en: Off
cs: Vypnuto

en: Ogg Vorbis Files
cs: Soubory Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Import and Export
cs: Nahrávání a ukládání do Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
cs: Soubory Ogg Vorbis

en: Old
cs: Starý

en: Old Sensitivity
cs: Stará citlivost

en: On
cs: Na

en: One Hour
cs: 1 hodina

en: One Min
cs: 1 minuta

en: One Sec
cs: 1 sekunda

en: One column per channel.~%
cs: Jeden sloupec na kanál.~%

en: One or more saved labels could not be read.
cs: Jeden nebo více uložených štítků se nepodařilo přečíst.

en: One row per channel.~%
cs: Jeden řádek na kanál.~%

en: Only avformat.dll
cs: Jen avformat.dll

en: Only lame_enc.dll
cs: Jen lame_enc.dll

en: Only libavformat.dylib
cs: Jen libavformat.dylib

en: Only libavformat.so
cs: Jen libavformat.so

en: Only libmp3lame.dylib
cs: Jen libmp3lame.dylib

en: Only libmp3lame.so.0
cs: Jen libmp3lame.so.0

en: Only libmp3lame64bit.dylib
cs: Jen libmp3lame64bit.dylib

en: Only you and people you share a link with will be able to listen to this audio.
cs: Poslouchat tento zvukový záznam budete moci pouze vy a osoby, se kterými tento odkaz sdílíte.

en: Op&en Menu on Focused Track...
cs: &Otevřít nabídku k vybrané stopě...

en: Open
cs: Otevřít

en: Open &Recent...
cs: Otevřít &Nedávné...

en: Open Plugin Manager
cs: Otevřít správce přídavných modulů

en: Open Project...
cs: Otevřít projekt...

en: Open Project2
cs: Otevřít projekt 2

en: Open Recent
cs: Otevřít poslední

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
cs: Otevřete nový projekt pro změnu nastavení klávesových zkratek.

en: Open custom FFmpeg format options
cs: Otevřít vlastní volby pro formát FFmpeg

en: Open menu...
cs: Otevřít nabídku...

en: Open script
cs: Otevřít skript

en: Opened: %d
cs: Otevřeno: %d

en: Opening Audacity Project
cs: Otevírání projektu Audacity

en: Opens a project.
cs: Otevře projekt.

en: Optional header text
cs: Volitelný text hlavičky

en: Options
cs: Volby

en: Options...
cs: Volby...

en: Opus (OggOpus) Files (FFmpeg)
cs: Soubory Opus (OggOpus) (FFmpeg)

en: Orientation
cs: Natočení

en: Other uncompressed files
cs: Jiné nekomprimované soubory

en: Other...
cs: Další...

en: Out of memory!
cs: Nedostatek paměti!

en: Outer fade &down length:
cs: Délka vnějšího postupného &ztišení:

en: Outer fade &up length:
cs: Délka vnějšího postupného &zesílení:

en: Output
cs: Výstup

en: Output Channels: %2d
cs: Výstupní kanály: %2d

en: Output choice
cs: Volba pro výstup

en: Output gain (dB)
cs: Výstupní úroveň zesílení (dB)

en: Output level
cs: Výstupní úroveň

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
cs: Obecná kvalita, používaná různými kodeky různě
    Pro Ogg Vorbis je potřeba
    0 - automaticky
    -1 - vypnuto (namísto toho se používá datový tok)

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Overwrite Project Warning
cs: Varování ohledně přepsání projektu

en: Overwrite existing curve '%s'?
cs: Přepsat stávající křivku '%s'?

en: Overwrite existing files
cs: Přepsat existující soubory

en: Overwrite preset '%s'?
cs: Přepsat přednastavení '%s'?

en: Overwrite the plug-in file %s?
cs: Přepsat soubory s přídavným modulem %s?

en: PAL frames (25 fps)
cs: PAL frames - rámce (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
cs: Nastavení strá&nky...

en: Packet Size:
cs: Velikost paketu:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
cs: Velikost paketu
    Volitelné
    0 - standardní

en: Palette...
cs: Paleta...

en: Pan
cs: Vyvážení

en: Pan &Left on Focused Track
cs: Posunout panorama ve vybrané stopě do&leva

en: Pan &Right on Focused Track
cs: Posunout panorama ve vybrané stopě do&prava

en: Pan Center
cs: Vyvážit na střed

en: Pan Left
cs: Vyvážit nalevo

en: Pan Right
cs: Vyvážit napravo

en: Pan Track
cs: Vyvážit stopu

en: Pan position: ~a~%The left and right channels are correlated by about ~a %. This means:~%~a~%
cs: Poloha vyvážení: ~a~%Levý a pravý kanál si odpovídají v asi ~a %. To znamená:~%~a~%

en: Pan:
cs: Vyvážení:

en: Panned audio track(s)
cs: Vyvážená zvuková stopa(y)

en: Parameter 1
cs: Parametr 1

en: Parameter 2
cs: Parametr 2

en: Parameter controls
cs: Ovládání parametrů

en: Parameters
cs: Parametry

en: Passband Ripple (dB)
cs: Zvlnění v propustném pásmu (dB)

en: Passed correctness check!
cs: Ověření správnosti proběhlo úspěšně!

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste Te&xt to New Label
cs: Vložit te&xt do nového štítku

en: Paste Text to New Label
cs: Vložit text do nového štítku

en: Paste audio
cs: Vložit zvuk

en: Paste audio from other Audacity project as
cs: Vložit zvuk z jiného projektu Audacity jako

en: Paste clip
cs: Vložit klip

en: Paste from clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Paste: %lld
cs: Vložit: %lld

en: Pasted audio
cs: Vložený zvuk

en: Pasted from the clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Pasted text from the clipboard
cs: Vložený text ze schránky

en: Pasting clip contents, please wait
cs: Vkládá se obsah klipu. Prosím, počkejte

en: Path
cs: Cesta

en: Path:
cs: Cesta:

en: Paulstretch
cs: PaulStretch

en: Paulstretch is only for an extreme time-stretch or "stasis" effect
cs: Program Paulstretch je jen na mimořádné protažení času nebo zpomalovací efekt

en: Pause
cs: Pozastavit

en: PdO Method:
cs: Metoda PdO:

en: Peak amplitude dB
cs: Vrcholový rozkmit (dB)

en: Peak level
cs: Vrcholová úroveň

en: Peak:
cs: Vrchol:

en: Pencil
cs: Tužka

en: Percent C&hange:
cs: &Změna v procentech:

en: Percent Change
cs: Změna vyjádřená v procentech

en: Percussion Limiter
cs: Omezovač bicích

en: Performing %d edits...
cs: Provádí se %d úprav...

en: Performs IIR filtering that emulates analog filters
cs: Provede filtrování IIR (filtr s nekonečnou impulzní odezvou), které napodobuje analogové filtry

en: Period
cs: Perioda

en: Phaser
cs: Fázovač

en: Ping (long)
cs: Zabzučení (dlouhé)

en: Ping (short)
cs: Zabzučení (krátké)

en: Pinned &head position
cs: Poloha přišpendlené &hlavy

en: Pinned Play Head
cs: Přišpendlená hlava přehrávání

en: Pitch
cs: Výška tónu

en: Pitch (EAC)
cs: Výška tónu (EAC)

en: Pitch and Tempo
cs: Výška tónu a tempo

en: Pitch and Tempo Change support
cs: Podpora změny výšky tónu a tempa

en: Pitch change effect
cs: Efekt změny výšky tónu

en: Pitch change per echo (semitones)
cs: Změna výšky tónu na echo (půltóny)

en: Pitch/Tempo
cs: Výška tónu/Tempo

en: Pl&ay Once
cs: &Přehrát jednou

en: Pl&ay/Stop
cs: Pře&hrát/Zastavit

en: Pl&aying
cs: &Přehrávání

en: Pla&y-at-Speed Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &přehrávání nastavenou rychlostí

en: Play
cs: Přehrát

en: Play &Before Selection Start
cs: Přehrát př&ed začátkem výběru

en: Play &Once/Stop
cs: Pře&hrát jednou/Zastavit

en: Play &One Second
cs: Hrát &jednu sekundu

en: Play Af&ter Selection Start
cs: Přehrát p&o začátku výběru

en: Play Aft&er Selection End
cs: Přehrát &po konci výběru

en: Play Be&fore Selection End
cs: Přehrát pře&d koncem výběru

en: Play Before a&nd After Selection Start
cs: Přehrát před &a po začátku výběru

en: Play Before an&d After Selection End
cs: Přehrát před a po &konci výběru

en: Play C&ut Preview
cs: Přehrát v&ystřiženou ukázku

en: Play C&ut Preview-at-Speed
cs: Přehrát &vystřiženou ukázku nastavenou rychlostí

en: Play Once
cs: Přehrát jednou

en: Play at selected speed
cs: Přehrát vybranou rychlostí

en: Play to &Selection
cs: Přehrát až k &výběru

en: Play-at-Speed
cs: Přehrát nastavenou rychlostí

en: Play-at-Speed &Once
cs: Přehrát nastavenou rychlostí &jednou

en: Play-at-Speed Once
cs: Přehrát jednou nastavenou rychlostí

en: Play/Stop and &Set Cursor
cs: Přehrát/Zastavit a &nastavit ukazatel

en: Playable Track
cs: Přehratelná stopa

en: Playback
cs: Přehrávání

en: Playback Device
cs: Přehrávací zařízení

en: Playback Level
cs: Úroveň přehrávání

en: Playback Meter
cs: Měřič přehrávání

en: Playback Meter Options
cs: Volby pro přehrávací měřič

en: Playback Speed
cs: Rychlost přehrávání

en: Playback channels: %d
cs: Přehrávací kanály: %d

en: Playing
cs: Přehrává se

en: Playing Audio
cs: Přehrávání zvuku

en: Playing at Speed
cs: Přehrávání s nastavenou rychlostí

en: Please check that the directory exists, has the necessary permissions, and the drive isn't full.
cs: Zkontrolujte, zda adresář existuje, zda má potřebná oprávnění, a že disk není plný.

en: Please choose an existing file.
cs: Vyberte, prosím, stávající soubor.

en: Please save and close the current project first.
cs: Nejprve, prosím, uložte a uzavřete současný projekt.

en: Please select a Note Track.
cs: Vyberte, prosím, stopu s notami.

en: Please select a time within a clip.
cs: Vyberte, prosím, čas uvnitř klipu.

en: Please select an audio track.
cs: Vyberte, prosím, zvukovou stopu.

en: Please select at least %d channels.
cs: Vyberte, prosím, alespoň %d kanály.

en: Please select at least one audio track and one MIDI track.
cs: Vyberte, prosím, alespoň jednu zvukovou stopu a jednu stopu MIDI.

en: Please select codec before saving a profile
cs: Vyberte, prosím, kodek před uložením profilu

en: Please select format before saving a profile
cs: Vyberte, prosím, formát před uložením profilu

en: Please select in a mono track.
cs: Vyberte, prosím, v monofonní stopě.

en: Please select in a stereo track or two mono tracks.
cs: Vyberte, prosím, ve stereofonní stopě jednu nebo dvě monofonní stopy.

en: Please select only one Note Track at a time.
cs: Vyberte, prosím, najednou jen jednu stopu s notami.

en: Plot Spectrum...
cs: Vykreslit spektrum...

en: Pluck
cs: Brnkat

en: Pluck MIDI pitch
cs: Zabrnkat výšku tónu MIDI

en: Plug-in
cs: Přídavný modul

en: Plug-in already exists
cs: Přídavný modul již existuje

en: Plug-in file is in use. Failed to overwrite
cs: Soubor s přídavným modulem se používá. Nepodařilo se jej přepsat

en: Plug-in group at %s was merged with a previously defined group
cs: Skupina přídavného modulu %s byla sloučena s předtím stanovenou skupinou

en: Plug-in item at %s conflicts with a previously defined item and was discarded
cs: Položka přídavného modulu (rozšíření) při %s je ve střetu s předtím stanovenou položkou a byla zahozena

en: Plug-in items at %s specify conflicting placements
cs: Položky přídavných modulů (rozšíření) při %s stanovují rozporná umístění

en: Plug-in support
cs: Podpora přídavných modulů

en: Plug-ins installed.~%(Use the Plug-in Manager to enable effects):
cs: Přídavné moduly nainstalovány.~%(Pro povolení efektů použijte správce přídavného modulu):

en: Plug-ins updated:
cs: Přídavné moduly aktualizovány:

en: Plugin Error
cs: Chyba v přídavném modulu

en: Plugin Manager
cs: Správce přídavných modulů

en: Plugin Settings
cs: Nastavení přídavného modulu

en: Point after sound
cs: Bod po zvuku

en: Point before sound
cs: Bod před zvukem

en: Position
cs: Poloha

en: Power
cs: Síla

en: Pre&ferences
cs: &Nastavení

en: Pre&vious Clip Boundary
cs: Hranice &předchozího klipu

en: Pre&vious Clip Boundary to Cursor
cs: Hranici &předchozího klipu na ukazatel

en: Pre-ro&ll:
cs: Zaváděcí část &pásky:

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
cs: Metoda předpovědi
    Odhadnout - rychlé, malá komprese
    Hledání zápisu - pomalé, nejlepší komprese
    Úplné hledání - standardní

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Preferences > Application
cs: Nastavení → Aplikace

en: Preferences > Directories
cs: Nastavení → Adresáře

en: Preferences for Application
cs: Nastavení pro program

en: Preferences for Batch
cs: Nastavení dávkového zpracování

en: Preferences for Directories
cs: Nastavení adresářů

en: Preferences for Effects
cs: Nastavení efektů

en: Preferences for ExtImport
cs: Nastavení rozšířeného nahrávání souborů

en: Preferences for GUI
cs: Nastavení rozhraní

en: Preferences for ImportExport
cs: Nastavení nahrávání a ukládání souborů

en: Preferences for KeyConfig
cs: Nastavení kláves

en: Preferences for Library
cs: Nastavení knihovny

en: Preferences for MidiIO
cs: Nastavení vstupu/výstupu MIDI

en: Preferences for Module
cs: Nastavení modulu

en: Preferences for Mouse
cs: Nastavení myši

en: Preferences for Playback
cs: Nastavení přehrávání

en: Preferences for Quality
cs: Nastavení kvality

en: Preferences for Recording
cs: Nastavení nahrávání zvuku

en: Preferences for Spectrum
cs: Nastavení spektra

en: Preferences for Theme
cs: Nastavení vzhledu programu

en: Preferences for Tracks
cs: Nastavení stop

en: Preferences for TracksBehaviors
cs: Nastavení chování stop

en: Preferences for Warnings
cs: Nastavení varování

en: Preferences for Waveforms
cs: Nastavení průběhových křivek

en: Preferences:
cs: Nastavení:

en: Preparing audio...
cs: Připravuje se zvuk...

en: Preparing preview
cs: Připravuje se náhled

en: Preparing...
cs: Připravuje se...

en: Preset
cs: Přednastavení

en: Preset '%s' does not exist.
cs: Přednastavení '%s' neexistuje.

en: Preset 1:
cs: Přednastavení 1:

en: Preset 2:
cs: Přednastavení 2:

en: Preset already exists.
    
    Replace?
cs: Přednastavení již existuje.
    
    Nahradit?

en: Preset name:
cs: Název přednastavení:

en: Preset:
cs: Přednastavení:

en: Presets
cs: Přednastavení

en: Presets && settings
cs: Přednastavení && nastavení

en: Presmooth Time
cs: Doba trvání předvyhlazení

en: Presmooth Time:
cs: Doba trvání předvyhlazení:

en: Press
cs: Stisknout

en: Press "Continue" to upload to audio.com
cs: Stisknutím tlačítka "Pokračovat" nahrajte na server audio.com

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
cs: Stisknutím tlačítka F2 nebo dvojklepnutím upravit obsah buněk.

en: Preview effect
cs: Náhled efektu

en: Preview not available
cs: Náhled není dostupný

en: Previewing
cs: Náhled

en: Previo&us Clip
cs: Př&edchozí klip

en: Previous
cs: Předchozí

en: Primary shared object files
cs: Hlavní sdílené předmětové soubory

en: Print
cs: Tisk

en: Problem details
cs: Podrobnosti o problému

en: Processing complete.
cs: Zpracování dokončeno.

en: Processing first track of stereo pair: %s
cs: Zpracovává se první stopa dvojice stop sterea: %s

en: Processing second track of stereo pair: %s
cs: Zpracovává se druhá stopa dvojice stop sterea: %s

en: Processing stereo channels independently: %s
cs: Zpracovávají se nezávisle na sobě stereokanály: %s

en: Processing...   %i%%
cs: Zpracovává se... %i%%

en: Processing...   0%%
cs: Zpracovává se... 0%%

en: Processing: %s
cs: Zpracovává se: %s

en: Produced with <span>Sample Data Export</span> for
    <a href="~a">Audacity</a> by Steve
    Daulton
cs: Vytvořeno pomocí <span>vyvedení dat vzorku</span> pro
    <a href="~a">Audacity</a> Stevem
    Daultonem

en: Profile:
cs: Profil:

en: Program build date:
cs: Datum sestavení programu:

en: Program name appears to be missing.
cs: Zdá se, že chybí název programu.

en: Progress
cs: Postup

en: Project
cs: Projekt

en: Project Dependencies
cs: Závislosti projektu

en: Project Depends on Other Audio Files
cs: Projekt závisí na jiných zvukových souborech

en: Project E&nd
cs: K&onec projektu

en: Project End
cs: Konec projektu

en: Project Recovered
cs: Projekt obnoven

en: Project Start
cs: Začátek projektu

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Help > Diagnostics > Show Log...' to see details.
cs: Během automatického obnovení byly kontrolou projektu nalezeny nesrovnalosti v souborech.
    
    Vyberte Nápověda → Diagnostika → Zobrazit zápis... pro zobrazení detailů.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
cs: Kontrola projektu "%s" složka 
    zjištěn %lld chybějící přiřazený (.auf) blok souboru(ů). 
    Audacity plně regenerovalo tyto soubory 
    z aktuálního zvuku v projektu.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
cs: Kontrola projektu "%s" složky 
    zjistila %lld chybějící zvuková data (.au) blokového souboru(ů), 
    zřejmě kvůli chybě, pádu programu nebo náhodnému 
    vymazání. Audacity nemůže obnovit 
    tyto chybějící soubory automaticky. 
    
    Pokud zvolíte první nebo druhou možnost níže, 
    můžete zkusit vyhledat a obnovit chybějící soubory 
    do jejich původního umístění . 
    
    Všimněte si, že při druhé možnosti, nemusí křivka 
    zobrazit ticho.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %lld missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
cs: Kontrola projektu "%s" složky 
    zjištěn %lld chybějící externí zvukový soubor(y) 
    ("přiřazené soubory"). Neexistuje žádný způsob, jak v Audacity 
    obnovit tyto soubory automaticky.
    Pokud si z možností níže zvolíte první nebo druhou volbu,
    můžete se pokusit o nalezení a obnovení chybějících souborů
    do jejich předchozího umístění.
    
    Všimněte si, že u druhé volby je sice původní křivka
    zobrazena, chybějící zvuk ale přehráván není.
    
    Pokud zvolíte třetí volbu, projekt bude uložen v jeho
    současném stavu, dokud projekt okamžitě nezavřete
    při další zprávě o chybě. Audacity bude pracovat bez
    chybějícího zvuku.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
cs: Kontrola projektu "%s" složky 
    nalezla %d nepřiřazený blokový soubor (nepřiřazených-osiřelých
    blokových souborů). Tento projekt je 
    nevyužívá, ale mohou patřit do jiného. 
    Nedělají žádnou škodu a jsou malé.

en: Project check read faulty Sequence tags.
cs: Kontrola projektu čte vadné sekvence značek.

en: Project is busy
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Projekt je zaneprázdněn
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Project is corrupt
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Projekt je poškozen
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Project is in a read only directory
    (Unable to create the required temporary files)
cs: Projekt je v adresáři pouze pro čtení
    (Nelze vytvořit požadované dočasné soubory)

en: Project is locked
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Projekt je uzamknut
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Project is read only
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Projekt je pouze pro čtení
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Project resides on FAT formatted drive.
    Copy it to another drive to open it.
cs: Projekt je umístěn na diskové jednotce formátované jako FAT.
    Zkopírujte jej na jiný disk a otevřete jej.

en: Project was recovered
cs: Projekt byl obnoven

en: Projects cannot be saved to FAT drives.
cs: Projekty nelze uložit na diskové jednotky FAT.

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
cs: Pro pokračování je potřeba správně nastavený FFmpeg.
    Můžete jej nastavit v Nastavení → Knihovny.

en: Provides Audio Unit Effects support to Audacity
cs: Poskytuje Audacity podporu pro efekty Audio Unit

en: Provides LADSPA Effects
cs: Poskytuje efekty LADSPA

en: Provides LV2 Effects support to Audacity
cs: Poskytuje Audacity podporu pro efekty LV2

en: Provides Nyquist Effects support to Audacity
cs: Poskytuje Audacity podporu pro efekty Nyquist

en: Provides Vamp Effects support to Audacity
cs: Poskytuje Audacity podporu pro efekty Vamp

en: Provides builtin commands to Audacity
cs: Poskytuje Audacity vestavěné příkazy

en: Provides builtin effects to Audacity
cs: Poskytuje Audacity vestavěné efekty

en: Public
cs: Veřejné

en: Punch and Rol&l Record
cs: Úro&vní zvuku řízené nahrávání

en: Punch and Roll Recording
cs: Úrovní zvuku řízené nahrávání

en: Q (higher value reduces width)
cs: Q (vyšší hodnota zmenšuje šířku)

en: Quality
cs: Kvalita

en: Quality:
cs: Kvalita:

en: Quick Fixes
cs: Rychlé opravy

en: Quick-Play disabled
cs: Rychlé přehrávání zakázáno

en: Quick-Play enabled
cs: Rychlé přehrávání povoleno

en: R
cs: P

en: R&egion
cs: &Oblast

en: R&elease Time:
cs: Čas &uvolnění:

en: R&elease time (secs):
cs: Čas u&volnění (s):

en: R&emove Special
cs: O&dstranit zvláštní

en: R&escan Audio Devices
cs: Pro&hledat zvuková zařízení znovu

en: R&eset
cs: &Nastavit znovu

en: RAW (header-less)
cs: RAW (bez hlavičky)

en: RMS = %s.
cs: Efektivní hodnota = %s.

en: RMS level
cs: Úroveň RMS

en: Random Seed:
cs: Náhodné zrnko:

en: Rapid tone quality variations, like that guitar sound so popular in the 1970's
cs: Rychlé rozdíly v jakosti tónu, jako u v 70. letech 20. století tolik oblíbeného kytarového zvuku

en: Rat&e
cs: &Kmitočet

en: Rate Change
cs: Změna vzorkovacího kmitočtu

en: Rate:
cs: Kmitočet:

en: Ratio
cs: Poměr

en: Ratio %.0f to 1
cs: Poměr %.0f k 1

en: Ratio %.1f to 1
cs: Poměr %.1f k 1

en: Re&duce
cs: &Zmenšit

en: Re&move
cs: &Odstranit

en: Re&store
cs: &Obnovit

en: Re&tain labels if selection snaps to a label
cs: &Zachovat štítky, když výběr zapadne k štítku

en: Read as Zero
cs: Číst jako nula

en: Reading data again...
cs: Data se čtou znovu...

en: Real-time Conversion
cs: Převod ve skutečném čase

en: Realtime Effects
cs: Efekty v reálném čase

en: Realtime effect o&rganization:
cs: Us&pořádání efektů v reálném čase:

en: Realtime effects
cs: Efekty v reálném čase

en: Realtime effects are non-destructive and can be changed at any time.
cs: Efekty v reálném čase jsou nedestruktivní a lze je kdykoli změnit.

en: Realtime effects for %s
cs: Efekty v reálném čase pro %s

en: Rearrange sub-views
cs: Uspořádat nově podpohledy

en: Reassignment
cs: Opětovné přiřazení

en: Received %d while opening devices
cs: Při otevírání zařízení přijato %d

en: Recent &Files
cs: Poslední &soubory

en: Record
cs: Nahrávat

en: Record &New Track
cs: Nahrát &nové stopy

en: Record Meter
cs: Měřič nahrávání

en: Record New Track
cs: Nahrát novou stopu

en: Record on a new track
cs: Nahrávat do nové stopy

en: Record/Play head
cs: Hlava nahrávání/přehrávání

en: Recorded Audio
cs: Nahraný zvuk

en: Recorded audio was lost at the labeled locations. Possible causes:
    
    Other applications are competing with Audacity for processor time
    
    You are saving directly to a slow external storage device
cs: Nahraný zvuk byl ztracen v označených umístěních. Možné příčiny:
    
    Jiné programy s Audacity zápasí o čas procesoru
    
    Ukládáte přímo na pomalé vnější zařízení

en: Recorded_Audio
cs: Nahraný zvuk

en: Recording
cs: Nahrávání

en: Recording &Channels
cs: Nahrávací &kanály

en: Recording - Choosing the Recording Device
cs: Nahrávání - výběr nahrávacího zařízení

en: Recording - Choosing the Recording Source
cs: Nahrávání - výběr nahrávacího zdroje

en: Recording - Setting the Recording Level
cs: Nahrávání - nastavení úrovně nahrávání

en: Recording Audio
cs: Nahrávání zvuku

en: Recording Channels
cs: Nahrávací kanály

en: Recording Device
cs: Nahrávací zařízení

en: Recording Exported:
cs: Nahrávání uloženo v jiném formátu:

en: Recording Level
cs: Úroveň nahrávání

en: Recording Meter
cs: Ukazatel nahrávání

en: Recording Meter Options
cs: Volby pro nahrávací měřič

en: Recording Saved:
cs: Nahrávání uloženo:

en: Recording channels: %d
cs: Nahrávací kanály: %d

en: Recording duration:
cs: Doba trvání nahrávání:

en: Recording end:
cs: Konec nahrávání:

en: Recording start:
cs: Začátek nahrávání:

en: Recording stops and starts
cs: Nahrávání zastaví a začne

en: Recording volume is emulated
cs: Hlasitost nahrávání je napodobena

en: Recording volume is native
cs: Hlasitost nahrávání je původní

en: Recording will commence in:
cs: Nahrávání začne v:

en: Recover
cs: Obnovit

en: Recoverable &projects
cs: Obnovitelné &projekty

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Rectangular
cs: Obdélník

en: Rectifier Distortion
cs: Zkreslení usměrňovače

en: Redo
cs: Znovu

en: Redo previous change
cs: Znovu předchozí změnu

en: Reduce amplitude to allow for restored peaks (dB)
cs: Zmenšit rozkmit pro umožnění obnovených vrcholů (dB)

en: Reduces (ducks) the volume of one or more tracks whenever the volume of a specified "control" track reaches a particular level
cs: Sníží hlasitost jedné nebo více stop vždy, když hlasitost určené kontrolní stopy dosáhne určité úrovně

en: Refresh Rate
cs: Obnovovací interval

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
cs: Regenerovat přiřazené souhrnné soubory (bezpečné a doporučené)

en: Region around sounds
cs: Oblast okolo zvuků

en: Region between sounds
cs: Oblast mezi zvuky

en: Regular
cs: Pravidelné

en: Regular Interval Labels
cs: Štítky v pravidelných intervalech

en: Relative To:
cs: Relativní k:

en: Release Time
cs: Čas uvolnění

en: Release Time %.1f secs
cs: Čas uvolnění: %.1f sek.

en: Release build (debug level %d)
cs: Vydavatelské sestavení (úroveň ladění %d)

en: Release time
cs: Čas uvolnění

en: Reload
cs: Nahrát znovu

en: Remaining Time:
cs: Zbývající čas:

en: Remember my choice and don't ask again
cs: Zapamatovat si mou volbu a už se neptat

en: Remo&ve
cs: &Odstranit

en: Remo&ve Tracks
cs: Odstra&nit stopy

en: Remove
cs: Odstranit

en: Remove %s
cs: Odstranit %s

en: Remove Center
cs: Odstranit střed

en: Remove Center: to mono
cs: Odstranit střed: na mono

en: Remove Track
cs: Odstranit stopu

en: Remove Vocals
cs: Odstranit zpěv

en: Remove Vocals: to mono
cs: Odstranit zpěv: na mono

en: Removed %s from %s
cs: Odstraněno %s z %s

en: Removed Cut Line
cs: Odstraněná čára střihu

en: Removed audio track(s)
cs: Odstraněná zvuková stopa(y)

en: Removes background noise such as fans, tape noise, or hums
cs: Odstraní šum pozadí, jako jsou větráky, hluk pásku nebo hučení

en: Removes constant background noise such as fans, tape noise, or hums
cs: Odstraní stálý šum pozadí, jako jsou větráky, hluk pásku nebo hučení

en: Removing DC offset and Normalizing...
cs: Odstraňuje se stejnosměrná složka a normalizuje se...

en: Removing DC offset...
cs: Odstraňuje se stejnosměrná složka...

en: Removing Dependencies
cs: Odstraňování závislostí

en: Rename '%s'
cs: Přejmenovat '%s'

en: Rename '%s' to...
cs: Přejmenovat '%s' na...

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
cs: Přejmenovat Bez názvu pro uložení nového záznamu.
    OK uloží všechny změny. Zrušit je neuloží.

en: Rename Clip...
cs: Přejmenovat klip...

en: Rename...
cs: Přejmenovat...

en: Renamed '%s' to '%s'
cs: Přejmenováno '%s' na '%s'

en: Render
cs: Spojit

en: Rendered all audio in track '%s'
cs: Veškerý zvuk ve stopě '%s' spojen

en: Repair
cs: Opravit

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
cs: Oprava pracuje tak, že se zvuková data použijí vně oblasti výběru.
    
    Použijte, prosím, oblast výběru, jejíž zvuk se dotýká alespoň jedné strany.
    
    Čím více okolního zvuku, tím lepší účinek.

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Repeat %s
cs: Zopakovat %s

en: Repeat Last Analyzer
cs: Zopakovat naposledy použitý analyzátor

en: Repeat Last Effect
cs: Zopakovat naposledy použitý efekt

en: Repeat Last Generator
cs: Zopakovat naposledy použitý generátor

en: Repeat Last Tool
cs: Zopakovat naposledy použitý nástroj

en: Repeat processing
cs: Zpracování opakování

en: Repeats the selected audio again and again
cs: Opakuje vybraný zvuk znovu a znovu

en: Repeats the selection the specified number of times
cs: Opakuje výběr po stanovený počet opakování

en: Replace %s
cs: Nahradit %s

en: Replace effect
cs: Nahradit efekt

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
cs: Nahradit chybějící zvuk tichem (trvalé ihned)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
cs: Nahradit chybějící zvuk tichem (stále okamžitě).

en: Replace preset '%s'?
cs: Nahradit přednastavení '%s'?

en: Replaced %s with %s
cs: Nahrazeno %s za %s

en: Report generated to:
cs: Zpráva vytvořena do:

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
cs: Požadovaná křivka nebyla nalezena. Používá se "Bez názvu"

en: Requested value exceeds memory capacity.
cs: Požadovaná hodnota překračuje možnosti paměti

en: Resample
cs: Převzorkovat

en: Resample Track
cs: Převzorkovat stopu

en: Resampled audio track(s)
cs: Převzorkovaná zvuková stopa(y)

en: Resampling failed.
cs: Převzorkování selhalo

en: Resampling track %d
cs: Převzorkování stopy %d

en: Rescan
cs: Prohledat znovu

en: Rese&t...
cs: Na&stavit znovu...

en: Reset
cs: Obnovit výchozí

en: Reset &Configuration
cs: Obnovit výchozí &nastavení

en: Reset Audacity Preferences
cs: Nastavit znovu nastavení Audacity

en: Reset Genres
cs: Nastavit žánry znovu

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
cs: Vynulovat nastavení?
    
    Toto je jednorázová otázka pokládaná po instalaci, kde jste dotazováni na obnovení výchozího nastavení.

en: Reset Toolb&ars
cs: &Obnovit panely nástrojů

en: Resid&ue
cs: Zbytek

en: Residual level
cs: Zbytková úroveň

en: Resize Large
cs: Zvětšit okno

en: Resize Small
cs: Zmenšit okno

en: Resize:
cs: Změnit velikost:

en: Reso&nance:
cs: &Rezonance:

en: Resonance
cs: Rezonance

en: Resonant Noise
cs: Hluk dozvuku

en: Restart system
cs: Restartovat systém

en: Restore Defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Result
cs: Výsledek

en: Results
cs: Výsledky

en: Retrieve Selectio&n
cs: Získat vý&běr

en: Rever&berance (%):
cs: &Odraz (%):

en: Reverb
cs: Dozvuk

en: Reverse
cs: Puštění pozpátku

en: Reverse Bouncing Ball
cs: Obráceně skákající míč

en: Reverses the selected audio
cs: Obrátí vybraný zvuk

en: Rhythm Track
cs: Stopa rytmu

en: Rhythm track duration
cs: Doba trvání stopy rytmu

en: Right (dB)
cs: Vpravo (dB)

en: Right (linear)
cs: Vpravo (lineární)

en: Right Only
cs: Pouze pravý

en: Right-Click
cs: Klepnutí pravým tlačítkem myši

en: Right-Drag
cs: Táhnout vpravo

en: Right-click for menu.
cs: Klepnutí pravým tlačítkem myši pro vyvolání nabídky.

en: Risset Drum
cs: Rissetův buben

en: Roll-off (dB per octave)
cs: Třpytit se (dB na oktávu)

en: Rounded In
cs: Zakulacený vstup

en: Rounded Out
cs: Zakulacený výstup

en: Rule deletion confirmation
cs: Potvrzení smazání pravidla

en: Ruler
cs: Pravítko

en: Rules to choose import filters
cs: Pravidla pro výběr zaváděcího filtru

en: Run
cs: Spustit

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
cs: Spuštění dvou kopií Audacity současně může způsobit
    ztrátu dat nebo způsobit zhroucení systému.

en: S&ave/Manage Curves...
cs: &Uložit/Spravovat křivky...

en: S&ave:
cs: &Uložit:

en: S&cale:
cs: &Měřítko:

en: S&ort Tracks
cs: &Třídit stopy

en: S&pectral
cs: &Spektrum

en: S&pectrogram Settings...
cs: Nastavení &spektrogramu...

en: S&tandard
cs: &Standardní

en: S&teps per window:
cs: &Kroků na okno:

en: S&tore Selection
cs: &Uložit výběr

en: S-Curve Down
cs: S křivka dolů

en: S-Curve In
cs: S křivka vstup

en: S-Curve Out
cs: S křivka výstup

en: S-Curve Up
cs: S křivka nahoru

en: SBSMS Time / Pitch Stretch
cs: Protáhnutí času zvuku/výšky tónu SBSMS

en: SQLite library failed to initialize.  Audacity cannot continue.
cs: Knihovnu SQLite se nepodařilo inicializovat. Audacity nemůže pokračovat.

en: Same name
cs: Stejný název

en: Sample #
cs: Vzorek

en: Sample Count
cs: Počet vzorků

en: Sample Data Export
cs: Vyvedení dat vzorku

en: Sample Data Import
cs: Zavedení dat vzorku

en: Sample Edit
cs: Upravit vzorek

en: Sample Rate Con&verter:
cs: Pře&vodník vzorkovacího kmitočtu:

en: Sample Rate Conver&ter:
cs: Pře&vodník vzorkovacího kmitočtu:

en: Sample Rate:
cs: Vzorkovací kmitočet:

en: Sample Rate: ~a Hz.  Sample values on ~a scale.~%~a~%~a
cs: Vzorkovací kmitočet: ~a Hz.  Hodnoty vzorku na ~a stupnici.~%~a~%~a

en: Sample Rates
cs: Vzorkovací kmitočty

en: Sample Track
cs: Vzorková stopa

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
cs: Vzorkovací kmitočet (Hz)
    0 - neměnit vzorkovací kmitočet

en: Sample rate conversion
cs: Převod vzorkovacího kmitočtu

en: Sample rate:
cs: Vzorkovací kmitočet:

en: Samples
cs: Vzorky

en: Save
cs: Uložit

en: Save %s
cs: Uložit %s

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Save Copy
cs: Uložit kopii

en: Save Files
cs: Uložit soubory

en: Save Log
cs: Uložit zápis

en: Save Metadata As:
cs: Uložit popisná data jako:

en: Save Nyquist script
cs: Uložit skript Nyquist

en: Save Preset
cs: Uložit přednastavení

en: Save Preset...
cs: Uložit přednastavení...

en: Save Project &As...
cs: Uložit jako projekt &Audacity...

en: Save Project As:
cs: Uložit projekt jako...

en: Save Project...
cs: Uložit projekt...

en: Save Project2
cs: Uložit projekt 2

en: Save Theme Cache
cs: Uložit vyrovnávací paměť vzhledu

en: Save Timer Recording As
cs: Uložit časované nahrávání jako

en: Save VST Preset As:
cs: Uložit přednastavení VST jako:

en: Save VST3 Preset As:
cs: Uložit přednastavení VST3 jako:

en: Save Without Copying
cs: Uložit bez kopírování

en: Save file as
cs: Uložit soubor jako

en: Save images to:
cs: Uložit obrázky do:

en: Save log to:
cs: Uložit zápis do:

en: Save project before closing?
cs: Uložit projekt před zavřením?

en: Save script
cs: Uložit skript

en: Save script as...
cs: Uložit skript jako...

en: Saved %s
cs: Uloženo %s

en: Saves a copy of current project.
cs: Uloží kopii nynějšího projektu.

en: Saves a project.
cs: Uloží projekt.

en: Saves the log contents.
cs: Uloží obsah zápisu.

en: Saving &empty project
cs: Uložit &prázdný projekt

en: Saving a copy must not overwrite an existing saved project.
    Please try again and select an original name.
cs: Uložení kopie nesmí přepsat jiný stávající projekt.
    Zkuste to, prosím, znovu a vyberte původní název.

en: Saving an Audacity Project
cs: Ukládání projektu Audacity

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
cs: Při ukládání a nahrávání jednotlivých souborů s tématem vzhledu se pro každý
    obrázek používá samostatný soubor, ale jinak tam nejsou žádné rozdíly.

en: Saving project
cs: Ukládá se projekt

en: Sawtooth
cs: Pilový zub

en: Scale
cs: Měřítko

en: Scale:
cs: Měřítko:

en: Scheduled to stop at:
cs: Naplánované zastavení v:

en: Screen Capture Frame
cs: Vytvořit snímek obrazovky

en: Screenshot
cs: Snímek obrazovky

en: Screenshot (short format)...
cs: Snímek obrazovky (krátký formát)...

en: Script
cs: Skript

en: Script was not saved.
cs: Skript nebyl uložen.

en: Script&ables I
cs: &Skriptovatelné I

en: Scripta&bles II
cs: S&kriptovatelné II

en: Scriptables
cs: Skriptovatelné

en: Scroll
cs: Projíždět

en: Scroll tracks up or down
cs: Projíždět stopami nahoru nebo dolů

en: Scroll waveform
cs: Projíždět křivkou

en: Scru&b Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &smykování

en: Scru&bbing
cs: &Přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Scrub
cs: Přehrávat proměnlivou rychlostí - smykovat

en: Scrub &Ruler
cs: &Pravítko pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Scrub Bac&kwards
cs: Přehrávat proměnlivou rychlostí &dozadu

en: Scrub For&wards
cs: Přehrávat proměnlivou rychlostí &dopředu

en: Scrub Ruler
cs: Pravítko pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Scrubbing
cs: Přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Searc&h:
cs: &Hledat:

en: Searching for plugins
cs: Vyhledávají se přídavné moduly

en: Second Track
cs: Druhá stopa

en: Second greatest
cs: Druhý největší

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Seconds && samples
cs: Sekundy && vzorky

en: See %s for more info.
cs: Další informace naleznete v %s.

en: See&k
cs: &Hledat

en: Seek
cs: Přehrávat normální rychlostí s přeskakováním

en: Seek Time when playing
cs: Interval skoku během běžícího přehrávání

en: Seeking
cs: Přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Select
cs: Vybrat

en: Select "Full" to use the graphical interface if supplied by the Audio Unit. Select "Generic" to use the system supplied generic interface. Select "Basic" for a basic text-only interface. Reopen the effect for this to take effect.
cs: Vyberte "Úplné" pro použití obrazového rozhraní, pokud jsou připraveny Audio Unit. Vyberte "Obecné" pro použití systému poskytnutého obecným rozhraním. Vyberte "Základní" pro základní jen rozhraní rozhraní. Efekt otevřete znovu, aby se toto projevilo.

en: Select &Font...
cs: Vybrat &písmo...

en: Select &interface
cs: Vybrat &rozhraní

en: Select A&ll	Ctrl+A
cs: Vybrat vš&e	Ctrl+A

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select Audio Host
cs: Vybrat zvukovou architekturu

en: Select Clip or Entire Track
cs: Vybrat ústřižek nebo celou stopu

en: Select Command
cs: Vybrat příkaz

en: Select Cursor to Stored
cs: Vybrat ukazatel po uloženou polohu ukazatele

en: Select Cursor to Track End
cs: Vybrat od ukazatele až po konec stopy

en: Select Curve
cs: Vybrat křivku

en: Select Frequencies
cs: Vybrat kmitočty

en: Select Frequencies...
cs: Vybrat kmitočty...

en: Select Function
cs: Vybrat funkci

en: Select Macro
cs: Vybrat makro

en: Select Next Clip
cs: Vybrat další klip

en: Select None
cs: Nevybrat nic

en: Select Playback Device
cs: Vybrat přehrávací zařízení

en: Select Preset
cs: Vybrat přednastavení

en: Select Previous Clip
cs: Vybrat předchozí klip

en: Select Recording Channels
cs: Vybrat nahrávací kanály

en: Select Recording Device
cs: Vybrat nahrávací zařízení

en: Select Sync-Locked
cs: Výběr synchronizovaných-zamknutých stop

en: Select Time
cs: Vybrat čas

en: Select Time...
cs: Vybrat čas...

en: Select Track Start to Cursor
cs: Vybrat od začátku stopy až po ukazatel

en: Select Track Start to End
cs: Vybrat od začátku stopy až po konec

en: Select Tracks
cs: Vybrat stopy

en: Select Tracks...
cs: Vybrat stopy...

en: Select Zero Crossing
cs: Vybrat nulové přechody

en: Select a MIDI file
cs: Vybrat MIDI soubor

en: Select a directory
cs: Vybrat adresář

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
cs: Vyberte několik sekund samotného šumu, aby Audacity věděla,
    co se má filtrovat. Potom klepněte na Získat profil šumu.

en: Select a file
cs: Vybrat soubor

en: Select a text file containing labels
cs: Vybrat textový soubor obsahující štítky

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to reduce noise.
cs: Označte všechen zvuk, jejž chcete filtrovat. Zvolte míru odfiltrování šumu, a potom klepněte na OK pro zmenšení šumu.

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
cs: Označte všechno co chcete filtrovat,
    zvolte míru filtrování šumu a klepněte na OK.

en: Select all text
cs: Vybrat všechen text

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
cs: Zvolte XML soubor obsahující klávesové zkratky pro Audacity...

en: Select effects, click the Enable or Disable button, then click OK.
cs: Vyberte efekt, klepněte na tlačítko Povolit nebo Zakázat, potom klepněte na OK.

en: Select file
cs: Vybrat soubor

en: Select file(s) for batch processing...
cs: Vyberte soubor(y) pro dávkové zpracování...

en: Select file(s) to install
cs: Vybrat soubor(y) k nainstalování

en: Select one or more files
cs: Zvolte jeden nebo více souborů

en: Select stream(s) to import
cs: Vyberte proud(y) k nahrání

en: Select target EQ effect
cs: Vybrat efekt EQ cíle

en: Select the audio for %s to use (for example, Cmd + A to Select All) then try again.
cs: Vyberte zvuk pro %s (např. Cmd+A pro výběr všeho), potom to zkuste znovu.

en: Select the audio for %s to use (for example, Ctrl + A to Select All) then try again.
cs: Vyberte zvuk pro %s (např. Ctrl+A pro výběr všeho), potom to zkuste znovu.

en: Select the audio for %s to use.
    
    1. Select audio that represents noise and use %s to get your 'noise profile'.
    
    2. When you have got your noise profile, select the audio you want to change
    and use %s to change that audio.
cs: Vyberte zvuk pro %s k použití.
    
    1. Vyberte zvuk, který představuje šum, a použijte %s k získání profilu šumu.
    
    2. Po obdržení profilu šumu vyberte zvuk, který chcete změnit,
    a použijte %s ke změně tohoto zvuku.

en: Select the fundamental frequency
    and release the mouse
cs: Vyberte základní kmitočet
    a uvolněte myš

en: Select to End
cs: Vybrat po konec

en: Select to Start
cs: Výběr po začátek

en: Select track
cs: Vybrat stopu

en: Select xml file to export presets into
cs: Vyberte soubor XML pro nahrání přednastavení do něj

en: Select xml file with presets to import
cs: Vyberte soubor XML s přednastavením k nahrání

en: Select...
cs: Vybrat...

en: Selected
cs: Vybráno

en: Selected MIDI playback device: %d - %s
cs: Vybrané přehrávací zařízení MIDI: %d - %s

en: Selected MIDI recording device: %d - %s
cs: Vybrané nahrávací zařízení MIDI: %d - %s

en: Selected area using Brush Tool
cs: Vybraná oblast pomocí nástroje Štětec

en: Selected audio only.
    Only the selected portion of the source clip will be pasted.
cs: Pouze vybraný zvuk.
    Vloží se pouze vybraná část zdrojového klipu.

en: Selected noise profile is too short.
cs: Vybraný profil šumu je příliš krátký.

en: Selected playback device: %d - %s
cs: Vybrané přehrávací zařízení: %d - %s

en: Selected recording device: %d - %s
cs: Vybrané nahrávací zařízení: %d - %s

en: Selection
cs: Výběr

en: Selection Contract L&eft
cs: Zmenšit výběr &zleva

en: Selection Contract R&ight
cs: Zmenšit výběr zpra&va

en: Selection En&d
cs: &Konec výběru

en: Selection End
cs: Konec výběru

en: Selection Extend &Left
cs: Rozšířit výběr do&leva

en: Selection Extend &Right
cs: Rozšířit výběr do&prava

en: Selection Length
cs: Délka výběru

en: Selection Sta&rt
cs: &Začátek výběru

en: Selection Star&t
cs: Začá&tek výběru

en: Selection Start
cs: Začátek výběru

en: Selection Tool
cs: Nástroj pro výběr

en: Selection Toolbar Setup
cs: Nastavení panelu nástrojů pro výběr

en: Selection is too small to use voice key.
cs: Výběr pro použití hlasového klíče příliš malý.

en: Selection must be larger than %d samples.
cs: Výběr musí být rozsáhlejší než %d vzorků.

en: Selection to &Start
cs: Výběr po &začátek

en: Selection to En&d
cs: Výběr po &konec

en: Selection too short.~%It must be more than 2 samples.
cs: Výběr je příliš krátký.~%I musí být více než 2 vzorky.

en: Selects Audio.
cs: Vybere zvuk.

en: Selects a frequency range.
cs: Vybere kmitočtový rozsah.

en: Selects a range of tracks.
cs: Vybere rozsah stop.

en: Selects a time range.
cs: Vybere časový rozsah.

en: Semitones (half-steps)
cs: Půltóny (půltónové kroky)

en: Sensiti&vity (dB):
cs: &Citlivost (dB):

en: Sensitivity
cs: Citlivost

en: Sequence has block file exceeding maximum %s samples per block.
    Truncating to this maximum length.
cs: Sekvence má blokový soubor s délkou překračující maximum %s vzorků na blok.
    Zkracuje se na tuto největší délku.

en: Set
cs: Nastavit

en: Set 'Number of bars' to zero to enable the 'Rhythm track duration'.
cs: Nastavte Počet taktů na nulu pro zapnutí doby trvání stopy rytmu.

en: Set (or Extend) Le&ft Selection
cs: Nastavit (nebo posunout) l&evou hranici výběru

en: Set (or Extend) Rig&ht Selection
cs: Nastavit  (nebo posunout) prav&ou hranici výběru

en: Set Clip
cs: Nastavit klip

en: Set Clip...
cs: Nastavit klip...

en: Set De&fault
cs: Nastavit vý&chozí

en: Set Display
cs: Nastavit zobrazení

en: Set Envelope
cs: Nastavit obálku

en: Set Envelope...
cs: Nastavit obálku...

en: Set Interpolation
cs: Nastavit interpolaci

en: Set Label
cs: Nastavit štítek

en: Set Label...
cs: Nastavit štítek...

en: Set Left Selection Boundary
cs: Nastavit levou hranici výběru

en: Set Loop &In
cs: Nastavit &začátek smyčky

en: Set Loop &Out
cs: Nastavit &konec smyčky

en: Set Loop To Selection
cs: Nastavit smyčku na výběr

en: Set Preference
cs: Nastavit nastavení

en: Set Preference...
cs: Nastavit nastavení...

en: Set Project
cs: Nastavit projekt

en: Set Project...
cs: Nastavit projekt...

en: Set Range
cs: Nastavit rozsah

en: Set Rate
cs: Nastavit vzorkovací kmitočet

en: Set Right Selection Boundary
cs: Nastavit pravou hranici výběru

en: Set Selection Left at Play Position
cs: Nastavit výběr nalevo od polohy přehrávání

en: Set Selection Point
cs: Nastavit bod výběru

en: Set Selection Range
cs: Nastavit rozsah výběru

en: Set Selection Right at Play Position
cs: Nastavit výběr napravo od polohy přehrávání

en: Set Track
cs: Nastavit stopu

en: Set Track Audio
cs: Nastavit zvuk stopy

en: Set Track Audio...
cs: Nastavit zvuk stopy...

en: Set Track Name
cs: Nastavit název stopy

en: Set Track Status
cs: Nastavit stav stopy

en: Set Track Status...
cs: Nastavit stav stopy...

en: Set Track Visuals
cs: Nastavit podobu stopy

en: Set Track Visuals...
cs: Nastavit podobu stopy...

en: Set Track...
cs: Nastavit stopu...

en: Set Wave Clip Name
cs: Nastavit název klipu Wave

en: Set range to '%ld' - '%ld'
cs: Nastavte rozsah na '%ld' - '%ld'

en: Set time track display to linear
cs: Nastavit zobrazení časové stopy na lineární

en: Set time track display to logarithmic
cs: Nastavit zobrazení časové stopy na logaritmické

en: Set time track interpolation to linear
cs: Nastavit interpolaci časové stopy na lineární

en: Set time track interpolation to logarithmic
cs: Nastavit interpolaci časové stopy na logaritmickou

en: Sets an envelope point position.
cs: Nastaví polohu bodu obálky.

en: Sets the loudness of one or more tracks
cs: Nastaví hlasitost jedné nebo více stop

en: Sets the peak amplitude of a one or more tracks
cs: Nastaví vrcholový rozkmit jedné nebo více stop

en: Sets the peak amplitude of one or more tracks
cs: Nastaví vrchol rozkmitu jedné nebo více stop

en: Sets the value of a single preference.
cs: Nastaví hodnotu jednotlivého nastavení.

en: Sets various values for a clip.
cs: Nastaví různé hodnoty pro klip.

en: Sets various values for a label.
cs: Nastaví různé hodnoty pro štítek.

en: Sets various values for a project.
cs: Nastaví různé hodnoty pro projekt.

en: Sets various values for a track.
cs: Nastaví různé hodnoty pro stopu.

en: Settings folder:
cs: Složka s nastavením:

en: Shaped
cs: Tvarované

en: Share Audio
cs: Sdílet zvuk

en: Shelf Filter
cs: Policový filtr

en: Shift-Drag
cs: Shift+tažení

en: Shift-Left-Click
cs: Shift+levé tlačítko myši

en: Shift-Left-Drag
cs: Shift+tažení doleva

en: Shift-Right-Click
cs: Shift+klepnutí pravým tlačítkem myši

en: Shift-Wheel-Rotate
cs: Shift+otáčení kolečkem myši

en: Sho&w track name as overlay
cs: U&kázat název stopy jako překrytí

en: Short Seek &Left During Playback
cs: Malé skoky do&leva během přehrávání

en: Short Seek &Right During Playback
cs: Malé skoky do&prava během přehrávání

en: Short Tracks
cs: Široké znázornění stopy

en: Short cut
cs: Zkratka

en: Shortcuts have been removed
cs: Klávesové zkratky byly odstraněny

en: Show
cs: Ukázat

en: Show &Log...
cs: Zobrazit &zápis...

en: Show &Output
cs: Ukázat &výstup

en: Show 'How to Get &Help' at launch
cs: Ukázat jak získat &nápovědu při spuštění

en: Show All Codecs
cs: Ukázat všechny kodeky

en: Show All Formats
cs: Ukázat všechny formáty

en: Show Log for Details
cs: Ukázat zápis s podrobnostmi

en: Show S&cript
cs: Ukázat &skript

en: Show Scrub Ruler
cs: Ukázat pravítko pro přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Show Timeline Tooltips
cs: Ukázat nástrojové rady k časové ose

en: Show Warnings/Prompts for
cs: Zobrazit varování/výzvy pro

en: Show a grid along the &Y-axis
cs: Ukázat nad osou &y mřížku

en: Show all
cs: Ukázat vše

en: Show alternative &styling (Mac vs PC)
cs: Ukázat náhradní &styly (MacOS proti PC

en: Show detailed info about each block file
cs: Ukázat podrobné informace o každém souboru bloku

en: Show detailed info about each editing operation
cs: Ukázat podrobné informace o každé operaci úprav

en: Show disabled
cs: Ukázat zakázané

en: Show e&xtra menus
cs: Ukázat &další nabídky

en: Show enabled
cs: Ukázat povolené

en: Show g&rid lines
cs: Ukázat čáry &mřížky

en: Show grid lines
cs: Ukázat čáry mřížky

en: Show messages
cs: Ukázat zprávy

en: Show new
cs: Ukázat nový

en: Show output
cs: Ukázat výstup

en: Show:
cs: Ukázat:

en: Shrin&k
cs: &Zmenšit

en: Shutdown system
cs: Vypnout počítač

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
cs: Změna znaménka  -- znamená: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Signal Level Meter
cs: Měřič úrovně signálu

en: Signed 16 bit PCM
cs: Označený 16 bitový PCM

en: Signed 24 bit PCM
cs: Označený 24 bitový PCM

en: Signed 32 bit PCM
cs: Označený 32 bitový PCM

en: Signed 8 bit PCM
cs: Označený 8 bitový PCM

en: Silence &Audio
cs: Vý&běr přeměnit na ticho

en: Silence Audi&o
cs: &Výběr přeměnit na ticho

en: Silence Labeled Audio
cs: Přeměnit štítky označené oblasti zvuku na ticho

en: Silence Threshold
cs: Prahová hodnota pro ticho

en: Silence Threshold:
cs: Prahová hodnota pro ticho:

en: Silence audio selection
cs: Přeměnit vybraný zvuk na ticho

en: Silence before first beat
cs: Ticho před první dobou

en: Silence duration:
cs: Doba trvání ticha:

en: Silenced labeled audio regions
cs: Na ticho přeměněné štítky označené oblasti zvuku

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
cs: Ztlumeny zvolené stopy na %.2f sekund od %.2f

en: Simple
cs: Při jedné stopě

en: Simple tone control effect
cs: Jednoduchý efekt ovládání tónu

en: Simplified
cs: Zjednodušený

en: Simulate Recording Errors
cs: Napodobit chyby při nahrávání

en: Sine
cs: Sinus

en: Sk&ip to
cs: Přes&kočit na konec

en: Skip to End
cs: Přeskočit na konec

en: Skip to Selection End
cs: Skočit na konec výběru

en: Skip to Selection Start
cs: Skočit na začátek výběru

en: Skip to Start
cs: Přeskočit na začátek

en: Sliding Stretch
cs: Kluzné protažení

en: Small Room Bright
cs: Jasný malý prostor

en: Small Room Dark
cs: Nejasný malý prostor

en: Smart clip.
    The entire source clip will be pasted into your project, allowing you to access
    trimmed audio data anytime.
cs: Chytrý klip.
    Celý zdrojový klip se vloží do projektu a umožní vám přistupovat k
    oříznutým zvukovým datům kdykoli.

en: Smooth Time
cs: Doba trvání vyhlazení

en: Smooth Time:
cs: Doba trvání vyhlazení:

en: Smooth at Sample
cs: Přesně na vzorku

en: Snap
cs: Přichytávat

en: Snap to combo box
cs: Přichytávat k rozbalovacímu seznamu

en: Snap-To &Nearest
cs: Přichytávat k &nejbližšímu

en: Snap-To &Off
cs: &Vypnout přichytávání

en: Snap-To &Prior
cs: Přichytávat k &předchozímu

en: Snapping
cs: Přichytávání

en: Soft Clip
cs: Měkké odříznutí

en: Soft Clipping
cs: Měkké přebuzení

en: Soft Limit
cs: Měkké ohraničení

en: Soft Overdrive
cs: Měkké přebuzení (overdrive)

en: Soft clip -12dB, 80% make-up gain
cs: Měkké přebuzení -12dB, zvýšení na 80%

en: Solo
cs: Sólo

en: Solo &Button:
cs: &Tlačítko sólo:

en: Some permissions issue
    (Unable to work with the blockfiles)
cs: Některé otázky týkající se oprávnění
    (Nelze pracovat s blokovými soubory)

en: Some required files in:
      %s
    were already present. Overwrite?
cs: Některé požadované soubory v:
      %s
    již byly přítomny. Přepsat?

en: Something went really wrong after exporting the following %lld file(s).
cs: Při ukládání následujícího(ch) souboru(ů) %lld se něco opravdu hodně nepodařilo.

en: Something went wrong after exporting the following %lld file(s).
cs: Při ukládání následujícího(ch) souboru(ů) %lld se něco nepodařilo.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
cs: Promiňte, ale přídavný modul Vamp nelze inicializovat.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
cs: Promiňte, ale přídavný modul Vamp nelze nahrát.

en: Sort by Name
cs: Seřadit podle názvu

en: Sort by Time
cs: Seřadit podle času

en: Sort by effect name
cs: Řadit podle názvu efektu

en: Sort by publisher and effect name
cs: Řadit podle vydavatele a názvu efektu

en: Sort by type and effect name
cs: Řadit podle typu a názvu efektu

en: Sound ##1
cs: Zvuk ##1

en: Sound Activated Record
cs: Úrovní zvuku řízené nahrávání

en: Sound Activated Recording
cs: Úrovní zvuku řízené nahrávání

en: Sound card mixer support
cs: Podpora směšovače zvukové karty

en: Sp&lit
cs: Roz&dělit záznam

en: Sp&lit Delete
cs: Rozdělit a smazat

en: Spaces detected
cs: Zjištěny mezery

en: Spe&ctral Selection Toolbar
cs: Panel nástrojů pro výběr &spektra

en: Special
cs: Zvláštní

en: Special thanks:
cs: Zvláštní poděkování:

en: Specify New Filename:
cs: Zadejte nový název souboru:

en: Spectra&l Selection Panel
cs: Panel pro spektrá&lní výběr

en: Spectral Brush
cs: Spektrální štětec

en: Spectral Data Control Panel
cs: Ovládací panel spektrálních dat

en: Spectral Delete
cs: Smazat spektrální

en: Spectral Edit Multi Tool
cs: Vícefunkční nástroj pro zpracování spektra

en: Spectral Edit Parametric EQ
cs: Parametrický ekvalizér pro zpracování spektra

en: Spectral Edit Shelves
cs: Police pro zpracování spektra

en: Spectral Select
cs: Výběr spektra

en: Spectral Selection
cs: Výběr spektra

en: Spectral Tools
cs: Spektrální nástroje

en: Spectrogram
cs: Spektrogram

en: Spectrogram Settings
cs: Nastavení spektrogramu

en: Spectrograms
cs: Spektrogramy

en: Spectrum
cs: Spektrum

en: Spl&it Cut
cs: &Rozdělit a vyjmout

en: Spl&it Stereo Track
cs: &Rozdělit stereo stopu

en: Spli&t
cs: Rozděli&t

en: Split
cs: Rozdělit

en: Split &Horizontally
cs: Rozdělit &vodorovně

en: Split &Vertically
cs: Rozdělit &svisle

en: Split Clip
cs: Rozdělit klip

en: Split Cut
cs: Rozdělit a vyjmout

en: Split Cut Labeled Audio
cs: Rozdělit a vyjmout štítky označený zvuk

en: Split Cut labeled audio regions to clipboard
cs: Rozdělit a vyjmout štítky označené oblasti zvuku a zkopírovat do schránky

en: Split D&elete
cs: Rozdělit a s&mazat

en: Split Delete
cs: Rozdělit a smazat

en: Split Delete Labeled Audio
cs: Rozdělit a smazat štítky označené oblasti zvuku

en: Split Deleted labeled audio regions
cs: Rozdělit smazané štítky označené oblasti zvuku

en: Split Labeled Audio
cs: Rozdělit štítky označený zvuk

en: Split Ne&w
cs: Přesunout do no&vé zvukové stopy

en: Split New
cs: Přesunout do nové zvukové stopy

en: Split Stereo to Mo&no
cs: Rozdělit stereo na &monofonní stopy

en: Split Stereo to Mono '%s'
cs: Rozdělit stereo na mono '%s'

en: Split files based on:
cs: Vytvořit soubory na základě:

en: Split labeled audio (points or regions)
cs: Rozdělit štítky označené oblasti zvuku (body nebo oblasti)

en: Split stereo track '%s'
cs: Rozdělit stereo stopu '%s'

en: Split to Mono
cs: Rozdělit na monofonní stopy

en: Split to new track
cs: Kopírovat do nové stopy

en: Split-cut to the clipboard
cs: Vyjmout a rozdělit a zkopírovat do schránky

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
cs: Rozděleno a smazáno %.2f sekund v t=%.2f

en: Square
cs: Čtverec

en: Square, no alias
cs: Čtverec, žádné vyhlazování

en: St&op threshold (samples):
cs: &Koncový práh (vzorky):

en: Stages
cs: Stupně

en: Standard
cs: Standardní

en: Standard Audio Unit preset file
cs: Standardní soubor s přednastavením Audio Unit

en: Standard Autocorrelation
cs: Standardní autokorelace

en: Standard VST bank file
cs: Standardní soubor banky VST

en: Standard VST program file
cs: Standardní soubor programu VST

en: Standard Vinyl rpm:
cs: Otáček gramofonové desky za minutu:

en: Standard, 170-210 kbps
cs: Obvyklá, 170-210 kb/s

en: Start
cs: Začátek

en: Start (or end)
cs: Začátek (nebo konec)

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: Start Date and Time
cs: Datum a čas začátku

en: Start Scrubbing
cs: Spustit přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Start Seeking
cs: Spustit přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Start Time
cs: Počátek

en: Start Time:
cs: Čas začátku:

en: Start and End of Selection
cs: Začátek a konec výběru

en: Start and Length of Selection
cs: Začátek a délka výběru

en: Start offset:
cs: Počáteční posun (0 bytů):

en: Start script
cs: Spustit skript

en: Start time offset
cs: Posun počátečního času

en: Start to &Cursor/Selection Start
cs: Začátek na začátku &ukazatele/výběru

en: Start to &Zero
cs: Začátek na &nule

en: Start to Selection &End
cs: Začátek na &konci výběru

en: Start/End as
cs: Začátek/Konec jako

en: Start:
cs: Začátek:

en: Starting phase (degrees)
cs: Počáteční fáze (stupně)

en: State
cs: Stav

en: State folder:
cs: Složka se stavem:

en: Stem plot
cs: Stopkový nákres

en: Step 1
cs: Krok 1

en: Step 2
cs: Krok 2

en: Steps per block are too few for the window types.
cs: Kroků na blok je příliš málo pro typy oken.

en: Steps per block cannot exceed the window size.
cs: Kroky na blok nemohou překročit velikost okna.

en: Stereo Linking
cs: Propojení sterea

en: Stereo To Mono
cs: Přeměnit stereo na mono

en: Stereo Wid&th (%):
cs: Šíř&ka sterea (%):

en: Stereo, %dHz
cs: Stereo, %d Hz

en: Stereo, 999999Hz
cs: Stereo, 999999 Hz

en: Steve Daulton and Bill Wharrie
cs: Steve Daulton a Bill Wharrie

en: Sto&p
cs: &Zastavit

en: Stop
cs: Zastavit

en: Stop &Preview
cs: Zastavit ná&hled

en: Stop Scrubbing
cs: Zastavit přehrávání proměnlivou rychlostí

en: Stop Seeking
cs: Zastavit přehrávání normální rychlostí s přeskakováním

en: Stop script
cs: Zastavit skript

en: Stop the Audio First
cs: Zastavit nejprve zvuk

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: Store Cursor Pos&ition
cs: Uložit &polohu ukazatele

en: Stream is active ... unable to gather information.
cs: Proud je činný ... nelze posbírat informace.

en: Strength
cs: Síla

en: Stretch
cs: Protáhnout

en: Stretch Note Track
cs: Protáhnout notovou stopu

en: Studio Fade Out
cs: Studio postupné zeslabení signálu (do ztracena, Fade Out)

en: SubCategories: %s
cs: Podskupiny: %s

en: Success
cs: Úspěch

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
cs: Success-Kriterien 1.4.7 od WCAG 2.0: Neúspěch

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
cs: Success-Kriterien 1.4.7 od WCAG 2.0: Úspěch

en: Success.~%Files written to:~%~s~%
cs: Úspěch.~%Soubory zapsány do:~%~s~%

en: Successfully exported the following %lld file(s).
cs: %lld soubor(y) byl(y) úspěšně uloženy.

en: Super Wideband
cs: Velmi široké pásmo

en: Support for Other Formats
cs: Podpora jiných formátů

en: Supported Rates:
cs: Podporované kmitočty:

en: Supports input: %d
cs: Podporuje vstup: %d

en: Supports output: %d
cs: Podporuje výstup: %d

en: Swap Channels
cs: Prohodit kanály

en: Swap Stereo &Channels
cs: Prohodit stereo &kanály

en: Swapped Channels in '%s'
cs: Prohozené kanály v '%s'

en: Swing amount
cs: Hodnota swingu

en: Sync MIDI with Audio
cs: Synchronizovat MIDI se zvukem

en: Sync-Lock Tracks
cs: Při zpracování (přesun, vložení) držet synchronně

en: Synchronize MIDI with Audio
cs: Synchronizovat MIDI se zvukem

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
cs: Synchronizace MIDI a zvukových stop

en: Syncing
cs: Seřizuje se

en: System
cs: Systémový

en: System &Date
cs: Systémové &datum

en: System T&ime
cs: Systémový č&as

en: T&ools
cs: Nástr&oje

en: T&ools Toolbar
cs: Panel nástrojů pro &nástroje

en: T&rack Size
cs: Velikost &stopy

en: T&ransport
cs: Po&hyb

en: TEST FAILED!!!
cs: ZKOUŠKA SE NEZDAŘILA!

en: Tag
cs: Značka

en: Tag:
cs: Značka:

en: Takes screenshots.
cs: Udělá snímek obrazovky

en: Tall Tracks
cs: Úzké znázornění stopy

en: Tango Icon Gallery (toolbar icons)
cs: Galerie ikon Tango (ikony v nástrojovém pruhu)

en: Target Peak:
cs: Nejvyšší hodnota cíle:

en: Telephone
cs: Telefon

en: Temp Directory Update
cs: Aktualizace dočasného adresáře

en: Template
cs: Předloha

en: Tempo (bpm)
cs: Tempo (úderů za minutu; BPM)

en: Tempo Changed
cs: Tempo změněno

en: Temporary files directory
cs: Adresář pro dočasné soubory

en: Temporary files directory cannot be on a FAT drive.
cs: Adresář pro dočasné soubory nemůže být na jednotce ve formátu FAT.

en: Ten Sec
cs: 10 sekund

en: Test Data Size (MB):
cs: Velikost zkušebních dat (MB):

en: Test Mode
cs: Zkušební režim

en: Test data size should be in the range 1 - 2000 MB.
cs: Velikost zkušebních dat má být v rozsahu 1 - 2000 MB.

en: Text file
cs: Textový soubor

en: Text files
cs: Textové soubory

en: Th&eme:
cs: &Vzhled programu:

en: The 'Time Resolution' is too long for the selection.
    
    Try increasing the audio selection to at least %.1f seconds,
    or reducing the 'Time Resolution' to less than %.1f seconds.
cs: Časové rozlišení je pro výběr příliš dlouhé.
    
    Pokuste se o zvětšení výběru zvuku na alespoň %.1f s,
    nebo o zmenšení časového rozlišení na méně než %.1f s.

en: The Audacity IPC server failed to initialize.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
cs: Nepodařilo se inicializovat server IPC Audacity.
    
    To je pravděpodobně způsobeno nedostatkem zdrojů
    a může být vyžadován restart.

en: The Audacity Team
cs: Tým Audacity

en: The Build
cs: Sestavení

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
cs: Prodleva syntetizátoru MIDI musí být celé číslo

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]] or [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| download the Manual]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
cs: Zdá se, že nemáte nainstalovanou složku s nápovědou. Prosím, [[*URL*|zhlédněte ji na internetu]] nebo [[https://manual.audacityteam.org/man/unzipping_the_manual.html| stáhněte nynější příručku]].<br><br> Abyste vždy viděli internetovou příručku, změňte umístění příručky v nastavení rozhraní na "Z internetu".

en: The Manual does not appear to be installed. Please [[*URL*|view the Manual online]].<br><br>To always view the Manual online, change "Location of Manual" in Interface Preferences to "From Internet".
cs: Zdá se, že není nainstalována příručka. Prosím, [[*URL*|zhlédněte ji na internetu]].<br><br> Abyste vždy viděli internetovou příručku, změňte umístění příručky v nastavení rozhraní na "Z internetu".

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
cs: Tento opravný efekt je určen k použití na velmi krátkých úsecích poškozeného záznamu (do 128 vzorků).
    
    Nastavte si velké zvětšení a zvolte malou část k opravě.

en: The active project already has a time track and one was encountered in the project being imported, bypassing imported time track.
cs: Činný projekt již má časovou stopu a jedna byl nalezen v zaváděném projektu, proto se zavedená časová stopa obejde.

en: The buffer size controls the number of samples sent to the effect on each iteration. Smaller values will cause slower processing and some effects require 8192 samples or less to work properly. However most effects can accept large buffers and using them will greatly reduce processing time.
cs: Velikost vyrovnávací paměti řídí počet vzorků poslaných efektu při každém opakování. Menší hodnoty povedou k pomalejšímu zpracování a některé efekty vyžadují 8192 vzorků nebo méně, aby pracovaly správně. Většina efektů ovšem může přijmout velké vyrovnávací paměti a jejich použití značně zmenší dobu zpracování.

en: The codec reported a generic error (EPERM)
cs: Kodek nahlásil obecnou chybu (EPERM)

en: The codec reported an invalid parameter (EINVAL)
cs: Kodek nahlásil neplatný parametr (EINVAL)

en: The entered value is invalid
cs: Vložená hodnota je neplatná

en: The file with the shortcuts contains illegal shortcut duplicates for "%s" and "%s".
    Nothing is imported.
cs: Soubor s klávesovými zkratkami obsahuje neplatné kopie zkratek pro "%s" a "%s".
    Nic není zavedeno.

en: The following commands have had their shortcuts removed, because their default shortcut is new or changed, and is the same shortcut that you have assigned to another command.
cs: U následujících příkaz byly odstraněny jejich klávesové zkratky, protože jejich výchozí klávesová zkratka je nová nebo se změnila, a je stejná jako zkratka přiřazená vámi jinému příkazu.

en: The following projects were not saved properly the last time Audacity was run and can be automatically recovered.
    
    After recovery, save the projects to ensure changes are written to disk.
cs: Následující projekty nebyly správně uloženy naposledy, co byl Audacityspuštěn a lze je automaticky obnovit.
    
    Po obnovení projekty uložte, abyste zajistili zápis změn na disk.

en: The frequency gain cannot be negative
cs: Hodnota zvýšení kmitočtu nemůže být záporná

en: The frequency gain must be an integer
cs: Hodnota zvýšení kmitočtu být celé číslo

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
cs: Hodnota zvýšení kmitočtu nesmí ležet nad 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
cs: Hodnota zesílení být celé číslo

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    	%s
    
    
    Click OK to assign the shortcut to
    
    	%s
    
    instead. Otherwise, click Cancel.
cs: Klávesová zkratka '%s' je již přiřazena k:
    
    	%s
    
    Klepněte místo toho na OK pro přiřazení zkratky k
    
    	%s.
    
    Jinak klepněte na Zrušit.

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
cs: Vámi vybraný jazyk, %s (%s), se neshoduje s jazykem systému, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
cs: Největší kmitočet musí být celé číslo

en: The maximum number of notes must be an integer
cs: Nejvyšší počet not musí sestávat z celého čísla

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
cs: Nejvyšší počet not musí musí ležet mezi 1 a 128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
cs: Údaj o nejmenším rozkmitu (dB) musí být celé číslo

en: The minimum frequency must be an integer
cs: Nejmenší kmitočet musí být celé číslo

en: The module "%s" does not provide a version string.
    
    It will not be loaded.
cs: Modul "%s" neposkytuje řetězec verze.
    
    Nebude nahrán.

en: The module "%s" does not provide any of the required functions.
    
    It will not be loaded.
cs: Modul "%s" neposkytuje žádnou z požadovaných funkcí.
    
    Nebude nahrán.

en: The module "%s" failed to initialize.
    
    It will not be loaded.
cs: Modul "%s"se nepodařilo spustit.
    
    Nebude nahrán.

en: The module "%s" is matched with Audacity version "%s".
    
    It will not be loaded.
cs: Modul "%s" je porovnán s verzí Audacity "%s".
    
    Nebude nahrán.

en: The name %s is a registered trademark.
cs: Název %s je registrovaná ochranná známka.

en: The project exceeds the maximum size of 4GB when writing to a FAT32 formatted filesystem.
cs: Při zápisu na formátovaný souborový systém FAT32 projekt překračuje největší velikost 4 GB.

en: The project failed to open, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
cs: Projekt se nepodařilo otevřít, pravděpodobně kvůli omezenému prostoru
    na úložném zařízení.
    
    %s

en: The project may sound different than intended. %s
cs: Projekt může znít jinak, než bylo zamýšleno. %s

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
cs: Spojení vzorkovacího kmitočtu projektu (%d) a datového toku (%d kb/s) není podporováno
    souborovým formátem MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
cs: Vzorkovací kmitočet projektu (%d) a datový tok (%d kb/s) není podporován nynější výstupním souborovým formátem.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
cs: Vzorkovací kmitočet projektu (%d) není podporován souborovým
    formátem MP3.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
cs: Vzorkovací kmitočet projektu (%d) není podporován nynější výstupním souborovým formátem.

en: The project size exceeds the available free space on the target disk.
    
    Please select a different disk with more free space.
cs: Velikost projektu přesahuje dostupné volné místo na cílovém disku.
    
    Vyberte jiný disk s větším volným místem.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
cs: Projekt byl uložen, protože by poskytnutý název souboru přepsal jiný projekt.
    Zkuste to, prosím, znovu a vyberte původní název.

en: The project was not saved because the selected project is open in another window.
    Please try again and select an original name.
cs: Projekt nebyl uložen, protože vybraný projekt je otevřen v jiném okně.
    Zkuste to, prosím, znovu a vyberte původní název.

en: The project's database failed to reopen, possibly because of limited space on the storage device.
cs: Databázi projektu se nepodařilo znovu otevřít, pravděpodobně kvůli omezenému prostoruna úložném zařízení.

en: The range must be a positive integer
cs: Údaj o oblasti musí mít být kladné celé číslo

en: The range must be at least 1 dB
cs: Údaj o oblasti musí mít hodnotu alespoň 1 dB

en: The sample rate of the noise profile must match that of the sound to be processed.
cs: Vzorkovací kmitočet profilu šumu musí odpovídat profilu zvuku ke zpracování.

en: The selected file name could not be used
    for Timer Recording because it would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
cs: Vybraný soubor nemohl být pro časované nahrávání
    použit, protože by přepsal jiný projekt.
    Zkuste to, prosím, znovu a vyberte původní název.

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
cs: Název souboru nelze převést kvůli použití znaků Unicode.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
cs: Systém zjistil, že je spuštěna další kopie Audacity.

en: The temporary files directory is on a FAT formatted drive.
    Resetting to default location.
cs: Adresář dočasných souborů je na jednotce ve formátu FAT.
    Obnovuje se výchozí umístění.

en: The tracks selected for recording must all have the same sampling rate
cs: Všechny pro nahrávání vybrané stopy  musí mít stejný vzorkovací kmitočet

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
cs: Možnost měnit vzhled je pokusná vlastnost.
    
    Pro její vyzkoušení klepněte na Uložit vyrovnávací paměť vzhledu, potom najděte a změňte obrázek a barvy v
    ImageCacheVxx.png v programu na upravování obrázků, jako je Gimp.
    
    Klepněte na Nahrát vyrovnávací paměť vzhledu pro nahrání změněného obrázku a barev do Audacity.

en: Theme
cs: Vzhled programu

en: Theme Cache - Images && Color
cs: Vyrovnávací paměť vzhledu - obrázky a barva

en: Themes as Cee code written to:
      %s/*%s.
cs: Témata vzhledu jako kód v C zapsán do:
      %s/*%s.

en: Themes written to:
      %s/*/%s.
cs: Témata vzhledu zapsána do:
      %s/*/%s.

en: Themes written to:
      %s/*/Components/.
cs: Témata zapsána do:
      %s/*/Components/.

en: There are no label tracks to export.
cs: Nejsou žádné popisové stopy k uložení.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
cs: V jednom z prvků jsou prázdné znaky (mezery, zalomení řádků, zarážky (tabulátory) nebo posunutí řádků). Pravděpodobně poruší shodu vzoru. Pokud nevíte, co činíte, doporučuje se prázdné znaky zkrátit. Má Audacity tyto prázdné znaky zkrátit?

en: There is not enough room available to expand the cut line
cs: Za klipem není dost místa pro otevření střihu

en: There is not enough room available to generate the audio
cs: Není dostupné dost ukládacího místa pro vytvoření zvuku

en: There is not enough room available to paste the selection
cs: K vložení výběru není dost místa

en: There is very little free disk space left on %s
    Please select a bigger temporary directory location in
    Directories Preferences.
cs: Na disku %s zbývá velmi málo volného místa
    Vyberte, prosím, větší dočasné umístění adresáře
    v nastavení adresářů.

en: There was a problem printing.
cs: Vyskytly se problémy s tiskem.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
cs: S vaším posledním krokem byly potíže. Pokud si myslíte,
    že je to chyba v programu, napište nám, prosím, přesně, jak k tomu došlo.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
cs: Došlo k chybě při inicializaci midi i/o vrstvy.

en: These are experimental modules. Enable them only if you've read the Audacity Manual
    and know what you are doing.
cs: Tyto jsou pokusné moduly. Povolte je jen tehdy, pokud jste si přečetli příručku k Audacity,
    a víte tedy, co děláte.

en: These are our support methods:
cs: Toto jsou námi podporované způsoby:

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
cs: Tento soubor byl uložen Audacity %s.
    Používáte Audacity %s. Pro otevření tohoto souboru bude třeba, abyste program povýšil na novější verzi.

en: This is not an Audacity project file
cs: Toto není soubor s projektem Audacity

en: This may take several seconds
cs: To může trvat několik sekund

en: This parameter file was saved from %s. Continue?
cs: Tento parametrický soubor byl uložen z %s. Pokračovat?

en: This plug-in works only with stereo tracks.
cs: Tento přídavný modul pracuje jen se stereo stopami.

en: This plugin could not be loaded.
    It may have been deleted.
cs: Tento přídavný modul se nepodařilo nahrát.
    Možná byl odstraněn.

en: This project contains some realtime effect plugins that cannot be found on this system.
cs: Tento projekt obsahuje některé přídavné moduly s efekty ve skutečném čase, které v tomto systému nelze nalézt.

en: This project was created with a newer version of Audacity.
    
    You will need to upgrade to open it.
cs: Tento projekt byl vytvořen s novější verzí Audacity:
    
    Abyste jej mohli otevřít, budete muset program povýšit.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot, but you must save it
    to preserve its contents.
cs: Tento projekt nebyl při posledním spuštění Audacity správně uložen.
    
    Byl obnoven ve stavu pořízení posledního snímku., musíte jej ale
    pro zachování jeho obsahu uložit.

en: This project was not saved properly the last time Audacity ran.
    
    It has been recovered to the last snapshot.
cs: Tento projekt nebyl při posledním spuštění Audacity správně uložen.
    
    Byl obnoven ve stavu pořízení posledního snímku.

en: This project was saved by Audacity version 1.0 or earlier. The format has
    changed and this version of Audacity is unable to import the project.
    
    Use a version of Audacity prior to v3.0.0 to upgrade the project and then
    you may import it with this version of Audacity.
cs: Tento projekt byl uložen Audacity verze 1.0 nebo starší. Formát se
    změnil a tato verze Audacity projekt nedokáže zavést.
    
    K povýšení projektu použijte verzi Audacity před 3.0.0. Poté
    jej můžete zavést s touto verzí Audacity.

en: This recovery file was saved by Audacity 2.3.0 or before.
    You need to run that version of Audacity to recover the project.
cs: Tento obnovovací soubor byl uložen Audacity 2.3.0 nebo starší.
    Pro obnovení projektu musíte spustit tuto verzi Audacity.

en: This version of Audacity does not support Nyquist plug-in version %ld
cs: Tato verze Audacity nebyla sestavena s podporou pro přídavný modul Nyquist verze %ld

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
cs: Tato verze Audacity umožňuje pouze jednorázovou stopu pro každé okno projektu.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
cs: Tato verze Audacity nebyla sestavena s podporou %s.

en: Threshold
cs: Práh

en: Threshold %d dB
cs: Práh: %d dB

en: Threshold Percentage
cs: Procento prahové hodnoty

en: Threshold controls
cs: Ovládání práhu

en: Threshold level (dB)
cs: Prahová úroveň (dB)

en: Threshold measurement
cs: Měření prahu

en: Threshold of Clipping (%)
cs: Procento přebuzení (%)

en: Threshold:
cs: Prahová hodnota:

en: Throw Error
cs: Hodit chybu

en: Time
cs: Čas

en: Time Indexed
cs: Čas zrejstříkováno

en: Time Shift &Left
cs: Časový posun &vlevo

en: Time Shift &Right
cs: Časový posun &vpravo

en: Time Signature
cs: Předznamenání

en: Time Track
cs: Doba trvání stopy

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
cs: Čas konce = %2d hodina(y), %2d minuta(y), %.2f sekundy.

en: Time shifted tracks/clips left %.02f seconds
cs: Stopy/klipy posunuty časově %.02f sekund doleva

en: Time shifted tracks/clips right %.02f seconds
cs: Stopy/klipy posunuty časově %.02f sekund doprava

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
cs: Čas začátku = %2d hodina(y), %2d minuta(y), %.2f sekundy.

en: Time to check all data (2): %ld ms
cs: Čas k ověření všech dat (2): %ld ms

en: Time to check all data: %ld ms
cs: Čas k ověření všech dat: %ld ms

en: Time to perform %d edits: %ld ms
cs: Čas na provedení %d úprav: %ld ms

en: Time:
cs: Čas:

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Timeline Options
cs: Volby pro časovou osu

en: Timeline actions disabled during recording
cs: Činnosti časové osy během nahrávání zvuku zakázány

en: Timer Recording
cs: Časované nahrávání

en: Timer Recording Disk Space Warning
cs: Varování kvůli místu na disku při časovaném nahrávání

en: Timer Recording cannot be used while you have unsaved changes.
    
    Please save or close this project and try again.
cs: Časované nahrávání nelze použít, když máte neuložené změny.
    
    Uložte nebo zavřete, prosím, tento projekt a zkuste to znovu.

en: Timer Recording cannot be used with more than one open project.
    
    Please close any additional projects and try again.
cs: Časované nahrávání nelze použít s více než jedním otevřeným projektem.
    
    Zavřete, prosím, všechny dodatečné projekty a zkuste to znovu.

en: Timer Recording completed.
cs: Časované nahrávání dokončeno.

en: Timer Recording stopped.
cs: Časované nahrávání zastaveno.

en: Times 2
cs: Časy 2

en: To X:
cs: Po X:

en: To Y:
cs: Po Y:

en: To apply Equalization, all selected tracks must have the same sample rate.
cs: Chcete-li použít ekvalizaci, musí mít všechny vybrané stopy stejný vzorkovací kmitočet.

en: To apply a filter, all selected tracks must have the same sample rate.
cs: Chcete-li použít filtr, musí mít všechny vybrané stopy stejný vzorkovací kmitočet.

en: To change Spectrogram Settings, stop any
     playing or recording first.
cs: Pro změnu nastavení spektrogramu, zastavte nejprve
    všechna přehrávání nebo nahrávání.

en: To find %s, click here -->
cs: Chcete-li najít '% s', klepněte zde →

en: To find '%s', click here -->
cs: Chcete-li najít '% s', klepněte zde →

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
cs: Chcete-li získat bezplatnou kopii FFmpeg, klepněte zde →

en: To get a free copy of LAME, click here -->
cs: Volně dostupnou kopii LAME získáte klepnutím sem  →

en: To rpm
cs: Na otáčky za minutu

en: To stay up to date, you will receive an in-app notification whenever there is a new version of Audacity available to download.
cs: Abyste zůstal v obraze, obdržíte v aplikaci upozornění, kdykoli se objeví nová verze Audacity ke stažení.

en: To use 'Spectral effects', enable 'Spectral Selection'
    in the track Spectrogram settings and select the
    frequency range for the effect to act on.
cs: Pro použití spektrálních efektů povolte výběr spektra
    ve nastavení spektrogramu stopy a vyberte kmitočtový rozsah,
    na němž se má efekt vykonávat.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
cs: Kreslení je možné použít, když budete zvětšovat pohled, dokud neuvidíte jednotlivé vzorky.

en: To use this filter curve in a macro, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
cs: Pro použití této filtrovací křivky v makru pro ni, prosím, vyberte nový název.
    Vyberte tlačítko Uložit/Spravovat křivky... a přejmenujte nepojmenovanou křivku. Potom tuto křivku použijte.

en: To&ggle Spectral Selection
cs: &Přepnout výběr spektra

en: Toggle Focuse&d Track
cs: Přepínat mezi v&ybranými stopami

en: Token
cs: Symbol

en: Tone
cs: Tón

en: Tone &High (%):
cs: &Vysoký tón (%):

en: Tone &Low (%):
cs: &Hluboký tón (%):

en: Tone controls
cs: Ovládání tónu

en: Tone duration:
cs: Doba trvání tónu:

en: Too Few Compatible Tracks Selected
cs: Vybráno příliš málo kompatibilních stop

en: Too few tracks are selected for recording at this sample rate.
    (Audacity requires two channels at the same sample rate for
    each stereo track)
cs: Pro nahrávání při tomto vzorkovacím kmitočtu je vybráno příliš málo stop.
    (Audacity vyžaduje dva kanály se stejným vzorkovacím kmitočtem pro každou stereo stopu)

en: Too many decimal digits
cs: Příliš mnoho desetinný čísel

en: Too many silences detected.~%Only the first 10000 labels added.
cs: Bylo zjištěno příliš mnoho ticha.~%Přidáno pouze prvních 10 000 štítků.

en: Too much audio was selected. Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
cs: Bylo vybráno příliš mnoho zvuku. Bude rozebráno jen prvních %.1f sekund zvuku.

en: Tool
cs: Nástroj

en: ToolDock
cs: Panel pro nástroje

en: Toolbar
cs: Nástrojový pruh

en: Toolbars
cs: Nástrojové panely

en: Tools
cs: Nástroje

en: Top
cs: Nahoře

en: Total orphan blocks deleted %d
cs: Osiřelých bloků celkem smazáno %d

en: Tr&uncate to:
cs: &Zkrátit na:

en: Tra&nsport
cs: Po&hyb

en: Track
cs: Stopa

en: Track # blocks: %ld
cs: Stopa # bloky: %ld

en: Track %d
cs: Stopa %d

en: Track &End
cs: &Konec stopy

en: Track &Start
cs: &Začátek stopy

en: Track &Start to Cursor
cs: Začátek &stopy až po ukazatel

en: Track 0
cs: Stopa 0

en: Track 1
cs: Stopa 1

en: Track Count:
cs: Počet stop:

en: Track Number
cs: Číslo stopy

en: Track Panel
cs: Oblast stopy

en: Track Remove
cs: Odstranit stopu

en: Track Start to En&d
cs: Začátek stopy až po k&onec

en: Track Title
cs: Název stopy

en: Track sample rate is too low for this effect.
cs: Vzorkovací kmitočet stopy je pro tento efekt příliš nízký.

en: TrackView
cs: Pohled se stopou

en: Trackpanel
cs: Panel stopy

en: Tracks
cs: Stopy

en: Tracks Behaviors
cs: Chování stop

en: Tracks Plus
cs: Stopy plus

en: Tracks sorted by name
cs: Stopy jsou seřazeny podle názvu

en: Tracks sorted by time
cs: Stopy jsou seřazeny podle času

en: Translators
cs: Překladatelé

en: Transport
cs: Přehrávání

en: Transport &Options
cs: Volby pro pře&hrávání

en: Treat missing audio as silence (this session only)
cs: Zacházet s chybějícím zvukem jako s tichem (pouze toto sezení)

en: Treble
cs: Výšky (dB)

en: Treble Boost
cs: Zdůraznění výšek

en: Treble Cut
cs: Ořezání výšek

en: Tri&m Audio
cs: &Oříznout zvuk

en: Trial %d
cs: Zkouška %d

en: Trial %d
    Failed on Paste.
cs: Zkouška %d
    Nepodařilo se provést vložení.

en: Trim Audio
cs: Oříznout zvuk

en: Trim audio outside selection
cs: Ořezat zvuk mimo výběr

en: Trim selected audio tracks from %.2f seconds to %.2f seconds
cs: Oříznout vybrané zvukové stopy od %.2f sekund %.2f sekund

en: Triplets
cs: Trioly

en: Trunc&ate tracks independently
cs: &Zkrátit stopy nezávisle

en: Truncate Detected Silence
cs: Ořezat zjištěné ticho

en: Truncate Silence
cs: Ořezat ticho

en: Try and load this module?
cs: Vyzkoušet a nahrát tento modul?

en: Try installing FFmpeg.
cs: Zkuste nainstalovat FFmpeg.

en: Turn off dropout detection
cs: Vypnout rozpoznávání výpadků

en: Type
cs: Typ

en: Type:
cs: Typ:

en: Type: %s
cs: Typ: %s

en: Types:
cs: Typy:

en: U&nmute Tracks
cs: Znovu za&pnout zvuk stop

en: Unable to Preview.
    
    For the current audio selection, the maximum
    'Time Resolution' is %.1f seconds.
cs: Nelze udělat náhled.
    
    Pro nynější časové rozlišení je největší
    časové rozlišení %.1f s.

en: Unable to acquire lock semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
cs: Nelze získat semafor zámku.
    
    To je pravděpodobně způsobeno nedostatkem zdrojů
    a může být vyžadován restart.

en: Unable to acquire semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
cs: Nelze získat semafory.
    
    To je pravděpodobně způsobeno nedostatkem zdrojů
    a může být vyžadován restart.

en: Unable to acquire server semaphore.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
cs: Nelze získat semafor serveru.
    
    To je pravděpodobně způsobeno nedostatkem zdrojů
    a může být vyžadován restart.

en: Unable to add 'inset' function (can't verify blockids)
cs: Nelze přidat funkci 'inset' (nelze ověřit blockids)

en: Unable to allocate memory when loading presets file.
cs: Nelze přidělit paměť, když je nahráván soubor s přednastaveními.

en: Unable to apply VST3 preset file %s
cs: Nelze použít soubor s přednastavením VST3 %s

en: Unable to attach destination database
cs: Nelze připojit cílovou databázi

en: Unable to bind to blob
cs: Nelze navázat na blob

en: Unable to create semaphores.
    
    This is likely due to a resource shortage
    and a reboot may be required.
cs: Nelze vytvořit semafory.
    
    To je pravděpodobně způsobeno nedostatkem zdrojů
    a může být vyžadován restart.

en: Unable to create shared memory segment.
    
    error code=%d : "%s".
cs: Nelze vytvořit segment sdílené paměti.
    
    chybový kód=%d : "%s".

en: Unable to create target file for writing
cs: Nelze vytvořit cílový soubor pro zápis

en: Unable to determine
cs: Nepodařilo se zjistit

en: Unable to export - problem creating stream
cs: Nelze uložit - potíže s vytvořením proudu

en: Unable to export - problem initialising
cs: Nelze uložit - potíže se zahájením

en: Unable to export - problem with file
cs: Nelze uložit - potíže se souborem

en: Unable to export - problem with packets
cs: Nelze uložit - potíže s pakety

en: Unable to export - rate or quality problem
cs: Nelze uložit - potíže s kmitočtem nebo jakostí

en: Unable to export.
    Error %s
cs: Nelze vyvést.
    Chyba %s

en: Unable to initialize MP3 stream
cs: Nelze inicializovat proud MP3

en: Unable to initialize the project file
cs: Nelze inicializovat soubor s projektem

en: Unable to load presets file.
cs: Nelze nahrát soubor s přednastaveními.

en: Unable to load the "%s" module.
    
    Error: %s
cs: Nelze nahrát modul "%s".
    
    Chyba: %s

en: Unable to locate "%s" in your path.
cs: Nelze najít "%s" ve vaší cestě.

en: Unable to open Portmixer
cs: Nelze otevřít směšovač přípojek

en: Unable to open genre file.
cs: Nelze otevřít soubor se žánry.

en: Unable to open target file for writing
cs: Cílový soubor nelze otevřít pro zápis

en: Unable to parse project information.
cs: Nelze zpracovat informace o projektu.

en: Unable to parse the waveblock 'start' attribute
cs: Nelze zpracovat vlastnost vlnového bloku 'start'.

en: Unable to prepare project file command:
    
    %s
cs: Nelze připravit příkaz pro soubor s projektem:
    
    %s

en: Unable to read %lld samples from %s
cs: Nelze přečíst %lld vzorků z %s

en: Unable to read presets file.
cs: Nelze přečíst soubor s přednastaveními.

en: Unable to read the preset from "%s"
cs: Nelze přečíst přednastavení z "%s"

en: Unable to remove autosave information, possibly due to limited space
    on the storage device.
    
    %s
cs: Nelze odebrat informace o automatickém ukládání, pravděpodobně kvůli omezenému prostoru
    na úložném zařízení.
    
    %s

en: Unable to save %s
cs: Nelze uložit %s

en: Unable to save genre file.
cs: Nelze uložit soubor se žánry.

en: Unable to store preset in config file
cs: Nelze uložit přednastavení do souboru s nastavením

en: Unable to switch to fast journaling mode
cs: Nelze přepnout do režimu rychlého žurnálování

en: Unable to work with the blockfiles
cs: Nelze pracovat s blokovými soubory

en: Unable to write files to directory: %s.
cs: Nelze zapsat soubory do adresáře: %s.

en: Uncategorized
cs: Bez kategorie

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo last change
cs: Zpět poslední změnu

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Unknown built-in command name
cs: Neznámý název vestavěného příkazu

en: Unknown built-in effect name
cs: Neznámý název vestavěného efektu

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Unknown format
cs: Neznámý formát

en: Unlisted
cs: Neuvedeno v seznamu

en: Unnamed
cs: Bez názvu

en: Unrecognized file extension.
cs: Nerozpoznaná souborová přípona.

en: Unsigned 8 bit PCM
cs: Neoznačený 8 bitový PCM

en: Unspecified channel order
cs: Nestanovené pořadí kanálů

en: Unsuitable
cs: Nevhodný

en: Unsupported file type:
cs: Nepodporovaný souborový typ:

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Unused filters:
cs: Nepoužívané filtry:

en: Up
cs: Nahoru

en: Up &Octave
cs: O &oktávu výš

en: Update display while playing
cs: Aktualizovat zobrazení při přehrávání

en: Update notifications
cs: Aktualizovat oznámení

en: Upload error
cs: Chyba při nahrávání

en: Uploading audio...
cs: Nahrává se zvuk...

en: Upper Threshold
cs: Horní práh

en: Upper Time Signature
cs: Horní předznamenání

en: Upper Time Signature Changed
cs: Horní předznamenání změněno

en: Upper speed limit
cs: Nastavit horní hranici rychlosti

en: Use &half-wave display when collapsed
cs: Použít zobrazení &půlvln, když je sbaleno

en: Use &hardware to play other tracks
cs: Použít &hardware pro přehrávání jiných stop

en: Use Defaults
cs: Použít výchozí nastavení

en: Use LPC
cs: Použít LPC

en: Use Spectral Prefs
cs: Použít nastavení spektra

en: Use arrow keys (or ENTER key after editing) to navigate fields.
cs: Použijte klávesy šipek (nebo po úpravě klávesu Enter) pro pohyb v polích.

en: Use dialog for the &name of a new label
cs: Použít dialog pro &název nového štítku

en: Use mostly Left-to-Right layouts in RTL languages
cs: Použít většinou rozvržení zleva doprava v jazycích RTL

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
cs: Použijte položku Nový nebo Otevřít v právě běžícím Audacity
    k otevření více projektů současně.

en: Used Space
cs: Použité místo

en: Used if 'Number of bars' = 0
cs: Používá se, když Počet taktů = 0

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: User Presets
cs: Uživatelská přednastavení

en: Using %lld chunks of %lld samples each, for a total of %.1f MB.
cs: Použití %lld kousků %lld vzorků (každý), pro celkem %.1f MB.

en: Using Label/Track Name
cs: Použít štítek/název stopy

en: Using:
cs: Používá:

en: Using: PortMidi
cs: Používá se: PortMidi

en: VST Effect Options
cs: Volby pro efekty VST

en: VST Effects
cs: Efekty VST

en: VST preset files
cs: Soubory s přednastaveními VST

en: VST3 Effects
cs: Efekty VST3

en: VST3 module error: %s
cs: Chyba v modulu VST3: %s

en: VST3 preset file
cs: Soubor s přednastavením VST3

en: VZoom Bottom:
cs: Svislé zvětšení dole:

en: VZoom Top:
cs: Svislé zvětšení nahoře:

en: VZoom:
cs: Svislé zvětšení

en: Validation error
cs: Chyby při schvalování

en: Value
cs: Hodnota

en: Value (dB)
cs: Hodnota (dB)

en: Value (linear)
cs: Hodnota (lineární)

en: Value Error
cs: Chyba v hodnotě

en: Value must not be greater than %s
cs: Hodnota nesmí být větší než %s

en: Value must not be less than %s
cs: Hodnota nesmí být menší než %s

en: Value not in range: %s to %s
cs: Hodnota není v rozsahu: %s až %s

en: Value overflow
cs: Přetečení hodnoty

en: Value range:
    %s to %s
cs: Hodnota v rozsahu:
    %s až %s

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Valve Overdrive
cs: Přebuzení elektronky

en: Vamp Effects
cs: Efekty Vamp

en: Variable
cs: Proměnlivý

en: Velocity
cs: Síla tónu

en: Vendor: %s
cs: Dodavatel: %s

en: Version
cs: Verze

en: Version: %s
cs: Verze: %s

en: Vertical
cs: Svislé

en: Vertical Scale Waveform (dB) range
cs: Svislý rozsah křivky (dB)

en: Vertical Scrollbar
cs: Svislý posuvník

en: Very High Quality (Slowest)
cs: Velmi vysoká kvalita (nejpomalejší)

en: Video frames
cs: Snímky videa

en: View by key
cs: Zobrazit podle kláves

en: View by name
cs: Zobrazit podle názvu

en: View by tree
cs: Zobrazit podle stromu

en: View by:
cs: Zobrazit podle:

en: Vocal I
cs: Zpěv I

en: Vocal II
cs: Zpěv II

en: Vocal Reduction and Isolation
cs: Umenšení zpěvu a izolace

en: Vocal Remover
cs: Odstraňovač zpěvu

en: Volume
cs: Hlasitost

en: Volume and Compression
cs: Hlasitost a komprese

en: Vorbis version mismatch
cs: Střet ve verzi Vorbisu

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
cs: WAV, AIFF, a další nekomprimované typy

en: WAVEX and GSM 6.10 formats are not compatible
cs: Formáty WAVEX a GSM 6.10 se neslučují

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
cs: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Kontrastní výsledky

en: WCAG2 Fail
cs: Příliš nízký kontrast

en: WCAG2 Pass
cs: WCAG2: "OK"

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
cs: Soubory WMA (verze 2) (FFmpeg)

en: Wa&veform
cs: Kř&ivka

en: Wah Frequency Offse&t (%):
cs: &Posun kvákacího kmitočtu (%):

en: Wah frequency offset in percent
cs: Posun kvákacího kmitočtu v procentech

en: Wahwah
cs: Kvákadlo (Wahwah)

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
cs: Počkat 5 sekund a zachytit a uložit okno/dialog v popředí

en: Waiting to start recording at:
cs: Čeká se na začátek nahrávání v:

en: Walkie-talkie
cs: Příruční vysílačka

en: Warning
cs: Varování

en: Warning - Backup File Detected
cs: Varování - zjištěn soubor se zálohou

en: Warning - Empty Project
cs: Varování - prázdný projekt

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
cs: Varování - Chybějící přiřazený souhrnný soubor(y)

en: Warning - Missing Aliased File(s)
cs: Varování - Chybějící přiřazený soubor(y)

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
cs: Varování - chybí zvuková data blokového souboru(ů)

en: Warning - Orphan Block File(s)
cs: Varování - osiřelý blok souboru(ů)

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
cs: Upozornění - Problém s čtením sekvence značek

en: Warning - Truncating Overlong Block File
cs: Varování - zkracuje se příliš dlouhý blokový soubor

en: Warning.~%Failed to copy some files:~%
cs: Varování.~%Nepodařilo se zkopírovat některé soubory:~%

en: Warning: No repeats.
cs: Varování: Žádná opakování.

en: Warning: Overlapping region labels.~%
cs: Varování: Překrytí štítků oblasti.~%

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
cs: Varování: Problémy při automatickém zotavení

en: Warning: window types are not the same as for profiling.
cs: Varování: Typy okna nejsou stejné jako pro profilování.

en: Warnings
cs: Varování

en: Warnings only
cs: Pouze varování

en: Watch video
cs: Podívat se na obrazový záznam

en: WavPack Files
cs: Soubory WavPack

en: WavPack files
cs: Soubory WavPack

en: Wave Track
cs: Vlnová dráha

en: WaveColor Change
cs: Změna barvy vlny

en: Waveform
cs: Křivka

en: Waveform dB &range:
cs: &Rozsah křivky v dB:

en: Waveform type
cs: Typ křivky

en: Waveforms
cs: Průběhové křivky

en: Waveshaping distortion effect
cs: Efekt zkreslení tvaru vlny

en: We are unable to prepare this file for uploading.
cs: Tento soubor nelze připravit k nahrání.

en: We are unable to upload this file. Please try again and make sure to link to your audio.com account before uploading.
cs: Tento soubor se nám nedaří nahrát. Zkuste to znovu. Před nahráním se ujistěte, že jste připojení ke svému účtu u audio.com.

en: We were unable to link your account. Please try again.
cs: Váš účet se nám nepodařilo propojit. Zkuste to, prosím, znovu.

en: Website and Graphics
cs: Stránky a grafika

en: Welcome to Audacity version %s
cs: Vítejte v Audacity verze %s

en: Welcome to Audacity!
cs: Vítejte v Audacity!

en: Welcome!
cs: Vítejte!

en: Wet &Gain (dB):
cs: O&stré zesílení (dB):

en: Wet O&nly
cs: Pouz&e ostré

en: Wet level
cs: Ostrá úroveň

en: Wet level (percent)
cs: Ostrá úroveň (procento)

en: What's new in Audacity %s
cs: Co je nového v Audacity %s

en: Wheel-Rotate
cs: Otáčení kolečkem

en: When truncating independently, there may only be one selected audio track in each Sync-Locked Track Group.
cs: Když se zkracuje nezávisle, může být v každé skupině stop s uzamknutou synchronizací vybrána pouze jedna zvuková stopa.

en: Whenever a project depends on other files:
cs: Kdykoli projekt závisí na jiných souborech:

en: Where is %s?
cs: Kde je %s?

en: Where is '%s'?
cs: Kde je '% s'?

en: White Bkgnd
cs: Bílé pozadí

en: Wideband
cs: Široké pásmo

en: Width of noise band (Hz)
cs: Šířka pásma šumu (Hz)

en: Width:
cs: Šířka:

en: Window
cs: Okno

en: Window &size:
cs: &Velikost okna:

en: Window &type:
cs: &Druh okna:

en: Window Name:
cs: Název okna:

en: Window Plus
cs: Okno plus

en: Window Size
cs: Velikost okna

en: Window Size:
cs: Velikost okna:

en: Window si&ze:
cs: &Velikost okna:

en: With:
cs: Takto:

en: Within:
cs: V průběhu:

en: Would you like to send a report to help us fix this issue?
cs: Chcete poslat zprávu, která nám pomůže tento problém vyřešit?

en: Writable Sample Track
cs: Zapsatelná vzorková stopa

en: Write Journal
cs: Zapsat deník

en: XML data is empty after conversion
cs: Data XML jsou po převodu prázdná

en: XML file
cs: Soubor XML

en: XML files
cs: Soubory XML

en: Year
cs: Rok

en: Yes
cs: Ano

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of 'LAME for Audacity'.
cs: Chcete nastavit lame_enc.dll v%d.%d. Tato verze ale není slučitelná s Audacity %d.%d.%d.
    Stáhněte, prosím, poslední verzi knihovny LAME pro Audacity.

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
cs: Pokoušíte se otevřít automaticky vytvořený zajišťovací soubor se zálohou.
    To může vést až k vážné ztrátě dat.
    Namísto toho, prosím, otevřete skutečný soubor s projektem Audacity.

en: You can also read our help on importing [[https://manual.audacityteam.org/man/playing_and_recording.html#midi|MIDI files]] and tracks from [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CDs]].
cs: Můžete také přečíst naši nápovědu k nahrávání [[http://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#midi|MIDI souborů]] a stop z [[https://manual.audacityteam.org/man/faq_opening_and_saving_files.html#fromcd| audio CD]].

en: You can change the directory in %s.
cs: Adresář můžete změnit v %s.

en: You can only do this when playing and recording are
    stopped. (Pausing is not sufficient.)
cs: Toto můžete provést jedině, pokud je přehrávání
    a nebo nahrávání zastaveno. (Pozastavení nestačí.)

en: You can only measure one track at a time.
cs: Stopy můžete počítat jen jednotlivě. Vyberte, prosím, odpovídající oblast.

en: You can turn off app update checking at any time in %s.
cs: Kontrolu aktualizací aplikace můžete kdykoli vypnout v %s.

en: You can't delete a preset without name
cs: Nelze smazat přednastavení bez názvu

en: You can't save a preset without a name
cs: Přednastavení nelze uložit bez názvu

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
cs: Nemůžete vymazat 'nepojmenovanou' křivku. Je zvláštní.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
cs: Nelze vymazat 'nepojmenovanou' křivku.

en: You cannot export 'unnamed' curve, it is special.
cs: Nemůžete uložit 'nepojmenovanou' křivku. Je zvláštní.

en: You have attempted to Export a WAV or AIFF file which would be greater than 4GB.
    Audacity cannot do this, the Export was abandoned.
cs: Pokusil jste se uložit soubor WAV nebo AIFF, který by byl větší než 4GB.
    Audacity toto nedokáže, od uložení bylo upuštěno.

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
cs: Vybrali jste název souboru s nerozpoznanou příponou.
    Chcete pokračovat?

en: You may not assign a key to this entry
cs: K tomuto záznamu nelze klávesu přiřadit

en: You may not have enough free disk space to complete this Timer Recording, based on your current settings.
    
    Do you wish to continue?
    
    Planned recording duration:   %s
    Recording time remaining on disk:   %s
cs: Možná (založeno na nynějším nastavení) nemáte dost volného místa na disku pro dokončení tohoto časovaného nahrávání.
    
    Chcete pokračovat?
    
    Plánovaná doba nahrávání:   %s
    Čas na nahrávání zbývající na disku:   %s

en: You may resample to one of the rates below.
cs: Můžete převzorkovat na jeden z kmitočtů níže.

en: You must first select some audio for '%s' to act on.
    
    Ctrl + A selects all audio.
cs: Nejprve musíte vybrat nějaký zvuk, aby mělo '%s' účinek.
    
    Ctrl+A vybere všechen zvuk.

en: You must first select some audio to perform this action.
    (Selecting other kinds of track won't work.)
cs: Pro provedení této činnosti musíte nejprve vybrat stereo
    zvuk. (S jinými typy stop to nejde.)

en: You must first select some stereo audio to perform this
    action. (You cannot use this with mono.)
cs: Pro provedení této činnosti musíte nejprve vybrat stereo
    zvuk. (S monofonním zvukem to nejde.)

en: You must select a binding before assigning a shortcut
cs: Před přiřazením zkratky musíte vybrat vazbu

en: You must specify a name
cs: Musíte zadat název

en: You must specify the same window size for steps 1 and 2.
cs: Musíte stanovit stejnou velikost okna pro kroky 1 a 2.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
cs: Je vybrána stopa, která neobsahuje zvuková data. Automatické zeslabení může zpracovávat jen zvukové stopy.

en: You will not be able to play midi.
cs: Nebudete moci přehrávat MIDI.

en: You will not be able to play or record audio.
cs: Nebudete moci přehrávat nebo nahrávat zvuk.

en: You've specified a file name without an extension. Are you sure?
cs: Vybral jste název souboru bez přípony. Jste si jistý?

en: Your batch command of %s was not recognized.
cs: Dávkový příkaz %s nebyl rozpoznán.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no 'return' statement.
    For SAL, use a return statement such as:
    	return *track* * 0.1
    or for LISP, begin with an open parenthesis such as:
    	(mult *track* 0.1)
     .
cs: Váš kód vypadá jako skladba SAL, ale neobsahuje žádný příkaz 'return'.
    Pro SAL použijte příkaz 'return', jako
    	return *track* * 0.1
    nebo pro LISP začněte otevřenými závorkami, jako
    	(mult *track* 0.1)
    .

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
cs: Váš projekt je nyní prázdný.
    Pokud bude uložen, projekt nebude mít žádné stopy.
    
    Pro uložení jakýchkoli předtím otevřených stop:
    Klepněte na Ne, pak na Úpravy → Zpět, dokud
    nebudou otevřeny všechny stopy, potom klepněte
    na Soubor → Uložit projekt.
    
    Přesto uložit?

en: Your project is self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    Some older Audacity projects may not be self-contained, and care 
    is needed to keep their external dependencies in the right place.
    New projects will be self-contained and are less risky.
cs: Váš projekt je v současné době samostatný, nezávisí na vnějších zvukových souborech. 
    
    Některé starší projekty Audacity nejsou samostatné a je potřeba se postarat
    o zachování jejich vnějších závislostí na správném místě.
    Nové projekty budou samostatné a nebezpečí je menší.

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Zoom &In
cs: Přiblíži&t

en: Zoom &Normal
cs: &Normální zvětšení

en: Zoom &Out
cs: Oddáli&t

en: Zoom &Toggle
cs: Přepínač &zvětšení

en: Zoom Default
cs: Výchozí zvětšení

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Zoom Reset
cs: Obnovit výchozí zvětšení

en: Zoom Toggle
cs: Přepínač zvětšení

en: Zoom default
cs: Výchozí nastavení zvětšení

en: Zoom in on Point
cs: Přiblížit na bod

en: Zoom in on a Range
cs: Přiblížit na rozsah

en: Zoom out on a Range
cs: Oddálit na rozsah

en: Zoom out one step
cs: Oddálit o krok

en: Zoom to Fit
cs: Přibližovat pro přizpůsobení

en: Zoom to Selection
cs: Přiblížit výběr

en: Zoom waveform in or out
cs: Přiblížit nebo oddálit křivku

en: Zoom x1/2
cs: Zvětšení x1/2

en: Zoom x2
cs: Zvětšení x/2

en: [Project %02i]
cs: [Projekt %02i]

en: [Project %02i] Audacity "%s"
cs: [Projekt %02i] Audacity "%s"

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
cs: [Varování: Nyquist vrátil neplatný řetězec UTF-8, zde převedený jako Latin-1]

en: [[help:Quick_Help|Quick Help]]
cs: [[help:Quick_Help|Rychlá nápověda]]

en: [[https://support.audacityteam.org/|Tutorials & How-tos]]
cs: [[https://support.audacityteam.org/|Návody a postupy]]

[ctx: about dialog]
en: Legal
cs: Platný

[ctx: about dialog]
en: PRIVACY POLICY
cs: ZÁSADY OCHRANY OSOBNÍCH ÚDAJŮ

[ctx: application preferences]
en: &Check for updates
cs: &Zkontrolovat aktualizace

en: audio or project file name
cs: Název souboru se zvukem nebo s projektem

en: audio sample value analysis
cs: Rozbor hodnot zvukových dat

en: bar
cs: takt

en: bar:beat
cs: takt:doba

en: bar:beat:tick
cs: takt:doba:tik

en: beat
cs: doba

en: benchmark.txt
cs: Srovnávací zkouška.txt

en: bytes
cs: bytů

en: centihertz
cs: Centihertz

en: centiseconds
cs: Centisekundy

[ctx: change pitch]
en: &from
cs: &od

[ctx: change pitch]
en: &to
cs: &po

[ctx: change pitch]
en: from
cs: od

[ctx: change pitch]
en: to
cs: po

[ctx: change speed]
en: &from
cs: &od

[ctx: change speed]
en: &to
cs: &po

[ctx: change speed]
en: from
cs: od

[ctx: change speed]
en: to
cs: do

[ctx: change tempo]
en: &from
cs: &od

[ctx: change tempo]
en: &to
cs: &po

[ctx: change tempo]
en: from
cs: od

[ctx: change tempo]
en: t&o
cs: d&o

en: clip not moved
cs: Klip nebyl přesunut

[ctx: color]
en: White
cs: Bílá

[ctx: command]
en: Silence
cs: Ticho

[ctx: crash reporter button]
en: &Don't send
cs: &Neposílat

[ctx: crash reporter button]
en: &Send
cs: &Poslat

en: dB Gain
cs: dB zesílení

en: dB Limit
cs: Omezení dB

en: decades
cs: Desetiletí

[ctx: device]
en: Interface
cs: Rozhraní

en: display Audacity version
cs: Zobrazit verzi Audacity

[ctx: dither]
en: Triangle
cs: Trojúhelník

en: end
cs: Konec

en: error: File "%s" specified in header but not found in plug-in path.
cs: Chyba: V hlavičce je stanoven soubor "%s". Ten však nebyl nalezen v cestě s přídavným modulem.

en: f&rom
cs: o&d

en: film frames (24 fps)
cs: film frames - rámce (24 fps)

en: from (Hz)
cs: od

en: from Octave
cs: od oktávy

[ctx: generator]
en: Silence
cs: Ticho

en: here
cs: zde

en: hertz
cs: Hertz

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
cs: hh:mm:ss + CDDA snímků (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
cs: hh:mm:ss + NTSC drop snímků

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
cs: hh:mm:ss + NTSC non-drop snímků

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
cs: hh:mm:ss + PAL snímky (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
cs: hh:mm:ss + film frames - rámce (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
cs: hh: mm: ss + setiny

en: hh:mm:ss + milliseconds
cs: hh:mm:ss + milisekundy

en: hh:mm:ss + samples
cs: hh:mm:ss + vzorky

en: hundredths of cents
cs: Setiny centu

en: indeterminate
cs: neurčitý

en: labels.txt
cs: štítky.txt

en: linear
cs: Lineární

en: milliseconds
cs: milisekund

en: milliseconds (time of one analysis)
cs: milisekund (čas rozboru)

en: n/a
cs: nedostupné

en: no label track
cs: žádná popisová stopa

en: no label track at or below focused track
cs: žádná popisová stopa na nebo pod zaměřenou stopou

en: no labels in label track
cs: žádné štítky v popisové stopě

[ctx: noise]
en: Brownian
cs: Brownův

[ctx: noise]
en: Pink
cs: Růžový

[ctx: noise]
en: White
cs: Bílý

en: not pressed
cs: nestisknuto

en: nyx_error returned from %s.
cs: nyx_error vrácen %s.

en: octaves
cs: Oktávy

en: our Privacy Policy
cs: naše zásady ochrany osobních údajů

en: perceived loudness
cs: Pozorovaná hlasitost

en: plug-in
cs: přídavný modul

[ctx: plug-ins]
en: Enable this plug-in?
     | Enable these plug-ins?
cs[0]: Povolit tento přídavný modul?
cs[1]: Povolit tyto přídavné moduly?
cs[2]: Povolit tyto přídavné moduly?

en: point labels
cs: štítky bodu

[ctx: preference]
en: Recording
cs: Nahrávání

en: pressed
cs: stisknuto

en: region labels
cs: štítky oblasti

en: replay a journal file
cs: přehrát soubor žurnálu

en: run self diagnostics
cs: Spustit vlastní diagnostiku

en: same as left-drag
cs: Stejné jako tažení vlevo

en: same as right-drag
cs: Stejné jako tažení vpravo

en: same as select tool
cs: Stejně jako nástroj pro výběr

en: same as zoom tool
cs: Stejně jako nástroj pro zvětšení

en: sample data
cs: Data vzorku

en: samples
cs: vzorky

en: seconds
cs: sekund

en: seconds + milliseconds
cs: sekund + milisekundy

en: semitones + cents
cs: Půltóny + centy

en: set max disk block size in bytes
cs: Nastavit největší velikost bloku v bytech

[ctx: spectrum prefs]
en: Color (classic)
cs: Barva (klasický)

[ctx: spectrum prefs]
en: Grayscale
cs: Odstíny šedi

[ctx: spectrum prefs]
en: Inverse grayscale
cs: Obrátit odstíny šedi

en: spectrum.txt
cs: spektrum.txt

en: start
cs: Začátek

en: t&o
cs: d&o

en: this help message
cs: Toto sdělení s nápovědou

en: thousandths of decades
cs: Tisíciny desetiletí

en: thousandths of octaves
cs: Tisíciny oktávy

en: to (Hz)
cs: do (Hz)

en: to Octave
cs: po oktávu

en: unavailable - above location doesn't exist
cs: nedostupné - umístění výše neexistuje

en: unnamed
cs: Bez názvu

en: untitled
cs: Bez názvu

[ctx: update dialog]
en: &Install update
cs: &Instalovat aktualizaci

[ctx: update dialog]
en: &Skip
cs: &Přeskočit

[ctx: update dialog]
en: Audacity %s is available!
cs: Audacity %s je dostupné!

[ctx: update dialog]
en: Can't open the Audacity download link.
cs: Nelze otevřít odkaz ke stažení Audacity.

[ctx: update dialog]
en: Changelog
cs: Seznam změn

[ctx: update dialog]
en: Error checking for update
cs: Chyba při kontrole aktualizací

[ctx: update dialog]
en: Error downloading update
cs: Chyba při stahování aktualizace

[ctx: update dialog]
en: Read more on GitHub
cs: Více informací na GitHubu

[ctx: update dialog]
en: Unable to connect to Audacity update server.
cs: Nelze se připojit k aktualizačnímu serveru Audacity.

[ctx: update dialog]
en: Update Audacity
cs: Aktualizovat Audacity

[ctx: update dialog]
en: Update data was corrupted.
cs: Aktualizační data byla poškozena.

[ctx: waveform]
en: Triangle
cs: Trojúhelník

en: zero
cs: nula

en: ~%~%Right Channel.~%~%
cs: ~%~%Pravý kanál.~%~%

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale.~%~
                         Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
cs: ~a   ~a~%~aVzorkovací kmitočet: ~a Hz. Hodnoty vzorku na ~a stupnici.~%~
                         Zpracovaná délka: ~a vzorků ~a sekund.~a

en: ~a   ~a~%~aSample Rate: ~a Hz.~%Length processed: ~a samples ~a seconds.~a
cs: ~a   ~a~%~aVzorkovací kmitočet: ~a Hz.~%Zpracovaná délka: ~a vzorků ~a sekund.~a

en: ~a linear, &nbsp;&nbsp;~a dB.
cs: ~a lineární, &nbsp;&nbsp;~a dB.

en: ~a linear, ~a dB.
cs: ~a lineární, ~a dB.

en: ~a samples.
cs: ~a vzorků.

en: ~a seconds.
cs: ~a sekund.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                             frequencies are both ~a Hz).~%~
                             Please select a frequency range.
cs: ~aŠířka pásma je nulová (horní a dolní~%~
                           kmitočty jsou oba ~a Hz).~%~
                           Vyberte, prosím, kmitočtový rozsah.

en: ~aBandwidth is zero (the upper and lower~%~
                           frequencies are both ~a Hz).~%~
                           Please select a frequency range.
cs: ~aŠířka pásma je nulová (horní a dolní~%~
                           kmitočty jsou oba ~a Hz).~%~
                           Vyberte, prosím, kmitočtový rozsah.

en: ~aCenter frequency must be above 0 Hz.
cs: ~aStřední kmitočet musí být větší než 0 Hz.

en: ~aData written to:~%~a
cs: ~aData zapsána do:~%~a

en: ~aFrequency selection is too high for track sample rate.~%~
                            For the current track, the high frequency setting cannot~%~
                            be greater than ~a Hz
cs: ~aVýběr kmitočtu je pro vzorkovací kmitočet stopy příliš vysoký.~%~
                            Pro nynější stopu nesmí být nastavení vysokého kmitočtu~%~
                            větší než ~a Hz

en: ~aHigh frequency is undefined.
cs: ~aNení určen horní kmitočet

en: ~aLow frequency is undefined.
cs: ~aNení určen dolní kmitočet

en: ~aNotch filter parameters cannot be applied.~%~
                          Try increasing the low frequency bound~%~
                          or reduce the filter 'Width'.
cs: ~aParametry vroubkového filtru nelze použít.~%~
                          Zkuste zvýšit spodní kmitočtovou hranici~%~
                          nebo zmenšete "šířku" filtru.

en: ~aPercentage values cannot be more than 1000 %.
cs: ~aProcentní hodnoty nesmí být větší než 1000 %.

en: ~aPercentage values cannot be negative.
cs: ~aProcentní hodnoty nesmí být záporné.

en: ~aPlease select frequencies.
cs: ~aVyberte, prosím, kmitočty.

en: ~aRegion length = ~a seconds.
cs: ~a délka oblasti = ~a sekund.

en: ~a~%Sample Rate: ~a Hz. Sample values on ~a scale. ~a.~%~aLength processed: ~a ~
                      samples, ~a seconds.~%Peak amplitude: ~a (linear) ~a dB.  Unweighted RMS: ~a dB.~%~
                      DC offset: ~a~a
cs: ~a~%Vzorkovací kmitočet: ~a Hz. Hodnoty vzorku na ~a stupnici. ~a.~%~aZpracovaná délka: ~a ~
                      vzorků, ~a sekund.~%Vrcholový rozkmit: ~a (lineární) ~a dB.  Nevyhodnocené RMS: ~a dB.~%~
                      stejnosměrná složka (DC offset): ~a~a

en: ~a~a ~a at intervals of ~a seconds.~%
cs: ~a~a ~a při intervalech ~a sekund.~%
